• Česko

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Pohodový film ze kterého na mě šla taková pozitivní nálada. I přes to drama a smutné věci, které se v tom objeví u mě převládá hlavně toto. Dobře jsem se pobavil a líbili se mi všichni herci, jak se zhostili svých rolí. Přišlo mi to svým způsobem takové důstojné pojetí, haněného tématu. Čekal jsem větší vztahové drama, ale je to spíše přívětivý příběh o tom že ženy mají taky své dny. Jen asi hrdinka nepotkala třeba mé kolegyně z práce, které zrovna dne svedly debatu jak už žádné dítě něchtějí :) Přišlo mi to docela skromné i co se interiérů a exteriérů týče. Nic megalomanského, tedy krom bytu hlavní hrdinky, ale to je jak u koho, že ano. Chvíli mi trvalo než jsem přijal duo Kotek a Chýlková, ale pak už to do sebe vše tak nějak zapadlo. Na český film velmi dobré a slušně nad věcí a bez nějaké přecitlivělosti, to se mi líbilo. 7/10(11.9.2012)

• Tosim

Vysvětlím vám rozdíl mezi knedlíky a noky. Nejde ani o mainstream, ani o PP, smál jsem se a bavil (i těmi přesahy, které tam skutečně jsou) relativně dlouho a relativně dost, až do onoho osudného českého filmového momentu, kdy má divák v podstatě z ryzí komedie v mžiku přešaltrovat do "dramatu," buď to neodhadnou tvůrci, nebo ti diváci, každopádně je to únavné, když se u dost dojemné scény vysypání popela bez rozmýšlení blbě smějou. Ten vážný dějový zvrat není sice tak moc na nic, jako u Jiřího Vejdělka, ale stejně tam nemusel být. Že mě Alice Nellis někdy takhle zklame jsem fakt nečekal. 50%. ZNÁŠ TO. VŽDYCKY JE TO AŽ POTOM.(11.11.2011)

Být úspěšný a finančně i materiálně zajištěný nemusí ještě znamenat, že takový člověk je i šťastný. A o tom je právě tento film, který dává divákovi možnost nahlédnout do života čtyřicátnice, která má skoro všechno a ke spokojenosti jí chybí už jen vlastní potomek. Přiznám se, že české filmy, obzvláště takové, kde jsou v popředí ženské hrdinky a řeší se ženské problémy, nemám příliš v lásce a k těmto filmům přistupuji velmi obezřetně. Film Perfect Days má ale pro mě jakési zvláštní kouzlo, zkrátka mě dokázal ihned zaujmout a už po prvních minutách jsem tušil, že to pro mě rozhodně nebude ztracený čas. Ivana Chýlková svou roli zvládla perfektně, stejně tak jsem spokojen i s mým prvním setkáním s Ondřejem Sokolem (dosud jsem ho v žádné roli neviděl a Partičku nesleduji) a příjemně překvapil Vojta Kotek. Navíc ve filmu bylo i několik docela vtipných pasáží, které dokázaly pobavit a ve výsledku se tak z mého pohledu jedná o film, který stálo za to vidět a který příjemně překvapil. Z toho důvodu uděluji tedy nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd, které si tento film bezesporu zaslouží.(10.9.2012)

• Quisp

Alice Nellis se od chytrých autorských filmů propadá směrem k laciné líbivosti současné vlny komerčních vejdělkovských opusů. Rovnice velící vzít na první pohled ožehavé téma, následně z něj vyrobit úsměvnou řachandu, a vydělat tak hromadu penízků, je zde více než patrná. Nic pak nezachrání ani cit pro kompozici obrazu a sem tam ucházející záblesk hereckého umu. Když je snímek vystaven na myšlence úporně tvrdící, že pokud si žena přeje miminko, tak může bezuzdně souložit s kýmkoli a je to absolutně normální, není s ním něco v pořádku. Úpadek morálky soudobých českých tvůrců pokračuje. Co přijde příště? Hřejivá komedie o znásilňování dětí?(3.11.2011)

• Fr

,,BUDE MI PĚTAČTYŘICET. A JE TO MŮJ ŽIVOT!“..... /// Má kariéru, salón, pořad v TV, byt a pořád neví, čím bude až vyroste. Ale hlavně – odmítá předstírat! Pohleďme na komplikovanost ženský (český) duše... Zatímco americký holky jsou ujetý, tahle česká je šílená. (JSTE V POHODĚ?) Vtipný může bejt, že Chýlkovou už nechce ani Klepl. Nebo třeba to, že Klepla chce Issová (zřejmě podlehla tomu ,,přesvědč dědka“), ale většinou sedím, voči valím a lechce nechápu – třeba neuvěřitelně muzikální Kotek mě vodrovnal (naštěstí ještě umí udělat i vtip). Přemejšlím, že jestli vona ví o životě hovno, jak su na tom já? (je mi přes 40, Kotek mě nevzrušuje, mám byt, do salónu nechodím – ani jako lev, a až vyrostu....). Že by tohle dneska bavilo český intelektuály? Dva roky s Erikou můžou uklidnit ženský po 40cítce. ŽIVOT JEŠTĚ NEKONČÍ! My chlapi si radši pustíme film pro chlapy a vy ostatní se modlete, ať není vaším otcem narozeninovej teplej striptér. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru skotské dramatičky Liz Lochhead jsem neviděl. 2.) Baví mě držet palce bukvici, aby dostal(a) z toho svýho chudáka 200 mega spermií (do kelímku). 3.) Jsem radši, když je Chýlková žena. 4.) Ujíždím na Cirkusu Ponorka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.3.2012)

• - Výraznou rekvizitou filmu je kniha o Leni Riefenstahl a díky ní se mluví i o jejím filmu Triumf vůle (1935). (NinadeL)

• - Součástí filmu jsou i scény ze 100. představení LaPutyka a v záběru na kapelu se tak na několik málo vteřin na obrazovce objeví i Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. (JUK_JANA)

• - Byt Eriky Oskarové (Ivana Chýlková) byl postaven pouze pro potřeby natáčení v nejvyšším patře jedné pražské továrny kvůli výhledu. (=woody=)