Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Eire

Som rad ze tvorci sa zamerali viac na hudbu nez na AIDS /aj ked by sa to prvoplanovo ponukalo/. Omladol som o 30 rokov... U mna filmova udalost ROKU 2018. 85% Kto to nezazil LIVE v roku 85 asi tazko pochopi ten entuziamus. A mozno ze hej... Rami Malek nakoniec OCSARA 2019 zasluzene dostal. Well done! ()

sodomex

Tohle mě zasáhlo jako už dlouho nic. Pravděpodobně by stejně fungoval i nějaký dokument, ale tím, že je to hrané. Všechna čest. Přestal jsem dýchat. ()

senecek

U mě pět hvězd jasných,jako velký fanda skupiny nemůžu jinak. Atmosféra v kině fantastická a mrazení po těle každou chvíli. Nehodnotím film jako ,,film",hodnotím zábavu, kterou poskytl a o to zde hlavně,podle mě,jde! ()

Osvícený

Na Bohemian Rhapsody jsem šel s očekáváním barevného životopisného bijáku, prodchnutého hudbou, s mírným nádechem depresivní reality z přicházející nemoci, vygradovaného v nádherně natočeném koncertu. Co jsem dostal? Barevný životopisný biják, prodchnutý hudbou, s mírným nádechem depresivní reality z přicházející nemoci, vygradovaný v nádherně natočeném koncertu. Tento film je látkou, ke které nebylo možno přistoupit jiným způsobem, než k ní přistoupeno bylo, která zaručeně uspokojí širokou veřejnost (od skalních fanoušku kapely až po lidi, kteří o ní v životě neslyšeli), která však u lidí, kteří nešli kvůli Queenům ale kvůli zálibě ve filmové produkci, nemá šanci uspět. Povídejte to ale přeplněným kasám v kinech po celém světě. :-) ()

tomasseko

Film, který mě neobyčejně zasáhnul. Ztvárnění Mercuryho v podání Ramiho Maleka, který se proslavil svou rolí hackera v seriálu mr. Robobt, bylo neskutečné. Určitě si zaslouží oscara za hlavní roli. Jinak celkově byl film výtečný, dokonalé záběry a skvělá hudba, za mě - 5 hvězd. ()

Vica

Krásne a pútavo spracovaný viac ako dvojhodinový hudobný klip, ktorý nesmierne baví! A posledných 15 minút ma vtláčalo do sedačky ako by som prežívala pohlad na dramatický súboj. A nie. To len spieval Freddie. Dlho som ale uvažovala ako sa mám postaviť k tomu, že tí najvernejší fanúšikovia budú sklamaní, kedže fakty na mnohých miestach sú ohýbané, poprípade úplne menené a Freddie je vykreslený vo velmi miernej podobe oproti tomu aký divočák to v skutočnosti bol. Ako áno, v náznakoch to tam samozrejme je a možno skutočne nebolo potrebné zachádzať do detailov jeho nespútanosti, ale možnoo by to tomu dodalo ešte väčšie grády. Každopádne ja prestávam teoretizovať, pretože takto si to schválila samotná kapela a tým pádom nie je o čom... ()

Jsem_Uprimny

Důkaz, že na natočení nejlepšího filmu nepotřebujete ty nejsvětovější herce. Vždy ocením když se režiséři obejdou bez všech těch Tomů Cruisů... ()

Dejf4

Mohl bych vytknout plno věcí, ale proč bych to dělal? Tohle je zkrátka parádní oslava hudby! Závěr je bombastický a působivý. Show must gooo oooooooooooooooon! Ale hrozná škoda, že se držíme až moc při zemi. 8/10 (Kino) ()

cunicekb

Nuže, slyšela jsem mnoho a viděla jsem ještě víc! Perfektní film! Víte, možná, že skalní fanoušci budou mít problém. Ale je třeba si uvědomit - není to dokument, je to film - nepřesnosti a neúplnosti a někdo může mít pocit, že život bohéma je nastřelen značně kostrbatě. Ano, možná souhlasím, ale film se soustředí na to, čím Mercury šokoval. Ať chceme nebo ne, sexualita byla jednou z nich. A že příběh ohledně jeho ženy není dotažený? Není, ale nerozebírá se jejich život a vztah, navíc vidíme velmi výraznou emotivnost obou stran. A že film není dotažený ohledně celé kapely? Nerozebírá se celá kapela, ale jedna její součást, když to řeknu hodně blbě. Navíc cesta Queen byla značně komplikovaná a než bychom se prokousali pouhými začátky, bylo by to delší, než stávající film. Ano, těžko lze Mercuryho odloučit, zároveň ale nejde táhnout všechny jeho cesty, potažmo jejich cesty přes plátno! To hlavní, tam bylo! Rodinné drama, sexuální drama, vnitřní drama a hudební booom obrovského talentu! Obdivuji s jakou precizností herci a celý tým dokonale "přehráli" jednotlivé členy kapely! Pohledy, pohyby, fakt perfekt nacvičené! Víte, kritika je jednoduchá, odpusťte jim to, kdo z nás by něco podobného dokázal? A velmi se mi líbí, jak jsou ty temnější stránky Mercuryho osobnosti nastřelené kulantně. Všichni víme, jak a co bylo a nemá smysl to nějak rozmazávat. Pokud to někomu chybí, nechť si pustí nějaké porno, kde jsou všichni sjetí. Myslím, že bulvár se za jeho života dost vyřádil a to snad my nemáme zapotřebí?! Stejně pro někoho je trapné "Who wants to live forever" a "Eeeoo" pacienta s AIDS - opět podotýkám kulantně a citlivě provedeno. Navíc jde ve filmu o úplně "něco" jiného. Křehká, plachá, komplikovaná a nádherná osobnost velkého talentu, který inspiruje, nutí k zamyšlení a k velkému obdivu. On prostě nezemřel, žije mezi námi dál! A tím film končí! ()

