Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

spacylemon

Na tomhle filmu je stejně nejlepší úvodní song od Lou Barlowa & The Folk Implosion... Jinak obstálo by to spíš jako hraný dokument než jako regulérní film. ()

sanikope

Ako som sa zamiloval do Chloë Sevigny!!! Ked som film videl asi pred 13 rokmi tak som bol zhrozeny tou hnilobou a nechcel som verit ze raz sa budeme vyrovnavat zapadnej kulture i v tychto sferach. Dnes 12/02/2009 to vidim ako sucast sveta okolo mna. Larry Clark na vrchole. ()

Slimakovec

Je to jako na houpačce - nahoru a hned dolu, zajímavý a hned nuda nuda. Ale většinu času divný, přitažený za vlasy a neříkám, že by to celý nemohlo bejt reálný, ale ta megachlastačka v bytě plnym děcek je opravdu moc, nehledě na to totálně nelogický zmlácení černocha a asi milion dalších divnejch scén. Na jednu stranu to je zajímavej film, na druhou stranu pokud je člověku víc jak 17, tak si z toho neodnese nic, co by dřív nevěděl, a to sdělení pana Garrisona ze South Parku "drogy jsou špatné, áno?" a sdělení mnoha lidi, který zní "noste ochranu". ()

Jaxx84

V době, kdy jsem to viděl (hodně tomu dlouho) mě to oslovilo jako dost slušné varování před AIDS, takže pokud na to nebude koukat naprostý neandrtálec tak film účel musí splnit. Ovšem nechutnost z americké mládeže (už 14 let tomu) zůstává přesto jako pachuť (i když asi trpce realistická)... ()

waska

Teenagerský snímek, který jsem viděl jako teenager mě nějak zvlášť neoslovil. Možná proto, že jsem se pohyboval ve skupině lidí, která byla naprosto odlišná od té, kterou nám představil Larry Clark.. ()

GTS_PUNK

Zobrazenie života new yorských tínedžerov v strede poslednej dekády 20. storočia. Naivný sex, lacný alkohol, drogy a mrhanie vlastným životom. Presne týmito témami sa zaoberá Larry Clark a pomocou dvoch hlavných postáv filmu zobrazuje ich jeden deň z mnohých. Telly (Leo Fitzpatrick) má záľubu v mladých dievčatách a každým novým odpanením sa pochváli svojmu vernému "poskokovi" Casperovi (Justin Pierce), zatiaľ čo rušným New Yorkom a jeho križujúcimi sa ulicami, prechádzajú do jedného z mnohých bytov na drogové opojenie. Cestou v parku si so svojou partiou trochu zaskejtujú, zmlátia náhodného týpka, s ktorým sa dostali do slovnej potýčky a večer to do značnej miery rozbalia na párty. A to všetko na pozadí príbehu 16-ročnej Jenny (Chloë Sevigny), ktorá sa dozvedela, že práve kvôli pohlavnému styku s Tellym je nakazená vírusom HIV. Chalan o tom samozrejme nevie a na "pažbu svojej zbrane" tak ďalej robí panenské zárezy a poctivosti svojimi sladkými rečami zbavuje jedno dievča za druhým. Tak sa končí jeden deň v živote stratenej generácie betónovej džungle východného pobrežia. Naozaj zaujímavé to filmové stretnutie. Téma dozaista nesadne každému divákovi a môže niekoho aj poburovať. Pre mladú generáciu nielen roku ´95 a nielen v USA, ale kedykoľvek a kdekoľvek môže tento film však poslúžiť ako akýsi "awarness product" pred (nielen) nechráneným stykom, ale takisto aj drogami či prehnaným alkoholom. Film sleduje svet mladých očami mladých, dospelí vo filme nemajú miesto a tak je miestami pri istých témach stále cítiť značnú naivitu poznačenú životnou neskúsenosťou. Tento svet mladých je tu vyformovaný ako ich vlastný vesmír kvitnúci uprostred rušného New Yorku, čo je vec, ktorá ma na filme najviac zaujala. To ako tvorcovia dokázali oddeliť večný zhon "Big Apple" a nepripustiť ho, aby zasahoval do filmu, je skvelé. Čo sa hereckého obsadenia týka, v dobe vzniku bola väčšina protagonistov nehercami a ako je vidno, mnohým práve tento film naštartoval kariéru. A nemožno sa tomu čudovať, lebo väčšina z nich hrá maximálne prirodzene a z tohto uhla pohľadu tak film nemožno kritizovať. Kids pre mňa osobne však nie je výpoveďou tínedžerov doby. Je to skôr zdvihnutý varovný prst pre všetkých pubescentov, ktorí s ním prídu do styku. A je jedno či sú z New Yorku alebo Dolnej Marikovej. Celkovo je tento film však len priemerom na kinematografickom poli a nejeden divák na neho určite rýchlo zabudne. Ak však niekedy dokázal prinútiť čo i len jedného tínedžera kdekoľvek na svete, aby zmenil svoj životný štýl k lepšiemu, svoj účel splnil. ()

