7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

herr_carter odpad!

Takže copak to tady máme: 1x mnohokrát omleté téma,poté přidáme absolutně nezvládnuté budování atmosféry - ona tam vlastně za celou dobu žádná nebyla - , dochutíme asi 7-9 ks nejedlých neherců (které pak podle potřeby můžeme volně vyhazovat přímo do koše) a celé to dochutíme ohromující a naprosto překvapivou pointou, která mě zaskočila asi stejně, jako komerční úspěch Hobita. Jak tohle mohlo být svého času medializováno jako nejlepší a nejpřekvapivější horor za poslední léta, to teda opravdu nechápu, toto se opravdu panu Nakaši nepovedlo.....................moje hodnocení = 0 z 10. ()

iXtr3m3

Nič moc. Normálne ľutujem, že som to vôbec pozeral, nakoľko to malo veľký potenciál, ktorý však nebol využitý ani z polovice. ()

Junglista

Mám rád tyhle klaustrofobičtější (skoro)horory a v kombinaci s mým letadlovým koníčkem o to víc. Moje pocity během sledování probíhaly asi takto: jo dobrý, tohle je klasika... hmmmm, co z toho asi bude?... atmosféra stoupá, zatim dobrý... huuuustýýýýýý... WHAT THE FUCK??? (ano, nejdebilnější, nejtrapnější, nejidiotštější a nejzbytečnější závěrečná scéna všech dob). Díky tomu předešlý relativní nadšení šlo do hájíčka zelenýho. Kdybych ovšem neměl rád kombinaci žánru a prostředí, hodnocení by bylo o moc zlejší, takže pane Shimizu, s odřenejma ušima za tři a příště se koukej polepšit nebooo... ()

Teabag

Zatím to vypadá, že Shimizu použil všechen svůj talent na Ju-On a jeho předělávky, protože 7500 byl docela provar (nebo spíš jen šedý průměr). Postavy nesympatické, vizuálně fádní, příběh tuctový... 5/10. ()

Matros

Když vás na hororovém filmu více baví ta první část, kde se seznamujete s postavama, tak je něco špatně. Pořád jsem čekal, kdy se začne dít něco zajímavého, ale nezačalo. Pointu už jsem jenom prozíval. Šimizu, jdi raději natočit remake remaku filmu Grudge, vždyť tam jsi aspoň trochu hororovej. Slabá dvojhvězda za první polovinu filmu, která slibovala slušný atmosférický zážitek. Bohužel to dopadlo jinak, ale alespoň to má jen necelých 80 minut. ()

mosnak

Film úplně o ničem. Kromě pár lekacích scén nenabídne nic. Pointa a smysl tohoto snímku mi zůstal utajen a to hlavně pro to, protože tvůrci vymysleli spoustu debilních postav (cestujících), jako třeba holčinu, která trpí neskutečnou touhou po hygieně a ukazováním svých svatebních fotek. Nebo milenecký pár pilot-letuška a taky super emoholku, která smrt doslova vyhledává. Je to trapný - 12% ()

Silviaxx

Očakávala som väčšiu katastrofu, nakoniec sa mi dostalo celkom záhadného kúsku. Paluba lietadla ako prostredie pre film mi opäť prišla vhod, predsa len človek pociťuje tie klaustrofobické stavy, keďže nemá kam ujsť - nanajvýš v tomto prípade k nepríjemným pocitom prispeli aj problémy s letom formou turbulencií. Už som sa chvíľku obávala, či nepôjde o prvoplánovú ducharinu, ale na moje prekvapenie to 7500 dal ešte o level vyššie. Ako bolo spomenuté v iných komentároch o ľakačkách, hrôze a podobných záležitostiach sa tu nedá veľmi hovoriť, ale dosť oceňujem, že ma film prekvapil vyvrcholením a disponoval viacerými dobrými myšlienkami. Lepší priemer. ()

BlackHood

Tu NOOb Pointu jsem uhádl hned, když "najednou zázračně" poklesl tlak v letadle. Raději se dívejte po něčem s 80%. Jestli chcete lepší film s letadlem , tak si pusťte NON-STOP, ten byl napínavější, akčnější a ve všem prostě lepší! Strašidelnost 0,5/4 Brutalita 0/4 ()

cskomando odpad!

No žánr horor, akční, mysteriózní vtomhle filmu neměl co dělat. Unikla mi pointa o co, že vlastně kráčelo, kdo, že byl vrah (duch, mrtvola,halucinace ? ) Všechno nasvědčilo retardovanýmu konci blíž k haluškám, kdy už jsou vlastně všichni po smrti, nezáživné až to bolí. Pár temných míst k lekačkám bylo ale překvapivě nevyužito. Herecké výkony otřesné, stupidně napsaný scénář tvrdý jak dřevo. Jo a opět si neodpustím to letuška v podpatkách v letadle ? ... Letuška v podpatkách leze ze schodů dolu ? :D Ok, tak jsem si zase zkur*il večer. ()

Flopik

Tak neskutočné sklamanie.Vedel som že to nebude horor , ale toto ? Ľakačky žiadne , naozaj za celý film ani jedna(teda ak sa bojíte mŕtvych rúk).....Herci sympatický pozerať sa nato dalo a koniec sa snažil aspoň trošku o nejaký ten zvrat.Mne to však pripadalo ako záchrana pretože tvorcovia si nevedeli rady čo s tým. Naozaj hororový nadšenci dajte od tohto ruky preč. ()

Hapretor

Zajímalo mne, jak se zde se svou rolí popere Ryan Kwanten. Ušlo to. Hlavně konec je nápaditý. Není to jen taková "suchá" duchařina ve stylu - hele bubák, hele duch, bum, prásk, leknutí (např. V zajetí démonů) , nebo ve stylu ustup Satane, ustup ! (např. Chraň nás od zlého). ()

pilarius

Jedna hvězda za jednu (pro mě snad nezapomenutelně vtipnou a originální) záchodkovou scénu, druhá hvězda za rozuzlení (inu, v tomhle jsem ten film předem podcenil, protože nebýt toho, prokouknout to musí snad každý, kdo má trochu nakoukáno). Víc hvězdiček prostě filmu udělit nelze, protože v něm už skoro nic jiného není. Tedy ještě jedno pozitivum vlastně film měl - krátkou stopáž. ()

darkreider

Prvých 45 minút je veľmi solídna filmárina s hutnou atmosférou. Potom sa sformuje partia pátračov a film začne strácať. A to až tak, že záver je úplne prestrelený, div som si krk nevykrútil. Škoda preškoda. ()

KUFI

Od rezisera mych dvou nejoblibenejsich vlasaticovych horroru Ju-on 1+2 bych cekal teda mnohem vetsi narez, ale koukat se na to dalo, takovej prumer co neurazi. Pretlak krasnych zenskych ve filmu me skoro nuti dat o jednu hvezdu navic, ale odolam. ()

CharlieSs

Já ani nevím proč, ale mě to nehorázně bavilo, fakt šíleně, bylo to napínavé a všechno. A ta pointa, no viděla jsem asi jen 1 film s ní a potom tento. No je to dost šílený, ale zase nehorázně dobrý! 5*! Takaši opět nezklamal. ()

chaturga

Velmi mi to připomíná let Helios, kterému se stalo úplně to samé a po 3 hodinách letounu došlo palivo a zřítil se (viz. Letecké katastrofy). Takže pro mě je pointa dokonalá a ani bych se nedivil, že se tím autor mohl inspirovat. Atmosféra dobrá, herci ok, ale ten závěrečný finish si mohli odpustit, ikdyž asi chápu, co tím chtěl básník říci. ()