Sousedská hlídka

(neoficiální název)

Susedská hliadka

Komedie / Sci-Fi

USA, 2012, 98 min

Velmi mě udivuje, že to má tak slabé hodnocení. Jelikož, než jsem film zkoukla, pročítala jsem tady komentáře a říkala jsem si, že ten film asi bude jedna velká trapárna. A jestli ho mám vůbec vidět?! Jenže, herci jako Vince Vaughn nebo Richard Ayoade - který mě v IT crowd mimořádně nadschl, mě přesvědčili, že to zkusím. A nelituju toho, byla to hrozná legrace. Smála jsem se upřímně od srdce a náramně jsem si u toho odpočinula.(12.4.2013)

• Rex Mundi

No neviem... asi v polovici filmu mi došlo, že všetky dobré vtipy narvali do traileru. Záverečná tretina bola o niečo zaujímavejšia (alebo len menej nudná?) než predchádzajúce dve, ale výsledný dojem z celej Susedskej hliadky je viac než chladný - napriek tomu, že tam boli dobré momenty. Kvitujem rozumných 102 minút, o to viac sa čudujem, že sa do nich nedalo umiestniť viac zábavy a menej patetických žvástov o neplodnosti hlavného hrdinu. Kamarátske prekáračky ma tiež prestávali baviť už v polovici každej jalovej kvázi-vtipnej komunikácie. Keby si scenáristi odpustili tú romantickú príšernosť (zas a znova nás poučujúcu ako má vyzerať krásny vzťah) a hromadu kecov, mohli sa viac sústrediť na poriadny cynizmus a čierny humor.(19.11.2012)

Neškodná komedie, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nepobaví. Hlavním problémem je, že děj nedrží moc u sebe a vtípky nejsou nikterak bláznivé, ale člověk se u nich spíš jen občas pousměje. Hlášky tu chybí úplně, což je škoda. Scénař tu moc nefunguje, protože některé věci nedávají moc smysl, ale naštěstí je to tak svižně natočeno, že to člověku moc nedochází. Ač je tu pár efektů, o ně tu nejde, protože odpovídají nižšímu rozpočtu. Ústřední čtveřice šlape, i když si myslím, že jediný využitý tu byl jen Jonah Hill, který si roli užívá, ostatní jedou jen na půl plynu a moc nezaujmou. Stiller je nevýrazný, Vaughn se snaží až moc a Aoyade je prostě podivín, na což se tu i dost hraje. Je fakt, že po doběhnutí titulků z člověka ten film vyjde a nic v něm nezanechá. Inspirace Predátorem a Vetřelcem je znát asi až moc. Oceňuji naopak na komedii poměrně krvavé scény, slušnou atmosféru a asi dvě vyvedené lekačky. Snímek to špatný není, zároveň ale ani nijak ohromující, proto zůstanu na průměru a dám 60%.(12.9.2012)

• *CARNIFEX*

Štyria teploši z jedného mestečka sa rozhodnú založiť hliadku dohliadajúcu na bezpečnosť občanov potom ako sa nájde zavraždený jeden zo zamestnancov "Lidla". Postupne však zisťujú, že nemajú čo dočinenia s vrahom ale inváziou samotných mimozemšťanov, ktorých jediným cieľom je zničiť planétu zem. Fúúúú - tak toto bolo veľmi slabučké. V kine som snáď tri krát zaspal a prebral sa len vďaka ruky "šmátralky" môjho ženského doprovodu. Nebyť vstupného na úrovni čokoládového Fondue v Tatrách, do konca by som určite nevydržal. Jedna veľmi silná "hviezdisko" za príšerku a občasné priemerné "gagy" na úrovni úškrnu, ktoré ani z ďaleka nedosahujú úroveň čo len "suchého" humoru inšpektora Monka.(28.8.2012)

• baribal

Strašná trapárna. Stiller a Vaughn už mají svoje nejlepší komediální léta za sebou, Hill naopak poslední léta hraje spíš v tom lepším (The Watch je výjimka jeden z jeho nejhorších filmů).. a co Ayoade? nebo spíš Maurice Moss?.. Bambilionkrát lepší by to bylo v pojetí "co dělá maurice o prázdninách..".. protože jako mu Roy jednou řekl "ty se seznamuješ jenom na dovolené".. no a to je v sousedské hlídce v podstatě pravdou. V čem je problém? Mizernej režisér.. ale to mě nezajímá a tohle je prostě krávovina.(28.7.2013)

• - Původně měl snímek režírovat David Dobkin a hlavní roli ztvárnit Will Ferrell. V létě roku 2009 se však duo rozpadlo. (Avalon820)

• - Během natáčení seděl za kamerami asistent, který zapisoval všechny improvizované repliky, po dokončení scény je vytiskl, předal režisérovi a ten vybral nejlepší vtipy, které byly použity při dalším snímání scén. (Brousitch)

• - Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)