• Enšpígl

Asi nejsem dostatečně homo, abych dovedl ocenit tenhle film a dávat filmu plnej počet jen proto že za filmem stojí velký režisérský jméno, to dlouhodobě přenechávám zdejším pozérkům. Nejvíc mě dostalo že jsem se zakous do nedělního oběda přesně v okamžiku když se tam Channing začal holit ptáka, ještě že to nebylo v 5D. Snažím se najít na filmu co nejvíc pozitiv, ale krom hereckých výkonů Matta a Channinga toho moc nevidím, příběh je naivní jak ukrajinská armáda, taneční čísla totálně odfláklý a pokud jde o prdele, tak abych mohl říct super, musel bych mít nick mertax, která mě tenhle film asi 50x doporučovala.(7.4.2014)

Anachronický a pritom súčasný, podľa ratingov pochválne ohlasy vyvolávajúci, ale predsa nezávislý a čo viac-rôznorodo interpretovateľný, taký je ďalší-subverzívny príspevok na tému "potlačovanie identity" od kráľa filmových prevlekov, ktorý sa po kauzálnych procedúrach účelne rozširovaného strachu v "Nákaze" opäť navracia k dezintegračným, avšak tu o dosť menej pesimistickým paralelám z "Girlfriend experience." V tomto prípade nejde o v ilúziach uväznenú eskortnú spoločníčku čo by odraz povrchnosti/otupenosti jednej generácie, ale o dvojicu atraktívnych chlapcov "z dola" ktorých sociálne/rodinné pomery nabádajú k príležitostným vystúpeniam v strip klube. Viem, znie to akokeby sa utváral ďalší hlupučký variant "Flashdance", ale ide len o prchavý dojem kedže sa tu stretávajú dve odlišné povahy ktorých spočiatku drži pohromade práve ono pódiové predvádzanie sa aby nakoniec aj tak došlo k predaniu štafety a následnému odlúčení ako pri seriózne mienenej športovej dráme. Pokúšavú neurčitosť posiľuje aj fakt, že diferenciácia rolí je tu asi to jediné jednoznačné, Adam-najskôr zdráhavý nýmand nikým nepoznaní, neskôr pravidelne drogami posilnení, sic ženami obdivovaní, no dlhmi zaťažení živel naivne veriaci v niečo, čo nemá dôstojnú budúcnosť a na druhej strane Mike-od prvej minúty idol/vodca tanečných čisel i párty záťahov ktorý po niekoľkých incidentoch, rozhovoroch, stretnutiach v srdci prebúdzu túžbu žiť inak. Ako už bolo v inom kontexte spomenuté-protiklady k sebe sa priťahujúce (tu bez akéhokoľvek gay iskrenia), rovnakú životnú daň splácajúce, ale napokon kľúčovými rozhodnutiami navzájom sa odlíšujúce. Zrozumiteľné a pritom vôbec nie jednoduché. Ostatné aspekty, či už formálne alebo obsahové sú len čisto autorským hrajkaním sa, ktoré hlavne priaznivci štýlu S.S. náležito ocenia. Dômyselné kompozície, prepínanie medzi jednotlivými prístupmi snímania, čo do obsadenia ženskej predstaviteľky atypická romantická línia kde sa objektom sympatii vyrysovaného fešáka stáva nevýrazné dievča až po ochotu vyjsť v ústrety aj "nehľadám tam niečo, čo tam nie je" divákovi a pritom ostať sám sebou. To sa často nestáva a ja zas preháňam. P.S. McConaughey konečne skóruje, jeho nabudený Dallas je doslova zlatým klincom večera.(31.8.2012)

Ľahko zabudnuteľný film, v ktorom o nič nejde aj keď sa tvári ako film, v ktorom sa niečo deje a niekam smeruje. Jeden z producentov obsadil sám seba do role, v ktorej mohol síce ukázať svoje údajne predchádzajúce skúsenosti so striptýzom (čo je mi ako chlapovi totálne ukradnuté), ako herec je však stále prototypom a lá Ben "kamenná antiherecká tvár" Affleck. Steven Soderbergh už dávno nemá "trafficovskú" formu, resp. scenáre podľa ktorých točí mu ju nedovolia prejaviť. Nabudúce poprosím film o ceste striptérky za zmyslom života, kde hlavnú rolu bude hrať Scarlett alebo Penelope, potom budem ústretovejší:)(10.12.2012)

• cukorek

Podľa mňa vyslovene pastva pre ženské oči poskytujúca obrovskú dávku mužského sexepílu. Ch.Tatum znova ukázal a zúročil svoju nadanosť vynikajúco zvládať tanečné pohyby a M. McConaughey podobne ako T. Cruise vo filme Rock of Ages ovládol ľudí svojou show. Vypracované mužské tela dopovali nenasýtené ženské chúťky, takmer každým momentom ale kvalita dramatickej podstaty slabla. Najviac mi prekážalo prezentovanie a pohyb A.Pettyfera, ktorý pôsobil ako narkoman na odvykacej kúre. Zaujímavé a chválitebné bolo občasné umiestnenie kamery, čo pôsobilo neobyčajne dobre takže nakoniec dávam 40 %.(19.12.2012)

Co si budem povídat, film který si užije především vaše drahá polovička, když se ale povznesete nad to, že ve filmu se všeho všudy na plátně zdrží trochu dýl snad jen dvě holky a k tomu hnusný jak prdel, že se tam Čuníg Tejtum prohání navolejovanej jak při soutěži Pan Olympia mezi dalšíma stejně voskovejma vysvalenejma figurkama s hereckým talentem koblihy, dostanete v pohodě ubíhající jednohubku s celkem příjemným humorem. Nečekal jsem od toho vůbec nic a přesto sem se v klidu bavil, snad jen ty pokusy o jakousi dramatickou zápletku vyzněly poněkud do ztracena a to především díky unylému a předvídatelnýmu konci.Tejtum si zahrál ve filmu podle svýho životního příběhu a otázkou zůstává, jestli se neměl držet spíš trdlíkování pro nadržený slepice, než přejít k pokusům vytlačit ze svého voskového xichtu nějaké herecké emoce kromě sladkého úsměvu retardovaného medvídka.60%.(17.3.2014)