Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Tomo

Ve chvili, kdy tam naplno ukazou tu potvoru, tak uz to neni uplne ono, ale zacatek, atmosfera na zacatku, naprosto super! ()

TommyGun89

noo, nechtěl bych nikdy zažít hrát ten song Jeepers Creepers nanana...:-) jeden z prvních hororových zážitků. Pro mě srdeční záležitost. ()

Ondr@932

Ze začátku to vypadalo na docela slušnou hororovou zábavu, ale která nakonec přešla v přehnanou kravinu ... Škoda. 60% ()

Daiker

Pro mě jeden z top hororů po roce 2000....... Jak jedl ten jazyk tak jsme byli s kámoškou úplně v šoku..... Dnes už to asi nešokuje, ale na mě to tehdy fungovalo 😉 ()

Vabr

Taková dvoutisícovková hororová klasika, kterou jsem zkoukl až teď, a upřímně to skončilo docela přesně tak, jak jsem očekával - průměr. Záporák je zde fajnově originální a má své fígle, hlavní postavy mi jsou jako bratr a sestra sympatické, film vcelku kvapí, ale je to málo. Vzhledem k velmi nevygradovanému ději a nevyužité hororové nebo napínavé atmosféře, která se tak často nabízela, to dost selhává. Také že se jedná o hlavní zápor celého Jeepers Creepers, a tak snadno zapadne mezi další horory. Atmosféricky na mě snad zapůsobila jen scéna u okna policejní stanice a finální záběr. Po tomto zhodnocení tedy neplánuju sledovat žádné z pokračování. Vyhodnocení: Komedie je ale často povedená ()

Odpadlik

Výborný horor hlavně ve své první půlce díky atmosféře strachu z neznámého (osamnělá cesta, podivná dodávka, zabalená mrtvola v odpadní rouře). Ve druhé půlce se však film spíše podobá Vetřelci, což je možná trochu škoda. Závěrečnou lahůdkou je poslední scéna, která se řadí k překvapivím koncům typu Nezvratný osud a celý film tak trochu posouvá do hodně černé komedie. ()

simplejack

Tu se nadherně ukazuje, že nejvetší strach a napětí jsou produkty toho co vidíme a slyšíme jen zprostředkovaně a ne přímo a jakmile bubak vyskočí tak je po všem. Člověk vidí čeho se má bát a už se nikdy tak bát nebude jak při nevědomosti. První nevím snad půlka je dobrá, nedefinovatelné zlo s hustou károu a barákem, pěkné skladiště mrtvol a tak dále, pak se ovšem ukáže co za tim je a film jde do háje a to fest. Další promarněná šance. ()

Luckyman

Tak to som videl už veľmi dávno, ale napínavé to teda bolo. Ono, keď sa to ukáže už to nie je sranda, ale pobavil som sa. ()

netWoor

Na tomto filmu mě naprosto uchvátil rozhovor bratra se sestrou při jízdě v autě v počátku filmu. Okouzlující. A těšil jsem se, co přijde dál. Bohužel, jak jsem zjistil v průběhu filmu, bylo to to jediné okouzlující. On se totiž v počátku docela zajímavě vystavěný příběh v průběhu času bortí, až se stane naprostou slátaninou (poslední dobou kupodivu mé oblíbené slovo) s naprosto stupidním koncem. Za všechny otázky, které mě stále častěji a častěji napadaly snad jen jednu: proč proboha příšera, která umí lítat a vpohodě si oběť odnese, potřebuje dodávku? Tři za ten začátek ... ()

10Domik10

Všetka ta naivita sa dala zniesť a vlastne vďaka nej sme sa na tomto filme zabávali a zároveň aj desili. Scéna, v ktorej prejdu zabijaka asi 5x autom a on z toho vyviazne s rosipanou nožičkou bola fakt komediálna. Čo sa dá robiť, hlavný hrdinovia sú nesmrtelný, zvlášť pri hororoch.. ()