Deadman Wonderland

• Japonsko デッドマン・ワンダーランド (více)

Epizody(12)

Student Ganta Igarashi byl odsouzen k trestu smrti za zločin, který nespáchal a byl poslán do nejnovějšího vězení Deadman Wonderland, vybudovaného na místě Tokya, které bylo zdemolováno zemětřesením (kvůli této události Ganta jako jeden z mála přeživších také přišel o většinu vzpomínek z dětství) a sloužícího jako zábavný park, kde každý návštěvník může sledovat každodenní snahu vězňů o přežití v mnohých hrách. Ganta po čase zjišťuje, že patří do skupiny vězňů, kteří dokáží takřka neomezenými způsoby manipulovat se svou krví a kvůli této schopnosti se z donucení stává gladiátorem v brutálních soubojích turnaje Carnival Corpse, jehož anonymní diváci platí za podívanou obrovské sumy peněz. Snaží se probojovat si svou cestu k záhadnému 'muži v červeném', který je právě tím, kdo může za ono křivé obvinění hlavního hrdiny. Podaří se mu projít sérií brutálních soubojů s o dost zkušenějšími vězni, očistit své jméno a odhalit jeho identitu? (Spike23)

Koonix

[] Opening-Ending [] Opäť anime u ktorého sa mi z prvých epizód chcelo hulákať nadšením, avšak v druhej polovici zažilo rapídny kvalitatívny úpadok... Ani tá brutalita tu nehrá nejakú dôležitú rolu z dôvodu obrazovej (a dokonca aj zvukovej!) cenzúry, ktorá navyše vypadá ako keby ju robil človek ktorý s tým nemá moc skúseností. Z postáv zaujme jedine Shiró, ktorá je strašne milá :), uvrieskaný Ganta a psychopatické stavy niektorých postáv v posledných epizódach idú úplne mimo mňa. Jediný dôvod z ktorého si na toto anime vcelku často spomeniem je fantastický opening, ale bohužial to je veľmi málo. ()

DaweForeman

Hmm - tak tohle rozhodně není pro slabý povahy a také žaludky. Jako v tomhle ohledu vydržím dost, ale některý části byly i na mě moc. Nejhorším, co tu trpí je příběh a pak naprosto iritující postava Ganty a taktéž i hloupost Shiry. Příběhů, jak zacházet speciálně s vězněma, tu bylo až až a tohle provedení, i když je zajímavé, je naprosto neštastně udělané. Místo aby se v příběhu zaměřili na to, co je důležité, utíkají do oblasti etiky, kdy se snaží vždycky udělat z každého vězně největšího klaďase (hlavně ke konci). Navíc, že by vysvětlili nějaké základní údaje, tak to je taky nehne. Jednoduše řečeno potencionál je velice zajímavej, ale provedení naprosto špatné. Animace je celkem dobrá a hudba ujde. ()

daGGos

To mi jako chcete říct, že tohle se může někomu líbit? Vždyť je to jen samé násilí a zabíjení! Divák ještě ani nestačí dokousat první brambůrek z balíčku vzatý a už je 29 středoškoláků použito k něčemu, co připomíná díl seriálu Will It Blend?, kdyby ho uváděl Andrej Čikatilo a to je prosím pouhý střídmý předkrm k celému nachově rudému dezertu. Postavy (těch hlavních nevyjímaje) jsou směsicí zbabělců, podrazáků, sadistů a zamindrákovanců, přičemž k příčetnosti mají zhruba tak blízko, jako já k angažmá ve fotbalové Barceloně. Zdejší hodnocení je jenom ukázkovým příkladem úpadku lidské společnosti. 4 hvězdi ... ehm tedy odpad pochopitelně ... a teď mě omluvte, potřebuji si to jít (ze studijních důvodů pochopitelně) shlédnout ještě jednou. Alternativou v podobném duchu může být např. C také z roku 2011, jen zaměňte krev a vnitřnosti za ... ekonomiku a akcie? Inu, proč ne. ()

