Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko 10 důvodů proč tě nenávidím (více)

Sotva Cameron James nastoupí na novou střední školu, zamiluje se do všemi obletované studentky Bianky. Jenže té se líbí hezoun Joey Donner, proslavený ve škole hraním v reklamách. Joe se vsadí, že dívku sbalí. Potíž je v tom, že Biančin přísný otec nařídil, že Bianka může jít na rande, pokud půjde také její starší sestra Katarina. Jenže ta o randění nestojí a ani kluci se o ni právě neperou. Katarina se totiž netají hlubokým despektem k okolí, a ke klukům obzvlášť. Pokud tedy chtějí Cameron nebo Joey dostat Bianku na rande, musí sehnat někoho, kdo by pozval její sestru. Jediný, kdo je k tomu ochotný, a to ne zadarmo, je Patrick, který nemá dobrou pověst a o jeho roční nepřítomnosti koluje řada divokých historek. Brzy Patrick zjistí, že Katarina bude velmi tvrdý oříšek. (TV Nova)

cupito

Poprvé jsem dala 3, ale když to vidíte potřetí, nějak si vás ten Heath Ledger získá. Kdo by tehdy tušil, že takový "hezounek" se jednoho dne promění v " Jockera všech Jockerů"... ()

TheGunner

Nemám rád filmy o americkejch středních školách a o jejich studentech, v podstatě se na žádny nedívám a ani na tenhle jsem se nehodlal dívat ale seděl jsem s kamarádama v hospodě přímo u televize a on zrovna běžel, tak sem mu ač nerad dal šanci ale byl jsem nehorázně překvapen. Tenhle film se mi tak zalíbil, že jsem si ho musel stáhnout a podíval jsem se na něho 5krát v 5ti dnech a pořád se mi líbil. Nevím co je na něm tak zajímavýho ale mě prostě uchvátil a stal se jedním z mojich oblíbenějších filmů...Za mě 5* ()

Kroupa

Na komedii jsem se bavil velmi dobře, hodnocení tak zohledňuje pozitivní rozdíl mezi očekáváním a výsledkem. ()

Dejvi21

Překvapivě velmi příjemné a zasazení do Seattlu se mi také líbilo. Určitě doporučuji na víkendové večery. ()

HanaM.

Obecně nemám ráda tyhle pokusy o modernizaci klasiky. Ale tahle se vážně povedla, lehce sebeironicky zasazuje děj do prostředí americké střední. Do běžného jazyka mých známých se také díky/kvůli tomuto filmu navždy dostala Patrickova hláška: "Copak jí bradavky chutnají po pivu?." Jo, v něčem docela legendární film... ()

Rýža

Ne teenagerovskou slátaninu překvapivě teenagerovsky neslátané ... tři a půl, ta půlka je za bílého Fendera, slint! :) ()

Hepy13

Zajímavý sledovat tenhle film se značným odstupem času, tedy vlastně spíše mladého Ledgera a Levitta (pozdější herecké hvězdy). For me...jeden z těch nejsympatičtějších a nejlepších filmů ze školního prostředí, plesu, a mladých školních lásek. ()

Teringer

Ježiš, proč jsem tohle neviděla, když mi bylo 15? Tenhle film má všechno, co bych od dobré americké teen romanťárny očekávala, a docela si mě získal. A to říkám jako čerstvý netýnejdžr. Nejvíc asi oceňuju těch pár vtípků, které mě dokázaly upřímně pobavit, a prostě je to takový celý hezký a roztomilý. ()

Jaroslaf

Viděl jsem to z nějakého důvodu několikrát a vždy cítil silný potenciál. A to až takový, že z toho mohly být minimálně druhé "prcičky," když už zajdem do této kategorie. Bohužel předvídatelnost a přepálenost děje (nahoře bez učitelovi např.) a zcela absurdní a nerealistický zvrat osobností hlavních postav posílá film hrozně do háje. ()

husokachna

Bez varování, bez předělu, bez reklam, ze zálohy na mě vybafla tahle pecka našeho mládí a než jsem stihl přepnout, byl jsem zaháčkován a musel si trochu zrevidovat vzpomínky. Sice patřím k těm, kteří si spíš oblíbili ne moc vtipnou, ale v určitých chvílích až dada a šílenou parodii Bulšit (která mimo jiné parodovala i tento film), ale Zkrocení zlých důvodů mě nemohlo minout. Přece jen, v té době ještě nebyly všechny ty Prcičky okoukaný a nedívat se na ty pěkný mladý us. lidi, když byl člověk škaredej mladej cz uhroun, to prostě nešlo. A pohledem starého cynika? Já to prostě nechápu. Je to parodie, je to přiznaná modernizace Shakesperea, co to vlastně je? Chvílema mluví puboši normálně moderně, chvílema šíleně strojeně, šroubovaně, někdy na to narážejí (prosím tě, nemluv už tak), jindy je to součást standardní konverzace. Někdy to má být civilní, realistický, jindy je to přepálený až běda (když za tebe někdo postaví auto, samozřejmě do něj záměrně nacouveš). Jsou tam běloši, co si myslí, že jsou černoši a černošskému učiteli říkají "máš pravdu bratře" (vyloženě scéna do parodie). Nevím no, rád bych tomu věřil, že je to chytřejší než si myslím, ale to by mi to muselo dát nějaký klíč a nesmělo to mít tak strašně hloupý dialogy, šroubovaný jak DNA (-tohle bych chtěla dělat - co hrát v kapele? - ne montovat rádia...). No nic, začínám mít pocit, že jsem tomu věnoval víc času než scénáristka, tak už jen řeknu, že Heath Ledger byl k sežrání, holky ne moc pěkný, některý scény jsou fajn a ten pohloupanej devadesátkovej feeling je i teď boží. Už jsem neměl dlouho tak výraznej guilty pleasure pocit, jako když jsem koukal na tohle. ()

Tomislav

Rozhodně jsem viděl horší teenagerské komedie, takže jestli vás tenhle žánr zajímá, myslím, že se budete bavit. ()

Pc odpad!

áááááááá já bych zabíjel proboha kdob to natočil na to ani nešlo koukat já jsem musel jít pryč protože tohle je hroznej film ()

ypres.bass

První film který jsem si pustil na počítači. Tuhle moderní adaptaci Shakespearova Zkrocení zlé ženy mám fakt rád. A může za to především výborný Heath Ledger, úchvatná zlá Julia Stilles a slďoučká Larisa Oleynik. Ale je tu jedna otázka - prodal ten Ledger ty játra nebo ne? --- 87% ()

Herman

Pro mě je tento film asi nejlepší teenagerovská komedie, oproti ostatním má alespoň příběh a nevyskytují se v ní rádoby zábavné scény se všemožnými tělními tekutinami nebo exkrementy. ()

Lúca

Jedno z nejlepších zpracování Shakespearovského téma. Vložení klasické zápletky do dnešní doby způsobuje mnoho vtipných situací. Otec rodiny v podání Lerryho Millera je nezapomenutelný. ()

Wawer

Typický zástupce žánru a to v dobrém i špatném, děj dokonale předvídatelný, dialogy frázovité, postavy šablonovité a jako bonus je to vykadačka Shakespeara, velké plus je ovšem Heath Ledger se svým dokonale ďábelským úsměvem ()

jasanka

Tenhle film jsem měla hrozně ráda. Nedávno jsem se na něj podívala znova a líbil se mi pořád. Myslím, že největší podíl na tom mají dva hlavní herci, ale i samotný příběh je moc pěkný. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (více)