Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

Trailer

misterz

Začalo to celkom zaujímavo, ale veľmi skoro sa pointa a aj všetky filozofické úvahy s ňou spojené začali zamotávať do lacných konštrukcií a nelogizmov. Chvíľu sa zdalo, že by riešenie hlavnej hrdinky mohlo byť zaujímavé a aj sa mi celkom páčilo, ale koniec ukázal, že vlastne žiadne riešenie nebolo. A učiteľ sa vyfarbil ako žiarlivý a pomstichtivý floutek čo by aj ďalej rád prznil babu svojho žiaka. Začalo to veľkolepo aby sa to potom celé zahrabalo do prízemnej pointy. Tiež mi bolo čudné, že ľudia v Indonézii ako indonézania vôbec nevyzerali (až na jedného). To nestačí ani na jednohubku. 35/100 ()

juta

Na jednu stranu zajímavý experiment, který se tu jakoby promítá a dává nám několik možností k rozhodnutí, ale na druhou je děj tak trochu rozdělen a divákovi nic nedává. Tohle patří spíš do školy, než aby se o tom dělal film. Kdo ví jak by to dopadlo ve skutečnosti, povídat si o tom a něco skutečně prožívat není to samé. ()

Pilda17

Zajímavý námět a vizuální stránka a tím jsem skončil. Od průměrných hereckých výkonů, kde se převážně vybíralo kvůli vzhledu, až po příběh, děj, napětí nebo scénář. 107 minut filozofování o ničem a bohužel i s pěkně trapným závěrem. Čekal jsem aspoň z části něco ve stylu Divide, bohužel se mi potvrdilo, že natočit postapokalyptický snímek na úrovni se vždy nepovede. O to více si vážím právě zmiňovaného Divide a budu si muset brzo spravit chuť další projekcí .. 2/10 = 21% ()

Jara.Cimrman.jr

"Je vztah filozofie a reality jako masturbace a sexu?" Filozofie a sex mi ani teoreticky nejde dohromady, ale jsem si jistý, že kdyby mělo deset filozofů zachránit reprodukcí lidskou rasu, tak vyhyneme uprostřed nekonečného žvanění. Na druhou stranu mne tento myšlenkový experiment dost bavil a zpřesňování charakteru a zdravotního stavu osob bylo vynikající. Je tam toho hodně k zamyšlení a třeba já jsem přišel na to, že oproti ročnímu depresivnímu pobytu v krytu mi připadá mnohem zábavnější užít si výbuch jaderné bomby. Anebo zastřelit básníka, to taky stálo za to. ()

Malarkey

Nalaďte IQ FM a zkuste se ponořit do inteligentních debat o životě a přežití. Není to zase tak zlý, jen se musí přijmout pár blbostí, které v tu chvíli náročně naladěný mozek nepřejde. Třeba hlavně to, že třída v Jakartě nemá snad ani jednoho původního Indonésana. Spíš je to tam samá kočička a modýlek z Beverly Hills 90210. Všichni jak kdyby byly z plastelýny. Taky si myslím, že v rámci faktu, že všichni studují filozofii nad tím přežitím mohli přemýšlet jinak a líp. Celou dobu jsem se třeba nemohl zbavit těch pocitů, že ani jeden člověk se pořádně neuměl obhájit. Ta holka to ale nakonec pojala z úplně jiného konce, než by mě napadlo a než napadlo i toho učitele a kupodivu mě svojí myšlenkou zaujala. Proto ty tři. ()

• V jednej scéne v bunkri hrajú študenti Shakespearovu hru "Othello." (Astonko)
  • Film měl soutěžní premiéru na festivalu Neuchâtel International Fantastic Film 7. června 2013. Nepodařilo se mu sice získat žádnou cenu, ale od divák se dočkal kladných ohlasů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v různých částech Indonésii, jako je Jakarta, Jáva nebo Sumatra. (Terva)