Chicony

"Zapomeňte! Myslíte si, že tady to je šílené? Venku to není jiné. Tady aspoň víte, na čem si stojíte." Deadman Wonderland. Atraktivní věznice, kam má vyjet na představení dokonce i škola plná náctiletých mladíků. Jenže se stane něco, při čemž se Ganta Igarashi dostane na ono představení z druhé strany - coby vězeň. Zjišťuje, že publikum přihlíží nesmyslnému masakru. Trest smrti je vykonáván zvrácenou cestou jakési hry a zábavy pro nelidského psychopata Tsunenaga Tamaki. A to nejhorší prostředí je navíc očím okolí skryto. Vyzdvihovány jsou motivy zoufalosti, utrpení, beznaděje a hlavně absolutního šílenství. Začátek seriálu je velmi kvalitní, ale následuje pár epizod, které ne zrovna sedí mému vkusu, přičemž závěr nabere ještě rychlejšího spádu, ale neměl jsem ten správný pocit dechberoucího konce. Byť závěrečný smutný, ale zároveň trefný zpěv to trochu napravil. Ganta mi bohužel na hlavní postavu nepřišel příliš sympatický, na druhou stranu palec nahoru za Senjiho (Crow), případně i Nagiho (Owl). Opening/Ending? Whatever, nejsem unešen, ale zároveň to mohlo být i horší. Ending shledávám o něco líbivějším. Že jsem všeobecně mírný v hodnocení, tak za 4*, ale 3* by teoreticky více vystihovaly mé pocity ze seriálu. --- "It doesn’t matter whether this world is crazy or not. It doesn’t matter if this absurdity is real. It doesn’t matter how messed up this place may be… I want to survive." ()

dudo24

V podstate sa mi páčila väčšina prvkov v anime – postavy, akcia, mysterióznosť, dejové linky, atď. Problém bol v tom, že nielenže sa nič nevysvetlilo, ale ani príbeh sa skoro nikam nepohol. Dostali sme nejaké čiastkové náznaky, že čo sa deje, ale iba extrémne málo. Uvedomujem si, že seriál obsiahol iba prvú polovicu adaptovanej mangy, ale aj napriek tomu. Chyba bola, že sa primárne nepracovalo s postavami, ktoré nám boli predstavené na začiatku, ale postupne dostávali menej a menej priestoru a boli zbytočne nahradzované novými, okolo ktorých sa na pár epizód točil dej. Pokazilo to tým pádom vývoj všetkých postáv a vzťahov medzi nimi, lebo v tak krátkom čase sa nedalo poriadne vyjadriť ku každej. Aj keby dotočili druhú sériu, tak stále by to nič nezmenilo na tom, že táto prvá bola veľmi nekonzistentná a neuspokojivá. Škoda, všetko čo seriál potreboval už v sebe mal, len to chcelo limitovať postavy a rozhýbať príbeh dopredu. Hodnotím slabými troma hviezdami. ()

Tozmi

Pro mne velice zábavná podívaná na kterou jen tak nezapomenu, dá se na ni dívat i vícekrát ale jedna věc tu přece jen je a týká se dílů. Přál bych si druhou sérii která by byla stejně tak výtečná jako právě tato poněvadž je tento seriál bohužel otevřený ke konci. ()

TadashiCZ

Jedno z nejlepších anime svého roku, občas má ale své mouchy, které v předloze nebyly. Snad se druhá série, pokud vůbec vyjde, vydaří natolik, že budu moct zvednou hodnocení. Rád bych to udělal. ()

