Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

misterz

Flanaganovi teda horory moc nejdú. Ťažko ma niekto presvedčí o opaku. Toto bolo ešte ďaleko horšie ako Oculus. Pritom námet ponúkal mnohé možnosti ako to dejovo a atmosfericky zaujímavo rozvinúť, žiaľ nestalo sa. Úvod ešte celkom ušiel, dokázal navodiť príjemný pocit tajomna a slušnej duchariny. Pritom všetko okolo záhadného zmiznutia mi prišlo celkom zaujímavé. Potom sa to však začalo celé zamotávať a obsahovo upadať, atmosféra sa vytratila do nenávratna a korunu všetkému dala ešte aj nevýrazná hudba. Štýl natočenia a herecké výkony boli naozaj hrozné, miestami mi to pripomínalo inscenáciu, a to radšej ani nehovorím o maximálne nesympatickej hlavnej hrdinke. Ku koncu sa už dostaneme k akémusi obsahovo nevýraznému unudenému zlepencovi, kde našťastie aspoň posledných pár minút čo-to zachránilo, aby sa film nedostal na hranicu odpadu. Jasná strata času. 30/100 ()

pornogrind

To byla strašná sračka.Mezi jednou hvězdou a odpadem.Ale ať nežeru tak dám jednu,protože nějaká ta scéna se tam povedla,ale jinak bylo všechno špatně.Hudba,otřesní nesympatičtí herci a herečky a hlavně scénář.Začátek ještě ušel,ale pak se to táhlo jak tejden před výplatou.Hnus okamžitě to mažu a už to nechci nikdy vidět. ()

Omnibus

Tak už vím, kam pozvu verbala na romantickou procházku. Do sympaticky plesnivého podchodu, vkusně vyzdobeného záhadnými graffiti. Ještě rád se chytí mé ruky, čumáček ostravský a stulí se mi vystrašeně do náručí. A odvolá ten odpad! ()

dr.horrible

Vlastne rovnaký problém ako pri o niečo novšom The Door. Režisér (autor) má schopnosti natočiť funkčný žánrový film, vie to s atmosférou a strašenie mu ide (jedna lakačka bola vážne extra), ale on by z toho radšej chcel originálnu psychologickú drámu, načo nemá scenár ani hercov. Čo je škoda, pretože pritlačiť na pílu trochu viac a poňať to ako čistú žánrovku, mohla byť Absentia výborný horor. ()

sochoking

Frajersky natočená nízkorozpočtová záležitosť so slušnými hereckými výkonmi , ktorá veľmi dobre buduje nepríjemnú a tiesnivú atmosféru. No len škoda, že túto atmošku odľahčuje také debilné cvrlikanie. Ale aj tak si to tie štyri poctivé hviezdy zaslúži. ()

Jordan

Americká low-budgetová hororovo ladená variácia na klasickú drámu Ivana Stodolu z roku 1928 "Bačova žena" má zaujímavý scenáristický moment: a to lavírovanie medzi tým, čo je pravda a čo len v jednom prípade urban legend a v druhom halucinácie spojené s traumou - táto téma/línia však nie je viac rozvitá, čo by príbehu pomohlo vymaniť sa z povrchnosti a klišé. inak film trpí všetkými neduhmi podobných diel (snaha o herecké výkony, snaha o cool vizuál, tu dosahovaný rozostrenosťou - celé to bolo točené na fotoparáty), no ten jeden moment, tá snaha lavírovať medzi "objektívnou" skutočnosťou a tým, čo sú len vízie zdrogovanej či traumatizovanej (tehotnej, histerickej) ženy pod vplyvom rôzneho strašidelného folklóru, to je na tomto filme to najzaujímavejšie. ()

Socrates

Pomalejší styl mám rád a často si ho užívám, ale tady to na mě nezapůsobilo, stejně jako mě pro tentokrát neoslovilo kouzlo tajemnýho neviděnýho zla. Takže se to Flanaganovi vlastně moc nepovedlo. [50%] ()

Kudly4 odpad!

Tak první odpad do hororového žánru, přišel letos dříve, než jsem čekal. Look filmu naprosto otřesný, nesympatické postavy, atmosféra žádná. Viděl jsem mnoho nezávislých a nízkorozpočtových hororů a vždy jsem se snažil vyhledat nějaké plusy, ale tady to nejde. Tady maximálně funguje nějaké napětí, ale to na hvězdu prostě nestačí. Režisér nenabídne jedinou, peprnější/odvážnější scénku. Ale celkem Mike Flanagan stoupá - Nepřítomnost ODPAD, Oculus 1* a Gerald's Game 2* To jsem teda zvědavý na ten zázrak Doktor Spánek a Tajemství loňského léta (2020). U odpadu či při jedné * většinou píšu, že je film vhodný do televize Barrandov, ale tuhle nudnou sračku si odvysílalo 13. 2. 2019, 2:10h FilmBoX, Gratuluji. ()

SeBig

Má to celkem fajn námět, ale zdálo se mi to strašně amatérsky natočený. Katie Parker je kost, bez ní bych to měl problém dokoukat. ()

Chrustyn

Mike Flanagan umí a v současné době je jedním z nejsilnějších zástupců v oblasti hororu. Bohužel v tomto případě se teprve rozkoukával. Amatérsky působící, ničím zajímavý a nudný horor, bez napětí a poutavého děje. ()

Pítrs85

Spíš rodinné drama než ortodoxní horror, ale i tak dokáže Absentia nahnat slušné zimomrávky :) Možná škoda, že film nepracuje ještě více v náznacích a nenechá na divákovi, aby si domyslel, co že záhadného vtahuje chudáky lidi do toho hnusného podchodu (kdo si všimnul nasprejovaného penisu na zdi tunelu? :), zkonkretizování toho hmyzáka (či co to bylo) jako vykonavatele je spíše na škodu a ubírá tak snímku na atraktivnosti a mysterióznosti. Přesto jej hodnotím veskrze kladně a to právě za první polovinu, která dává spíše otázky než odpovědi. ()

ARI50 odpad!

