• český

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Tento film bych si nejspíš ani nepustila, ale jelikož jsem šla s rodiči do kina viděla jsem ho a mohu říct, že jsem nebyla ani nadšená ani zklamaná. Hlavní vina bude vězet pravděpodobně v tom, že je mi 18 a film je určen pro úplně jinou věkovou kategorii. Ale na obranu můžu říct, že jsem se několikrát parádně bavila, zejména ve scénách kde vystupoval Onřej Sokol coby 100%, 4%. Jenže byly tu i scény u kterým jsem se kroutila na sedačce a mohla jsme se uzývat (divné slovo). Mohu doporučit všem ženám, co zažívají stejné krize jako Erika, a že jich není málo.(3.11.2011)

• honajz

Když mám při sledování filmu neustále pocit deja vu (že tohle jsem už viděl v jiném romantickém filmu, v jednom anglickém, v jednom francouzském...) a když některé scény jsou pojaty jako z televizní reklamy, už to samo mne odrazuje od sledování a jakéhokoliv pokusu o vcítění do postav. Jenže ty postavy jsou naprosto... podivné, jako z jiného světa. Možná světa pražských inťošů, ale ne ze světa běžných lidí. Nevěřím tam nikomu nic. Kamera, některé záběry, občas využití hudby, to docela ujde, ale celkově je to mizérie.(1.5.2013)

• Havenohome

Rozkladná hniloba. Kotek tam hrá postavu, čo chce tuším hrať na bubny. Prečo potom ani raz počas filmu nepočúva hudbu, alebo nerobí niečo iné, čím by napĺňal svoju nastolenú dramatickú potrebu? Byť homosexuál, tak sa na režisérku tohto filmu urazím. Postava slovenskej matky smrdí úbohým kompenzovaním komplexov. A jej smrť je len lacný dramatický vrchol. Nič sa tam nedeje, všetko sa dozvedáme v doslovnom dialógu. Pri džemovacích číslách som klesol hodne hlboko do sedačky. Tento film je ešte väčšia hniloba než skvosty od Trošku.(26.5.2012)

Ještě nejsem žena středního věku, po miminku netoužím, ale jsem ochotná se usmívat u traileru na "ženský" film, i přesto, že vedle mě sedí IT kamarádi, kteří si znechuceně odfrkávají. Hurá, opravdu jsem žena, a žádný polomuž :-). Ale vážně, Ivana Chýlková je naprosto úžasná, Kotek se snaží, ale nestíhá a gay kamarád Ondřeje Sokola je dokonalý (připadá mi to, nebo všechny single ženy mají správňackého gay kámoše, včetně mě?). Mno, ačkoliv ten film skončil, jak skončil musel - mateřstvím, tak i přesto jsem odcházela neznechucená typickým klišé, je to příjemné zčeření rybníčku českého filmu. Humor přítomný je, ale je servírován tak opatrně jako sůl člověku s nemocnými ledvinami. Dramatu, ani žádné velké tragédie i přes smrt se nedočkáme (díkybohu), takže nám vznikl takový solidní klidný český film, ve kterém se nehoupou žádné velké emoce, ale obyčejné lidské nevyhrocené city, tak jak je známe. Ve správném dávkování je síla.(21.11.2011)

Perfect Days je perfektní film, rozehraný a tvořený přesně v invencích situačního humoru, který bohužel z našich kin vymizel, ale s nímž jsme měli v minulosti velice pozitivní zkušenosti. Příběh má reálnou pointu, balancující mezi absurditou a typickým melodramem ze současnosti, ale z obou ukrajuje ve vyváženém poměru, což je v konečném resumé rozhodujícím aspektem celkového přijetí. Ironie a nadsázka je použita měrou vrchovatou, Alice Nellis ví přesně, kam se svým humorem míří a rozhodně bych nepodceňoval její jakoby dokumentaristické vklady, které pak citlivě vkompnovala do životů svých imaginárních hrdinů. Maximálně potěšující jsou herecké výkony, od velice dobré a také velice dobře vypadající Chýlkové po Vojtu Kotka, který, jak se zdá, dospěl, zvážněl a hlavně dokázal svou postavu tvárně modelovat, díky čemuž se pak divák srdečně baví i nad jeho parodií sebe sama v rámci televizního pořadu hlavní aktérky. Vítězem tohoto pomyslného hereckého klání je ovšem Ondřej Sokol; jeho Richard je po dlouhé době (ne-li možná poprvé?) životným ztělesněním přirozeného, nikoli karikovaného a jinak deformovaného homosexuála. Kdo se bavit chce, tak se baví a kdo nechce, nemusí. Jisté však je, že český film v poslední době pomalu vstává z hlubin útrpného bahna a to je dobré znamení i do budoucnosti.(7.12.2011)

• - Alice Nellis je podepsána i pod scénářem, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry Lizy Lochheadové. Ta se hrála úspěšně sedm divadelních sezón v divadle Na zábradlí pod režisérskou taktovkou samotné Nellis. (=woody=)

• - Součástí filmu jsou i scény ze 100. představení LaPutyka a v záběru na kapelu se tak na několik málo vteřin na obrazovce objeví i Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. (JUK_JANA)

• - Ivana Chýlková sa stretla so Zuzanou Bydžovskou už vo filme Gympl (2007). (Johnny.ARN)