Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

missteeque

Ten film nestál za to jít na něj do kina, avšak prohloupila jsem a šla! Spíš se hodí na oddychové odpoledne v obývačce. Pár scén bylo vtipných, hlavně ty s Richardem Adoyadem, který nevypadl z role pošukoidního Mosse z IT Crowd. Pár hlášek dobrých, ale jinak to bylo o ničem. ()

culo7

The Watch je príjemná zábava nielen na jedno pozretie. Skvele som sa bavil takmer v každej scéne. I keď druhá tretina filmu je trochu poslabšia, akčnejší koniec to "zaklincuje". Ben Stiller natočil konečne film kde nehrá len primitíva, ale hlavne Jonah Hill svojou rolou exceluje. Smial som sa počas celého filmu a určite sa k nemu ešte aspoň raz vrátim. 75% ()

pornohavo

Opäť jedna ľahká, trochu zábavná a zároveň trochu trápna typicky "americká" komédia. Podarilo sa mi pri nej usmiať asi tak 5 krát. Ak by som to mal porovnať napríklad s komédiou Vo štvorici po opici, tak tu nedávam ani jednu hviezdu. Predsa však za nápad, trochu akcie, zábery z divokej "pivničnej sex párty" a zopár pekných mimozemšťanov si jednu hviezdičku tento film určite zaslúži. ()

arnysimilar

Ďalší zbytočný film na jedno pozretie, ktorý ako komédia nesplnil ani základné očakávania. Navyše tých pár akčných scén je ako z lacného sci-fi seriálu, čo je pri takom rozpočte do plaču. Pri pozeraní včera som sa pár krát zasmial, dnes si ale už ani nepamätám vlastne na čom. Slabší priemer. ()

erceee

Keď som videl tu dobrú zostavu hercov tak som si povedal to bude ale dobrá komédia. Ale veľké sklamanie 2 hviedíčky dávam kvoli zúčastnením. Otrasný detský scenár.... ()

misiacik odpad!

Humor je niečo čo nie je tak ľahko podateľné ako horor. Vystrašiť ľudí je jednoduchšie ako ich rozosmiať. Ben už dávno straší iba svojim zovňajškom no a Vince je proste Vince. Jonah po rebríčku stúpa a je mu jedno či tie priečinky sú občas pekne zasvinené, smradľavé s nedostačujúcou stabilitou, nevadí. Hlavne, že ideme. Ten film je jedno veľké zúfalstvo a napísať komédia do priečinku ŽÁNER je prinajmenšom rúhanie sa a nedodržiavanie rádu NWO za to budete upálený zaživa aby ste počuli škvrčať vaše mäso a praskať bubliny ktoré sa teplom vytvoria na koži. FUJ. ()

fifas2

Tak tohle byl fakt přehmat jako když chcete parťáka do čtyřhry a místo Andyho Murrayho si vezmete Billa. Ač místní hodnocení značí jasný průměr v podobě 52%, podle mě by nebyl průměrný ani ve skupině super sraček s promrhaným potenciálem, neb i tam by byl v kategorii totálních odpadů. Dávám jednu hvězdu za herecké obsazení a místy dobře vybranou hudbou, jinak to bylo zklamání jako když jdete na točenou zmrzlinu, čekáte pistácii nebo šmoulovou a ona je tam jen vanilka a čokoláda. Příště budu radši 102 minut trávit v řadě u pokladny v Lidlu. ()

hawkmoon

Aj kedˇ sa film tvári mainstreamovo,osloví skôr kategoriu sci-fi odchovancov.Množstvo rôznych odkazov,príjemne geekovske vtípky a pod.Bavil som sa veľmi dobre,osobne si myslím ze tento druh humoru neosloví každého,hodnotenia mi dávajú za pravdu :) ()

killerko13

Film to bol dobrý, ale bohužiaľ len dobrý. Štyria skvelý herci, štyria blázni v boji z mimozemšťanmi. Hoci to bolo vtipné, mám pocit, že toto nie je ich štýl a herci sa nevžili do svojich úloh tak ako by mali. ()

kika odpad!

