Skupinka mladých ľudí zaoberajúcich sa výskumom paranormálnych javov prichádza do starej rodinnej vily v Lousiane, kde pred 25 rokmi došlo k štvornásobnej rituálnej vražde. Snaha o opätovný kontakt s mŕtvymi však nedopadne podľa predstáv samotných návštevníkov. Výsledkom zahrávania sa s temnotou je niekoľko mŕtvych i nezvestných. Teda, až na jednu výnimku.
Keď detektív Mark Lewis dorazí do vily, nájde v nej tri mŕtve telá a živého Johna, ktorý je v šoku. Mark preto zavolá policajnú psychologičku Elizabeth Klein, aby Johna vypočula. Medzitým sa Mark spolu s technickou podporou snažia obnoviť kamerové záznamy z domu, aby získali informácie o tom, kde sa môžu zdržiavať ďalší preživší. V tomto procese detektív objaví temné Johnovo tajomstvo... (*CARNIFEX*)

korbitch22

Nálepku James Wan nemůžete brát moc vážně, jelikož je pod filmem podepsaný pouze jako producent.Demonic střídá mysteriózní thriller s haunted house hororem a to pomocí flashbacků a přímého vyšetřování a to je dost možná největší škoda celýho filmu.Chápu, že to tím tvůrci chtěli trochu okořenit a dodat nějakou inovaci, ale kdyby se drželi jen toho baráku udělali by zatraceně lépe, protože v tom domě to má neskutečnou atmosféru a lekačky mě včera v noci přivodily nejednu mrtvici.Herci jsou taky dost v pohodě a to i díky dost vytříbenýmu obsazení.Vypadá to hezky, natočený to je víc než zručně, herecky bez výtek, ale bohužel tam kde není dobrá pointa a přijde ten nejklišovatější konec všech hororových konců ani smrt nebere.Pořád je Demonic v záplavě monumentálních sraček nadstandartní žánrová kvalitka, která nemíchat děj hororu lineárním thrillerem a mít místo konce splácaného z jiných 20 filmů něco originálního, vystrašila by si určitě víc, i tak ale 60%. ()

Chrustyn

Blair Witch mixnutý duchařinou a temnou kriminálkou. A je to přesně taková bída, jakou divák vytuší už na začátku. ()

Pítrs85

Demonic jsem s očekáváním... ehm, očekával už od doby, kdy se to ještě jmenovalo House of Horror a to z jednoho prostýho důvodu- James Wan. Tenhle bláznivej asiat tu sice neseděl na ředitelský sesli, ale pouze film zastřešil produkční rukou (otázka zní jak moc a jak moc to byl jen výblitek tvůrců, páč Wan=sukces), každopádně ten "horor" je špatnej od úplnýho začátku až do úplnýho konce, lekačky s vámi pohnou asi jen stěží, o ději anebo třeba hudbě nemá vůbec cenu se rozepisovat- nic takového tu totiž neexistuje. Takže jediným důvodem, proč to nemrsknu rovnou do odpadu, je Scott Mechlowicz, páč Scotty doesn't know ;-) ()

SOLOM.

Kombinace detektivky a duchařiny vypadala slibně a zvučně znělo i jméno Jamese Wana na obalu. Tady šlo však spíše o reklamní trik jak nalákat co možná nejvíce diváků, protože on na tomto filmu spolupracoval jen opravdu minimálně. Will Canon se mu sice snažil co nejvíce přiblížit, ale přestože měl v rukávu docela velké trumfy, žádné eso z něj nakonec nevytáhl. Což ve mně vyvolalo mírné zklamání, zvláště když samotný scénář vypadal docela poživatelně. V žádném případě však nejde o žádnou pecku, kterou bych musel vychvalovat do nebes. Spíše jen o další tuctový průměr, který mi velmi brzy vyšumí z paměti. Zápletka jako taková taky zrovna originalitou nečiší, ale dalo se z toho vyždímat rozhodně mnohem více, než se nakonec stalo. Zvláště když už se tu objevilo několik zajímavých lekacích scén, které sice vyděsí opravdu jen slabé nátury a byly snadno předvídatelné, ale alespoň částečně prokrvily samotnou atmosféru. Ta nám místy naservírovala (zvláště ke konci) docela zajímavou podívanou, ale chtělo si to více pohrát s napětím i speciálními efekty. Ty totiž rovněž postrádali potřebný šmrnc. Ponurý dům a jeho děsivé tajemství totiž samo o sobě k dokonalosti nestačí. 50% ()

JASON_X

Pokoušet se zkoumat ba vyvolávat duchy v domě, ve kterém před lety došlo k jakési okultní zabijačce, je hodně pošetilý nápad... Příjemně temnou a dobře napsanou duchařinu s nečekaným rozuzlením sráží bohům žel do šedého průměru jednak mizerná ruční kamera, druhak nepřesvědčivé herecké obsazení šestice mladých účastníků seance. A taky mě štvou filmy, které končí tam, kde by měly teprve pořádně začít. Nejdůležitější poznatek z filmu - Maria Bello je pořád pěkná kočka, i když zdá se pár kilo přibrala. ()