Ragefyre

Neviem v čom bola chyba, osobne som od prvej série Deadman Wonderland čakal viac. Možno to bolo preto že som pred DW pozeral iné skvelé Anime, kde bola hlavná predstaviteľka tiež prepnutá (Mirai nikki). Rozhodne nemôžem povedať že Anime je zlé alebo že mu chýba originalita, len mi to pripadalo také nemastné-neslané, možno bude druhá séria lepšia. Hektolitre krvi potešili, ale čakal som od toho trošku viac. Odporúčam si to pozrieť a vytvoriť si vlastný názor, buď budete mať orgazmus alebo sa vám nepostaví tak ako mne... 50% ()

La_Valette

U tohodle anime jsem umíral a zvracel. Umíral nudou a zvracel jaká to byla blbost. Hlavní hrdina je ufňukaný, hysterický, teenager, kterého k smrti ubijí, rozstřílí, ten pak vstane, naštve se a záhadně vyhraje - přesně ten klišé typ na který jsem alergický. Jeho infantilní kamarádka s jejími keci je snad ještě horší a kamarád 'křoví' taky za moc nestojí. Ubohý pokus o kreslené Battle Royale, nebo Hunger Games. Tvůrci se asi snažil získat kladné body spoustou kresleného 'násilí' a sprostými nadávkami. Bohužel se jim to moc nepovedlo, a pak už mne to spíš štvalo. Všichni záporáci jsou psychouši, beze zbytku inteligence. Marná snaha napodobit Elven lied, nebo Tokyo Ghoul (což byla mimochodem taky pěkná blbost, ale na tohle to nemá). Spíš Dement Wonderland... YEAH... ()

Mortex

Aj keď počiatočné nadšenie trochu vyprchalo po 12 častiach musím povedať že to je stále jedno z najlepších anime aké som kedy videl.Výborné postavy ,dej animácia len nechápem tú cenzúru, v prvých častiach dosť nenápadnú (začernené okraje) ale neskôr strašne do očí bijúcu hlavne v 12. časti.Zostáva len dúfať že tak rýchlo neskončí. ()

Dante16

Toto anime si ma proste získalo. Príbeh ma zaujal a vlastne celá pointa sa mi hrozne páčila.+ hlavnú postavu dabuje Romi Paku ktorú proste zbožňujem tak nemôžem dať nič iné ako 5* ()

sovel

Výborná záležitost, slabší pětka. Celou serii jsem sjel jedním dechem, výborná kresba, zajímavý příběh. Jen je škoda, že je to něco na způsob: Claymore, Tenjho Tenge a Gantz, tedy pěkně vás namlsá a zbytek v manze. Moc otázek zůstalo nezodpověděných, děj ukončen defakto nijak. Toto však nevadí jelikož těch 12 dílů bylo supr. Kdo chce může razit v manze dál. ()

arctican

Deadman Wonderland dopozerané. Myslel som že to bude niejaké psycho no nakoniec sa z toho vykľulo priemerný action/power/krvák ktorý sa dal aj keď na plne rozvinutie deja a postáv by trebalo ešte aspoň raz toľko dielov. Koniec v podstate prekvapivý aj keď to mohli ukončiť lepšie. //EDIT: viem že by som mal hodnotiť iba anime, no po dočítaní celej mangy si nemôžem pomôcť a musím DW dať 5/5* pretože je to fakt super príbeh a dúfam že sa nakoniec dočkáme aj season 2 ()

[[Wizard]]

