Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

JackDullBoy

Hlavný hrdina je primitív, egoista a obyčajný tuctový zlodejíček ale aj takí ako on sa ihneď spamätajú keď zistia, že nemajú situáciu pod kontrolou. Chuť žiť a prežiť mu veru nechýba a štastíčko či logiku popierajúce príhody sú mu veľkou oporou avšak keď sa divák nad tým celým nejak hĺbkovo nezamýšľa, je to svojim spôsobom veľmi kvalitná popcornovka. ()

melekos

V tomto případě se neubráním porovnání s knižní předlohou. Těžko říct, jak bych hodnotil neovlivněn, takto byl pro mě film spíše zklamáním. *** ()

Bezmenny

Výborné, vtipné, premyslené. Survival mode bol takmer neuveriteľný (záchod, autohavária), drsne krvavý (kamión a kuchyňa) a miestami zábavný (pes na traktore, streľba z nohavíc) . Výhrada je voči Nikolajovi, síce som mu veril, že je zlý...ale zabijáka mu verím omnoho viac v GoT ako tu. ()

Miagy

Výborný thriller z nórskeho prostredia plný nečakaných zvratov. Film bol výborne zrežírovaný, dej odsýpal veľmi rýchlo. Záver prešpekulovaný ale vo svojej podstate dobrý. Herecké obsadenie slabšie, hlavný hrdina pomerne nesympatický, ale za to ponorenie do s*ačiek ho uznávam... PLUS: napätie, úvod,jadro,záver filmu, dostatok akcie, napätých scén, zvratov, kamera, hudba, MINUS: nesympatickí herci, pár nudných scén, málo priestoru pre detektíva. Samozrejme sa však jedná o výnimočné severské dielo, ktoré sa asi dočká i us remakeu. ()

DjangoDoe

Ďalšia severská magorina, ktorá tentokrát mieša niekoľko žánrov do jednej sto minút dlhej a krvavej jazdy krpatého lovca talentov. Efektívne striedanie humorno-dramatických scénok filmu len prospieva. A aj keď je vo filme dosť nechutných momentiek (rozmliaždená hlava, holenie), z celkovej tvorby Severanov je to len Disney rozprávka. ()

syphoon

Dlouho jsem se rozmýšlel, jak tento film mám ohodnotit. Když však shrnu všechny klady a téměř žádné zápory + to co se poslední dobou točí/netočí za krimi žánr. Pak nemohu jinak. Skvělá podívána od začátku do konce. 81% ()

Gertruda.W

Dost geniální. Uspokojí totiž diváky různé. Milovníky černohumorných komedií i ty, kteří v něm uvidí perfektní drsný krimi thriller s dokonalou zápletkou. Zvláště tito pak budou vyzdvihovat severskou kinematografii do nebe a říkat, že konečně i v Evropě se točí pořádné akčňáky. Jo, jo, jo. Každému podle jeho gusta. ()

3mates33

Na sever sa vždy oplatí spoliehať, pokiaľ ide o kvalitný film, pri ktorom nemusíte ľutovať zabitý čas. Dobrý film. ()

Kariya

Režisér Tyldum si zde skvěle pohrává s napětím, až dechberoucím napětím. V tomto filmu vysál snad jen co šlo z jistě perfektní knižní předlohy. Film, který nedovolí ani pauznout přehrávač. Libůstka vedle libůstky. Věčně dotěrný záporák a hrdina rovněž žádný katolík, jeho žena vlastně docela perverzní. Chladné a syrové jako počasí v Norsku. Film, který mě od prvního shlédnutí stále znovu láká k tomu si ho pustit. ()

dogma97

Typický jen obtížně konzumovatelný Nesbø. I když titul Lovci hlav představuje obzvláště výživnou porci překombinované slátaniny, přece jen je filmová podoba o poznání stravitelnější než ta knižní. Což bude nejspíš rozdílem v délce promarněného času. ()