Morholt

Wanovo jméno v žánru už něco znamená a byť se tady nepodílel ani na režii a ani na scénáři, převládala u mě naděje, že by se pod úplný škvár nepodepsal. A taky nepodepsal, ale nejedná se o nic světoborného. Zase tu máme obvyklou partu študentů, kteří se vydají do strašidelného domu vyvolat bubáky a všechno to řádně zdokumentovat. Docela mi seděl styl vyprávění, kdy policie vyšetřuje dům plný mrtvol a z vyprávění jediného přeživšího dává formou flashbacků dohromady celý případ. Byly tu i asi dvě lekačky, které zafungovaly a nějaké to strašidlo se tu také mihnulo, ačkoliv na démonické reje, které název sliboval, můžete zapomenout. Ale chybělo mi napětí, o kterém se dá mluvit snad jen v případě začátku a odpovídající atmosféra charakteristická pro strašidelné domy. Odvázaný jsem nebyl ani z herců. Grillo s Marií Bello dobrý, ale ta duchomilná skupinka byla nesympatická a protivná. Mohlo být líp, ale i hůř. 50% ()

Lucasion

Wow Wan. Pro mě velmi nenápadný snímek, který produkuje jeden z mých oblíbených režisérů. Naopak jsem byl až překvapen jak je Demonic dobrý horor. Nejvíc potěší délka, která je velmi nenáročná a naopak dokáže divákovi ten čas mírně znepříjemnit. A tím myslím, že mu tělo pracuje a kalorie mizí. Frank Grillo jako detektiv přijíždí na místo činu. Lépe řečeno masakru teenagerů. Příběh se vrací o pár dní dříve, abychom se dozvěděli i my co se stalo. Zatímco se intervaly mezi časovými skoky zmenšují, tak se krátí i čas dvou lidí, kteří jsou stále nezvěstní uprostřed domu. Jakmile jsem si řekl, že film vlastně děsí pouze atmosférou, a kde nic tu nic, tak na mě vybafla zjizvená tvář zpoza kamery. Demonic má několik velmi dobrých míst a díky měnění ruční kamery a filmařské, vše funguje jak má. Herecky se mi i líbila Megan Park, která mi přišla sympatická a do filmu se hodila. Zatímco WANův Dead Silence (2007) poráží tenhle Hororový dům na plné čáře, tak oproti Annabelle (2014), kterou produkoval taky Wan se mi Demonic líbí víc. Je vidět jeho podpis na správně hororovém konci. I když se stále nemohu zbavit pocitu, že kdyby to točil Wan, tak to bude o třidu lepší. (70 %) ()

6thSun

Objektivněji by to měly být hvězdy tři, ale je tak úlevné vidět po dlouhé řadě víceméně stupidních hororů zase jeden, kterej oplývá obstojným napětím, slušnou gradací a navíc dlouho nezdrží. To je pak člověk ochoten odpustit leccos, třeba i kus scénáristické svévole a logických pitominek. ()

JohnCZ

Originální to moc není a hororové taky ne, ale má to fajn obsazení. To kombinování vyšetřování s klišé hororem mě docela bavilo, i když je to teda dost předvídatelné a ve všech směrech ne úplně zcela dotažené. ()

corpsy

Keď sa postavy chovajú ako nedorobení, čo už z nimi. Bolo možno chytré natočiť snímok, kde sa prelievali dve dejové línie paralelne minulosť s prítomnosťou, ale na to trebalo jednoznačne lepšieho režiséra a zdatnejšieho scenáristu. Už chápem, prečo sa snímok nakoniec nedostal do amerických kín. ()

Astaroth12

Toto je tak neoriginálne a takou naivnou formou točené až ma to chvíľami rozčuľovalo. Nieje tu nič čo by ma prekvapilo alebo šokovalo. Prítomnosť sa miesi s minulosťou, ale dosť chaotickej forme, tie flashbacky boli totálne mimo. Kamera bola v niektorých momentoch priemerná a v niektorých silno podpriemerná, ktorá neukázala nič. Ale aby som len nekritizoval, páčili sa mi lakačky, tie sa naozaj vydarili. Herci tiež toho veľa neukázali, aj keď to nieje čisto krvný FF projekt, tento na mňa nezabral. ()

hous.enka

James Wan zaprodukoval (rozuměj zaštítil a podpořil, protože jeho jméno rovná se záruka jistě skvělého hororu) Demonic a tadá: bubák je na světě. Bohužel ty filmy, které Wan produkuje, začínají být všechny tak nějak stejné. Všechny se odehrávají ve strašidelně temném domě, kde někdo umřel a teď tam straší. Ano, nenápadné záběry na duchy se svítícíma očima jsou výborné a mnohdy lepší, než do kamery nahlížející bubák, ale už to nějak nepřináší nic jiného než devětadevadesátou variaci na téma, proč někoho z baráku pronásleduje duch. Atmosféra filmu je velmi solidní, kamery s nočním viděním (= viděním duchů) jsou strašidelné a osazenstvo domu si divák snadno zapamatuje (Scotty doesn´t know, yeah). Bohužel Demonic nefunguje jako celek. Možná je to tím retrospektivním vyprávěním, možná je to tím, že filmy produkované Jamesem Wanem... ()

