• český

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Kotkovi víc věřím roli skokana na lyžích než mladého ( a hudbou prosáknutého !) sexy svůdce, ale budiž, zbytek ansámblu mě v téhle příběhem ploché chvílemi i komedii docela potěšil, zejména nadstandardně sladký Sokol coby hřejivý dárce spermatu či standardně dobrá Chýlková s pořád slušnýma nohama. Nellis zase nenatočila nic světoborného, ale svou laťku slušné a neurážející průměrnosti si opět udržela.(17.2.2013)

Poněkud mi nekoresponduje s dnešní materialistickou dobou myšlenka, že úspěšná podnikatelka nemá před postelí zástup hezounků ochotných vstávat kolem poledního a zbytek dne vysávat konto za nákup stylových zbytečností. Když jsem se však nechal přesvědčit o tom, že je to jen nedostatkem jejího času, tak jsem si docela užil čítankovou otravnost maminky či kousky pohodového gaymaráda a on se nakonec i ten Kotek dal nějak přežít.(24.10.2012)

• Radko

Alice Nellis zrežírovala jeden obstojný film: Ene bene. Odvtedy sa dala na nakrúcanie sračiek. Tentoraz dokonca recyklačne. Epizódu z rozsypávaním popola mŕtveho Slováka z urny vytiahla z filmu Výlet a pozmenene zasadila do Perfect Days. Z čistého masochizmu by som si rád pozrel aj prípadné voľné pokračovanie o lesbe, ktorá sa rozhodla poskytnúť svoje vajíčko osamele žijúcemu sedemdesiatnikovi, ktorý sa rozhodol mať bábo. To by som sa zase raz nasmial.(27.12.2012)

Myslím, že jsem to sledovala asi na pětkrát, než jsem Perfect Days dokoukala. Poprvé jsem viděla asi 18 minut, podruhé další 20. Pokaždé mi přišlo nesnesitelné pokračovat dál, padala na mě deprese, ale přesto jsem se k tomu do týdne vrátila. Protože jsem to chtěla vidět celé, a narozdíl od Tajností jsem to chtěla zdolat. Nellis není lehký oříšek k rozlousknutí, ale podařilo se. Dokonce mě na konci ani neposedla depka, ale uvolnění. Velkým plusem je Ivana Chýlková, která se (jako vždy) do role zabrala tak, že jí to člověk věří a tím pádem (pokud jste ženská) uvažuje, jestli má vůbec něco smysl. Tím, jak přísně pragmaticky jedná (chci dítě a je mi jedno, kdo bude otec), vás přiměje k myšlenkám, jestli by taková potrhlá úspěšná ženská měla vůbec mít dítě.. A když ji s tím dítětem vidíte, tak se za ty myšlenky stydíte, protože... každá ženská v sobě má mateřské pudy (prý). Po odhalení závěrečné pointy, když se můžete od srdce zasmát, odpustíte Vojtovi Snowboarďáky a oceníte jemnoherectví Ondřeje Sokola, jeho čtyřprocentní Richard byla skvostná třešnička na dortu. Celkově to vidím na 3,5, ale jelikož tu vidím samá nízká hodnocení, přichýlím se ke 4*.(24.5.2013)

Některé divadelní inscenace by měly zůstat divadelními inscenacemi. A když je někdo chce převádět do filmové podoby, neměl by to dělat režisér divadelního představení. Perfect days mají celou řadu scén, ze kterých čpí divadelnost - což je filmu na obtíž. Herci se snaží, seč mohou, ale na víc jak průměr to prostě nejde. Ondra Sokol a Vojta Kotek velmi mile překvapili. Nebýt jich, dávám hvězdu méně.(10.3.2012)

• - Ivana Chýlková sa stretla so Zuzanou Bydžovskou už vo filme Gympl (2007). (Johnny.ARN)

• - Výraznou rekvizitou filmu je kniha o Leni Riefenstahl a díky ní se mluví i o jejím filmu Triumf vůle (1935). (NinadeL)

• - Byt Eriky Oskarové (Ivana Chýlková) byl postaven pouze pro potřeby natáčení v nejvyšším patře jedné pražské továrny kvůli výhledu. (=woody=)