Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Brunetgirl

Mám ráda české filmy a vždy si je pouštím, když už chci mít tak trochu klidný večer, z filmu Perfect Days mam trochu smíšené pocity, z počátku jsem se mírně nudila a jako komedie na mě film zrovna nepůsobil, i přesto jde o zdařilý pokus něčeho nového, co v naší kinematografii doposud chybělo - pohled do zákoutí duše ženy. ()

santa331

Nádech romantické komedie to mělo, ale přesto mě to zklamalo. Možná je to tím, že se neustále někde řeší problémy žen ve středním věku. Zabývají se tím jak seriály, filmy tak dokonce i literatura. Musím ale vyzdvihnout výkony Z. Bydžovské a O. Sokola, který byl jako homosexuální kamarád Eriky dokonalý. Asi to někde odkoukal, že by nějaký pohovor s homosexuálem :) ? ()

lineker

Alice Nellis nám trochu zpoledňákovala. Vojta Kotek možná líbal jako bůh či ďábel. Ale svého krokodýla určitě v tomhle filmu nezkrotil. Ono je teď zřejmě hodně in ztvarňovat v českém filmu život čtyřicítek na rozcestí hledajících nějakou pochybnou identitu, kterou si však chtějí pouze alibizovat své ne zcela standardní chování v tomto předpřechodovém věku. Nicméně od Alice bych toto zrovna nečekal. U ní je člověk zvyklý na poněkud složitější vztahové rovnice. Co lze vypíchnout je herecké obsazení+velice poslouchatelná hudba. Scénu marihuanového dovádění Chýlkové a Kotka za doprovodu Tance od Circus ponorka budu mít ještě nějakou dobu v paměti. ()

PinkButterfl

Mne sa film páčil, ústredná dvojica Chýlková - Kotek ma bavila a celkovo som si film veľmi užila. Podľa mňa je to príjemná romantická komédia s dobrými hercami. ()

Abcbc

Na novodobé české filmy mi to přišlo solidní, a za to také dávám 4 hvězdy. Samozřejmě nehodnotím v celosvětovém měřítku, tam by to šlo podstatně dolů. Ale bavilo mě to, proto si myslím, že si to zaslouží menší podporu. ()

mrtvejbrouk

Film má svá plus, zasmál jsem se hlášce matky k hlavní hrdince o tom jak se jí hlavní hrdinka snaží permanentně naštvat ( z toho by si mohli vzít příklad Viral Br. když dělali debilní Debilní kecy matek ) Další bezva hláška je o letící babi, ta je moc dobrá. A také svá mínus. Celý je jedna velká reklama na bezva život, pivo, vodku, restaurace, kulturní zařízení ( Strašnické krematorium nepočítám ) Matka která se stará o své dítě sama, vypadá jinak než jak jí hlásá tento film, hlavní hrdinka chodí po bílém chlupatém koberci v kozačkách. A slibný začátek v podobě záběrů noční Paříže s podmanivou hudbou se změní v záběry Prahy kdesi z centra s hudbou která nic neslibuje. Pel mel žánrů a nepovedená adaptace divadelní hry. Vojta Kotek vypadá jakoby se propasíroval z Rocku podvraťáků, ale zbyl mu už jen jeden dred. Film si jistě našel a najde své fanoušky. Kloním se ke dvěma hvězdičkám, to protože i když pobavil nemohu mu dát více aby jsem neznehodnotil/neurazil filmy, které jsem ohodnotil vyšším hodnocením. ()

lulundia

"Můžeš to těm zvířátkům nežrat?!" :-D Úžasné. Skvělé. Dokonalé. Češi ještě umí natočit film kdy se svíjíte smíchy a který je chytrý a nápaditý. Skvělá Chýlková, pak hlavně Sokol, Bydžovská a kupodivu i Kotek. Klaním se tomu, kdo má na svědomí scénář! ()

aaLucajdaa

Docela dobrý příběh ale pokud by to nezachránila paní Chýlková svým vynikajícím hereckým výkonem nevím nevím...taky jsem nepochopila anglický název..kdybych chvíli přemýšlela přišla bych na 20 lepších.. ()

bambiz

V porovnání s běžnou českou produkcí musím dát čtyři hvězdičky - ač příběh ne příliš uvěřitelný, dívalo se mi na to pěkně, nic, co by mě extra rozčilovalo ()