maddy

Demo...nič. Otrepaná, sto krát opozeraná ducharina, ktorá by chcela kombinovať ducharský horor o strašidelnom dome s kriminálnym thrillerom, ale vo výsledku nefunguje ani v jednej rovine. Ako kriminálke jej chýba napätie a akokoľvek zaujímavý príbeh na riešenie, zmôže sa tak len na pár vypočúvaní hlavnej postavy s prevareným záverečným twistom a to neustále preskakovanie z jednej línie do druhej skôr ruší, než aby budilo dojem nejako konzistentnejšie vystavanej zápletky. Ako horor sa zase nezmôže na nič viac ako na pár otravných, lacných ľakačiek, pri ktorých ani tak nejde o to čo sa vo filme deje, ale o to, že do diania zrazu zahučí hlučná hudba, pri ktorej by poskočil aj mŕtvy. V ústrednom dome sa k tomu ešte nič zaujímavé nedeje, postavy blúdia po pár tmavých miestnostiach a vrchol postrašenia predstavuje kríž, ktorý sa na stene sám od seba obráti. Vo výsledku tak ani dobrý horor, ani slušná krimi. Nevýrazný hororík pripomínajúci mi tú nešťastnú vlnu hororov s ratingom od dvanásť rokov, resp. v USA s ratingom PG-13 (pubertálne ohavnosti typu Ouija a podobne), ktorý sú síce po technickej stránke dobre natočené, ale inak absolútne nevýrazné, stereotypné, až otravné. A Wanove meno je tu iba zbytočný marketingový ťah, čudujem sa, že sa pod to vôbec podpísal ako jeden z producentov. Toto jeho vlastne tvorbe nesiaha ani po členky. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

stration

Vcelku příjemná oddechovka, která neurazí, ale zároveň nijak moc nenadchne. Začátek je poněkud nudnější a pořád jsem se nemohl dočkat, kdy se to rozjede. Naštěstí se to rozjelo, ale hned zase skončilo. Policejní vyšetřování je spíš na obtíž, než že by nějak zásadněji vysvětlovalo děj a celé finální rozuzlení poněkud zmatené a předvídatelné. I tak se najdou světlejší (teda temnější) momenty a u jedné lekačky jsem se fakt málem posral. I tak ale pokud na mě někdo za rok vybafne jméno tohoto filmu, těžko budu lovit v paměti o čem že to vlastně bylo. ()

AlistairMir

Jak jsem se bál, že letošní rok bude na horory katastrofální, tak na poli duchařin jsem příjemně překvapen. Ghoul, Insidious 3 a teď Demonic. Všechno filmy u kterých mě mrazilo. Demonic není nijak extra brutální ale má skvěle budovanou atmosféru a zapeklité řešení případu několikanásobné vraždy. Během filmu se prolíná přítomnost (vyšetřování) s tím co se v domě odehrálo (vyprávění přeživšího) a já to hltal víc než děcko večerníček. Finální rozuzlení se mi velmi líbilo a i když vlastně přišlo jedno velké WTF , tak jsem za to vděčný, protože se do mě mráz zakousl ještě silněji. Upřímně se divím relativně slabšímu hodnocení, ale tak sto lidí sto chutí. Za sebe rozhodně doporučuji a děkuji uživateli MikeCool za bezva tip. Nebýt jeho viděl bych to až tak za měsíc, dva a to by byla sakra škoda :-) ()

j.bena

Po dlouhé době jsem viděla dobrý horor. Jak na tom maká James Wan, tak je o zábavu postaráno. Sem se u toho málem posrala strachy... Na lekavé scény rozhodně nešetřili. ()

Havaj8

Demonic je duchařina, která vypadá dobře, která je fajn obsazená a která je rozdělena na dvě různý linie. Jedna část je detektivní, kde se Frank Grillo snaží řešit případ. Tyhle linky jsou v hororech super, když jsou dobře logicky seskládaný a má to v průběhu nějakej dopad na děj, nějaky supr vyústění. V tomhle případě to ale lehce ubíralo právě tý druhý části v posedlým domě. Nedokázalo si to díky těm pravidelně rychlejm střihům získat žádnou atmosféru. Lekačky tam byly ojediněle a strašně ohraný. A ve výsledku to stejně skončilo zvláštně. Takže to očividně Wan neměl ve svejch rukou a dopadlo to ne tak dobře. ()

bourec

tohle jsem původně hodně nadhodnotil.A je to jenom tim,že je na konci ten twist,protože je to jinak dost velká nuda.40%. ()