Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Cheeter

Moje první zkušenost s tvorbou od Jo Nesbo. Byl jsem na to docela zvědavý, protože na toto jméno čas od času koukám v metru. Bohužel musím číst knihy úplně jiné než ty od něj. Nedávno jsem narazil na to, že i něco od něj bylo zfilmováno, což je právě případ tohoto snímku. Nebylo to špatné, ale že by se jednalo o nějakou extratřídu se říct nedá. Zajímavější mi přišly případy oddělení Q, na jejichž reklamy koukám v metru také. Ale za shlédnutí tento film určitě stál, to bych mu křivdil, kdybych tvrdil opak. ()

C0r0ner

Španělsko je pro mě z hlediska kvalitních filmů nejlepší země na světě. Následuje Skandinávie. Lovci hlav jsou přesným příkladem toho, že k natočení nějaké opravdové parády je zapotřebí "jenom" skvělý scénář, skvělí herci a skvělý režisér. Nic jiného. To všechno se tady sešlo a já jsem byl celou dobu napnutý a nenudil se ani chvilku. 95% ()

kvasiva

Trochu vyumělkovaný děj, kde měl hlavní hrdina několikrát obrovské štěstí. Pokud toto přejdete s tím, že se jdete bavit při koukání na tento film, tak budete nadmíru spokojeni. Lze jedině doporučit! ()

Dannysek4U

Proti zanrovejm gulasum a konvergenci nic, bavi me to a i Lovci hlav jsou zabava, navic znacne atmosfericka. Jen takova drobet... tupa. A chvilema zbytecne prehnana. Rozhodne ale bylo zajimavy sledovat, jak tenka muze bejt hranice mezi komedii a thrillerem. To brusleni na tenkym lede, ac semtam s padem (viz. vsechno koem Rogerovy manzelky), bylo vazne pozoruhodny. ()

sulimo

Co tím chtěl básník říct? Když chce ženská dítě, udělejte jí ho, pánové, jinak svým permanentním odmítáním jejích potřeb můžete spustit řetězovou reakci plnou vražd, nedorozumění a nakonec ztratit naprosto všechno. Film je to místy dobrý, místy hodně dobrý a myslim, že by dokázal být i výborný, kdyby se vzdal nevhodné nadsázky, nevhodných okatých náhod a pak toho konce, ze kterého pro jeho zmrvenost budu pár dní hledat dolní čelist (obdivuhodně nepovedené a nesmyslné). Pravděpodobně se mělo jednat o směsici černočerné komedie a thrilleru, jenže se to nepovedlo, tvůrci se měli vzdát té rádoby nefungující vtipné složky a zůstat jenom u nekompromisnosti, kterou ta thrillerová až zarážela. Dohromady z toho vzniklo cosi, u čeho nevíte, o co jde a jen se čím dál víc divíte, jak se to mohlo takhle podělat, když na začátku to fungovalo takřka dokonale. Škoda, čekala jsem víc. ()

Flynn

Pro mě po dlouhé době hodně originální záležitost. Skvělý zážitek z filmu, kterému dodává kouzlo jeho obsazení a také netradiční jazyk (ne angličtina). Film má hezký rozjezd a poté se ještě stihne několikrát překolejit na rychlejší obrátky. Skvělé, jsem zvědavý na americký remake, ale už to nedosáhne té pravé originality, která mě tak příjemně překvapila. ()

zette

Dalsi z nekonecne rady severskych filmovych kuriozit:-). Kriminalni thriller, ktery nesetri cernym humorem a akci a je tradicne opreny o vyborne herecke vykony a hutnou atmosferu. Zahlazovani stop sice nabizi dost nelogickych vysvetleni, ktere se vsak v zaveru filmu uvedou na pravou miru, protoze prece policejni komisar i pres jiste nesouvislosti si nebude kazit svou dobrou reputaci, kdy diky nemu mohou vsichni v Oslu klidne spat... Film asi neni urceny pro sirokou verejnost, fanousci skandinavskych filmu a reznicke ucne vsak urcite zaujme. ()

campix

Jo Nesbo je fenomén a já jsem se po přečtení jeho skvělé knihy Lovci hlav vrhl na její filmové zpracování od Mortena Tylduma. A mé dojmy jsou až příliš rozporuplné. Často se stává, že je film daleko horší nežli kniha a občas se také stane, že je daleko kvalitnější. U Lovců hlav mám ten problém, že film je to velice kvalitní, jenže knize nesahá ani po kotníky. Kniha je daleko napínavější, některé věci jsou tam lépe vysvětlené a rozvedené. Samozřejmě chápu, že na stopáži 100 minut by bylo vylmi těžké tam vše vtěsnat. Na druhou stranu bych si klidně dovedl představit klidně i o 30 minut tu stopáž delší a také bych se nenudil. Závěrem chci říci, že film je to velmi kvalitní, seversky mrazivý a hodně překvapivý. Leč musím všem doporučit knihu, která je ještě o level lepší. ()

