Skupinka mladých ľudí zaoberajúcich sa výskumom paranormálnych javov prichádza do starej rodinnej vily v Lousiane, kde pred 25 rokmi došlo k štvornásobnej rituálnej vražde. Snaha o opätovný kontakt s mŕtvymi však nedopadne podľa predstáv samotných návštevníkov. Výsledkom zahrávania sa s temnotou je niekoľko mŕtvych i nezvestných. Teda, až na jednu výnimku.
Keď detektív Mark Lewis dorazí do vily, nájde v nej tri mŕtve telá a živého Johna, ktorý je v šoku. Mark preto zavolá policajnú psychologičku Elizabeth Klein, aby Johna vypočula. Medzitým sa Mark spolu s technickou podporou snažia obnoviť kamerové záznamy z domu, aby získali informácie o tom, kde sa môžu zdržiavať ďalší preživší. V tomto procese detektív objaví temné Johnovo tajomstvo... (*CARNIFEX*)

dubinak

Achjo, tohle byla zase taková podivínská duchařsko-kriminální záležitost, která mě celou dobu evokovala na o třídu lepší Evidence z roku 2013 s podobnou tématikou a zpracováním. Když jsem u toho zpracování, způsob vyprávění mi vadil asi nejvíc. Kvůli věčnému přeskakování z vyšetřování do flashbacků z domu bylo téměř nemožné vtáhnout se do děje a nějak výrazně se bát. To byl další nedostatek- atmosféra téměř chyběla, postavy byly nesympatické, originalita se snažila být přítomna, ale já jsem její řeči neporozumněla. Korunu tomuto snímku nasadila rádoby chytrá pointa, které já úplně nehovím a jsem hodně hodná, že dávám ty dvě. Aspoň za snahu a za ne úplně sračkovskou řemeslnost, jinak Demonic asi do týdne zapomenu. ()

tatanapope

Nemůžu říct , že by to na mě působilo přímo jako horor spíš mysteriózní krimi thriller , ale párkrát jsem se lekla a děj mě v celku chytil . Vlastně to bylo docela dobré na to , co se dneska točí . ()

zolo23

Takže celkovo očakávaný horror dopadol tak ako som nechcel. Keď už od úvodných minút si správne tipnete o čom to bude, ako to bude pokračovať (ľakačky nepočítam) a ako to nakoniec dopadne, tak nieje o čom. Po technickej stránke nemám čo vytknúť, policajt a psychologička sú fajn, ale ostatné je len ďaľší duchársky priemer ,ktorý nemá čím prekvapiť. Meno Wan v úvodných titulkoch je len chabá reklama resp. žiadosť o to ako na tento film naľákať divákov. Škoda, tešil som sa. 45% ()

zsn

Zajímavý nápad, lekaček bylo dosti a zase jsem po dlouhé době viděla svou milovanou Mariu Bello. ()

Corpsegrinder

Kdepak. Klasická dnešní slabota která se snaží bejt trochu originální tim že film je natočenej stylem vyšetřování jak některá z Kriminálek což je ovšem obrovsky rušivý neboť příběh z domu neustále přeskakuje ke hromadě policajtům. Chytrá výplň stopáže ale do 20 minut se nudíte a hororová stránka filmu se ukáže až po 45 minutách tedy po víc jak půlce. Pár umělejch zvukovejch lekaček, asi jedna nebo dvě normální lekačky a jinak samý sračky. ()

Litvicek

Film Jamese Wana? Už první vteřiny filmu napovídají, že je něco špatně. Co to bylo? Ano, třesoucí se kamera. No nezačíná to slibně? Film jede dále a na scénu přichází rádoby herečka Maria Bello. Oh my god, here we go again. Nemám ji rád, upřímně, ne. Tohle z mého pohledu není herečka a tento film mi můj názor jenom utvrzuje. Ať zůstane u debilních komedií a nesere se do filmů, v nichž je vyžadován herecký talent. Zatím skoro uběhla hodina, atmosféra graduje a to, co se zdálo jako nízkorozpočtové béčko, se začíná docela vybarvovat. Některé scény vyloženě vystraší, sice jich zatím napočítáme na jedné ruce ale i tak, každý zvýšený tep se počítá jako pozitivum. Tak se mi to přeci jen nezdálo, ta plochá blondýna tam je jakýsi nový update od firmy Google. Celkově, finální "seance" se zvrhla, jako již klasicky, takže přišly klasické "klišé" scény spolu s koncem. Nevím sám, jak bych to ohodnotil. Vypadá to na film, který měl tak 5 mega rozpočet. Za málo peněz, docela dost přiměřená porce muziky. To se mi líbí, i když tam vlastně nic nového není, děsící scény jsou taktéž ohrané a konec nepředvídatelně předvídatelný. Hovořit o tomhle filmu jako o ztrátě času ale nemůžu. Přiznám se, že jak jsem se na to díval v jednu hodinu ráno, tak jsem to musel odložit na další den. Ta atmosféra se mi prostě dostala pod kůži :) ()

danielosbourne

I když jde zase o jednu z mnoha duchařin, tato je alespoň originální. Vyprávět film ve dvou rovinách byl risk, ale v tomto případě se to vydařilo a ač jsem se snažil najít nějakou závadu, která by v příběhu haprovala, nepodařilo se mi to. Příjemné překvapení, podtrhnuté několika slušnými lekačkami. ()

