Territoires

• Kanada Territories (více)

Skupina přátel se v dobré náladě vrací ze svatby svých známých, když je na pomezí hranic amerických států zastavena dvojicí mužů. V té době ještě netuší, že ti, kteří se vydávají za celní policii, jsou ve skutečnosti psychicky narušení dozorci z nechvalně proslulého tábora v Guantanamu, a jejich jediným cílem je udělat svým obětem ze života peklo. (SICK_BREED)

Tjaden

Chvílemi dost nudné exploitation, které i přes několik originálních nápadů nakonec vyšumí do ztracena. Jeho poselství mi připadá jako šité na objednávku pentagonských jestřábů: "Raději nechme Guantánamo v provozu. Pokud jej zrušíme, tamní dozorci by si mohli najít alternativní "zábavu" přímo u nás doma." :-D ()

Holina

Velmi slibný rozjezd. Mezi hromadou podobných filmů skutečně tento zpočátku vyniká. Pro fanoušky žánru je Territories jistě velkou událostí, jenže já nemám rád splattery, slashery a další subžánry, které nejedou v jasně daných kolejích. Takže bych tady čekal absolutně jiný závěr. Tenhle mě hluboce zklamal. A ymslím, že nebudu sám... ()

kery-

Slabé. Vše co od exploitationu očekáváte, tak přesně to tady vidět vůbec není a děje se "mimo kameru". A aby toho nebylo málo, tak se konci děj zbytečně komplikuje další dějovou linkou, i když film ještě nezvládá ani tu první. Ve finále jsou tu dva poloviční scénáře zprzněné dohromady. Přitom ve finále jen stačilo zadat jméno do googlu a najít tu aukci. Vy víte co myslim.. Ale abych tu jen nedržkoval, tak k mému potěšení se to alespoň netvářilo tak křečovitě - např. cecky tu sice jsou, ale zbytečně se s nima nemává do xichtu. ()

Teabag

Velmý dobrý film. Ani tak moc horor jako spíš psychologický thriller, ve kterém není nouze o tíživé okamžiky. Mučení, kterým si ty lidi projdou, je opravdu nervy drásající i z pozice pouhého diváka. Jen ty odkazy na Guantanamo jsou trochu laciné... ()

Shimargh odpad!

Dvě chorá hovada si hrajou na fízly, buzerujou a týrají partičku lidí vracejících se ze svatby...všichni jsou mi tam nesympatičtí a málem jsem se unudil k smrti, takže odpad..muck ()

mosnak odpad!

Divné - dementní - úchylné - násilné! Přesně tenhle druh hororu nemám rád. Nelíbí se mi to a komu by se taky líbilo,koukat se na lidi,kteří trpí bolestí. Sorry... asi patřím mezi poslední lidi na této planetě,kteří se na mučení neradi koukají. 5% (za super obal)! Asi opustím vody hororu... a dám se na sci-fi! :-( ()

SICK_BREED odpad!

Nudná hovadina toho nejhoršího kalibru. Obecně filmy jejichž hlavní devizou je předvádění rozličných způsobů mučení lidí nemusím a to i když jsou technicky o několik tříd výše než tento zábavy prostý brak o teenagerech zavřených v kleci. Nehledě na můj vkus, jsem se na Territories docela těšil, hlavně díky tématu spojenému s koncentračním táborem v Guantanamu. Naneštěstí jsem se solidně spálil a byl nucen sledovat 60 minut zcela nezajímavě zpracovaného násilí a dalších 32 ze životního příběhu mexického feťáka, jemuž se ve snech zjevuje nějaké lidské mládě. I 14-tý díl série SAW by proti tomuto francouzsko-kanadskému thrilleru obstál jako kino megahit proti megahitu na Nově, vysílanému v prime-time (tedy v pondělí 2:00 ráno). ()

wampire23

Tak to zas bola poriadna kravina. Ani neviem, či básnik vôbec vedel, čo chcel snímkom povedať. Asi som videl už priveľa podobných snímkov, pretože tento mi nedal vôbec nič. Nechápem ani rozdielnosť jednotlivých častí. Celé je to nesúrodé, nezaujímavé, bez myšlienky a s hrozným koncom. Takéto filmy už prosím nie, lebo zanevriem na kinematografiu. ()