Kate.25

Film je sice sem tam nudný, ačkoliv herci naprosto perfektně zvládli své role! Naprosto bravurně a nejlépe Ondřej Sokol, kterému jsem homosexualitu v tomto snímku prostě a jednoduše uvěřila. Nebyl to takový ten typický projev homosexuality, v této roli byly i city a nešlo jen o přiteplený hlásek :)! Palec hore! ()

ketie

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Ondrovi Sokolovi (no co, jsem prostě Partičkář) a musím podotknout, že se mi jeho styl hraní líbí, proto jsem se vůbec nedivila, že za jeho roli byl nominován na Českého lva - i když neúspěšně. (Jinak malá odbočka - doporučuji divadelní záznam Dámský krejčí, kde Ondřej Sokol i s ostatními herci přímo exceluje...). Co se ale týče filmu jako celku, hodnotím ho jako klasický průměr českých komedií, který stačí shlédnout jednou a po vypnutí přehrávače na něj zase bez výčitek zapomenout. ()

jancaD21

Snaha natočit "americký" film. Realitě to moc neodpovídá. 3 * za herecký výkon Ivany Chýlkové a Ondřeje Sokola, Vojta Kotek mi do jeho role neseděl. ()

sedlis

Pro mne jsou filmy Alice jako na houpačce, jednou nahoře a jednou shit. Tady bohužel shit jak Brno, což potvrzuje i účast do nedávna zcela neznáme celebritky jménem Sokol, který bohužel tápe mezi režijním křeslem, hereckou šatnou a maringotkou komika. Bohužel ani v jedné roli není dobrej a silne mně nebaví kazdej počin, kde figuruje tenhle dement. Vojtovi jsem predikoval po Snowboardacich nejakou tu karierku, bohuzel spatne..Samozrejme hodnotim li film jako celek, tak jsem tam nic nenašel, nudne trapný diktat, co je in ve filmu bez děje, humoru, myšlenky. . ()

Sabi63

Skvělý film. O tom se nemusíme dohadovat. Skvělý herci jako ,,teplý" kamarád Ondřej Sokol, nebo Ivana Chýlková jako rozvedená paní, která touží po dítěti v šestačtyřiceti. V dnešní době je mít dítě ve čtyřiceti ideální věk, a to už proto, že lidé nemají čas, peníze ani náladu. Ve čtyřiceti si řeknou, že už by potomek přijít mohl, a o to v tomto filmu vlastně šlo. Dalším problémem je, když nemáte chlapa. Musíte na umělé oplodnění, což je také úplně normální,... avšak s tím, už si v tomto filmu pohráli lépe než v životě... Zkrátka a dobře úžasný snímek s příběhem, objasněním a dobrým koncem což u filmů nebývá zvykem... ()

rhodos

Průměrná česká romantická komedie s nadprůměrnými hereckými výkony, z nichž mne nejvíc nadchl Ondřej Sokol, až jsem si myslela, že patří k 4% menšině. Ale víckrát tento film vidět nemusím. ()

baby1978

Film jsem viděla, těšila jsem se hlavně na Chýlkovou s Kleplem a ti mě rozhodně nezklamali. Zobrazení dnešní reality, kdy se lidé honí za kariérou tak dlouho, až si ani nevšimnou, že jim k vytouženému štěstí něco chybí ,a sice založení rodiny s vlastními potomky. Jenže to nejde tak snadno a rychle a potomci se v obchodě koupit nedají a tak zkouší všechny dostupné možnosti včetně mladých zajíčků. Hlavně ženám tikají biologické hodiny a to je oč tu běží. Ivana Chýlková výborně ztvárnila Eriku toužící po dítěti a nezůstala nic dlužna své pověsti. Kotek též ukázal, že umí a není jen plyšák na plakáty do pubertálních časopisů. Kronerová též výborná, ale takovou Maciuchovou bych v roli matky viděla raději, nepřišla jsem jí na chuť. Film má až překvapivě růžový konec a ženy po třicítce mohou nabýt přesvědčení, že to jde snadno i po čtyřicítce. Jenže ono tomu tak není, některým může skončit plodnost nebo to nemusí jít tak snadno a touha po dítěti se může změnit v závod s časem, porod může být velice komplikovaný a dítě se nemusí narodit zdravé. To zde skoro mohlo být znázorněno, protože se to mnohem víc blíží realitě. ()

killberrybil odpad!

To se zase česká "originalita" vycákala v neuvěřitelně neoriginální blbosti, kde nefunguje snad nic. Stupidní chování postav, dialogy na úrovni základky, herci se příliš hrát ani nestačí. Spád je asi tak veliký, jako erekce Richarda v přítomnosti žen, zábava jako pročítání letáků a pointa na úrovni Ordinace. ()