Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

Ace.A.T.L.

Tenhle film si pamatuju z dob, kdy byl jako vzácnost na videokazetě, která obíhala celý sídliště a lidi se na něj koukali na mejdanech. Je to dobře realisticky udělanej film a kdo neviděl tenhle film, ten neviděl klasiku. 5* je zcela na místě. ()

da_silva

Larry Clark chtěl natočit šokující filmovou výpověď o stavu mládeže aniž by měl nějaký rozpočet nebo režisérské vlohy a tak na to šel chytře a zvolil pseudodokumentární formu. Jelikož film je pouze výpovědí a obsahuje jen minimální děj, nemusí řešit nějaký úvod či závěr, stačí jen, že nakonec se "kruh uzavřel". Není potřeba pracovat s herci a dostávat z nich nějaký výkon, jelikož v rámci autenticity obsadíme neherce a řekneme jim ať jsou přirození. Čas od času se tímto způsobem objeví nějaký skutečně povedený přirozený výkon (naposledy mě napadá jeden z romských výrostků v jedničce českých Bastardů), většinou to ale prostě potáhne film dolů (o což zde skutečně jde, jelikož Kids byli označováni a propagováni jako film a nikoli dokument). Představitel hlavní postavy Tellyho je tak neskutečně nesympatický, přehrávající a dle mého názoru neodpovídající postavě kterou má hrát, že mi spolu s vleklým vyprávěním minimálního příběhu značně znemožňoval dokoukání Kids naráz a to i přesto, že film nemá ani hodinu a půl (ale kvůli Chloë Sevigny jsem to vydržel). Larry Clark objevil něco, co v devadesátých letech na filmovém trhu chybělo a co se dá po právu oceňovat jakožto alarmující sonda do života bezprizorné omladiny s posláním a ten humbuk kolem filmu a chvilkovou slávu si zasloužil. Ale podívám-li se do jeho filmografie dále a vidím, že jeho další režijní počiny jsou stále o tom samém, je mi jasné že na víc Clark prostě nemá (podobně jako Lars "von" Trier) a tak Kids zůstanou jediným filmem, který o něj uvidím. ()

StinkingPooh

Když jsem to viděl před lety se spolužákama na základce, tak mi to připadlo fakt hodně drsný a cool :) Po letech viděno opět a musím říct, že mě to zklamalo. Měl jsem pocit, že sleduju film o nadržených opicích. Dialogy na jedno téma a ještě stylem jak ve zvláštní škole. Film se navíc skoro tváří, jakoby se takhle chovali všechny "děti", což není pravda. ()

Davemix

Vynikající film ! Obraz dnešní mládeže a někdy i dětí a to bohužel dost přesný... a to asi nejvíc platí pro američany. Každopádně film i varuje a to je taky dobře... nejvíc mě fascinuje to, že neherci to zahráli nejlíp jak mohli... Asi v tom opravdu žijou - 90% ()

Merenre odpad!

uchylní amíci se uchylařija mezi svojima uchylnyma uchylnostma. Uchylne,smažkovské, dekadentní....nikde žádná lidskost, nikde žádná hloubka, svět opic... tu planetu z kere sou nechcu navštívit, hnusí se mi to. ()

carAnthony

Zkurvená klasika! Skvelá atmosféra, kamera i scenár. Božie dielo z rady "nudných" filmov (rovnako ako napr. Enter the Void) Plusko za legendu Harolda Huntera //95%// ()

DmKK

Zajímavé "drama" o teenagerech z NYC , trocha undergroundu se mísí s místy až lehkým pornem. Poselství o nemoci AIDS však hraje ve filmu hlavní roli. ()

buchannon odpad!

Toto veledílo bych možná hodnotil lépe, kdybych ho viděl v 15 letech, ale teď musím napsat, že je to prachsprostá sprostá sračka, která se snaží mapovat chování mládeže v 90. letech a zřejmě i té současné, ale podle mě je toto extrém, např. já s mými kámoši jsme neměli takovýto dekadentní život. Absence jakéhokoli příběhu, naprosto amatérsky zahráno a když má člověk sledovat bandu defektů, jak si "užívají", tak to vůbec není ke koukání. Ken Park se mi líbil rozhodně víc. ()

zigy

Śokující výpověď o morálce některých teenagerů - zkažených skrz naskrz....sex a drogy, to je jediné, co je zajímá.....zbývá jen otázka: kolik takových opravdu je? Film je sice mnohdy lehce nudný, ale za tu odvahu tohle prostě bez obalu natočit jako varování - zdvižený prst, dávám palec nahoru. ()

argo.smile

Nesympatické 3*. Len s tým rozdielom, že tá mládež je naozaj taká aj v tejto dobe a začínajú s k***tinami už v skorom pred pubertálnom veku. ()

Veber

Film jsem viděla kdysi dávno na základní škole. Pamatuji si, že tam bylo hodně sexu (což byl asi důvod, proč se na to tehdy spolužáci opačného pohlaví chtěli tolik koukat), drog a také jedna vážn nemoc, která se přenáší mj. i nechráněným pohlavním stykem. Nepamatuji si, o čem to přesně bylo. Dodnes však přesně vím, jak to skončilo. Ta poslední scéna mi zůstala kdesi hluboko v paměti. A když si vzpomenu na ten film, cítím stále neuvěřitelně stísněný pocit. Zbývá stále vnitřní naděje, že takoví nejsou všichni teenageři. Tenkrát nebyli a doufám, že nejsou ani dnes. Přeci jen nemusíme za každou cenu ten západ dohnat ve všem... Hodně silná káva. ()

Easykill

Kids, působí až dokumentárním dojmem. Odporný, nechutný a dementní chování je bohužel realita i dnes, nic se nezměnilo. Samozřejmě tady nám je vykreslují všechny jako přes kopírák(což tak není) , tedy kromě tellyho, který má pedofilní sklony. Film má šokovat, poučit, odradit? Postačí se zamyslet. ()

PavHer

Hodně realistický pohled do světa teenagerů, tak jak to opravdu je (a nikdo mi nevymluví že se něco podobného nemůže stát). Akorát mám strach, že dnes je to ještě horší, přece jenom film už je přes deset let starý... ()

Disha

Tento počin bych nazval jako "legální dětskou pornografii". Po celou dobu jsem se ve filmu snažil najít něco víc, než jen si dávat pozor při sexu. Bohužel marně. Český dabing byl naprosto otřesný! ()

lapatata

Velmi autentický a působivý pohled na pár puberťáků. Je to možná nechutné a perverzní, ale to jsou Prci prci prcičky taky a tohle mě narozdíl od nich bavilo. ()

Tomsterson

Život není peříčko, realita je někdy krutá a zavírat před ní oči je chyba. Odsoudit film k nereálnosti, příp. litovat ztracených hodin chemie a dát nízké hodnocení mi přijde jako zaslepenost. Některé komentáře tady mi na tváři "vykouzlily" kyselý úšklebek. Na svou dobu to byla hodně povedená sonda do života části teenagerů. ()

naytsirk

Byl jsem na tom v kině, když mi bylo nějakých dvanáct nebo třináct a zanechalo to ve mně hlubokou vzpomínku… Jen nevím, jak se k tomu mám postavit teď. Asi se na to podívám ještě jednou a pak se snad rozhodnu pro hodnocení… ()