Ronaldo79

Prvních 20 minut geniální podívaná, které nedopustí, aby divák otrhl oči od obrazovky. Dalších 40 minut je slušný teror ani né tak fyzický jako psychický, protože při představě, že jsem zavřený v transportním kontejneru a hudba hrajě stejně hlasitě jako v klubu a stroboskop se chová naprosto podobně, nejspíš bych zešílel. Territories mělo obrovský potenciál, ale pohřbilo ho naprostým odbočením v poslední půlhodině, uvězněné kvarteto už se na scénu nedostane a za sebe říkám, že pro mě tím téměr skončila do té doby vynikající atmosféra. Odbočení v podobě soukromého detektiva s podivnou minulostí mi nesedlo, ačkoli závěrečné nalezení mučených chudáků mělo kvalitní atmosféru, nemůžu dát 4 hvezdičky, ikdyž bych si to přál za těch úvodních 20 minut s fantastickou úvodní titulkovou skladbou. ()

Silviaxx

Tak ako ma začiatok nadchol ma koniec strašne sklamal. Nosná myšlienka vyšinutých, bývalých vojakov, ktorí praktizujú svoje mučiace a vypočúvacie techniky na nevinných ľuďoch je super. Majú to fajn zorganizované, žijú na periférii a všetko prebieha v lese. Prvé stretnutie s partičkou mladých bolo skvelé! Človek tuší, že niečo nie je fajn, že na toto nemajú právo, ale prezentujú sa ako autorita vo forme colnej správy a preto ich mladí počúvajú. Aj scénky v lese ešte celkom ušli - síce sa nedočkáme ani veľmi mučenia, skôr tu robia výsluchy, ale ok. No a v momente, keď na scénu prichádza súktromný detektív je všetko na ho*no. Neudeje sa už vôbec nič akurát zlo víťazí nad dobrom. Keby to nenabralo negatívny spád určite hodnotím vyššie. ()

mala_kea

Exploitační emoční hororová dávka. Taková, která se tak často nevidí a pokud někdy světlo světa spatří, stojí za to. Territories je sice tuctová citová hra, ale její pozadí je neuvěřitelně impozantní až domestikující, které utváří v člověku obraz k zamyšlení. Nic neříkající dialogy se však časem promění v noční můru. Herecké výkony jsou k uvěření a za těch pár dolarů film má určitě co nabídnout, ikdyž všechno násilí a nadávky jsme jíž někde viděli. ()

Hapretor

Začátek ok. Ten menší a vousatější byl totální magor. Zbytek jen nuda. O ničem. Hlavně když tento žánr sledujete jen ze zvědavosti, někdy i z nouze, a ne čistě z fandovství. ()

Kingjiri

Předem varuju před SPOILERY. O dvou podivínech žijícich v lese, co jsou bývalý vojáci (?), ale stoprocentně fanoušci věznice Guantanamo. A když už jí zavřou, tak si splněj svůj uchylnej sen a udělaj si jí u sebe doma. První polovina snímku je docela slušná, scény v klecích depresivní a člověk vidí i nějaký ty metody mučení z Guantanama. Jakmile ale dojde na výslech věžnů, nabere film naprosto nečekanej (nudnej) směr. Člověk už se vůbec nic nedoví a partička mladejch už se tu neobjeví. Nastoupí divnej detektiv, kterej je ke všemu feťák (?) a následuje čekání na závěr, kterej taky za moc nestojí. Za první polovinu dvě slabší hvězdy, jinak děsná nuda. ()

cerbygerby

Dosti povedený drsný hororový thriller, který od začátku nastaví hustou atmosféru, kdy policisté zastaví projíždějící auto jen jako namátkovou kontrolu, ale co se bude dít potom.. to stojí určitě za zhlédnutí... za mě 4* a 75% ()

fililipekk

Francouzskou tvorbu já docela rád. U Territories mě zaujal již samotný plakát, takže jsem byl dost natěšený a zvědavý. No a po shlédnutí spokojenost. Už ze začátku se to pěkně rozjede, parta mladejch je zadržena proti své vůli (jak jinak) a ve velké míře vypuká psychický teror, objeví se samozřejmě i fyzický, ale oproti psychu je to nic. Jenom bych do toho ke konci netahal smažící soukromý očko, to jediný mi tam nesedlo. Jinak vše o.k. ()

dydl1

Ten pokus o tak trochu jiný konec by měl mít i tak trochu jiný začátek,ale i kdyby měl tak trochu jiný začátek,tak by to stejně stálo za nic. ()