Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

Trailer

lucijelucije

Tak tohle byl výběr těsně vedle. Hovadina první třídy. Hrátky s myslí dobře, ale opakovat pořád dokola, co by kdyby, nekdyby je fakt neuvěřitelně nudné a zcestné. Otázka, kdo bude žít a kdo zemře. Ty seš architekt, ty zahradník..Co budeme potřebovat? Jako by v "novém světě" někdo řešil, jestli se nám hodí víc veterinář, nebo tanečnice. A proč by vůbec se mělo rozhodovat o tom, jaká profese bude žít a která ne. Když lidé v krizových situacích jednají úplně jinak, než v těch, co kdyby..Ještě bych se do toho zapomotala, nelíbí se mi takhle uvažující film, který v konečné fázi je úplně jednomyslný a zpropadený. ()

Figu

Být učitelskej, tak tenhle biják stoprocentně pouštím každý čtvrtletí pravidelně svojí třídě ve třídách a to nemusí ani běžet zrovna hodina psychologie. Pouštěl bych to na úkor řešení nesmyslnejch matematickejch rovnic u tabule, či psaní posranejch diktátu na s/z. Myslím si, že pro mládež velice zajímavej kousek, plnej otázek, plnej věcí k zamyšlení a následně plnej informací. Opravdu se divím, že se film nelíbí! Já byl nadšen. 80% ()

qxkamo

Ked si odmyslim zasadenie filmu do Indonezie a vystajlovanych hercov typu Barbie a Ken, tak ten film si zasluzi plne 4 hviezdicky. Nakolko sa jedna o film, pri ktorom si mozog nedokaze oddychnut, tak sa necudujem ani celkovemu nizkemu hodnoteniu, comu celkom rozumiem, pretoze to nie je zabava typu "zabijem vsetko, co vidim" alebo "zasmejem sa na kazdom prde". ()

juta

Na jednu stranu zajímavý experiment, který se tu jakoby promítá a dává nám několik možností k rozhodnutí, ale na druhou je děj tak trochu rozdělen a divákovi nic nedává. Tohle patří spíš do školy, než aby se o tom dělal film. Kdo ví jak by to dopadlo ve skutečnosti, povídat si o tom a něco skutečně prožívat není to samé. ()

Morholt

Ze začátku jsem si říkal, že by zase nemuselo bejt tak zle. Ne že by šlo o něco převratnýho a už vůbec ne nějak nadprůměrně zahranýho, ale těch prvních dvacet minut jsem se docela bavil. Jenže jakmile ten hodně divnej psychotik, co tam byl za učitele, začal rozvíjet zdánlivě jednoduchej experiment, musel jsem si klepat na čelo. A jak narůstalo existenciální a rádobyfilosofický kecání, začala stoupat i averze ke studentům, kteří mi do tý doby nijak moc nevadili. Na konci jsem si představoval, jak pomalu věším Sophii Lowe, která se zmítá na provaze, chroptí, natejká jí jazyk a oči lezou z důlků. Je tu jediná chytrá pasáž v podání Daryla Sabary, ale ta přijde až na konci a upřímně řečeno nevyplatí se na ní čekat. 10% ()

• V jednej scéne v bunkri hrajú študenti Shakespearovu hru "Othello." (Astonko)
  • Natáčení probíhalo v různých částech Indonésii, jako je Jakarta, Jáva nebo Sumatra. (Terva)
  • Z posledního krytu odchzí 10 lidí, ale na lodi jich je již jen 9. (LERw!g)