1mArc0

Kto iný by dokázal lepšie natočiť svereskú krimi, ako samotní zo severu. Thriller a krimi, kde si človek povie: ,, Waúú, to čo som videl" Takýto film od Európskej produkcie, tej severskej sa nevyrovná, ani stovka moderný filmov, a. k. a. Hollywood. Severania si vždy dajú záležať na tom, aby všetko bolo kvalitne naservírované divákovi (herca, scenár, réžia Jo Nesbø je veľmi zložitý a náročný spisovateľ. Film síce uľahčený na 40 % z knihy, predsa musíte dávať pozor na detaily, lebo to o tom všetko. Ak Vám újdu detaily, tak ste v prdeli, doslova napísané. Neviem prečo Synnøve Macody Lund, si nevyberá ďalľie filmy, pretože je skvelá herečka a vo filme som nesmierne spozoroval. Nikolaj Coster-Waldau sa mal vykašľať na GAME OF thrones, rpeotže takéto severské filmy mu podali boahtý priestor na herecký talent. Chladné ako psí čumák, a vyšperkované ako diamant. Krutý film, a určite nie slabé povahy. Biznis je biznis. /80 %/ ()

Shitonit

Zapšklej zamindrákovanej prcek s vyčouhlou krasavou, snažíce se svou zaprcatělost vydominovat přechytralostí, kterážto magora postupně dovádí až do nečekaný hluboký zadnice. Super film, kterej má začátek velmi pomalej, je to takovej studenej čumák kterej se postupným dýcháním zahřívá, nepřehřívá, a nakonec vás příjemně olízne. ()

Scraffy

Naozaj parádna záležitosť s neskutočným Akselom Henniem v hlavnej úlohe. Vlastne nebyť jeho, tak to ani nebude také dobré, pretože celý film tiahne nahor hlavne on. Jeho premena vo filme je priam úžasná. Samotný príbeh je briliantný a originálny. Film, ktorý stojí za pozretie. ()

Emafera

Severské detektivky prostě nemají chybu. Zpočátku jsem si myslela, že hlavního protagonistu pronásledují pro nadměrnou ošklivost, ale postupně se děj skvěle rozvinul. Za scénu s latrínou a napíchnutým psem dávám ****. ()

J.e.r.e.c

Braindead meets komedie s Pierrem Richardem. Asi nejlepší způsob, jak si tenhle film užít, je vůbec nic o něm nevědět. Což byl i můj případ, takže jsem si zhruba půl hodiny pochvaloval, jaký je to vymakaný thriller, než se všechno zvrhlo v neskutečnou haluz. Scénárista si v ten moment nejspíš aplikoval větší než malé množství psychofarmak (nebo je naopak vysadil) a výsledkem je totálně šílená, ale až do konce zábavná jízda, lemovaná výbuchy smíchu, násilí, absurdity a hromadou mrtvol. Jenom nevím, jestli za nejlepší scénu vyhlásit topení se ve sračkách nebo noční závod v traktoru se psem napíchnutým na vidlích. Brilantně natočený a zahraný blábol! 71% ()

Jan.Cada1

Tento film jsem již zhlédl před jistou dobou (3-4 roky). Nedávno jsem četl knižní předlohu od btw. mého oblíbeného autora a celou dobu si říkal, že je mi ten děj nějak povědomý. Tak jsem se po přečtení knihy podíval na čsfd a zjistil, že už ho mám ohodnocen. Sjel jsem ho tedy ještě jednou a svoje původní hodnocení 4* tu ponechám. Jako obvykle film postrádá mnohé ve vysvětlení souvislostí a motivy jednotlivých postav. Ale protože jsem četl knihu, tak jsem je samozřejmě věděl. Jsem si jist, že kdybych viděl první film, tak bych byl dost zmatený. Jinak je to ale skvěle natočené s dobrými herci. ()

Duke90

V poslední době již několikátý severský film, co mě doopravdy potěšil. Vše opět podložené kvalitními hereckými výkony na kterých severské filmy vždy stojí. Tentokrát si skoro celý film pro sebe ukradl Aksel Hennie, který se musel za krátkou dobu naučit skrývat lépe než John Rambo, aby si zachránil svůj drahocenný krk. Atmosféra honu kočky na myš eskaluje do nepopsatelných výšin. Nastanou zde situace, kdy to několikrát pro hlavní postavu vypadá jako konečná, ale víc štěstí než rozumu posouvá děj neustále kupředu a můj tep tím pádem stále rostl. Pokud si chcete dopřát špičkové kriminální drama s thrillerovým nádechem, určitě si nenechte Lovce hlav ujít! ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011