• Česko

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Může obsahovat SPOILERy. Začínám přehodnocovat svůj názor na českou filmovou tvorbu. Tento film byl nádherný příběh o osamělé starší ale dobře vypadající,vyzrálé a úspěšné ženě, která toužila konečně po smyslu života. Její máma ji nadělila krásný dárek ke 44.narozeninám aniž by tušila, jak vše dopadne a zemřela. Na svět přišla nádherná malá holčička, která změnila život nejen Eriky, ale také Richarda. Moc se mi to líbilo a splnilo to mé očekávání. Ivana Chýlková je velká herečka a Ondra Sokol nezklamal, akorát se musím pozastavit nad obsazením Zuzany Bydžovské, ale nemůže být vše perfektní :-).(9.3.2012)

Poněkud mi nekoresponduje s dnešní materialistickou dobou myšlenka, že úspěšná podnikatelka nemá před postelí zástup hezounků ochotných vstávat kolem poledního a zbytek dne vysávat konto za nákup stylových zbytečností. Když jsem se však nechal přesvědčit o tom, že je to jen nedostatkem jejího času, tak jsem si docela užil čítankovou otravnost maminky či kousky pohodového gaymaráda a on se nakonec i ten Kotek dal nějak přežít.(24.10.2012)

Myslím, že jsem to sledovala asi na pětkrát, než jsem Perfect Days dokoukala. Poprvé jsem viděla asi 18 minut, podruhé další 20. Pokaždé mi přišlo nesnesitelné pokračovat dál, padala na mě deprese, ale přesto jsem se k tomu do týdne vrátila. Protože jsem to chtěla vidět celé, a narozdíl od Tajností jsem to chtěla zdolat. Nellis není lehký oříšek k rozlousknutí, ale podařilo se. Dokonce mě na konci ani neposedla depka, ale uvolnění. Velkým plusem je Ivana Chýlková, která se (jako vždy) do role zabrala tak, že jí to člověk věří a tím pádem (pokud jste ženská) uvažuje, jestli má vůbec něco smysl. Tím, jak přísně pragmaticky jedná (chci dítě a je mi jedno, kdo bude otec), vás přiměje k myšlenkám, jestli by taková potrhlá úspěšná ženská měla vůbec mít dítě.. A když ji s tím dítětem vidíte, tak se za ty myšlenky stydíte, protože... každá ženská v sobě má mateřské pudy (prý). Po odhalení závěrečné pointy, když se můžete od srdce zasmát, odpustíte Vojtovi Snowboarďáky a oceníte jemnoherectví Ondřeje Sokola, jeho čtyřprocentní Richard byla skvostná třešnička na dortu. Celkově to vidím na 3,5, ale jelikož tu vidím samá nízká hodnocení, přichýlím se ke 4*.(24.5.2013)

Bez mučení se přiznám, že jako velkou fanynku pořadu "Partička" mě film zajímal jenom z důvodu obsazení (Ondřej Sokol po letech v celovečerním filmu). Ondra mě nezklamal, byl naprosto fantastický a obdivuji ho opět o něco více. I Kotek mě po všech těch "Rafťácích" mile překvapil, předvedl možná svůj nejlepší výkon v kariéře. Soundtrack se také vydařil. Na druhou stranu musím uznat, že samotný začátek filmu byl rozpačitý a nudný. Co se týče vtipnosti, nedávní "Muži v naději" vycházejí z tohoto boje vítězně. Od komedie zkrátka čekám, že se budu svíjet smíchy, což se mi u "Perfect Days" stávalo pouze u Ondrových scén. Z toho plyne, že Ondřej táhne celý film, což asi není úplně dobře, ale já byla spokojená.(6.11.2011)

HBO - Tenhle film jsem moc nepobral. Nepřišel mi vůbec vtipný a kolikrát jsem si říkal, kdy už přijde nějaká dobrá scéna, nebo dokonce hodně vtipná a ono za celých 100 minut kulový. Proti hercům jako je Chýlková, Kotek, Bydžovská či Sokol nic nemám (ba naopak), ale už se mi stalo po třetí, že mi film Alice Nellis prostě nesedl. 55%(28.10.2012)

• - Alice Nellis je podepsána i pod scénářem, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry Lizy Lochheadové. Ta se hrála úspěšně sedm divadelních sezón v divadle Na zábradlí pod režisérskou taktovkou samotné Nellis. (=woody=)

• - Výraznou rekvizitou filmu je kniha o Leni Riefenstahl a díky ní se mluví i o jejím filmu Triumf vůle (1935). (NinadeL)

• - Ivana Chýlková sa stretla so Zuzanou Bydžovskou už vo filme Gympl (2007). (Johnny.ARN)