Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

zdenur

O mladých pro mladé, o parchantech pro staré. Pohled na dnešní generaci. Drogy, chlast a sex. Režisér se s ničím nesere. ()

kukentipla

O čem to je? Běžný den ze života dvou teenagerů. Den provoněným sexem, drogami, násilím, sexem. Co já NATO? Larry Clark se divákovy snaží představit americkou mládež v pravém světle. Místo toho poodkrývá svou lehce deformovanou vidinu světa. Filmu by prospěla střídmost a intimní pohled do duší náctiletých. Místo toho se dočkáme útoku na první signální v podání nadměrného požíváni alkoholu, drog a ustavičného žvatlání o p.cání. Pro mě film balancuje na hraně dvou a tří hvězdiček. Ovšem za neskutečně "nevinně" krásnou Chloë Sevigny dávám tři. ()

jilda

Ken Parku jsem se pobavil o trochu víc, tady je to spíš jen o kecání. Znuděný dorost v NY jen hledá šanci si to s někým užít a sjet se. Jednou mi ten film bohatě stačí. Ken Park má lepší atmosféru. ()

Florfila

Šílený film s šíleným zákonem padajícího hovna. Tak děti, jen si dejte pár jointů a všichni se vopíchejte. Už je to dávno, co jsem tohle viděla. Nicméně zážitek docela silnej. ()

Santino7

Hoc by sa nedokonalosť dala nájsť snáď v každom ohľade snímky, po formálnej stránke nejde o žiadne veľdielo, tak ono je to v podstate veľmi trefná generačná výpoveď o mládeži. V tomto smere to zafungovalo z môjho pohľadu až natoľko dobre, že nemám problém ony chybičky prehliadnuť, a na základe silného výsledného dojmu ísť v hodnotení - oproti väčšine užívateľov - takto vysoko. Áno, mládež (a to i tá súčasná, v istých kruhoch aj v ďaleko vyššej miere) je skutočne takáto - i keď samozrejme, nejde to zovšeobecňovať na všetkých, ide len o časť spomedzi tínedžerov -, a týmto je v mojich očiach daná snímka ďaleko realistickejšia a výpovedne presnejšia než všetky tie 90210, Melrose Place a podobné tínedžerské vyumelkované zlátaniny bez akéhokoľvek zdelenia a myšlienky. Nuž a "len" štvorhviezdičkové ohodnotenie dávam najmä z dvoch dôvodov - prvým je, že Leo Fitzpatrick (stvárňujúci ústrednú postavu Tellyho) je po celú dobu stopáže priam neznesiteľný, doslova žiadúci si päsť na oko (čo však bolo pochopiteľne i zámerom, avšak prišiel mi katastrofálny celkovo aj po hereckej stránke), a druhá, vecnejšia poznámka - na tematicky podobne ladený seriál Skins (na ktorý mimochodom nedám dopustiť) sa to kvalitatívne nechytá ani omylom, to je úplne iná liga. Oceňujem však vynikajúcu autentickosť, realistické zobrazenie a hlavne stopercentne zvládnutú dobovosť, prostredie, slang a tak ďalej. Zároveň však plne rozumiem a chápem, že to nie je snímka pre každého. 80% ()

Vazbič

Filmařsky zvládnuto. O tom žádná. A působí to asi tak, jak to působit má. Budete znechuceni. Přesto tento "dokument" působí poněkud přehnaně a demagogicky. K takovémuto zvířecímu chování jsme snad ještě nedošli. To co vídíme, jsou hodně extrémní případy, ale jako strašidlo to zafunguje velice dobře. -A varuji před českým dabingem, zní to jako by to dabovali prváci z FAMU. Katastrofa.- ()

Horak

Pred deseti lety v tehdejsim kine U Hradeb s kamaradem a dvema spoluzackama. Vsichni v tezky puberte, ale presto sme tehdy nevericne zirali a postupem casu nas film zasouval hloubs a hloubs do sedacek. Do ty doby jsme nic podobnyho nikde nevideli a i s dnesnim odstupem musim rict, ze si tendle filmovej zazitek budu pamatovat celej zivot. Pak prislo spousta dalsich filmů, víc šokujících, víc zvrácenějších, ale tendle byl v tomdle směru můj první...... ()

