Lékař záchranky František se odstěhuje od své ženy Bohuny ke své nové lásce Heleně. Ta má za sebou několik let trvající manželství s úspěšným spisovatelem Karlem. V něm však díky manželovým záletům nebyla nikterak šťastná. Zdá se, že Františka i Helenu čekají konečně poklidné dny a budou moci teď, na prahu padesátky, konečně prožít svou spokojenou lásku. Jejich nadšení však nesdílejí jejich minulí partneři. Karel i Bohuna si totiž uvědomují, že jim jejich bývalí manželé začínají chybět. A tak se oba, každý způsobem sobě vlastním, snaží vztah milenců rozbít. Když už toho má František dost, opatří pro sebe a Helenu zájezd do Maroka. Je přesvědčen, že zde prožije pěknou dovolenou po boku své milované. Jenže v Maroku se jim ztratí kufry i s penězi a doklady a každého z nich nenapadne nic lepšího než zavolat svému minulému partnerovi o pomoc. Výsledkem je to, že na cestu za nimi se vydává nejen Karel, ale i Bohuna. (TV Nova)

gatuso

Nepochopím jednu věc.Proč Magálová mluví česky, když s tím slovenským přízvukem trhá uši.To je Poledňáková taková přizdisráčka, která se obává aby čížci vůbec rozuměli???:-).Toto je film pro publikum co vstane v neděli ráno po pařbě, do oběda daleko, na rozumné filmy či seriály hlava ještě nebere, tak se tam šoupne něco nenáročného...nějaká kulisa na tu dobu po kterou se vystřízliví.I když na druhou stranu zde hrozí prodloužení kocoviny nebo nedejbože nějaký flashback... ()

Rychlasar

Ať si vkládá kdo co chce, ale zasmje se každej=) Dobrodružství každým coulem, krásné protředí a místy parádní hlášky. Doporučuji shlédnout v kině=) ()

stepnicka

Před chvílí sem na tom byl v kině a tento film mě doslova uchvátil. Skvělí příběch nabytý skvělíma hláškama a navíc víborný Jiří Bartoška. Takže nemohu jinak než 5 hvězdiček ()

Linsang

Šmankote, co to bylo????? Po prvním dílu jsem si myslela, že už nás Marie Poledňáková přestane oblažovat svými výtvory, ale jako se vrací dobří holubi, tak se vrací i ona. První díl měl ještě aspoň nějaký děj, ale to, co se odehrává v díle druhém, je naprosté scénáristické zoufalství. Tady forma jasně přebíjí obsah. Film okatě staví na hezkých exteriérech Maroka a Staré Prahy a pěkném bytě hlavní hrdinky. To jsou jediné tři věci, které jsem na filmu ocenila. Poslední kladný bod zůstává Jiřímu Bartoškovi za jeho cynické komentáře. Celý film se točí kolem snahy hlavní dvojice urvat si pro sebe chvilku klidu, takže odjedou na dovolenou, což zákonitě vyústí v totální zmatek, který jsme nuceni následně sledovat. Nemám ráda, když je humor stavěný pouze na chaosu, běhání, řvaní a dalších podobných věcech. Zápletka s únosem je dost přitažená za vlasy a u scénky, kdy únosci vniknou do hotelu a nahánějí tam hrdiny, jsem nestačila kroutit hlavou. Proč čtyři lidé složitě utíkají před dvěma únosci, kteří jsou navíc evidentně totálně neschopní? No, chápu, že jinak by to zřejmě nebyla "sranda". Suma sumárum, naprosto zbytečný film, jehož rozpočet se mohl věnovat na bohulibější účely. Nejděsivější na tom všem pro mě je, že lidé se v kině opravdu bavili. A neomylně na těch nejtrapnějších místech filmu. Opravdu nevím, co je tak vtipného na oblíbené větě o bílém tesákovi... Po skončení filmu dokonce někteří lidé začali tleskat. Bylo mi docela smutno... ()

Chlo0opek

Nějak mně zde nesedlo propojení žánrů komedie a dramatu. Jako zasmál jsem se, ale v porovnání s prvním dílem to bylo o dost slabší. ()

shinlove odpad!

Ještě tomuto filmu dám jednu šanci, s odstupem času se na to podívám a zkusím se pobavit. Ale po včerejším shlédnutí v kině říkám, že hůř investovaných 159Kč si nepamatuji!!!! Větší sračku jsem neviděl a to nejen mezi českými filmy! ODPAD! ()

Rassyna

Obstojné pokračování filmu Líbáš jako bůh. Slibovala jsem si fajn oddechovou komedii, bohužel mé očekávání se nesplnilo. Zábavné scény tam pravda jsou, ale jejich kouzlo nakonec v zdlouhavých a natažených situacích velmi rychle vyprchá. Přesto to celé od naprosté katastrofy zachraňuje herecká čtyřka Kaiser, Magalová, Bartoška a Holubová. Chvílemi mi jich bylo až líto, do čeho se to vůbec uvrtali. ()

