Výstřely na Broadwayi

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama / Krimi

USA, 1994, 98 min

Méně tradiční allenovky mi zpravidla dělají radost a v případě Bullets over Broadway tomu není jinak. Humor sice nechybí, nicméně tentokrát je přítomen ve znatelněji černější a sarkastičtější podobě. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších Allenových filmů vůbec; dobře fungující příběh s hodně zábavnými zvraty, přitažlivé místo i doba konání a k tomu docela fajn obsazení. Výborné. 9/10(30.8.2010)

Allenův průměr. Nejvíce ze všeho oceňuji na tomto filmu samotný nápad. Prolnutí podsvětí a prken, která znamenají svět, byl velice netradiční a vydařený nápad. Cusack mě velmi mile překvapil. Nevedl si vůbec zle. Umělecké postavičky byly napsány docela vtipně. Humor se tu a tam také objevil. Jen je v některých pasážích snímek trošku utahaný a lehce se opakuje, což je velká škoda při takhle přátelské stopáži. Zkrátka nebylo to vůbec špatné. Že bych z toho byl ale nějaký odvařený, tak to ani náhodou. Tři kousky.(20.4.2019)

• GodComplex

Boze, to je ale shit. Kousek s prvky gangsterky z divadelniho prostredi od Woodyho Allena by mozna mohl byt ok film, pokud by to cele nemelo 3 mensi hacky - nemam rad Woodyho Allena, jsem alergicky na gangsterky a nesnasim divadlo. Hvezda zachrany za to, ze tam alespon nestrasi samotny Woody. 2/10(24.3.2010)

Rok 1994 je rokom filmov,ktoré niečo znamenajú...(Forrest Gump,The ShawShank Redemption,Pulp Fiction a pod.) to sú bezpochyby filmové klenoty,ale tento Woodyho počin,tentokrát ako rejža za kamerou s výbornými hereckými výkonmi,sa bez problémov vyrovná už týmto spomenutým snímkom,s akou noblesou je prevedený,čo sa réžie týka,má to veľký šmrnc... John Cusack nie je obľúbeným hercom z môjho portfólia,no táto rola Davida,divadelného režiséra je tou,ktorá má najvyššie hodnotenie jeho filmografie,sympatická Dianne už druhý oscar z Woodyho dielne,excelentný Chazz,ktorého postava sa vyvíja inak ako zo začiatku(má ideu...),perfektný performance.Povedal by som,že som videl jeden z najlepších snímkov,kde Allen len režíroval,t.j.z jeho filmografie.(22.12.2013)

Spíš 3 a půl než 4 hvězdičky, ale i tak jde o velice dobrý film. Stále na mne - jako začínajícího fanouška Allenových filmů - působí ten Allenovský humor a dialogy a v tomto případě velice neobvyklá zápletka. Spojení mafie a divadla je geniálním nápadem a Allen jej skvěle ztvárnil (za přispění známých mafiánských herců jako Palmintieriho, Sirica, Viterelliho). Filmu by ale určitě prospěl větší spád.(17.5.2005)

• - Americký filmový institut AFI zařadil snímek mezi 10 nejlepších filmů o gangsterech. (Terva)