Adramelech

Trochu slabší, ale pořád ještě koukatelný duchařský film. Z esoterického hlediska je děj velmi naivní, což ještě podtrhují české titulky. Neříká se levoruká cesta, ale stezka levé ruky. Démoni také nesedí v žádných vězeních, odkud je magik či okultista svým zaklínáním dočasně pouští na svobodu, nýbrž bytují ve svých sférách či příbytcích (v neviditelnu). Někdy dá docela fušku je ukecat, aby odtamtud vůbec vylezli a ukázali se. No a tak dále. Pro zajímavost přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o evokaci (v noci z 14. na 15. ledna 2020) - - -     Spolu s Martinem jsme vygenerovali několik subparciálních sil z goetického pracovního modelu. Vyvinuli jsme i evokační postup, který právě testujeme v praxi. Sedíme na židlích u obdélníkového magického oltáře pokrytého bílým ubrusem, takže ve svých černých hábitech připomínáme dvoučlennou soudní porotu. Oltář je obklopen magickým kruhem. Magické nástroje umístěné na oltáři jsou netradiční: jedna černá svíce, krucifix, anglická bible a revolver. Kromě toho máme ještě složku se signaturami a jmény asi tuctu duchů plus evokační formuli vyjetou na počítačové tiskárně. Formule pro volání těchto entit je krátká a pro všechny duchy stejná; mění se pouze jméno ducha. Propouštěcí formule je univerzální.      Martin vezme jednu signaturu, ukáže ji směrem do prostoru před oltářem a pronese evokační formuli. Zjeví se duch vysoký asi půl metru. Vzhledem připomíná karikaturu punkera. Odpoví na několik otázek a pak řekne, že odpovědi na další otázky nezná. Máme prý zavolat jiného ducha. Martin vybere z desek signaturu dle duchových dispozic a vyvolá příslušného ducha. Ten se ukáže v podobě asi metr vysokého zápasníka sumo. Duch opět zodpoví několik otázek a navrhne, abychom vyvolali další entitu.      „Zkus si to taky,“ řekne Martin a přisune ke mně desky se signaturami. Vyhledám signaturu a odříkám formuli. Objeví se asi sto padesát centimetrů vysoká entita ženské polarity. Vypadá jako docela pěkná holka a je oblečená v džínách a přiléhavém svetříku. Holka prohlásí, že aby mohla odpovídat pravdivě, musí nejdřív přísahat na bibli, která leží na magickém oltáři, a žádá, abychom ji pustili do magického kruhu. To pochopitelně odmítnu. Entita začne obcházet kolem magického kruhu a pozorně zkoumá jeho okraj, jestli někde není nějaká vada nebo trhlinka. Říkám Martinovi, že tohle se mi nějak nelíbí. Kromě toho tři duchové na dva magiky působí jako přesilovka, takže si ten congressus cum daemone snad asi odpustíme, ne? „A kdybychom zavolali ještě jednoho, tak určitě bude měřit dva metry. Raději to odpískáme a propustíme je,“ souhlasí Martin. Holka hlasitě protestuje, ale bez ohledu na to pronesu propouštěcí formuli, načež všichni duchové zmizí.      „Myslíš, že kdybychom jí dovolili vstoupit do kruhu, že by sem dokázala vlézt?“ ptá se Martin. „To asi sotva,“ míním já, „ale kdybychom něčím zakryli hebrejská Boží jména na okraji kruhu, tak by mohla. Stačilo by vyndat signatury z desek, prázdné desky položit na okraj kruhu, a byli bychom v háji.“      „Ten revolver není nabitý, že?“ zeptám se. „Samozřejmě, že není, ba dokonce prý ani není funkční. Předpokládám, že naposledy se z něj střílelo někdy v době Buffalo Billa,“ dí Martin. Pak uchopí zbraň do ruky, zamíří na protější zeď a stiskne spoušť. Třeskne rána a ze zdi upadne pořádný kus omítky. Překvapeně se na sebe podíváme. Ale kurva! () (méně) (více)

lucijelucije

Už jsem lehce předémonizována poslední dobou, ale uznávám, že Demonic se táhne trochu v jiném duchu, než klasické duchařiny. A to se mi líbí. Sice na tom závěru by se mohlo ještě zapracovat, klasický konec, těhle žánrů je dost ubíjející, ale průběh celého příběhu je fakt napínavý, drsný a zajimavý =) ()

peetriss

Další horor recyklující ten nejotřepanější segment svého žánru, navíc ke své škodě (až na výjimky) spíše nudí, než leká. ()

