Reklama

Reklama

Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (466)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $68miliónovTržby USA $34,291,152Tržby Celosvetovo $60,906,152Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Ben Stiller a Vince Vaughn by to už radšej mali zabaliť nedá sa na ich výstupy už pozerať, tak suchý prejav sa len tak často ako v ich podaní nevidí, ich mená sa budú už musieť brať ako upozornenie pre nadchádzajúce filmy ktoré je zbytočne pozerať. Lebo toto blato čo vzniklo je tak nemotorne nefungujúce až hrôza, lebo keď sa človek pri komédii mierne pouškrnie len každú pol hodinku tak to je asi dosť málo, fakt toto len vynechať. /videl v kine: 15%/ ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je skutečně.. hrozný. Děsivé obsazení (Ben Stiller je čisté zlo), mimořádně stupidní děj a protivně vulgární humor, který postrádá elementární stopy dobrého vkusu. U takto debilních filmů mám chuť si rvát vlasy z toho, jaké idioty dělají z diváků. Normálně bych se této na první pohled pokleslé komedii obloukem vyhnul, ale dostal jsem v práci lístky na předpremiérovou projekci, a tak jsem to prostě risknul. Voilà, dobře mi tak - horší film jsem letos v kinech zatím neviděl. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Velice pozvolný start. Postupně se do toho přeci jenom člověk trošku zakouká. Zajímavá a hlavně vtipná mi přišla hlavně rolička Vince Vaghna. Zbytek frajerů jsou celkem nudná sebranka a působí vyloženě jako sekundátoři. Emzácká zápletka taky za moc nestojí. Nudou během sledování zřejmě nepojdete, ale více než dva kousky nedovedu dát. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

prosím vás, vysvetlí mi niekto, čo toto malo znamenať? odváži sa niekto ozrejmiť mi žáner tohto filmu? jeho zmysel, posolstvo? povie mi niekto, ako to, kurník šopa, tvorcovia mysleli? seth rogen a evan goldberg píšu ako na bežiacom páse a už niektoré ich silné diela, ktoré zveria do rúk osvedčeným režisérom a sú očakávateľné čierne kone, vykazujú miestami medzery, no aspoň je u nich jasné, že sa jedná o komédiu a človek sa aj párkrát zasmeje... a potom ako vedľajší produkt ich workoholizmu a grafomanstva na svet prídu zrejme aj scenáre, ako je tento, kde očividne scenáristi písali iný film, režisér nakrúcal iný film, maskéri pracovali na inom filme a herci hrali úplne iný film (jonah hill psychologický krimithriller, ben stiller rodinú tragikomédiu, vince vaughn estrádnu burlesku a richard ayoade... it crowd) - a výsledok je desivo rozbitý, nekoherentný, bizarne rozpačitý až rozporuplný a hlavne nezáživne nudný a divne mätúci - a aby som to zhrnul jedným slovom: zlý! ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Stiller, Vaughn, Ayoade a Hill. Kdyby mi někdo řekl, že ve filmu kde působí tahle čtveřice bude nejvtipnější poslední jmenovaný, asi bych mu ještě před rokem řekl, ať si zajde za Chocholouškem přeměřit tlak v mozkovně, že s ním nebude něco v pořádku. Tohle se ovšem stalo realitou právě v sousedské hlídce. Hodinu a třičtvrtě dlouhá přehlídka zbytečností, trapností, klišé a vůbec všeho, co jste mohli vidět už kdekoliv jinde (tedy kromě explodujících krav, ty se neohrají), poskládaného dohromady do nudného mixu, který boduje jen opravdu vyjímečně. Není tak velký problém odhalit jeho prvoplánové snahy o to v posmrtné křeči pobavit alespoň trochu. Marně. [40%] ()

Galerie (61)

Zajímavosti (10)

  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v americkom štáte Ohio, tak filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v štáte Georgia. (MikaelSVK)
  • Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)

Reklama

Reklama