Bez kalhot

Magic Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 110 min

• kingik

Je libo Channingovu klobásu nebo Pettyferovy spodky? Ani jedno bych si nedal, ani kdybych byl krásná blondýna, a ti dva u mě tančili a kroutili prdelí. Tak odporný film, jako je tenhle, jsem už dlouho neviděl. Mně bylo totál špatně z herců, jen když se zjevili před jásajícím publikem. Tatum byl sice velmi zkušený v předvádění toho nej ze svého těla, ale přesto mně z něho bylo na blití. Pettyfer, který je jinak celkem slibný herec, tady úplně herecky propadl, a už jsem hledal sáček, že vrhnu i z něj. Vrcholem byl Matthew McConaughey, vyschlý jak hiv pozitivní. Všichni tři herci, a to je celkem akceptuji, se mně po účinkování v tomhle filmu maximálně zhnusili. Tatum si říkal už o to delší dobu, ale přišlo to až ted a dlouho si žádný film s ním nepustím. Když se film neodehrával ve striptýzovém baru, tak se neuvěřitelně vlekl a byl blábolivý až hrůza. Ani se nechce věřit, že Soderbergh natočí tak neuvěřitelně sterilně film o pánském striptýzu. Film mně připadal, jako by z něj vystříhali nejlepší scény a nechali tam pár scén Tatumova tančení pro jeho pubertální fanynky. Jenže film se právě takovým nebude líbit obsahově. Na film jsem se těšil. Tatum v něm sice využil svých striptérských zkušeností ještě před filmovou kariérou, ale film to byl tak nepříjemně natočený, až jsem ho málem nedokoukal. Vím, že Soderbergh se od sraček posunul ještě k větším a komerčnějším sračkám, ale tohle je fakt moc. Nezábavné, pro hetero chlapa na zblití a pro nadržené fanynky dost neuspokojivé. Kontroverzně zajímavé téma je totiž natočeno dost konvenčně a konzervativně. Pro mě zcela zbytečný film a zatím nejhorší film roku 2012. 10%(29.7.2012)

Bez kalhotek. Oh. Slint./// Tatum je božský (tanečník) a Soderbergh natočil nejen zábavnou, vtipnou a vzrušující podívanou pro obě pohlaví (tzn. pro muže a ženy, Jiříčku), ale taky chytrý a perfektně nasnímaný (ta kompozice obrazu!), sestřihaný (neskutečná dynamika) a ozvučený film (efekty u show, výběr songů+McConaughey zpívá!)./// Ta psychedelická scéna, kdy Adam souloží a modré světlo se mění s červeným a po pokoji pobíhá prasátko, je geniální./// Jediný film, u kterého by 3D mělo smysl! :p Po druhém zhlédnutí: se smutkem v oku musím konstatovat, že kouzlo se poměrně znatelně vytratilo. Fuck this mirror like you mean it. [Kino](10.7.2012)

Po dvou vážných filmech mi scénář připomínal dětskou omalovánku, ale je potřeba kvality mezi kalhoty? Že ve středu zájmu byla povedená "různá varietní čísla" většinou beze slov, není o čem příliš dumat. Přesto příběh neurazil, i když ukázal Ameriku takovou, jaká je. Mezi černými dvě bílé vrány, z nichž jedna - Amazing Magic Mike - si zaslouží svou samostatnou pořádnou naducanou velkohvězdu. Ten chlap má úžasný rajcovní šmrnc a ještě kupodivu i něco inspirativního v hlavě. I kdyby předváděl celých 110 min. pouze a jenom lascívní muskulaturní taneček, snímek stojí za pozornost. Už jen zvláštním tématem, který se netočí každý den. Channig mě ještě o to příjemněji překvapil, že nevsází pouze na své nesporné tělesné přednosti, jako producent docela zabodoval. ;-)(23.8.2012)

• Darneth

Uznávám, aby lesbu jako jsem já napadlo koukat na film o striptérech, co celou stopáž kvedlaj bimbasama a třepou zadky do rytmu s namaštěnými buchtami, je hodně divný :D Ne, vážně jsem tímto nezkoušela mou orientaci a můžu s klidem říct, že to na mě absolutně, ani ždibec nezapůsobilo. Příště se raděj podívám na porno. Můžu si totiž vybrat alespoň protagonisty a různých estrádních čísel se tam člověk taky hojně dočká :D(29.6.2015)

Nečekal jsem, že u filmu kde se to jen hemží nahými zadky, jejichž majiteli jsou pánové, vydržím až do konce. Soderberghovi musím vyseknout poklonu. Pro mě jednoznačné překvapení. Navíc zjištuji že Tatumovi, přestože si jde docela často zaplavat do uslzeného romantického rybníka, podobné role seknou. Plusem Magic Mika rozhodně je že postrádá jasný a dopředu daný mustr, takže divák nedokáže odhadnout co se v následující scéně přihodí. Na konci samozřejmě všichni držíme Mikeovi palce.(22.10.2012)

• Cody Horn

• - Pojmenování Kouzelný Mike by pro Čechy nebylo nikterak zajímavé, proto získal film český distribuční název Bez kalhot. (LiborGondek)

• - Snímek byl uveden na 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. (LiborGondek)

• - Film společně financovali Channing Tatum a Steven Soderbergh. (Aelita)