Tak toto bolo podľa mňa vrcholne trápne. Nedokázala som to dopozerať - a to je už čo povedať. ()

Linduna

Filmy o mimozemšťanech mě nikdy moc nebrali. Mě tu zaujalo herecké obsazení a trailer vypadal dobře, tak jsem se na film podívala...Hned po prvním shlédnutí se zařadil do mých oblíbených filmů. Hlášky tu jsou naprosto vynikajcí. Pořád jsem se smála. Ani mi nevadil celý námět filmu- INVAZE ... byl tam i nečekaný zvrat, co se týče Jamarcusovi totožnosti...prostě stojí za podívání. ()

JARDAHONDA

Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Ayoade odhalují dosud neznámé stránky mužské sounáležitosti v neskutečně zábavné komedii, která si rozhodně nebere servítky. Tento humorný snínek hodnotím jistě kladně, svižný děj střídá spoustu zábavy a akce............ Pro mě osobně příjemná podívaná.. 85 % ()

P/\/EL

tu a tam docela vtipný deb....kecy, ale prakticky jsem se nesmál, nemám problém s trapností, ucházející obsazení, lehce absurdní nepříliš originální scénář, slušný triky se dneska vyskytujou v jakýkoliv pi....vině... ()

Sekyn

Jednoduše naprostá americká slátanina, která nemá ani hlavu ani patu. Celek působí, jako by to vymysleli žáci základní školy, jejichž intelekt je tak akorát na podobné úrovni jako u hlavních postav. Hodnocení je stěží za 2 hvězdičky. Druhou si "to" zasloužilo za výběr herců a za celkem propracované emzáky, kteří by si zasloužili obsazení v lepším filmu. Tento nudil celým dějem a ještě více závěrem. ()

metalmaus

Konečně Stilerovka kde se jde se vtipama přes čáru. Kdo čeká lehce freak, přesto "inteligentní" humor, bude zklamán. Já se bavil náramně a to nejsem puberťák. ()

Bednobuch

Klasická nepodařená Stillerovka. Pokud se vám poslední Stillerovi filmy líbili, tak se bude líbit i tento. Mě to vůbec nenadchlo. Příběh by ušel, ale dalo se to pojmout daleko lépe a vtipněji. Přemýšlím a jestli jsem se za celý film zasmál dvakrát, tak je to dost. Vtipy, kterým se smějí hlavně američani mě vážně neberou. Škoda času. ()

Edwin44

Pro mě jasných 5*. Obsazení skvělý, zejména Jonah Hill mě bavil nejvíc a zápletka taky nebyla vůbec špatná. Nejvyšší hodnocení zkrátka už jen protože komedie říznutá sci-fi se nerodí každej den. Jinak nechápu zdejší tak nízké hodnocení, existujou mnohem horší komedie. Rád bych na tenhle film viděl Verbalův komentář :-) ()

PinkButterfl

Hoci herci Ben Stiller a Vince Vaughn sú moji obľúbení herci, od začiatku som filmu nedávala veľké nádeje, keďže nemám rada sci - fi. Napokon som bola celkom milo prekvapená, nebolo to také strašné ako som očakávala, takže preto dávam hodnotenie 3 * :) ()

Stingray odpad!

Já si prostě nemúžu pomoct. Odpady dávám skutečně vyjímečně. Ale tady bych řekl,že mezi námětem,scénářem ,střihem a režisérem někde asi zmizel celkem dobrej film. Já ho ale bohužel nenašel...Navíc všichni čtyři hlavní představitelé hrají svoje "škatulky"..Stiller neurotickýho pitomce,Vaughn zastydlýho puberťáka/otce rodiny,Hill dalšího podivína žijícího u matky a Ayoade....ehm.Mimozemšťana. ()

luxus1

Nesnáším lidi co kritizují tvorbu(scénař)?? sami by nenapsali lepší tak jak můžete komentovat scénáře// film si zaslouží lepší hodnocení!! Bavil jsem se téměř celý film. SO? ()