"Mrtví nemluví... Proč, to nevím."  Mladý kuchař Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidět mrtvé. Možná je to dar, možná je to prokletí. Odd si nikdy nebyl jistý. Každé němé duši, která ho vyhledá, se ale snaží pomoci. Některá touží po spravedlnosti a prostřednictvím Odda pomůže vyřešit zločin, další jinému zločinu zabrání. Když se v Oddově restauraci objeví tajemný muž, mladík začne cítit blížící se katastrofu. Jediný, o to zlověstnější důkaz, který má, je lístek vytržený z kalendáře s datem 15. srpna. Dnes je 14. srpna. (Bontonfilm)

Mimomisu

Hodne prijmena oddechovka, ktera jede v hodne rychlem modu. Sice je plna dialogu, ale i tak nenecha vydechnout. Prumerne hodnoceni se mi tady moc nezda, ale co uz. S trikama pri mensim rozpoctu jsem problem nemel (hry taky nehraju kkuvli grafice, ze jo), obsazeni bylo naprosto v poradku. Original jsem necetl a jedine, co mi docela vadilo byla az moc rychla expozice hlavniho hrdiny - az moc lidi vi o jeho schopnosti, pribeh zacina hned od prvnich minut, coz mi prijde skoda a clovek nema ani cas se rozkoukat, coz je skoda. Stopaz by dalsich pet, deset minut klidne unesla, zvlast timhle tempem. Kazdopadne prijemny prekvapeni a zaver jsem cekal a i tak me dostal no. buuuu ()

mazadlo

Dvě hvězdy za to, že jsem se u toho dvakrát počůral smíchy a musel jsem následně jít na operaci mimických svalů neb mě popraskali samým smíchem a občasnými výkřiky. Aneb natočíme film bude to pecka jako kráva...třeba něco jako Shyamalan udělal v šestém smyslu. Proč ne povídá si partička týpků s kamerou v čele se Sommersem, kterej si asi chce vzpomenout na své začátky. Dají dohromady nějakou tu korunu a začnou si mazat na papír nějakej scenář. Pak si řeknou, že to chce nějakou hvězdu tak unesou Defoa, zfetujou ho, znásilní a pak mu slíbí z celkového rozpočtu 90% a on teda že jako joooo, že to vezme. Dvakrát si tam vrzne na gauči a na místě činu se chová jako kretén ale za ten bakšiš se to dá vydržet. Když je film dotočenej má asi sedmnáct hodin tak ho dají mistru střihačovi kterej z něj vystříhá úplně všechno (rozuměj úplně všechno). Takže chvíli jsme na místě činu, v posteli, na místě činu (jak to ty postavy stíhají nevím) napětí se buduje na hajzlech mimo kino ve kterém sedíte a závěrem chci dodat, že motivace všech postav včetně hustýho Tomáše, co vidí duchy je naprosto ubíjející. Aneb SPOILER proč sakra někdo jde do obchodního centra střílet do skel kalašnikovem když má v garáži asi tunu výbušnin? Vysvětlí mi to nějaká chytrá ČSFD prdelka? UFFFF. ()

Cement73

Ducharina, ktorá ňou vlastne ani nie je... Málo sympatický hlavný hrdina vidí hromadiace sa zlo... A tak začne hľadať. Málo presvadčivé ()

Yardie

Já byl spokojen, parádně jsem se bavil. Líbí se mi styl vyprávění, je to odlehčené, svižné, má to zajímavý námět, místy vtipné, místy napínavé, na nic si to nehraje, natočeno s nadhledem a přehledem. Totální oddechová pohodovka, ve které se vše výše zmíněné skloubí a je to prostě taková jednohubka na pobavení a odreagování. Výkony herců jsou takové příjemné, dobře se na to kouká, jako by si to všichni pěkně užívali. Nelze čekat nějaké veledílo, ale takovou trošku svižnou úleťárnu. Lepších 70%. Spokojenost. Howgh! ()

Illy

Kníhu jsem před lety četl - takový soft horor pro mladší čtenáře a přesně to se týká i filmu. Moc peněz nebylo, ale koukat se na to dá. ()

Flopik

Veľké prekvapenie , som nadšený . Rovno poviem že hore chýba žáner komédie pretože som sa aj riadne zasmial a určite nie iba ja.Príbeh bol premyslený a to som si myslel že to bude len lacná blbosť. No práve naopak tak premyslené niečo som už dlho nevidel.Hlavný hrdinovia sú sympatický a priateľka Odda neuveriteľne sexy.Hudba vo väčšine prípadov úžasná až nadpriemerná.Posledný myslím tým úplne posledný zvrat bol skvelý ale nechcem viac prezrádzať ale proste som si nahlas povedal wow..... Inak jednoznačne 5* a 100% a radím medzi tie TOP filmy na ktoré nezabudnem .Proste niečo neskutočne takýto silný filmový zážitok som už dlho nemal. ()