Je škoda ve filmovém světě když musím dát odpad! ale když to tak cítím a vidím bohužel prostě další zbytečný film. ()

JASON_X

Po mém včerejším nadšení z režisérova novějšího horroru Oculus jsem si znovu pustil jeho předchozí Absentii, kterou jsem už před pár lety jednou zkouknul. Tehdy jsem ji nespokojeně mrštil do koše a rychle zapomněl, ale říkal jsem si, že se na ni teď možná budu dívat trochu jinýma očima. A zčásti tomu tak bylo, podruhé jsem k tomuhle filmu vstřícnější a nechápu, že jsem poprvé nebyl, vždyť každý nízkorozpočťák je v současné záplavě komerce dobrý. Nevadí mi, jako některým zdejším uživatelům, že herečky nejsou žádné manekýny, ale obyčejně oblečené prdelaté ženské (hlavně ta kisna těhule), že herci jsou obyčejní chlápci s pleší nebo nadváhou, ale je mi to naopak sympatické. Sympatický je mi i lehce kafkovský příběh, líbí se mi, že někdo umí natočit mysteriózní celovečerák v prostředí jednoho všedního bytu a jednoho všedního bloku městské periferie, a navíc takovým způsobem, že se na něj dá dobře koukat a není to podobný průser, jako třeba Paranormal Activity 1 až x. Film zdobí i zajímavá minimalistická zvuková stopa a já v dobrém rozmaru dávám čtyři, jakožto výraz sympatie k poloamatérské kinematografii s levnými počítačovými triky. ()

Morholt

Pár hodně dobrých strašidelných momentů vyvolávajících husí kůži a celkem příjemné herecké obsazení plné neokoukaných tváří podávajících civilní výkony. Doufám, že Flanagan dostane šanci pořádně se ukázat i širšímu publiku. 60% ()

ScarPoul

Dlho som rozmýšľal nad 3 hviezdou. Ale nedá sa. V prvom rade hanba Rodriguezovi za anotáciu, ktorá je vlastne synopsou. Vďaka nemu som sa z filmu nedozvedel nič nové, čo by nebolo na tých jeho pár vetách napísané. Teraz k filmu. Klobúk dole pred Flanaganom. Chcel natočiť film, tak ho natočil. Bohužiaľ nejedná sa o horor. Viacej to pripomína vzťahovú drámu s mysterióznymi prvkami, ale aj tie sú nevyužité - hlavne kvôli nízkemu rozpočtu. Celý príbeh totiž stavia na tajomne, ktoré nemá šancu byť zaujímavé. Pretože čo sa celý čas rieši sú vzťahy, vzťahy, a myšlienky, pocity. Tie síce podporujú motiváciu hrdinov, ale dávajú malý priestor pre skutočnú hrôzu a strach. Ľakačky sú bohužiaľ predvídateľné a finále tak trocha nedomyslené. Potešia síce stoporené bradavky Katie Parker - inak to dievča je naozaj nádherné, ale takú tú pravú rezanicu strachu a neistoty som tu bohužiaľ nezažil. Nevadí. Potenciál to má. Je to správne umelecké, aj keď si nie som istý, či by to také malo byť. Ale otvorilo to Flanaganovi dvere do veľkého sveta. Ak sa mi jeho Oculus bude páčiť, bude sa jednať o veľmi zaujímavého tvorcu. Takto dve *, ale s tým, že to nie je nepozerateľné, alebo nezaujímavé. ()

6thSun

Lákavej hororovej zákusek, kterej však srážej zásadní chyby při jeho pečení. SPOILERY: jak se může do prdele na jednom místě, uprostřed obydlený oblasti, ztratit během x desetiletí několik lidí, aniž by to někdo nějak významněji začal řešit?! A když už se jeden z nich (na chvíli) vrátí, určitě bude chtít spát hned vedle místa, kde zažil neskutečný utrpení a trýzeň a při pouhým pohledu na něj se strachy pomočí (doslova). Nebýt těchto kravin, je to za hvězdy tři. 50% ()

BoPo

Horor ktorý pracuje s náznakmi, a to po všetkých stránkach. Všetko len čiastočne naznačené, ukázané, vysvetlené. Herci béčkoví až céčkoví. Malo to však svoje svetlé, či skôr temné chvíľky, vďaka ktorým som chcel vedieť, ako to skončí. Ano, miestami to malo lepšiu atmosféru, než oveľa drahšie pokusy, ale ten začiatočníci level je tu proste cítiť. Ak by som dostal aj nejaké odpovede, tak by sa dalo uvažovať o jednej hviezde navyše, a to napriek (ne)hercom. ()

Terva

CITÁT - ......že ho unesli mimozemšťani............ Je jedna žena a té se před sedmi lety ztratil manžel. Ona ho od té doby stále hledá. Když však přijede na návštěvu její sestra, začnou se dít podivné události. CITÁT - Vy mě vidíte?........... Pár mrazivej scén, nepříjemný hudební doprovod, obyčejná kamera a lehce zmatený obsah. ()

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)