Jablek

Třetí projekce...5 hvězd. Nemůžu jinak. Ten film je tak odvážnej a reálnej, až je to smutný. Ale stejně ho žeru! ()

john.h

Líbila se mi scéna, kdy kluci hoděj mrzákovi drobák. Až paradoxně to v kontrastu s tím ostatním chováním teenagerů ukazuje, že jejich duše je přeci jen svým způsobem chápavá a v určitejch situacích soucítí a snaží se nějak pomoct. I když jednoduše (hozením drobáku, kterým člověk svět nespasí). Zřejmě to tak nějak trošku vyhroceným a okořeněným stylem opravdu ukazuje povahu puberťáků v polovině devadesátých let nejen ve Spojených státech. Ale i kdyby ne, tak mě film každopádně bavil. ()

Ewík

Dost realistické, nepřiklášlené. Věřím, že se takhle "normálně" žije. Zajímavý vhled do určité skupiny/komunity lidí, který je dobře natočen. Angličtina mi na začátku dala zabrat, ale nakonec jsem si zvykla a rozuměla. (při sledování mě napadly "podobné" filmy jako "Gummo", 1997 a "Dazed and Confused", 1993). [vid.na youtube] ()

Marrianna

Pamatuji si, že při sledování se mi nepřirozeně křivil obličej do různých grimas - ani jedna však nebyla z dobrého dojmu. Ale dvě hvězdičky přeci jen dám, za prvné nápad se mi líbil a za druhé, zde nebyl úmysl nikoho okouzlit ale reálně vykreslit jak to může vypadat pod vlivem drog. Šíleně, děsivě, hrůzně. ()

Marty20

Úmyslem bylo vyděsit mladé. Jde o to jestli tento film nebude spíše pochopen jako návod "JAK NA TO". Byl sem rozhodnutý dát 2*, ale ten závěr to vytáhl na 3*. P.S: A ve školách bych ho raději nepouštěl! Nás vzali na Trainspotting a pochopili jsme pouze co jsme potřebovali! ()

maoc

Rozporuplně hodnocený film je pro mne vždy lahůdkou ke shlédnutí. Vždy jsem dal více na obsah než na formu, proto mne nějaké zmíňky o pseudodokumentu nebo roztřepané kameře nechávají chladným. Tedy k tomu obsahu: na první pohled banalita, možná i prvoplánovitě natočena, ale podívejte se kolem, kolik různých silných reakcí a názorů vyvolala! Důvodem je samozřejmě to, že se dotýká něčeho tak blízkého všem lidem: drogy, sex, agresivita a pasivita mladých lidí, vlastně věkem spíš dětí. Každý někdy dospíval nebo dospívat bude, skoro každý má nebo bude mít děti, a proto bere tohle téma za své nebo přinejmenším za důležité. A to je správné, jedná se přece o budoucnost lidstva a o naše geny. A na ty je každý živočich háklivý a opatrný. Nevím, jak moc to byl kalkul, že děti si v tom filmu najdou vzory a dospělí to vezmou jako varovně zdvižený prst. Že se o něm bude mluvit. Že se z něj stane kult. Asi tam kalkul byl. A asi byl celý ten film udělán o tu špetku (ale jistě ne o moc) přestřeleně, aby tyto debaty a kultovost jen přiživil. A teď je na každém z nás, jak k tomu přistoupíme. Někdo s odsudkem, někdo to zase vezme až moc za bernou minci. To už je jen na nás. Mějme ale oči a mysl otevřenou, protože Kids patří mezi filmy, které nám ukážou, na jaké otázky je třeba se ptát. Ať už se nám to líbí nebo ne. ()