Antaeus

Veľmi slušná tínejdž duchárčina s niekoľkými mládeži neprístupnými momentami. Neustále dianie na obrazovke (rozumej: furt tam niekto "melie pántom") a solídny "ťah na bránku" z nej robia príjemnú jednohubku. Nemôžem povedať, že som bol po celý čas napnutý ako guma v trenkách, ale tak nejak som sa prichytil pri tom, že ma úprimne zaujíma, čo bude nasledovať. Záverečná pointa sa síce dá odtušiť, ale čo na tom, keď nejaké to prekvapko pred ňou film fajnovo spestrí? Dobre pozerateľné, ľahko stráviteľné a inteligenciu diváka rozhodne neurážajúce dielko. Pre mňa príjemné prekvapenie. ()

kluk z Na

Todle byla těžce infantilní podívaná. Bizardně vypointovaný příběh což není na škodu. Addison Timlin je roztomilá. Nežeru jí to, ale hezky se na ni kouká. ()

lardko

Tak tenhle film me zaujal už tak od prvních peti minut , a pokračovalo to až do brilantniho konce. Určitě doporučuji shlédnout. ()

warrenur

Hodne chaba bachorka s este slabsimi hercami, znaziaca sa o nejake to mystery. Vsetky pokusy vsak stoja za nic, kedze som ani len dialogy nemohol brat vazne. Nefungovalo, ani ked som to bral ako parodiu. Vziat ustrednu myslienku a prepracovat to vo vaznom a temnejsom duchu, mohlo by to byt celkom suce. Takto to bola len otrava. A co ma prekvapilo, dost nemilo, ze i herec ako Dafoe vzal rolu v niecom takomto. Neodporucam. ()

Matli

Hodně velké překvapení. Na takový film jsem čekal už docela dlouho. Po dlouhé době něco jiného, něco originálního. Od první vteřiny mě to zaujalo jak výběrem pro mě neznámého herce v hlavní roli, tak práce s kamerou a hlavně hlavní myšlenkou celého filmu, ta mě okamžitě zarazila do sedačky nechala mě užívat si zbytek filmu. Ve vedlejší roli můj oblíbený neherec Willem Dafoooe :-) Díky, díky za vše :-) ()

zahadum

Chcelo to byť rozprávka ? úlet pre teenov ? vážne pojaté niečo ? ale čo ? kolíše to ako loď na mori v búrke...tupé a mdlé mišmaš paródie na šiesty zmysel a muži v čiernom sem tam stiahni ma do pekla.... strata času ! ()

agassi68

Yelchin to ťahal ako starý mazák. Váhal som medzi 3 a 4, nakoniec prevážil výkon hlavného hrdinu, Defoa, práca kamery a muzika. Tú puťku, čo mu hrala frajerku by som najradšej spláchol. Milý filmík na poobedie.. ()

Rockerman

Když přijmete, že je tady našroubovaný romantický příběh pro mládež na mysteriózní thriller, tak se vám to bude líbit. Největší slabinou filmu je to, že se v těch romantických pasážích snaží být vtipný. Vtipné to tedy není ani náhodou. Jinak je to podívaná, když potřebujete zabít jeden a půl hodiny času, se kterým nevíte co byste měli dělat lepšího. Vzhledem k tomu, jak rozverný ten příběh je, bych ten "neamerický" závěr nečekal, ale stalo se a proto přidávám tu třetí hvězdu. ()

Deratizer

Čekal jsem napínavý mysteriózní thriller a duchařinu a dostal jsem ulítlou komedii, kde není nic k smíchu. Dokoukat to šlo, ale jednou a naposled. ()

Raziel_cz

Stephen Sommers má zřejmě hodně rád Deana R. Koontze, protože si tenhle film podle jeho předlohy sám napsal, zrežíroval a vyprodukoval. Jde sice o direct-to-dvd záležitost a menší rozpočet je na něm poznat, ale to ho nijak zvlášť nedegraduje (na rozdíl od coveru v české distribuci). Je totiž docela příjemně obsazený a přesně tak zábavný a nahláškovaný, jak je u Sommerse zvykem. Pravda, hlavní hrdina je tak strašně archetypální "likeable outsider", až to mlátí dveřma, jakmile se stopáž přehoupne přes hodinu, pojetí hodně zvážní, což je poněkud nekonzistentní, a závěr je zbytečně roztahaný, ale to se dá překousnout. Odd Thomas je obsahově zhruba na úrovni John Dies at the End (protagonista chodí po městě, nachází vstupy do pekla a přitom ho pronásledují duchové), i když samozřejmě postrádá jeho totální ujetost a vtipy o penisech. Na víkendový večer fajn. ()

MickeyStuma

Příběh o mladíkovi se schopností vidět mrtvé a jiné podivné jevy které jsou najednou hrozbou patří mezi fantazijní teenagerovské zábavné podivnosti cílené převážně k mladému publiku. Po dějové stránce mi to přijde hodně překombinované a zmatečné. O co tu vlastně jde a proč? Žánrově se to dosti střídá a zmatečnost nabírá na síle. Jakýsi Odd Thomas se chová a mluví jako blázen a je podiv, že ho nikdo neposlal na léčení. Vizuální efekty jsou však ukázkové a tak alespoň něco. Jestli se tohle líbí teenagerům tedy těžko říci, ale pro starší generaci je to naprosto neuchopitelné a těžkopádně. ()

Romeo5 odpad!

No to je hrůůůůůůza..Film pro děti a nevěřím že dal někdo dospělý se vkusem a průměrnou inteligencí víc než 2 hvězdičky.... ()