Sousedská hlídka

Susedská hliadka

Komedie / Sci-Fi

USA, 2012, 98 min

• Vančura

Tenhle film je skutečně.. hrozný. Děsivé obsazení (Ben Stiller je čisté zlo), mimořádně stupidní děj a protivně vulgární humor, který postrádá elementární stopy dobrého vkusu. U takto debilních filmů mám chuť si rvát vlasy z toho, jaké idioty dělají z diváků. Normálně bych se této na první pohled pokleslé komedii obloukem vyhnul, ale dostal jsem v práci lístky na předpremiérovou projekci, a tak jsem to prostě risknul. Voilà, dobře mi tak - horší film jsem letos v kinech zatím neviděl.(26.9.2012)

Typická americká zbytečnost která mrhá hereckým obsazením, nevyužívá svůj potenciál a je zoufale nevtipná.Spousta sexistických hlášek, fekálního humoru co není vtipný a neuvěřitelné porce trapných výstupu a to především v podání neskutečně otravného Forteho.Je to vlastně buranská komedie a partě obyčejných chlápků se svými obyčejnými životními problémy a mimozemská invaze je jaksi úplně mimo a prvního emzáka se dočkáte po hodině filmu a to je dost zoufalé.Když je to všechno navíc neuvěřitelně předvídatelné je zaděláno na průser.Stiller byl suchej vždycky a jeho éra už je dávno pryč a Hilla jsem neměl rád nikdy.Jediná pozitiva jsou proto Vaughn, který je přes svojí imbecilitu vlastně jediný vtipný a nablblý Ayoade, který si pro začátek za velkou louží nevybral nejlepší vstupenku a pár dobrých vtipů a když myslím pár, tak tedy opravdu dva, které ale měli sílu a rozesmáli mě až k breku.Na druhou stránku to uteklo rychle, pár hlášek se místy našlo a vlastně mám i jednu výhodu, protože jsem od toho nečekal vůbec nic tudíž nejsem zklamaný, ale ani překvapený, jednohubka na jeden večer kterou mírně nadhodnotím a typická ukázka zbytečného filmu a netalentovaného režiséra.50%.(11.11.2012)

• Gilmour93

U jednoho jsou Achillovou patou genitálie, u druhého zase mozek, viďte, pane Rogene..? V poslední době se vyrojil věrtel komedií o zániku světa, či mimozemské invazi a na všech bez výjimky leží stín nevyužitého potenciálu. Otázkou je, jestli se tam při současných tendencích samoúčelně hrubého humoru vůbec nějaký skrývá.. Jestli si Stiller dál bude vybírat takové filmy, bude mít vítr nejen v koulích, ale i v kapse..(13.2.2014)

• TheJokerCZ

Bože, to jsem si zase jednou dal. Myslel jsem, že to bude ptákovina, ale že by to byla až taková, to jsem nečekal. Absurdními situacemi se tu rozhodně neplýtvalo. A to ten trailer nevypadal špatně. Kdyby jsem se alespoň více smál během sledování, ale ono to nešlo. Nekonečných 102 minut trvající slátanina. 3/10(24.11.2012)

CITÁT - Snad tam není ještě jeden? Film je strašná sračka. Nudné, oplzlé, strašné. VIDĚNO ASI O TÝDEN POZDĚJI - CITÁT - Co je tam ve Vesmíru? A co je za tím a co za tím za tím, a chci to vůbec vědět?........... Jsem potěšen, že noční hlídač v supermarketu takhle skončil. Neměl poslouchat tak hnusnou hudbu. Antonio Guzman jako novopečený Američan dohlídal. CITÁT - NO MORE MURDERS........... Dal jsem tomu snímku ještě jednu šanci, vlastně druhou šanci. Ale i tak se křečovitě držím, abych to nevypnul. Někde na ČSFD jsem totiž četl, že prý jsou tu pěkní mimozemšťané. Tak je chci vidět. Zatím však žádní mimozemšťané, jen tupé dialogy, příšerné úchylné scény a stupidní chování některých individuí. Příkladem je určitě debilní chování Boba s matrioškou. Bob je prostě blb s velkým B. To je humor. Prst na stopce nechtěl zmáčknout Stop a čekal na mimozemšťany. Ti nakonec přijdou (vylezou), ale jejich příchod naznačovala spousta scén převzatých z jiných filmů. Tak nevím, zda to byla parazitace nebo parodie. Pravda, mimozemšťani jsou nádherní, ale příběh nezachrání. Finální scéna je dramatická a vizuálně nádherná. Je možná dobré vše přeskočit a pustit si jen posledních patnáct minut. CITÁT - Miř na pinďoury............. Poslední scény jsou za tři.(7.4.2013)

• - Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)

• - Film se natáčel v Mariettě, v Atlantě a ve Smyrně v Georgii. (rafix)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Hoodlom dad. (tarponko)