Sousedská hlídka

Susedská hliadka

Komedie / Sci-Fi

USA, 2012, 98 min

• SexyAjinka

Páni, to ale byla degradace herectví! To se chtěli vysmívat anebo přiživovat na skvělém a vážném Predátorovi, Avatarovi či Invazi? Když se někdo snaží bezostyšně přihrát vlastní polívčičku nad cizím úspěchem, nemívá to dobrý výsledek. Tohle je příklad šílené slátaniny, která postrádá to základní v tomto žánru... a to HUMOR!!(8.4.2014)

Ať už je to Ben Stiller a parta kolem něj nebo Adam Sandler a parta kolem něj, nikdy vlastně nevím, co od jejich nových filmů mám čekat. Někdy je to lepší, jindy zase horší. Humor přesto pořád tak nějak stejný. Vše je to hlavně o nápadu. Tady ten nápad nebyl úplně zlý, přišel mi ale brutálně odfláklý. Hlášek je málo a postavy se dvakrát moc nepředřou. Třeba takový Moss z IT Crowd by si zasloužil víc hlášek než jenom to, co tu nakonec ukázal. Je to film na jedno shlédnutí, na zapamatování ale už určitě ne. A přitom stačilo málo. Takové nadšení měli kluci kolem Soumraku mrtvých a jak to nakonec dopadlo?(27.11.2013)

Nenápadný snímek, který se v bohaté filmografii Bena Stillera lehce ztratil a kdyby mi bratranec neřekl, že je to celkem dobrá oddychovka, asi bych na něj zapomněl i já. Takže tedy Stiller, Vaughn, Dewitt a Hill tvoří celkem slušné kvarteto, které nejde pro jednoduchou hlášku daleko. To je ale asi tak všechno, obyčejné lokace maloměsta mi celkem vadily, ovšem tento neblahý fakt mi trošku vynahradila hudba, která byla vybrána citlivě, když se v ní vyskytují celkem známé songy. Celkově se ale rozhodně nejedná o nic velkolepého, ovšem žánr sci-fi tomu svědčí, protože bez toho by to byla jen laciná, a pravděpodobně i nudná, komedie...62%(12.1.2014)

• Chrustyn

Po všech směrech nevýrazná a ostudně nevyužitá komedie, která má dobrý nápad (emzáci vs. nesourodá partička sousedů) i skvělé komediální herce, ale amatérského režiséra. Film je sice nenáročný a první půlka slušně utíká, (překvapivě zde sci-fi část, nehraje tak velkou roli) ale náznak vtipu či zábavy se prakticky nevyskytuje a jediné, čím si film alespoň trochu drží pozornost je dospělé pojetí (převážně vulgární mluva je na denním pořádku). Přesto je to ohromná škoda, protože to mohla být parádní zábava.(9.8.2013)

• gogo76

Od účasti až trojice! známych vtipálkov akosi automaticky očakávate sprchu humoru. Tá sa bohužiaľ nedostaví. Scenár nie je bohviečo, ale pri troche snahy by sa z toho dalo niečo vytrieskať. Očividne sa však nikto nesnažil. Sci-fi prepojenie beriem, ale hlavne od účasti Bena Stillera som si sľuboval podstatne viac. Slabý priemer na jedno pozretie, ktoré rýchlo vyfučí z hlavy. 40%.(5.7.2015)

• Jonah Hill

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v americkom štáte Ohio, tak filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v štáte Georgia. (MikaelSVK)

• - Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)

• - Dres, který je ve filmu pověšen na stěně, patří týmu NHL Columbus Blue Jackets. (Lembi4)