Wawer

Potkat Tedyho asi bych mu urval palici. Věřim, že takhle to asi v té americe opravdu je, vpodstatě už je to pro mě, po Mladi v Hajzlu, druhej takovej důkaz. A o to je ta představa horši. Film je podprůměrnej, herci taky a to, co se děje na platně není ani tak pobuřující, jak jsem čekal. To co filmu dáva význam je jeho téma a pohled, jakým se na problematiku dívá. A tím je v podstatě unikatní. Ale nic to neměni na tom že filmařsky je to hnus ()

xargos

Djkoma: "Tento film se snaží ukázat jaká je dnes mládež co dokáže a jak se chová. (...) PROBUDTE SE !!!!" Jsem "probuzen" natolik, abych řekl (JINAK) ano, ČÁST mládeže se takto chová, zatímco JINÁ ČÁST se chová docela opačně. Tohle je pohled na mladou spodinu a jak je jednoduché se do ní dostat. Dokonce se obávám, že JINÁ ČÁST mládeže může při shlédnuté tohoto filmu mít pocit, že ti mladí jsou borci a na jiné mladé to bude působit jako způsob života, který je jim naprosto cizí. Společnost nikdy nebyla a není jen jednobarevná, ale pěkně pestrá. Jen vyjmenováním různých vrstev a jejich prolínáním se popsaly stohy papíru. Svět není jen černý nebo jen bílý, ale pořádně duhový. Zkušenost - 20 let v mimoškolní činnosti. ()

Saur.us

Jsem rád, že jsem takovej nebyl. Dá se říct šokující snímek, žádná teen komedie ale tvrdá realita, který bohužel často postrádá spád a tak jsem se dost nudil. Ale jinak poučné pokoukání, které by se mělo promítat na školách (i když si nejsem jistej, zda by si kids z toho neodnesli spíš to špatné). Slabá 3. ()

TaanStari

"Clark obsadil do filmu výhradně neherce" a bylo to vidět. Nic moc to ve mě nenechalo, kromě ujištění, že dabing prostě stojí za hovno, ()

zahadum

Tvrdá realita ktorá nemá nič spoločné s rozprávkami z iných filmov kde je mládež umelo " prifarbená "...Bojím sa o budúcnosť ľudstva.....Prečo ?....videl som dnešnú mládež. ()

#47

Těžko hodnotitelný snímek...z filmařského hlediska se nejedná o bůhvíjaký skvost hodný vysokého hodnocení, z hlediska morálního poselství jde nepochybně o realisticky a velmi syrově zobrazenou zkaženost světa teenagerů...těžko říct co bych na Kids řekl v 15ti, pravděpodobně by to se mnou do značné míry otřáslo, ale každopádně z toho nemohu mít jiný než depresivní pocit i teď. U podobných filmů mám tendenci hodnotit spíš myšlenku, obsah, či poselství než samotné zpracování...takže za 4. ()

Eluin

Je to, pochopitelně, nechutné, zvrácené, ale...tvůrci si to rozhodně nevycucali z prstu (či z prsu:-), když jsem u těch nechutností:-)). Je to film, který upozorňuje na sociální problém volného času a jeho využití u mládeže. Říká - takhle ne! Mirek Dušín by se asi divil.. ()

Krchy

Nevybavím si jediný další film, jehož hlavním hrdinům mám obrovskou chuť upižlat ptáky a palice plastovým příborovým nožem. Takže asi tak. A že to podle mnohých komentářů pravdivě zobrazuje život dnešní mladé generace v Americe? Leda hovno, možná tak pro povýšence a/nebo soudruhy. ()

amarth

Nevím, čím si Clark vysloužil nálepku kontroverzního režiséra, avšak oproti Ken Parku (kde jsem se celkem bavil) jsou pro mne Kids v zásadě nuda. Snaží se na nás chrlit přehršel zfetovaných mladíků a dívek, žijících v sexuálních orgiích, ale nastolení ony úzkostné atmosféry nepřichází a nepřichází. Možná kdybych měl dvanáct, řekl bych si, že Kids jsou fakt cool, free a in. Ale tady opravdu nevím čím si Clark vysloužil nálepku režiséra... ()