Filosofové

• Španělsko

After the Dark

Drama / Thriller / Sci-Fi / Fantasy / Psychologický

USA / Indonésie, 2013, 107 min

V každom prípade pozoruhodný a nevšedný námet. Niekedy mi síce vývoj udalostí nesadol a príbeh sa ubral úplne inou cestou ako by som si prial, ale aj napriek tomu som bol pohltený postapokalyptickým scenárom (pardón scenármi). A k záveru sa radšej ani vyjadrovať nebudem...Mňa však snímok ako taký oslovil.(7.4.2014)

• M.u.t.t.t.y

Zajímavý námět, leč natočený jako totální arcisračka plná NEUVĚŘITELNĚ sterilních, nepřirozených, přechytralých gayů a modelín, kteří (a jejich profesor zejména) toho zjevně dle jejich věcných, umírněných diskusí vědí o životě, vesmíru a vůbec víc, než Gándhí, Mandela a Jaden Smith dohromady. Korunu tomu všemu nasazuje český dabing: "Vaše kecy smrdí sračkami!"(31.10.2014)

• Morholt

Ze začátku jsem si říkal, že by zase nemuselo bejt tak zle. Ne že by šlo o něco převratnýho a už vůbec ne nějak nadprůměrně zahranýho, ale těch prvních dvacet minut jsem se docela bavil. Jenže jakmile ten hodně divnej psychotik, co tam byl za učitele, začal rozvíjet zdánlivě jednoduchej experiment, musel jsem si klepat na čelo. A jak narůstalo existenciální a rádobyfilosofický kecání, začala stoupat i averze ke studentům, kteří mi do tý doby nijak moc nevadili. Na konci jsem si představoval, jak pomalu věším Sophii Lowe, která se zmítá na provaze, chroptí, natejká jí jazyk a oči lezou z důlků. Je tu jediná chytrá pasáž v podání Daryla Sabary, ale ta přijde až na konci a upřímně řečeno nevyplatí se na ní čekat. 10%(29.9.2014)

• dr.horrible

SPOILERy.. No. Medzinárodná škola v Jakarte. A všetci z Beverly Hills! Kasting nemal chybu; nič proti homosexuálom, ale keď sa tak ten blonďák rozhliadal po triede, hľadal ďalšieho homosexuála, uvedomil som si, že sú teplí všetci! Aj dievčatá! Fakt to nemyslím zle, obsadenie jak z reklám United Colors of Benetton. Navyše na konci Sophie Lowe konštatuje, že ide o mimoriadne nadanú triedu. To myslia vážne? Toto má byť nadaná trieda?! Jediný dobrý nápad bol jednooký kráľ a jeho šesť žien. Inak fakt priemerná škola a vysoká moc ne. "Logiku" som skúšal nevnímať, pokiaľ to bavilo. Problém vidím v tom, že asi celú druhú polku nebavilo a ku koncu ma to už vyslovene sralo. Záverečná trojuholníková pointa pomohla, z predchádzajúceho času (básnika, kvetinára, opernej speváčky a autistického harfistu) sa jej však zbytky Strážnej veže vypudiť nepodarilo, a s pozitivizmom to u mňa skončilo tam, kde väčšina vegetariánov. V rovine teórie :)(25.7.2014)

Dlouho jsem váhal, ale po 24 hodinovém odležení mozku jsem nemohl jinak. Hodně velkou váhu přikládám k originalitě a celkovému námětu filmu. Na tak zvláštní film narazím max. 2 za rok. V hlavní roli je v podstatě 21 lidí a scénář je tak jednoduše přiblbej, až je geniální. Film má být o tom, že od obrazovky člověk nemůže odtrhnout oči, protože čeká co bude dál a u tohoto filmu to tak je. 87%(25.10.2014)

• - Z posledního krytu odchzí 10 lidí, ale na lodi jich je již jen 9. (LERw!g)

• - Film měl soutěžní premiéru na festivalu Neuchâtel International Fantastic Film 7. června 2013. Nepodařilo se mu sice získat žádnou cenu, ale od divák se dočkal kladných ohlasů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v různých částech Indonésii, jako je Jakarta, Jáva nebo Sumatra. (Terva)