• český

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Co pořád má Alice Nellis s tím popelem? S Perfect Days nemám žádný zásadní problém, ale většina filmu byla dost nuda. Zuzana Bydžovská jako herečka má jen jedinou tvář, a tu nám opět předvedla. Potěšil jedině Ondřej Sokol, který (pokud opravdu není gay) skvěle zahrál čtyřprocenťáka. Příjemný soundtrack.(10.3.2012)

• Malarkey

Výsledek tohodle filmu není úplně to, co jsem si od něj představoval. Herci byli super. Ondřej Sokol ještě o trošku víc, než jenom super. Ale to bylo vlastně to jediný, co mě na filmu těšilo. Jinak se mně zdálo, že koukám na naprosto průměrný český film, který je ale dobře natočený, s dobrou výpravou, dobrou muzikou, dobrou kamerou, ale vysloveně špatným scénářem, který mě donutí na film během pár minut okamžitě zapomenout. Ještě to štěstí, že v něm je postava Ondřeje Sokola, kterej celý ten příběh nádherně přibarvuje.(12.9.2012)

HBO - Tenhle film jsem moc nepobral. Nepřišel mi vůbec vtipný a kolikrát jsem si říkal, kdy už přijde nějaká dobrá scéna, nebo dokonce hodně vtipná a ono za celých 100 minut kulový. Proti hercům jako je Chýlková, Kotek, Bydžovská či Sokol nic nemám (ba naopak), ale už se mi stalo po třetí, že mi film Alice Nellis prostě nesedl. 55%(28.10.2012)

Některé divadelní inscenace by měly zůstat divadelními inscenacemi. A když je někdo chce převádět do filmové podoby, neměl by to dělat režisér divadelního představení. Perfect days mají celou řadu scén, ze kterých čpí divadelnost - což je filmu na obtíž. Herci se snaží, seč mohou, ale na víc jak průměr to prostě nejde. Ondra Sokol a Vojta Kotek velmi mile překvapili. Nebýt jich, dávám hvězdu méně.(10.3.2012)

Perfect Days na mě zapůsobily stejně jako o rok starší česká komedie Ženy v pokušení. Oddychovka se spoustou jak komediálních, tak i dramatických scén, které vévodí zejména charismatická Ivana Chýlková a úžasný Ondřej Sokol. Právě většina nejlepších vtípků proběhla mezi touto dvojicí. Ostatní herci byli také skvělí - hlavně Kotek, Bydžovská a Klepl. Zkrátka velmi povedený film, který se perfektně hodí na zaplnění volného večera.(14.3.2012)

• - Výraznou rekvizitou filmu je kniha o Leni Riefenstahl a díky ní se mluví i o jejím filmu Triumf vůle (1935). (NinadeL)

• - Byt Eriky Oskarové (Ivana Chýlková) byl postaven pouze pro potřeby natáčení v nejvyšším patře jedné pražské továrny kvůli výhledu. (=woody=)

• - Ivana Chýlková sa stretla so Zuzanou Bydžovskou už vo filme Gympl (2007). (Johnny.ARN)