Bez kalhot

Magic Mike: Bez nohavíc

Magic Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 110 min

Bez kalhotek. Oh. Slint./// Tatum je božský (tanečník) a Soderbergh natočil nejen zábavnou, vtipnou a vzrušující podívanou pro obě pohlaví (tzn. pro muže a ženy, Jiříčku), ale taky chytrý a perfektně nasnímaný (ta kompozice obrazu!), sestřihaný (neskutečná dynamika) a ozvučený film (efekty u show, výběr songů+McConaughey zpívá!)./// Ta psychedelická scéna, kdy Adam souloží a modré světlo se mění s červeným a po pokoji pobíhá prasátko, je geniální./// Jediný film, u kterého by 3D mělo smysl! :p Po druhém zhlédnutí: se smutkem v oku musím konstatovat, že kouzlo se poměrně znatelně vytratilo. Fuck this mirror like you mean it. [Kino](10.7.2012)

• Enšpígl

Asi nejsem dostatečně homo, abych dovedl ocenit tenhle film a dávat filmu plnej počet jen proto že za filmem stojí velký režisérský jméno, to dlouhodobě přenechávám zdejším pozérkům. Nejvíc mě dostalo že jsem se zakous do nedělního oběda přesně v okamžiku když se tam Channing začal holit ptáka, ještě že to nebylo v 5D. Snažím se najít na filmu co nejvíc pozitiv, ale krom hereckých výkonů Matta a Channinga toho moc nevidím, příběh je naivní jak ukrajinská armáda, taneční čísla totálně odfláklý a pokud jde o prdele, tak abych mohl říct super, musel bych mít nick mertax, která mě tenhle film asi 50x doporučovala.(7.4.2014)

Mnohem hlubší film, než si na první pohled na naolejovaná svalnatá těla zdá. Na první dobrou se tu pokochají hlavně oči dámských divaček, ale nutno dodat, že každý ze striptérů má svoji osobnost a příběh, který není tak hezký, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ať už se jedná o drogy, děvky nebo dluhy. No a zajímavá je reakce některých (a není jich málo) pánských diváků, kteří nepochopili, že Soderbergh chytře ukazuje, jak ženám připadá fenomén "male gaze", tzn. soustředění na krásné dámské tělo. Ale Soderbergh samozřejmě chytře s tímto fenoménem pracuje, narozdíl od třeba Michaela Baye (legendární záběr na bříško a poprsí Megan Fox v Transformers) - a vzniklo mu fajn nezávislé drama. A Channing je boží... :-)(22.8.2020)

• lillien

Striptéři (a striptérky) neboli tančící kurvy..Co jiného, než vyumělkované tanečky, precizně vysoustružená těla, sex a drogy nám může ještě film z prostředí striptérské show nabídnout, aby to nepůsobilo lacině a povrchně? Snad nějaký ten pohled do civilního života, aneb křečovitě marně se o herectví snažící Tatum předvádí nějakou tu motanici svého snu o normální práci, následně pak další pokus o příběh v podání jakéhosi nedomrlého kolouška Adama, co se taky dá na striptýz, ovšem nic kloudného z něj stejně za celý film nevyleze a jeden aby snášel ještě jeho vrcholně nesympatickou vymrzující sestru, o kterou se sexappeal otřel jenom omylem a honem zase v hrůze utekl. Nicméně scénář nařizuje jakousi sestřinu romanci s Tatumem, aby to nebyl jen úplně debilní film o trapných pohybech mužských pánví, ale jakože drama. Bože můj, co tak asi může vzniknout z krávoviny, která má ambice? Že by trapná krávovina ? Dvě hvězdy pouze za McConaugheyho, který může hrát opravdu všechno, včetně vyžilé kurvy nebo Ježíše a vždycky bude výborný. Zbytek podprůměrná nuda, kterou u mě nerozptýlilo ani to upocené přeparfémované pozlátko zadků v pánských tangách, která jsou sama o sobě tragédií 21.století..(26.8.2012)

V sále jsem byl jaáa (z donucení samozřejmě) a ONY, tzv. "nežne pohlaví". Pozor! Není vše, jak vypadá, snad po 10. min bylo cítit ve vzduchu tolik estrogenu, že bych ho mohl krájet, bál sem se vzpoury. Přiznám se, málokdy sem viděl aby holkám natolik svítili oči ve tmě. Nerad bych něco vyloženě chválil a už vůbec ne u daného snímku, no dejme tomu, že jeden z lepších snímku od Soderbergha. 7/10(21.7.2012)

• Adam Rodriguez

• - Pojmenování Kouzelný Mike by pro Čechy nebylo nikterak zajímavé, proto získal film český distribuční název Bez kalhot. (LiborGondek)

• - Film společně financovali Channing Tatum a Steven Soderbergh. (Aelita)

• - Channing Tatum prohlásil: „Toto je moje labutí píseň. Už nikdy, nikdy víc nebudu dělat nebo říkat nic, co by souviselo se striptýzem." (Sufferer)