poster

Filosofové

 • USA

  The Philosophers

 • USA

  After the Dark

 • Nizozemsko

  The Philosophers

 • Španělsko

  After the Dark

Drama / Thriller / Sci-Fi / Fantasy / Psychologický

USA / Indonésie, 2013, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tred2
  **

  Filozofická koverzačka bez jasného cíle. Průběh filmu je docela stravitelný, chvílemi je to skoro skoro až dobré. Bohužel závěr je úplně o ničem a tak film působí jako takové letní rozptýlení, které vyšumí, jen co se objeví závěrečné titulky. Koukatelné to je, ale prostě v rámci žádného žánru mě to ani zdaleka nestačí.(25.6.2014)

 • VanTom
  **

  Moc hezký vizuál s povedenou hudbou stejně nedokázaly zastřít nefungující dramatizaci celého konceptu. Samotné filosofování o výběru poloviny lidí ze skupiny (z hlediska logiky, morálky, etiky či prostých sympatií), kteří by se ukryli v bunkru před atomovou apokalypsou a obnovili pak lidskou rasu / civilizaci, bylo přinejmenším zajímavé a už z principu stálo na umělém vykonstruování, ovšem i tak se překroutilo do podivného, protáhlého "romantického" patvaru. A tu závěrečnou "pointu" vztahu mezi učitelem a žákyní jsem si v klidu nechal uniknout.(27.10.2015)

 • rukay
  *

  Velice nápaditý námět, který mne vlastně k tomuhle dílku přitáhl, se rozplyne otřesně rychle. Ač je prvních 15 minut skoro na plný počet (5*), tak s přibývajícím časem to celé nemilosrdně padá přes laciný průměr až kamsi pod něj k soustavnému přemáhání nutkání film ukončit a jít dělat něco podstatně užitečnějšího - třeba kopat jámu a zase ji zahazovat. Kdybych na to šel do kina, asi bych si teď opravdu hodně nadával a tak na oslavu svojí prozřetelnosti raději zruším některé rezervace v Cinestaru. První co Vás po úvodu zajisté trkne je herecké obsazení - třída je tak gendrově vyvážená, že v ní už snad chybí jen jednonohej a retardovanej. Všichni s postavami a tvářemi modelů spodního prádla. (4*) Digitální efekty, jsou spíše podprůměr, akce tu není pochopitelně žádná, a tak aspoň napjatě čekáte jaké že to zajímavé filosofické hádanky si režie připravila. Bohužel - žádné. (3*). Jakous takous invenci si totiž vyplýtvala na první dialog studentů s kantorem. Krátce na to umře navíc i logika, což je u filmu, který je vlastně na logice založený, totální fail. (2*) Poslední půl hodina je utrpení plné nesmyslů, vršení jedné překroucené teorie přes druhou do nepřehledného slepence, aby jsme se nakonec nedozvěděli vůbec ale vůbec nic. Finální rozuzlení o perverzním učiteli to spolehlivě sráží na kolena a Vy máte jako divák pocit, že taková 1*, je vlastně docela hodně.(14.11.2015)

 • Zoey90
  **

  Upřímně doufám, že z toho nemělo vzniknout nějaké převratné mravní poučení diváka, protože jestli ano, tak tomu ještě hodnocení strhnu. Celý film by se dal nazvat "kecy v kleci". Parta amerických myslitelů včele s nějakým děsně pokrokovým učitelem... no, námět je celkem zajímavý, provedení víc než pokulhává. A ještě to vyvrcholení na konci... a to teda nejsem nějaký neznaboh, základy filosofie ovládám dosti obstojně, ale tady jsem teda nepochopila vůbec kam se "svou" filosofií směřují.(23.7.2014)

 • misterz
  **

  Začalo to celkom zaujímavo, ale veľmi skoro sa pointa a aj všetky filozofické úvahy s ňou spojené začali zamotávať do lacných konštrukcií a nelogizmov. Chvíľu sa zdalo, že by riešenie hlavnej hrdinky mohlo byť zaujímavé a aj sa mi celkom páčilo, ale koniec ukázal, že vlastne žiadne riešenie nebolo. A učiteľ sa vyfarbil ako žiarlivý a pomstichtivý floutek čo by aj ďalej rád prznil babu svojho žiaka. Začalo to veľkolepo aby sa to potom celé zahrabalo do prízemnej pointy. Tiež mi bolo čudné, že ľudia v Indonézii ako indonézania vôbec nevyzerali (až na jedného). To nestačí ani na jednohubku. 35/100(4.11.2014)

 • - Natáčení probíhalo v různých částech Indonésii, jako je Jakarta, Jáva nebo Sumatra. (Terva)

 • - Z posledního krytu odchzí 10 lidí, ale na lodi jich je již jen 9. (LERw!g)

 • - Film měl soutěžní premiéru na festivalu Neuchâtel International Fantastic Film 7. června 2013. Nepodařilo se mu sice získat žádnou cenu, ale od divák se dočkal kladných ohlasů. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace