Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

Trailer 2

dr.horrible

Škoda. Spojením frat packu a Richarda Ayoadea mohla vzniknúť zábava vskutku kultová. No, ale nevznikla. Môžu zato scenáristi, ktorí nedokázali napísať nič originálne a tak si popri vykrádaní (ani nie tak konkrétnych filmov, skorej zabehnutých komických situácií a klišoidných vtipov), nenechali miesto pre postavy, a iba škatulkovali a recyklovali recyklované (a teraz už vlastne nerecyklovateľné), a hlavne režisér, ktorý už tak ohrané vtipy nedokázal doviesť do štádia, kedy by pôsobili vtipne, alebo aspoň dokončene. A ktorý nedokázal zrežírovať bandu skvelých komikov a točil v podstate iba samostatné scénky, bez akejkoľvek dejovej súdržnosti. Výsledok? MTV zábava. Ale bez humoru. V podstate celá prvá polovica filmu je absolútne nevtipná a teraz nemyslím trápna, ale proste bez vtipu, a ako taká si ničím nezaslúži viac ako jednu hviezdičku. Ayoadeovi sa v nej neušiel jediný vtip, Hillovi tiež nie a celá spočíva vlastne len v slovných potýčkach medzi Stillerom a Vaughnom, pričom ten prvý sa strápňuje a druhý prehráva. Zazlievať im to nejde, hrať nemali čo, a mám vážne podozrenie, že niekoľko scén bolo do finálnej verzie vložených hneď po prvom pokuse. Akiva Schaffer je loser. Akonáhle príde People are strange, film začne šplhať ku dvom hviezdam a v závere je to už občas aj na tri, ale ako celok si Neighborhood Watch nezaslúži viac ako 30 - 35 percent. Komédia je to slabá, sci-fi rodinné a človek začne ku koncu uvažovať, kam to vlastne ten frat pack speje (posledné roky im vážne nepriali), prečo tú rolu Ayoade vzal, a tak trochu mimochodom, kam sa podel skoro sedemdesiat miliónový rozpočet (deň pred týmto som pozeral 30 miliónového Loopera a zrovnávať sa to ani nechcem pokúšať). Asi na triky. Tie by celkom ušli, ale v komédií by o ne ísť nemalo. Takže slabota. Stiller byť do konca trápny neprestane, Vaughn nezačne dobre hrať, Hillovi výjde jediná scéna (ani nie tak vtipná, ako skôr roztomilá hádka s matkou) a na celom filme je vlastne najvtipnejšie slovíčko "Hi". Jediné slovíčko, ktoré (po zhruba pol hodinovom zmiznutí zo scény a následnom veľkom návrate) prenesie Richard Ayoade svojim typickým Mossovským hlasom a krásne tak pripomenie svoje predošlé role, pre ktoré ho máme radi, a pre ktoré sme vlastne verili, že to bude za niečo stáť. Najvtipnejšie je slovíčko, ktoré pripomína iné filmy a ktoré nás necháva aspoň na chvíličku zabudnúť, jak moc veľkú sračku sme to vlastne pozerali. ()

Kudly4

Od Sousedské hlídky jsem dostal mnohonásobně víc, než jsem očekával. Více než průměrnou Sci-Fi komedii. Akční, totálně vtipnou, lehounce Hororovou, odvážnou (orgie TOP !!!) pecku, ze které jsem se fakt zechcal radostí. Navíc výborné herecké obsazení (překvapivě se mi nejvíce líbil Jonah Hill) a skvělý výběr hudby. Naprostá spokojenost, zpříjemnilo mi to den a určitě zkouknu víckrát. ()

luka4615

Povedená komediální záležitost s explozivními gagy a absurdními situacemi, která rovněž zaujme sympatickými hereckými výkony a neotřele podávaným příběhem. Pokud tedy hledáte nenáročnou a zábavnou jednohubku na ospalé odpoledne, snímek The Watch je přesně tím pravým. Dobrá práce! „I have this one scenario in my mind. I kinda hope it plays out like this: young, sexy, Asian housewife, alone at night, frightened. A noise out by the trash cans. Best call the neighbourhood watch. I show up, look heroic, and then... get this - she sucks my balls.“ ()

MartinezZ odpad!

Ukázkově nevhodně zbytečná nevtipná nezajímavá a místy až trapná americká... tentononc. Nedokázal jsem to dokoukat v celku, musel jsem přeskakovat v ději. Žádný vtip, žádná akce, jen koncentrované trapno. Pokud chcete vidět něco ulítlého o tom, jak skupinka outsiderů nakope zadnici ufounům, co má grády i vtip, doporučuji Attack the Block. TOHLE, to byla hrůza. ()

Fr

,,NESMÍTE ZABÍJET LIDI A BRÁT JIM KŮŽI! TO NENÍ FÉR! A PROTO BYCH RÁD ZALOŽIL SOUSEDSKOU HLÍDKU…..“ /// Emzáci stahujou lidi z kůže. Jenže si zvolili pro invazi blbej flek! ONI jsou 4, jsou neohrožení a konečně maj důvod, jak zdrhnout z domu a jezdit autem, který smrdí pivem a chcankama. Fóry na píchání, na péro a spousta hemzů pro náctiletý publikum – jo, můj puberťák (jako syn vole!) se bavil. Já voceňuju ty lehký nakopnutí k odkazům na jiný filmy a když přistoupím na tu jejich hru, že si chtěj vlastně jen dělat prdel – tak to celkem ujde. Škoda že to není moc vtipný (jako i pro mně). Seru na to, aspoň teď vím, že nejsme sami! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda LOTR a několik let přemejšlím, jestli trpaslíci zabíjej jen skřety, či jestli bych trpaslíkem sejmul i ,,emzáka“. 2.) Zjistím, jestli k ,,otevření vočí“ vede cesta přes cucání koulí. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

• Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)
  • Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Hoodlom dad. (tarponko)
  • Během natáčení seděl za kamerami asistent, který zapisoval všechny improvizované repliky, po dokončení scény je vytiskl, předal režisérovi a ten vybral nejlepší vtipy, které byly použity při dalším snímání scén. (Brousitch)