• Česko

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Být úspěšný a finančně i materiálně zajištěný nemusí ještě znamenat, že takový člověk je i šťastný. A o tom je právě tento film, který dává divákovi možnost nahlédnout do života čtyřicátnice, která má skoro všechno a ke spokojenosti jí chybí už jen vlastní potomek. Přiznám se, že české filmy, obzvláště takové, kde jsou v popředí ženské hrdinky a řeší se ženské problémy, nemám příliš v lásce a k těmto filmům přistupuji velmi obezřetně. Film Perfect Days má ale pro mě jakési zvláštní kouzlo, zkrátka mě dokázal ihned zaujmout a už po prvních minutách jsem tušil, že to pro mě rozhodně nebude ztracený čas. Ivana Chýlková svou roli zvládla perfektně, stejně tak jsem spokojen i s mým prvním setkáním s Ondřejem Sokolem (dosud jsem ho v žádné roli neviděl a Partičku nesleduji) a příjemně překvapil Vojta Kotek. Navíc ve filmu bylo i několik docela vtipných pasáží, které dokázaly pobavit a ve výsledku se tak z mého pohledu jedná o film, který stálo za to vidět a který příjemně překvapil. Z toho důvodu uděluji tedy nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd, které si tento film bezesporu zaslouží.(10.9.2012)

Poněkud mi nekoresponduje s dnešní materialistickou dobou myšlenka, že úspěšná podnikatelka nemá před postelí zástup hezounků ochotných vstávat kolem poledního a zbytek dne vysávat konto za nákup stylových zbytečností. Když jsem se však nechal přesvědčit o tom, že je to jen nedostatkem jejího času, tak jsem si docela užil čítankovou otravnost maminky či kousky pohodového gaymaráda a on se nakonec i ten Kotek dal nějak přežít.(24.10.2012)

• Havenohome

Rozkladná hniloba. Kotek tam hrá postavu, čo chce tuším hrať na bubny. Prečo potom ani raz počas filmu nepočúva hudbu, alebo nerobí niečo iné, čím by napĺňal svoju nastolenú dramatickú potrebu? Byť homosexuál, tak sa na režisérku tohto filmu urazím. Postava slovenskej matky smrdí úbohým kompenzovaním komplexov. A jej smrť je len lacný dramatický vrchol. Nič sa tam nedeje, všetko sa dozvedáme v doslovnom dialógu. Pri džemovacích číslách som klesol hodne hlboko do sedačky. Tento film je ešte väčšia hniloba než skvosty od Trošku.(26.5.2012)

Některé divadelní inscenace by měly zůstat divadelními inscenacemi. A když je někdo chce převádět do filmové podoby, neměl by to dělat režisér divadelního představení. Perfect days mají celou řadu scén, ze kterých čpí divadelnost - což je filmu na obtíž. Herci se snaží, seč mohou, ale na víc jak průměr to prostě nejde. Ondra Sokol a Vojta Kotek velmi mile překvapili. Nebýt jich, dávám hvězdu méně.(10.3.2012)

Bez mučení se přiznám, že jako velkou fanynku pořadu "Partička" mě film zajímal jenom z důvodu obsazení (Ondřej Sokol po letech v celovečerním filmu). Ondra mě nezklamal, byl naprosto fantastický a obdivuji ho opět o něco více. I Kotek mě po všech těch "Rafťácích" mile překvapil, předvedl možná svůj nejlepší výkon v kariéře. Soundtrack se také vydařil. Na druhou stranu musím uznat, že samotný začátek filmu byl rozpačitý a nudný. Co se týče vtipnosti, nedávní "Muži v naději" vycházejí z tohoto boje vítězně. Od komedie zkrátka čekám, že se budu svíjet smíchy, což se mi u "Perfect Days" stávalo pouze u Ondrových scén. Z toho plyne, že Ondřej táhne celý film, což asi není úplně dobře, ale já byla spokojená.(6.11.2011)

• - Alice Nellis je podepsána i pod scénářem, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry Lizy Lochheadové. Ta se hrála úspěšně sedm divadelních sezón v divadle Na zábradlí pod režisérskou taktovkou samotné Nellis. (=woody=)

• - Výraznou rekvizitou filmu je kniha o Leni Riefenstahl a díky ní se mluví i o jejím filmu Triumf vůle (1935). (NinadeL)

• - Ivana Chýlková sa stretla so Zuzanou Bydžovskou už vo filme Gympl (2007). (Johnny.ARN)