Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko 10 důvodů proč tě nenávidím (více)

Sotva Cameron James nastoupí na novou střední školu, zamiluje se do všemi obletované studentky Bianky. Jenže té se líbí hezoun Joey Donner, proslavený ve škole hraním v reklamách. Joe se vsadí, že dívku sbalí. Potíž je v tom, že Biančin přísný otec nařídil, že Bianka může jít na rande, pokud půjde také její starší sestra Katarina. Jenže ta o randění nestojí a ani kluci se o ni právě neperou. Katarina se totiž netají hlubokým despektem k okolí, a ke klukům obzvlášť. Pokud tedy chtějí Cameron nebo Joey dostat Bianku na rande, musí sehnat někoho, kdo by pozval její sestru. Jediný, kdo je k tomu ochotný, a to ne zadarmo, je Patrick, který nemá dobrou pověst a o jeho roční nepřítomnosti koluje řada divokých historek. Brzy Patrick zjistí, že Katarina bude velmi tvrdý oříšek. (TV Nova)

jasanka

Tenhle film jsem měla hrozně ráda. Nedávno jsem se na něj podívala znova a líbil se mi pořád. Myslím, že největší podíl na tom mají dva hlavní herci, ale i samotný příběh je moc pěkný. ()

Jeremiah

Pokud napíši, že se jedná o vcelku zdařilou modernizaci klasického díla W. Shakespeara, potom nebudu lhát. Vkusně a svěže působící adaptace, zasazená do prostředí americké high school, řešící klasické téma "žít a užít si dokud to jde", zarámovaná příběhem žádoucí a zklamané, kde na konci budou všichni šťastni a uspokojeni. A v tom je právě ten kámen úrazu. Realita bývá totiž velmi často úplně odlišná. Proto ode mě pouze 3 * . ()

adriane9

Strašně lehká předvídatelná romantická komedie, která ale nijak neurazí. Faktem je že jsem z Heatha nemohla odtrhnout oči a pořád mi šlo na paměť jak je ho děsně škoda, jak ve filmech maximálně exceluje i když je to jen obyčejná komedie. Dokonce naprosto převálcoval mého oblíbence Levitta, ale to se dalo čekat, jelikož on tu měl menší roli a hlavně mu bylo pouhých 18 :).. ()

pend

Modernizovaná adaptace Zkrocení zlé ženy. Ostatně odkazy na Shakespeara se objeví několikrát. Zajímavá herecká sestava. ()

sirien

Jedna z mála romantických komedií které nejenže snesu, ale dokonce jsem jí byl ochotnej vidět několikrát. A dobrovolně. Příběhově Shakespearova Zlá žena, což je na Američany překvapivě komplikovaná zápletka navíc okořeněná pár dalšími mezihrami, výborně zahrané a super soundtrack. Co na tom filmu mám rád je, že má inteligentní humor (v hláškách i gazích) a že tento je přítomný rovnoměrně napříč celým filmem. ()

ladno

Celý film som váhal, ako to ohodnotiť. Bola to len ďalšia hlúpa teenagerovská komédia, bez mnohej originality, banálna, miestami trápna... Avšak mám romantické komédie napozerané a toto rozhodne nebolo to najhoršie, čo som v žánri videl, dokonca som sa na pár miestach aj úprimne zasmial, čo sa mi pri tomto zánri vážne často nestáva. Herecké obsadenie tiež nebolo zlé, niektoré vtipy vyšli... Keď to zhrniem - zatiaľ čo po obyčajnej teenagerovskej romantickej komédii mám chuť vyvrátiť žalúdok a prinavrátiť si odumreté mozgové bunky, po tejto mi zostal i úsmev na perách. K svojemu vlastnému prekvapeniu hodnotím na 60%. ()

inachisio

Musím říct, že jsem tímto shlédla celkem fajn komedii, která mě sice množstvím mejdanových a přisprostlých scén moc nenadchla, ale bohatě to vykompenzovali sympatičtí herci a dobré zpracování Shakespearovy předlohy. Herecké výkony především dvou hlavních hrdinů a Kat byly skvělé a skoro jsem při nich přivřela oči nad ukejhanou Biancou, jež se velice lišila od originálu zkrocenky, podle něhož byla Bianca poslušná, slušná a hodná, až po svazku manželském zklamala, ale to už je maličkost, udělaná k dobru jejímu nebezpečnému věku. Shrnuto a podtrženo: fajn komedie s fajn herci a jejich výkonem, fajn atmosféra a fajn, že ani chvíli nenudil (fakt mě to bavilo), fajn, že jsem se i toho zasmála, jen jedna věc není fajn, ale to bude těmi pubertálními řečmi, které k tomuto věku prostě patří. ()

mls

Podľa môjho názoru veľmi podarený romantický film, ktorý síce ničím neprekvapí, ale poteší a rozhodne mám z takéhoto filmu väčšiu radosť ako z niektorých iných veľmi vážne tváriacich sa snímkov. V momente keď čítala hlavná predstaviteľka "10 Things I Hate About You" som mal na mále aj ja a nič lepšie sa vám pri podobnom filme ani nemôže stať. ()

gaggu

Mám ten filmík prostě ráda :) parádní komedie s Julii Styles a Heathem Ledgerem. Nemám co dodat, pro mě je to jasně za 5 :))) ()