Gray Wolfman

no ty vole, na 4x sem to dokoukával, pač sem u toho vždycky nudou vytuch :-D Když už to začalo konečně vypadat zajímavě, tak to hodili do trapného FF a zapráskali dveřma, navíc už dloho jsem neviděl tahle nesympatického vyšetřovatele, kterému bych nejradši omlátil hlavu o šachtu na mléko ()

Sufferer

Úvodom si dovolím vypožičať výrok Winstona Churchilla, ktorý raz povedal niečo v tom zmysle, že dobrý prejav by mal byť ako ženská sukňa – dosť dlhý, aby zakryl objekt a dosť krátky, aby vyvolal záujem. Rovnaký recept na úspech si osvojil aj Will Canon. Dimenzovanie jeho hororovej snímky Demonic na dve roviny síce zostalo niekde na polceste a s preľudnením priestoru dovedna posúvajú atmosferickú hru a záujem o postavy do latentnej roviny, avšak užšie vymedzenie priestoru a času razantne zakotvuje divákovú pozornosť o dom, v chodbách a izbách ktorého je zásluhou vysokého tempa narácie, pozvoľna dávkujúceho dôležité informácie, zachovať ataraxiu priam nemožné. U mňa spokojnosť. ()

Kejf.

Myslim, ze pro vetsinu z nas bylo nejvetsim lakadlem jmeno James Wan spojene s timhle projektem... Ale kdeze! Wanuv otisk jsem absolutne nepocitila, priznam se, ze netusim, jak moc velke slovo producent ma, ale tohle byl jeden z tech nudnych hororu, co jsem videla. Lekacky celkem ok, asi trikrat mi fakt zamrazilo, ale neustaly stridani scen z vysetrovani a scen z baraku nedokaze vybudovat absolutne zadnou atmosferu strachu. Ono ale zase na druhou stranu, kdyby to bylo v casovy posloupnosti, mozna by to byla nuda jeste vetsi. Namet taky nic svetabornyho, podobnych hororu je na 150. Za me film, u kteryho za tyden zapomenu i nazev... Ale plakat ve stylu The Conjuring se mi fakt libi :) ()

Magika82

První třetina snímku zdá se být klasickým moderním a bohužel se opakujícím klišé. Avšak další děj vše velmi dobře napravuje. Nejlepší přirovnání: Žák na propadnutí se nejen zachrání ústním zkoušením, ale i písemnou prací. Scénář a spolu s ním vývojová linie dává každými dalšími minutami filmu více lesku, propracovanosti. Detaily do sebe začínají zapadat a záverečných několik minut tomu dává pomyslnou třešničku na dortu. Netuším, proč jsem se při prvním shlédnutí zachovala natolik hloupě a povrchně, že jsem filmu nedala šanci se rozjet a odsoudila ho, a zároveň vypla již v prvních 15 minutách. Dnes se tedy tvůrcům snímku omlouvám, své hodnocení přehodnocuji a dávám 69%, a tedy 3 hvězdy superior (lepší plus). Film si zkrátka žádá jen pozorného a přemýšlivého diváka. A právě za to, co by horrorový snímek, m odemne má oněch 3++. Rozhodně nejde o žádný trhák, ale v žádném případě si nezaslouží patřit do skupiny B. Ba naopak, drápky se velmi pevně drží na spodní linii kategorie A. ()

bobstock

Démonic se stal až moc zbytečně rutinní, found-footage, pár lekaček a nějaký ten zvrat ke konci, mi zkazilo film jako celek. Spíše duchařské béčko, které si z každého předcházejícího kusu snaží ukrást něco pro sebe. Příjemná stopáž. :) 45% ()

Illy

Sympatický filmeček se slušnou atmosférou. Párkrát jsem si cvrnkl. Vyprávění formou vyšetřování bylo osvěžující. Na čtvrtou hvězdu to sice nemá, ale za zhlédnutí stojí. ()

BlackHood

To jsem jediný, kdo tomu dal 5*? Sice žádný zázrak to nebyl, ale náhodou to bylo zajímavé i trochu napínavé. Je to takový tip hororu, který vás baví, že se nemusíte dívat, kolik zbývá minut do konce, protože ubíhá rychle. ()