Wormboy

Hoci ma Nesbova kniha neuveritelny spad a v podstate sama je akoby filmovym rozpravanim, z mojho pohladu je len dobre, ze filmova adaptacia ingoruje knizny nelinearny koncept, vypusta urcite sceny, ci zjednodusuje rozpravanie pribehu Rogera Browna. Takto za necelych 100 minut mame pred ocami vsetko potrebne, aby sme sa ako divaci mohli vyborne zabavit a veruze to pri mne funguje. ()

Martrix

Jo Nesbø, Jo Nesbø, Jo Nesbø...v posledních letech veleoblíbený spisovatel, zástupce "norden krimi", která se výrazně odlišuje od té běžné - holywoodské produkce. A když celá Evropa (snad i zámoří) s nadšením (masivní podporou prodeje podpořená) skupuje knihy opravdu ve velkém...je logickým krokem natočit i film. Severské filmy mám rád a díky serverům, kde se dají pořídit titulky i k filmům, které naši distributoři ignorují, není problém občas nějaký shlédnout. Tím nechci říct, že jsem odborník na norský film, ale že mám srovnání. Lovci hlav jsou v první řadě skvěle natočený film. Což není až takové překvapení, protože Morten Tyldum, je Pan filmař. I přes mě nijak sympatického Aksel Hennieho, neuvidíte jiné, než výborné herecké výkony, které standardně podporuje výborně napsaný scénář...dialogy jsou věrohodné (nemáte pocit, že ti lidi plácají úplné hovadiny). Ona zmiňovaná přidaná hodnota spousty severských filmů (zvláštní druh humoru, situace na hranici absurdna a kruté reality, přímost, neokázalost...) je v Lovcích hlav také...ale už je jakoby šmrncnutá některými manýry západních velkofilmů, jako kdyby měli tvůrci pocit, že by nás jinak dostatečně "nepobavili". A právě v těchto momentech jsem se nudil(protože toho už jsem si v jiných filmech užil dost) Záměrně nejsem konkrétní, protože s klidným srdcem film doporučím, ale současně dávám relativně nízké hodnocení. Je to z toho důvodu, že pro mě je Lovci hlav mišmaš skvělého s pitomým, které ale pořád drží pohromadě a dává smysl. ()

Icefist

Plusové body plynou hlavně ze snahy bořit některá žánrová klišé (teď mluvím hlavně o únicích- z nemocnice, z auta na který se řítí kamion...) a časté realističnosti (auto spadnuvší ze skály vážně nemusí dycky znamenat gigantický výbuch). V rozporu s tím prvně jmenovaným, se omletých scén ale přece dočkáme a to hlavně s blížícím se koncem snímku. Nejenže mi bylo jasný, k jakýmu konci to směřuje a to včetně manželčiny role, ale vykecávání se padoucha s klaďasem mě přímo otrávilo. K dobru počítám i humor a doufám, že zde byl záměrně a ne jen nechtěnou náhodou. Vidět znova to ale nemusím. 70 % Oblíbená část- výjezd s traktorem ze stodoly ()

Ice123

Docela slušná práce. Akce je více než dost, děj je přímý a vaše odhady co se stane jsou naprosto chybné ;) Herci hrajou tak jak umí a není to rozhodně špatné. Dokonce se i párkrát zasmějete a lekací scény také nechybí. Tak nějak si uvědomuji, že žánrově je toho mnohem více než-li jen Krimi/Thriller, chybí ještě Drama/Komedie/Horor(svým způsobem). A i přes žánrovou "nadupanost" je snímek správně uhlazený a vše sedí. Každopádně doporučuji 85%. ()

BoXBe

Lovci hlav severské kinematografii sluší. Stejně jako knižní tsunami, která nám díky Miléniu zaplavila trh s literaturou a filmy. A až nám Fincher po Vánocích ukáže, jak se kalibruje scénář Mužům, kteří nenávidí ženy, možná příště ani další Lovci hlav nebudou až tak přitažení za vlasy :) Pro evropský film je to ale samozřejmě palec nahoru. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011