Filosofové

• Španělsko

After the Dark

Drama / Thriller / Sci-Fi / Fantasy / Psychologický

USA / Indonésie, 2013, 107 min

Není to zas tak špatný film. Stále jsem měl pocit, že tento film v sobě dřímá nějaký skrytý podtext. Ať už je to pravda, nebo ne, rozhodně se zpracováním a celkovým námětem jsem spokojen. Pokulhávala sice trochu logika, ale to už tak u filmů je. Nicméně to nenudilo, postapo patří mezi mé vyhledávané tipy filmů, tenhle byl trochu slabší než jiné, ale jisté kouzlo to mělo. Konec bych tedy úplně vynechal, ten tam byl jen k neprospěchu. Herecké výkony nebyly nějak oslňující, s tím souvisely možná trochu dialogy, který nebyly na dobré úrovni. Celkově 58%.(9.4.2014)

• Brunky

Zabitých 107minút života a daľšie dve plus za napísanie tohto komentáru. Chcel som dať jednu hviezdičku za tri výborné filozofické dokruttky skoro na začiatku filmu, ale na konci ttohto snímku som si uvedomil, že to za to nestojí. Najviac ma štve, že sa to nedalo vydedukovať z toho filmu hneď, lebo som stále len čakal a čakal čo z toho bude a veru som sa aj dočkal asi največšej debilny môjho života...(16.2.2014)

Hrozně podhodnocený film. OK, leckdo by mohl říci, že se nedozvěděl nic nového, avšak já říkám. A proč by zde mělo být něco nového, když spousta lidé nedokáže uchopit to, co je podle nás tedy staré? Rozhodně tohle stojí za zhlédnutí. Možná provedení trochu pokulhává, ale pořád přemýšlím nad tím, jak někdo může dát 4* filmu jako je 22 Jump Street a pak tomuhle 1*. Ale co, každý jsme nějaký. Učím se nesoudit, dal bych 3*, ale dám 4* na truc a půjdu dál.(8.12.2014)

• Tred2

Filozofická koverzačka bez jasného cíle. Průběh filmu je docela stravitelný, chvílemi je to skoro skoro až dobré. Bohužel závěr je úplně o ničem a tak film působí jako takové letní rozptýlení, které vyšumí, jen co se objeví závěrečné titulky. Koukatelné to je, ale prostě v rámci žádného žánru mě to ani zdaleka nestačí.(25.6.2014)

Dlouho jsem váhal, ale po 24 hodinovém odležení mozku jsem nemohl jinak. Hodně velkou váhu přikládám k originalitě a celkovému námětu filmu. Na tak zvláštní film narazím max. 2 za rok. V hlavní roli je v podstatě 21 lidí a scénář je tak jednoduše přiblbej, až je geniální. Film má být o tom, že od obrazovky člověk nemůže odtrhnout oči, protože čeká co bude dál a u tohoto filmu to tak je. 87%(25.10.2014)

• - Film měl soutěžní premiéru na festivalu Neuchâtel International Fantastic Film 7. června 2013. Nepodařilo se mu sice získat žádnou cenu, ale od divák se dočkal kladných ohlasů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v různých částech Indonésii, jako je Jakarta, Jáva nebo Sumatra. (Terva)

• - Z posledního krytu odchzí 10 lidí, ale na lodi jich je již jen 9. (LERw!g)