Mort09

Film rozhodně předčil mé očekávání, které ovšem bylo velmi nízké, protože má par světlých momentů, v podobě silně přehrávaných vtipných situací. Jinak, ale děs běs. Mizerné herecké výkony, pofiderní scénář a obrovské množství do očí bijící reklamy. K negativům pak člověk musí přičíst i velmi silné zaměření na skupinu 40+. Prostě rádoby in slátanina, plná známých tváří, jenž, jsou už spíše lehce za zenitem, která se díky sponzoringu mohla natáčet v „atraktivní“ zahraniční lokaci. Jde to vidět (nejlépe až v TV), jde se zasmát, ale jde to i lehce zapomenout. 35% ()

musolini

Komedie na léto prostě super.Dlouho jsem se tak nenasmál u našeho filmu,tohle se prostě povedlo.Nevím,kdo co by víc chtěl,ale herecké výkony super,pan Kaiser vypadal na to,čím prošel dobře a hrál i dobře,Holubová je paní herečka.Občas trošku přehnané,co víc si dnes přát?? ()

VanThomass

No, co dodat. První díl jsem zatím neviděl, takže nemám jak srovnat, ale předpokládám, že to bude tak podobné, že to není ani třeba. Nejedná se zrovna o špatnou komedie, ale zas na druhou stranu ani o žádný zázrak. Nechápu, proč musí být většina filmu z Maroka, když by stačilo, aby byl lépe napsaný scénář a klidně to může být od českého rybníka. Product Placement je opět až nestydatě okatý, v poslední době snad nevznikl český film, kde by se necpala nějaká otravná reklama. Když se člověk nad tohle všechno povznese, tak si tu bláznivou a hektickou komedii i celkem užije. ()

Tanulin

Dvojky jsou dvojky, s tím se jaksi musí počítat, ale i přesto fajn. Dýchalo to na mě mořem a umaštěnou tržnicí... Langoš pobavil, Bohunka klasicky na zabití, ale trojku určitě netočit! ()

ByeMarket

Po shlédnutí tohoto snímku jsem usoudila, že Američani našli těžkou konkurenci - a to v tvoření nelogických hovadin. Pravda, párkrát jsem se vážně zasmála. To však nemění nic na tom, že by Poledňáková měla pověsit řemeslo na hřebík. Trojku bych už asi přes srdce nepřenesla. ()

Sathine

Mrzí mne, že čeští filmaři někdy vyprodukují i takovéhle filmy... Jednička se ještě dala, člověk leccos přehlédnul, zasmál se a odcházel z kina vcelku kulturně uspokojený. Po tomto díle to ale tak opravdu nebylo. Ačkoli si moc nevšímám různých náznaků reklam apod., zde to bylo opravdu velmi očividné a působilo to velice nepříjemně. Další negativní věc bylo naprosté a šílené natahování celého filmu, kdyby měl snímek tak o půlhodiny, i možná více, méně, tak by to bylo jen dobře. Sice si myslím, že Eva Holubová má navíc, ale role Bohunky jí vcelku sedla a u jejích eskapád, které ale samozřejmě působily velice nepřirozeně, se člověk aspoň trochu zasmál. Souhlasím také s tvrzením ostatních, kteří nechápou, proč byla do snímku zatažena Tereza Kostková a proč bylo tolik času věnováno Nele Boudové a typické (ne)hledání chlapa. ()

DrobnohledX

Od tohoto poněkud pitoreskního filmu jsem nečekal žádné hluboké poselství, což se splnilo. Nicméně film mě nenudil a naopak vetšinu času bavil. Jediná věc která mě irituje je reklama do filmu více než necitlivě zasazená a hlásající že se všichni máme pojistit u Direktu, dělat kafe Jacobs v presovači Jacobs a zásadně používat VISA kartu. ()

mocart odpad!

Neuvěřitelná ztráta času! Totální stupidní slátanina á la italské crazy komedie, v nichž neustále někdo někam běhá, hloupé dialogy hercům evidentně nelezly z huby - proč takoví matadoři něco tak neuvěřitelně blbého vezmou???!!! Odpornost pětiletky. ()

breebee

Na film jsem šla především kvůli mamce ale musím říct, že jsem byla velice mile překvapena. Bavila jsem se od začátku do konce a i když některé příhody byly neuvěřitelné, byla jsem spokojená. Mnohem lepší než první díl, jedna z lepších českých komedií a to jim zrovna neholduju! ()

Europa_1957

Náhodou mě se to líbilo. Lidé kteří dávají tak nízké hodnocení si asi moc slibují. Já do kina šla s tím,že to teda bude propadák,jak se tu píše. A světe div,já se bavila. A to nejsem fanouškem laciného amerického humoru. Prostě jen,záleží na typu člověka. Ale jak říkám,kdybych byla doma,tak bych na to s takovým zaujetím nekoukala. ()

petrce

Velice příjemná a optimistická letní komedie, která je v podobném duchu jako předcházející Líbáš jako bůh. Není to žádné mistrovské dílo, ale každopádně nenudí a krásně pobaví... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková