Sousedská hlídka

Susedská hliadka

Komedie / Sci-Fi

USA, 2012, 98 min

• TheJokerCZ

Bože, to jsem si zase jednou dal. Myslel jsem, že to bude ptákovina, ale že by to byla až taková, to jsem nečekal. Absurdními situacemi se tu rozhodně neplýtvalo. A to ten trailer nevypadal špatně. Kdyby jsem se alespoň více smál během sledování, ale ono to nešlo. Nekonečných 102 minut trvající slátanina. 3/10(24.11.2012)

• Rex Mundi

No neviem... asi v polovici filmu mi došlo, že všetky dobré vtipy narvali do traileru. Záverečná tretina bola o niečo zaujímavejšia (alebo len menej nudná?) než predchádzajúce dve, ale výsledný dojem z celej Susedskej hliadky je viac než chladný - napriek tomu, že tam boli dobré momenty. Kvitujem rozumných 102 minút, o to viac sa čudujem, že sa do nich nedalo umiestniť viac zábavy a menej patetických žvástov o neplodnosti hlavného hrdinu. Kamarátske prekáračky ma tiež prestávali baviť už v polovici každej jalovej kvázi-vtipnej komunikácie. Keby si scenáristi odpustili tú romantickú príšernosť (zas a znova nás poučujúcu ako má vyzerať krásny vzťah) a hromadu kecov, mohli sa viac sústrediť na poriadny cynizmus a čierny humor.(19.11.2012)

Přistupoval jsem k tomu jako ke sračce a s nulovým očekáváním, takže mi to nakonec nepřišlo úplně tragický a párkrát jsem se i zasmál. Ale samozřejmě je to přímo hříšně promarněná šance, především co se scénáře týče.(26.11.2013)

• D.Moore

Přespříliš a naprosto zbytečně vulgární a zároveň zoufale nevtipný film, který si Bena Stillera nezasloužil. Párkrát jsem se pousmál, ano, ale jinak to byla pouze přehlídka laciných a trapných momentů.(5.1.2016)

• Fr

,,NESMÍTE ZABÍJET LIDI A BRÁT JIM KŮŽI! TO NENÍ FÉR! A PROTO BYCH RÁD ZALOŽIL SOUSEDSKOU HLÍDKU…..“ /// Emzáci stahujou lidi z kůže. Jenže si zvolili pro invazi blbej flek! ONI jsou 4, jsou neohrožení a konečně maj důvod, jak zdrhnout z domu a jezdit autem, který smrdí pivem a chcankama. Fóry na píchání, na péro a spousta hemzů pro náctiletý publikum – jo, můj puberťák (jako syn vole!) se bavil. Já voceňuju ty lehký nakopnutí k odkazům na jiný filmy a když přistoupím na tu jejich hru, že si chtěj vlastně jen dělat prdel – tak to celkem ujde. Škoda že to není moc vtipný (jako i pro mně). Seru na to, aspoň teď vím, že nejsme sami! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda LOTR a několik let přemejšlím, jestli trpaslíci zabíjej jen skřety, či jestli bych trpaslíkem sejmul i ,,emzáka“. 2.) Zjistím, jestli k ,,otevření vočí“ vede cesta přes cucání koulí. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(30.11.2012)

• - Do role Jamarcuse tvůrci zvažovali obsazení Chrise Tuckera. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)

• - Dres, který je ve filmu pověšen na stěně, patří týmu NHL Columbus Blue Jackets. (Lembi4)