Darkslayer

Tradičná teenegerovská komédia, ktorá sa však obišla bez kdejakých oplzlostí a úchylnosti (čo je len +). Samozrejme obsahuje tradičné otrepáné frázy a scény, avšak nie trápne. Celkom pohodová atmosféra na príjemne strávene odpoludnie. ()

merigieren

Jde o můj první PC film v roce 2002, dokonce i dnes (2009) mě to znova dokázalo dokonale zabavit. Neustálé hlášky jistě bratře, mít rád a milovat, feministické průpovídky naší dračice, Bogie, peklo je jen sauna..., Dokonce to má i poslouchatelnou hudbu. Prostě dokonalá romantická komedie. A byla první :-) ()

optimus0s

Komedii, u který se zasměju max. dvakrát, se nedá dát víc jak 1*. Tahle má navíc Heatha Ledgera a Julii Stiles, takže na místě jsou 2* ()

atmen

V žánru romantickýcho komedií ze školního prostředí ( a nejen odtud ) jasná špička. Tvůrci totiž vsadili na lehce parodický tón. To lze vysledovat především ve vedlejších postavách ( např. ředitelka, černošský učitel, otec ), ale koneckonců, už začáteční procházka po škole a typizace jednotlivých studentů na ní je sebeshazující. Tento trend lze vysledovat i v samotném příběhu ( muzikálové číslo ), který ač plný klišé ( vsadil bych se, že to byl záměr), je díky těmto ingrediencím stravitelný. Další velkým plusem bylo angažování J. Stiles a H. Ledger do hlavních rolí. Není sporu, že právě oni jsou tím magnetem, který zaručí této komedii, její znovuuvedení v tv., určitě to nebude jen jednou. .... Já se ale zlobit nebudu... ()

HyneX

Možná jsem dal hvězdičku navíc za Heatha.... ale je to hezkej film. Přišel mi relativně originální... ()

Olík

10 důvodů, proč si nenechat ujít tuto romantickou komedii: 1) Je slušnost dát šanci režisérovy, který doposavad sbíral zkušenosti v televizních seriálech 2) Julia Stiles je prostě kočka 3) Ačkoliv se dočkáme i opilecké zvracení, nejde o přihlouplou studentskou pubertálnost 4) Romantická stránka nepřesahuje tu komediální 5) Heath Ledger vypadá v dlouhých vlasech jako ……. 6) Jde o volnou parafrázi Shakespearova Zkrocení zlé ženy 7) Joseph Gordon-Levitt je sladké ucho 8) V rámci teenagerských komedii jde o nadstandart 9) Uvidíte Ledgera zpívat „I think I love you“ nebo Larisu Oleyinik dát pěstí Andrewu Keeganovy 10) I dříve narození při sledování omládnou ()

MickeyStuma

Scénář tohoto snímku byl napsán na motivy hry Williama Shakespeara 'Zkrocení zlé ženy', popisující typické vztahy mezi muži a ženami, a to jak na poli obyčejné lásky spíše platonické, tak i na poli nenávisti mužů k ženám. Shakespeare ve svém díle tak vcelku trefně vyjádřil city a úvahy hlavních postav v rámci daných skutků. No a tvůrci se něco takového pokusili vtěsnat do doby současné mezi středoškoláky, ale, tak jako Shakespeare, zase tolik na pilu netlačili. A snad je to i škoda, neboť vzniklo poměrně odlehčené dílo, na kterém Shakespearův vliv není vůbec znát. Zábavný aspekt sem tam z něčeho vyznívá, ale v zájmu věci to nějak postrádá patřičnou dynamiku. Ironický postoj k postavám sráží na kolena očekávanou romantickou atmosféru, čímž se celý koncept pohybuje hlavně na nenápadnosti rozvíjejících se osudových cest daných jednotlivců. Atmosféra je tedy spíše nudná a bez zájmu navodit diváckou pozornost. Na jedno nenáročné shlédnutí snímek postačí, z paměti diváka však velmi rychle vyšumí. ()

skleboun

já vím, že je to hrozná blbost, ale pro tenhle film mám prostě slabost - snad proto, že mám ráda jak Heatha Ledgera, tak Julii Stiles :) nevadí mi ani adaptace Shakespeara převedená do moderní doby (v tomhle ohledu 10 důvodů docela připomíná velmi nebezpečné známosti). Spíš naopak :) přesto se ve filmu objeví momenty, které jsou až trochu moc přeslazené, ale jinak mě kousavé poznámky Kate docela dostávaly :)) ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (více)