Začátek a prvních pár epizod naprostá bomba, pak si toho ani nevšimnete, ale jde to postupně z kopce a do konce se už jen dokutálíte tak nějak z povinnosti, že vás zajímá, jak z toho vybruslí a jak to skončí. Obrovský potenciál, který byl posléze promrhaný provedením. Z ničeho nic se tam nabalí tuna dalších postav, které jsou charakterem a provedením spíš karikaturou. Bizardní dialogy (opravdu jsem potřeboval vědět, že maník ve větrací šachtě měl při příležitosti erekci. To byla informační důslednost jak vyšitá :D ), maniodepresivní postavy od hlavy až k patě (někdo je pěkně vystihnul přirovnáním ke klopným obvodům), dětinsky otravná širo (to sem si fakt klepal na čelo), spousta vytrhnutých momentů z jiných filmů (Fly you fools! Gaandaalf!),...takhle by se dalo pokračovat dlouho. Možná ještě poukážu na špatné záběry. Někdy vidíte mluvit postavy a kresba místo toho aby dynamicky sledovala vývoj rozhovoru, tak ukazuje kolena, bez účelu. S dalším a dalším dílem prostě tvůrcům ubývala kreativita a už za půlkou se dostali do stavu kreativní anémie. Jako jednohubka dobré, ale čekal jsem, že s každým dalším dílem bude posun trochu jiným směrem a předchozí díly dostanou jiný rozměr a jiný smysl. takhle to je jen prvoplánový (to už tu také někde zaznělo v komentářích že? nu nevadí) kus. Pokud máte v listu na shlédnutí nějaké prověřené dílka, do DW se nežeňte, ale pokud nevíte kam zabrousit, jako takové *Guilty Pleasure* to docela funguje. Jenom to nezapomeňte vypnout v momentě, kdy se začnete nudit. a pokud vám to nedá a dojedete to celé, nechoďte za mnou, odkážu vás tak leda do zemí: "já vám to říkal" :) Věta závěrem, která to shrne celé: **Je to celé neskutečně NESKUTEČNĚ nevyvážené a nedospělé, přes to, že to po vás cáká hektolitry krve a vyrvané oči z důlků!** ()

HrabeMi

Deadman Wonderland je jedno z těch anime, u kterého nesmíte mít vysoké nároky. Originalitu naprosto postrádá. Student se neprávem dostane do vězení a zjistí, že má úžasnou schopnost ovládat svou krev. Zní to hezky, ale vězení samotné, ačkoli se snaží být zajímavé, není nijak originální. Pak tu máte schopnost ovládat vlastní krev a šlehat ji po nepřátelích. "Páni, to zní skvěle". Není to skvělé... Je to nudné, špatně nakreslené a bez nápadu. Postav má opravdu mnoho, ale žádná se vám nezaryje do srdce nebo se o ni vůbec dokážete zajímat. Nechápu tak vysoké hodnocení u tak klišé seriálu. ()

Natsumi

On Ganta ani není tolik iritující, jenom si na něho musí člověk zvyknout - i když jsem se zpočátku bála, že na scénu nakráčel další Yuki (Mirai Nikki). Na co si však člověk zvykne rychle je šílená atmosféra bláznivého zábavného parku, kde se děti v klidu dívají na smrt vězňů. A na milou výstřední Shiro. Pořád doufám v druhou sérii, protože bez mangy anime sice nepostrádá jakýsi konec, ovšem úplně postrádá vysvětlení; proč, proč, proč. Za mě nejlepší postava Senji, doporučuji mrknout i na OVA s ním. Hvězda navíc, jelikož mě udrželo u obrazovky a donutilo jet díl za dílem. Jinak... jednoduše by potřebovalo pokračování. ()

ovce13

Napišu to ve zkratce. Deadman Wonderland je anime s temnou a napínavou atmosférou, plné akce a nadpřirozených prvků. Vyniká svým zajímavým světem, který se odehrává v podivném vězení, kde jsou vězni nuceni soutěžit v nebezpečných hrách za účelem získání potřebných zdrojů pro své přežití. Pokud vás toto zaujalo, rozhodně se na to podívejte. Nicméně mám s tím dva problémy. Za prvé, hlavní hrdina je příliš uplakaný. Za druhé, mnohem lépe by tomu sedlo, pokud by mělo 24 epizod, a nebylo to tak unáhlené. To strašně tomu škodí. Ale ještě jedna důležitá věc toto anime bylo pro mě alespoň něčím lechce novým a originálním, takže určitě získává další body. Celkově bych to ohodnotil 7/10. ()