Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

blezg

Co říct k filmu, kde mi od začátku lez na nervy jak hlavní hrdina, tak rychlonorština. Studené egotéma mě minulo úplně. Můžu říct jedině Ne! ()

david666

Kéž by se u nás taky sem tam natočila podobná žánrovka-i bez velkého rozpočtu se dají dělat kvalitní filmy. Jen mít dobrý scénář - zde se jedná o román Jo Nesbo. Zpočátku to začíná nevinně a říkal jsem si, že to bude taková klidná podívaná ale po půlhodině se začly dít věci a film nabral na obrátkách o 100%. Jízda až do konce, navíc vše je podáno uvěřitelným způsobem. ()

marrrrian

Skutočne napínavý, zamotaný a krvavý príbeh o tom, ako sa dokážu veci zvrtnúť. A v severskom štýle - to berme ako bonus, ktorý zaručí, že miestami aj zabudnete dýchať. ()

HennessyVSOP

Po dlouhé době zase film, kteý je nekorektní, absurdní, napínavý a celkově prima. V ničem sice nevyniká, všechno od kamery přes herce až po scénář je pouze lehčí nadprůměr, ale taková dávka nápaditosti a humoru se musí ocenit známkou nejvyšší. A teď už hurá na knížky od Nesba. ()

petulik

Skvelý thriller, tak ma to vtiahlo i rozrušilo, že miestami som si to musel zastaviť, prestať jesť čoko guličky, predýchať to a s rozbúchaným srdcom pustiť zasa ďalej. Uf, malo to teda šťavu. ()

dank011

Očekávaná další skandinávská perla, leč pro neuchopitelnost musím ubrat. Slizký nagelovaný pejsek s falešným Egem upekl dort s maskulinní kočičkou šelmičkou ala Rambo, svým Alter egem. Co by člověk neudělal pro obdiv své polovičky, že ? Nevolnost se nikterak nekonala, ale o kulinářském zážitku nelze mluvit ani omylem. Snad jen dílčí skvosty, sorry Skvosty jako scénka v hlubinách kadibudky nebo traktorová roadmovie z paměti nevymizí. Thriller jako thriller ani omylem, divácká katarze nikde, a pokud černočernou komédii, mám stále výš Jensenova Blikající světla a zejména Řezníky či Adamova jablka. Když už jsme na tom severu. Ale k čertu se srovnáváním ! Nebylo to špatné. ()

LilySnape

VÝBORNÁ detektivka !!! Byť mi je coby chlap hlavní " hrdina " vysloveně nesympatický, tak jsem s ním ke konci soucítila a vlastně to bylo vidět již na začátku, že svou manželku miloval až velice nezdravě. Že by žárlil i na jejich dítě :-( Ke konci jsem si byla již na 100% jistá, že jeho nádherná manželka ho opravdu miluje a že ona není onou " zrádkyní ". Včera večer jsme si to pustili a už dlouho jsem něco tak úchvatného a zároveň velice naturalistického a drsného neviděla. Stále toužím po tom, a stále čím dál více, aby se Hollywood chopil zfilmování všech detektivek od Jo Nesba. Já osobně bych v roli harryho holea viděla úplně nejraději Nicolase Cage. Oba dva vypadají perfektně stejně cákle a přitom velice drsně a čestně. Kombinace jak blázen. Právě dneska jsem si v knihovně rezerovvala Sněhuláka :-) ( kdo čte Nesba bude vědět ) ()

eternity1

Úvod filmu ma veľmi nenadchol a pol hodine som pomaly začínal zvažovať, či ho nevypnem, ale potom sa to akosi začalo rozbiehať a nakoniec sa z toho vykľul veľmi podarený kúsok, ktorý sa určite oplatí vidieť, ak máte radi filmy podobného typu. ()

Maiken Algren

Celú dobu to mohlo balancovať na hranici nadpriemerného špiónskeho filmu s nejakými muchami, ale ten záver ma načisto porazil. Už chýbalo len nech sa v poslednej scéne menuje za šéfa sám, spustia sa konfety a všetci začnú tancovať. ()

Jack_F.

No vzhledem k tomu, že jsem už nějaký ten film s podobným "překvapivým" vývojem viděl, tak jsem dost věcí očekával. Ale některé scény byly opravdu dobré a čokl pobavil. No vlastně i ten anglický dabing mě pobavil. :D Ovšem konec mi přišel jako....tak to tam plácnem, bude to vypadat chytřeji a promakaněji. ()

kokky

Film, který zaujme už od samého začátku. Nepříliš simpatický Askel Hennie se své role zhostil nadmíru dobře. Už dlouho sem neviděl takhle povedený severský snímek. ()

hony23

Jelikož se mi velmi líbila knížka, byl jsem zvědavý i na film. Měl jsem z toho určité obavy, protože filmy většinou nedosahují kvalit literárních předloh. Norové však dokázali, že umí nejen napsat, ale i natočit prvotřídní thriller. Vše podstatné z knížky dokázali vměstnat do 100 minutového filmu a vznikla tak kriminálka, která má napětí, spád i trochu toho černého humoru. Hlavní hrdina, zpočátku nesympatický slizoun Roger, si postupem času získává přízeň diváka - například scénou, kdy celý od hoven prchá na traktoru:-). Nezbývá, než doufat v další filmy podle knížek Jo Nesbø ()

RedBoryyys

Po dlouhé době film,který mě fakt uchvátil... Byť je to z Norska,může se myslím směle rovnat tomu "Haulywůdu",ne-li by je měl něco ještě učit... Fakt doporučuji !!! ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011