poster

Císařovy nové šaty (TV film)

 • Německo

  Des Kaisers neue Kleider

 • Slovensko

  Rozprávky H.Ch.Andersena: Cisárove nové šaty

Rodinný / Pohádka

Německo, 2010, 58 min

 • ivishka
  odpad!

  Jednoznačně jedna z nejhloupějších pohádek v historii filmu. Hloupý námět o císaři, který chce pořád něco co neexistuje a najednou jde klidně mezi lidi nahý a ukazuje svůj obří pupek a salvu chlupů. Nevkusné, sršící hloupostí a nudné...Za tohle bych německou "menšinu" nechala zavřít....(8.12.2012)

 • Ded@M@tes
  *

  Celkem i příjemná německá pohádka, ale české jsou prostě lepší. Císař byl dost trapnej a proto jdu s hodnocením o trochu níže. ( Hodnocení: 2/10 )(21.4.2012)

 • bloodcountes
  ***

  Z té bandy německých pohádek patří rozhodně k těm nejlepším (tedy za tři hvězdy). Rozhodně tam nebyly wtf momenty, pocit nudy nebo trapnosti, ani nějaké nesympatické a dementní zbytečné postavy. A to, že císař - tedy v pohádce ten padouch - není eliminován nebo potrestán, ale prostě se díky okamžiku ostudy a pravdy ZMĚNÍ k lepšímu, je prostě super optimistické a inspirativní. Takže (jelikož všechny české i jiné pohádky jsem už skoukla, musela jsem snížit laťku:) za mě spokojenost.(24.10.2019)

 • Ainy
  **

  Je pár výjimečných filmů z německé produkce, které stojí zato, ale většina z nich stojí za nic. Mám pocit, že jim hlavně hraní moc nejde. Vidím to jako tvrdé, strojené a pro mé oko nelibé. Baví mě ovšem některé zdejší komentáře. Jedna nadává, jakou to pan Andersen napsal nevkusnou, hloupostí sršící, nudnou pohádku a aniž by aspoň náznakem tušila, kdo ji napsal, viní za to německou menšinu! A další žasne nad tím, jak je hned od začátku jasná pointa ... no, přátelé, díky, že jste mi prodloužili život. Tak jsem se nenasmála už dlouho!(7.5.2018)

 • SigSauerP228
  ****

  Vidím, že nie som jediná, ktorá dnes pozerala na nove rozprávku. Ja osobne moc na rozprávky nie som, ale táto ma celkom milo prekvapila, bolo to zaujímavé a celkom ma to aj bavilo, dokonca až tak, že mi kvôli sledovaniu deja vychladol obed. Bola som proste zvedavá, ako to skončí, aj keď viem, že rozprávky vždy končia dobre.(17.4.2011)