• Česko

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Česká filmová scéna rok od roku upadá na nejhlubší dno, ale vždycky se dá najít něco méně odpadního. Perfect Days mě iritoval už pouhým názvem, Češi prostě musí mít vždycky něco extra... Ale v závěru je to celkem pohodová podívaná, po technické stránce je to však nedokonalé. Hudba je do filmu zakomponovaná tak nevhodně, že působí velice rušivě, pokaždé skoro nebylo slyšet jediného slova. Mimo to celá ta záležitost se spermiemi byla naprosto absurdně provedená - ony vlastně na vzduchu vydrží tak dlouho, jak je potřeba, že.. Ale momenty Kotek-Chýlková prostě fungovaly, chemie tam skutečně byla a nescházel vtip. Od postavy homosexuálního kamaráda jsem očekávala trochu víc (vtipu), škoda. Scéna po pohřbu ale neměla chybu. Je pravda, že jsem už trochu přesycená příběhy o úspěšné ženě ve středním věku, které ke štěstí chybí jen to jedno, ale tohle se - na naše poměry - celkem vyvedlo.(29.6.2013)

• honajz

Když mám při sledování filmu neustále pocit deja vu (že tohle jsem už viděl v jiném romantickém filmu, v jednom anglickém, v jednom francouzském...) a když některé scény jsou pojaty jako z televizní reklamy, už to samo mne odrazuje od sledování a jakéhokoliv pokusu o vcítění do postav. Jenže ty postavy jsou naprosto... podivné, jako z jiného světa. Možná světa pražských inťošů, ale ne ze světa běžných lidí. Nevěřím tam nikomu nic. Kamera, některé záběry, občas využití hudby, to docela ujde, ale celkově je to mizérie.(1.5.2013)

• teutates

Sen každé ženy po menopauze, ehm... Komedie nebo tragédie? (Usnul jsem v happy - endu) Ukážka všední reality, které by se nerado dožilo určité procento něžného pokolení. Sperma od gay-ovho žárlícího gaye původního, který se jaksi slíbil aaa blblblblblblblblblbl, snad je to spravně vysvětleno. Alice Nellis má zvláštní smysl pro humor, jsem poněkud rozpoložený z daného provedení, nevím, jestli jsem to koneckonců správně pochopil. Netuším po čem ženy touží a proto jen tak v koutě "štěkám", no když se na mě pořádná MilF-ka podívá, svěsím hlavu a držím hubu, co si budem nalhávat... 4/10. Ale abychom si správně rozuměli, v rámci ČR-filmů bych to nazval "silným" průměrem, ehm. PS: Sonda před vyražením do ženské duše.(18.11.2011)

Může obsahovat SPOILERy. Začínám přehodnocovat svůj názor na českou filmovou tvorbu. Tento film byl nádherný příběh o osamělé starší ale dobře vypadající,vyzrálé a úspěšné ženě, která toužila konečně po smyslu života. Její máma ji nadělila krásný dárek ke 44.narozeninám aniž by tušila, jak vše dopadne a zemřela. Na svět přišla nádherná malá holčička, která změnila život nejen Eriky, ale také Richarda. Moc se mi to líbilo a splnilo to mé očekávání. Ivana Chýlková je velká herečka a Ondra Sokol nezklamal, akorát se musím pozastavit nad obsazením Zuzany Bydžovské, ale nemůže být vše perfektní :-).(9.3.2012)

• Radko

Alice Nellis zrežírovala jeden obstojný film: Ene bene. Odvtedy sa dala na nakrúcanie sračiek. Tentoraz dokonca recyklačne. Epizódu z rozsypávaním popola mŕtveho Slováka z urny vytiahla z filmu Výlet a pozmenene zasadila do Perfect Days. Z čistého masochizmu by som si rád pozrel aj prípadné voľné pokračovanie o lesbe, ktorá sa rozhodla poskytnúť svoje vajíčko osamele žijúcemu sedemdesiatnikovi, ktorý sa rozhodol mať bábo. To by som sa zase raz nasmial.(27.12.2012)

• - Ivana Chýlková sa stretla so Zuzanou Bydžovskou už vo filme Gympl (2007). (Johnny.ARN)

• - Alice Nellis je podepsána i pod scénářem, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry Lizy Lochheadové. Ta se hrála úspěšně sedm divadelních sezón v divadle Na zábradlí pod režisérskou taktovkou samotné Nellis. (=woody=)

• - Byt Eriky Oskarové (Ivana Chýlková) byl postaven pouze pro potřeby natáčení v nejvyšším patře jedné pražské továrny kvůli výhledu. (=woody=)