Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Skupina študentov sa z rôznych dôvodov ocitne po škole. Zdá sa, že nemajú nič spoločné, ale keď sa večer opäť stretávajú na miestnej zábave, pri ktorej sa odohrá tragédia, zisťujú, že sa stali terčom vraha, ktorý nosí charakteristický kostým a je prezývaný Ghostface. (Marceloo)

Recenze (7)

Lucasion 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Když jsem četl, že třetí řada seriálového Scream bude reboot, tak jsem trošku posmutněl. První řada byla skvělá, druhá slabá, ale Halloweenský speciál to parádně vykopnul. Ovšem bylo zaříznuto a jede se od znovu. Zbytečný reboot něčeho, co mělo pokračovat a ještě ke všemu s jinými herci. Nicméně Vřískot je moje oblíbená hororová značka a seriál je rozhodně guilty pleasure. Třetí řada mě vlastně bavila od začátku do konce. Herci nejsou nijak zvlášť sympatičtí, ale vlastně ani nejsou otravní. Výjimka je Giorgia Whigham. Vůbec bych se nezlobil, aby tahle holka hrála častěji. Její Beth je nejlepší postavou ze seriálu. Délka šesti dílu mi taky sedí, napětí tam je. Příběh se posouvá slušně a oběti se kupí. Velké plus, že se vrátila klasická maska Ghostface a hlavně její nejlepší hlas. Ano, v třetí řadě opět uslyšíte Rogera Jacksona jako Ghostface. Naprosto výborné rozhodnutí. Finále je možná trošku zklamání, i když hra na vraha vlastně většinu času funguje. Za mě dobré. Měl jsem kvalitní tři večery a přál bych si Ghostface ještě chvíli na obrazovkách, případně v kině vídat. Za mě byla třetí řada veskrze kvalitně stráveným časem. I když mám výhrady. (70 %) ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mizerný restart něčeho, co restart nepotřebovalo. Herci vesměs nezajímaví nebo nesympatičtí (snad jen Giorgia Whigham to trochu zachraňuje), dějově neurážející klasika, ale často využívající zbytečně hloupé zkratky nebo nudné mordy. A vizuál působí jako druhá cenová. To i absurdně přepálená třetí série Slashera byla výživnější, protože měla alespoň osobitou tvář. Resurrection nemá vůbec nic vlastního a nevyváží to ani potěšení z návratu klasické masky Ghostface. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Tohle je předobraz, jak to bude v USA vypadat do deseti let - úspěšný seriál, jenž navázal na fenomén devadesátých let, byl po druhé sérii, kdy zůstaly otázky nezodpovězeny, změněn na nový příběh a nové postavy, které jsou převážně z černošských řad. A vznikla absolutní pseudosociální slátanina zaobalená do oblíbeného hororového motivu. Nejhorší zpracování Vřískotu všech dob a doufám, že se producenti a tvůrci vzpamatují a pokud chtějí točit čtvrtou sérii, musí se vrátit do správných kolejí. Jenže o tom bohužel dost pochybuji :-( ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Skupina študentov sa z rôznych dôvodov ocitne po škole. Zdá sa, že nemajú nič spoločné, ale keď sa večer opäť stretávajú na miestnej zábave, pri ktorej sa odohrá tragédia, zisťujú, že sa stali terčom vraha, ktorý nosí charakteristický kostým a je prezývaný Ghostface. - Už komplikácie so vznikom tejto tretej série boli dôkazom, že od toho netreba čakať vela. Následné rozhodnutie urobiť z toho reboot tiež dojem nezlepšilo. A keď sa ukázalo, že toto rozhodnutie malo za ciel nahádzať tam prevažne černošské obsadenie, bolo mi jasné, kam to bude smerovať. Výsledkom je akýsi nepodarený mix, v ktorom sa SJW hlavné postavy snažia pôsobiť cool, ale vôbec sa im to nedarí. Nemôžem povedať, že by to pre hororového fanúšika bolo nezaujímavé, pretože hra so žánrovými pravidlami, ktoré táto frančíza pomohla zadefinovať, je silná, ale každá situácia, pri ktorej tvorcovia odkazujú na hororové klasiky, mi prišla strašne silená. Rovnaká vec platí aj o extra slabých dialógoch. Za pozitíva považujem návrat originálnej masky, malú úlohu Tonyho Todda, úplne úžasnú Keke Palmer, ktorá má ako naschvál z hlavných postáv najmenej priestoru, moderne ladený vizuál a aj niektoré vraždy, ale s výsledkom nie som spokojný, aj keď som takmer nič nečakal. Bodaj by si všetci tvorcovia, ktorí chcú tvoriť horory s afroamerickou kultúrou, brali príklad z Jordana Peelea, ktorý tu je mimochodom tiež spomenutý. Odporúčam pozerať skôr na jeseň, keďže sa to točí okolo Halloweenu a je milión lepších vecí, ktoré sa teraz v lete po večeroch dajú robiť. + Tony Todd + herečka z Scream Queens a Animal + herečka z Split + herec z Yoga Hosers a Truth or Dare ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Restart uvnitř seriálu v téhle podobě postrádá jakýkoli smysl. Po dvou řadách klasické středoškolské nudy, která na sebe alespoň navazovala, přichází zkrácená 3. řada Resurrection s jinou partičkou děcek. Hlavní linka má sice docela ambiciózní příběh s prequelem a poněkud jinou atmosférou, ale nová partička nejsou takoví nerdi, jsou víc při zemi, řeší víc sport, média jim nejsou tak blízká, ale nic z toho není plus. Hlavní roli dostal RJ Cyler, celkem sympaťák z HBO seriálu I'm Dying Up Here, ale i pro něj je tahle zbytečná řada seriálového Vřískoku propad. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (12)

  • Písnička, která hraje v 5. minutě, je „Ready Or Not“ od Highland Park Collective Feat. Gizzle. Ve 26. minutě hraje „Doesn't Matter“ od Nappy Roots. (Duoscop)
  • Na začátku epizody hraje „Ain’t It Crazy“ od Cut One & Kye Sones a na konci zase „Back From The Fire“ od Gold Brother. (Duoscop)

Reklama

Reklama