silak_xup

Film, který jsem sice chtěl vidět, ale dostal se na něj vlastně omylem rovnou do Modřanského kina (které ještě podtrhlo celkově atmošku) díky mému kámošovi. Příběh jako takový je už ohraný a sedí vlastně na všechny známé kapely (neznámá kapela, rychlí vzestup, někomu jebne z fetu a peněz, rozloučení, sloučení, slzy atd...) ale tady mě fakt vzal koncert na konci filmu. Posledních pár minut jsem měl pocit že na tom koncertu jsem s těma všema lidma. Fakt dobrý. ()

Honzulik

Jednoduše - "BOMBA"... Film Bohemian Rhapsody je opravdu skvělou podívanou nejen pro všechny co měli rádi Queen, ale pro všechny co mají rádi dobrou hudbu. Film je skvěle natočen, skvěle herecky obsazen a graduje takovým způsobem, že málo které oko zůstane suché! Bravo... ()

sorrow

Cože, ono je možné dát jen 5 hvězd? Tak je tedy dávám, ale kdyby to bylo možné, klidně bych dal ještě o jednu navíc. Po těch všech sračkách co se každý měsíc valí do kin to byl pro mě po letech konečně film, o kterém mohu s klidem prohlásit, že patří k tomu nejlepšímu co kdy ve filmovém průmyslu vzniklo. Bylo to 134 minut nářezu, který byl zakončen finálním vystoupením ve Wembley, kdy polovinu filmu, zejména při skladbě Radio GaGa, běhá člověku mráz po těle. Nestává se často, že bych film dokoukal až do úplného konce, kdy je na plátně úplná tma. Queen a samozřejmě i samotný Freddie Mercury jsou hudebními legendami a takový film si tato kapela zasloužila. Rami Malek zahrál naprosto fantasticky a Oskara mu moc přeji. ()

Drozdo57

Hudba dobrá. Ale to ste doteraz nikto nepoznali Queen? Natočené dobre, herecké výkony dobré. Ale je to príliš banálne a príliš plytké na to, aby to bolo viac ako podpriemerný biografický a ľahko nadpriemerný hudobný film. Ak je to film o Mercurym, tak by tam malo byť viac Mercuryho. Ak to malo byť o celej kapele, tak tam malo byť viac o všetkých členoch. Pozrite si záznam z LiveAid na YouTube. ()

blondboss

Veľkolepé!!! Ten pocit, keď idete do kina zaspomínať na pár chytľavých notorických songov a z kina odchádzate absolútne omámený atmosférou, zvukom, kamerou, ale hlavne DUŠOU filmu. Bohemian Rhapsody je bezpochyby najlepším životopisným snímkom všetkých čias kvôli tomu, akým štýlom bol natočený a akú "jazvu" nechá na duši každého jedného diváka, ktorý aspoň trošku zachytil čo i len jednu pieseň skupiny Queen, pričom tieto piesne boli počas snímku naozaj citlivo vsadené priamo do dejových liniek. A záverečný koncert - to je naozaj hlavný highlight a jednou z najlepších hudobných scén filmovej kinematografie vôbec. Myslím, že Rami Malek by si mal pripraviť pekný oblek, ešte krajší preslov, lebo s najväčšou pravdepodobnosťou silno hraničiaco s istotou si príde prevziať najcennejšiu sošku a ak nie, tak niečo nie je v poriadku. Až na malé dejové prikrášlenia na tomto file nevidím prakticky jednu vážnu chybu. Som proste ohromený a druhá projekcia ma určite neminie. 95 % ()

Veskoslav

"We are all legends." Člověk to musí vidět. Hudební, životopisný film. V 99 % případů se vyhýbám. Ale tady, tady jsem udělal výjimku. Už dlouho se mi nestalo, že bych se ani jednou nepodíval na hodinky, kolik je hodin. A hudba, pokud je v sále, kde "duní" Atmos, je to skutečně zážitek. Jeden z těch filmů, u kterých si řeknete, že to bude takový ten slaďácký hudební blábol. A vyklubal se z toho jeden z nejlepších filmů nejenom tohoto roku. ()

solisoli

Toto sa mi ešte nestalo, aby som zmenil svoj názor ohľadne kritiky diela. Ale poriadne som si, po zhliadnutí projektu The Dirt, životopis skupiny Mötley Crüe, preštudoval životné osudy celej skupiny The Queen a to čo som si myslel vždy, že jeden z najväčších chujóv s gitarou je úlisný a falošný sráč Brian May .Bravúrne zrežírovaná parádna stóry o hudobnom velikánovi Freddieho Mercuryho a jeho spoluhráčoch na ceste ku sláve, ako aj pádu, ktorý si neželal ani jeden fanúšik rockovej hudby. Citlivo, obozretne, ale hlavne nereálne a nepravdivo vykreslený profil The Queen si zaslúži uznanie, ale nie obdiv, akým sú odprezentovaní. Pozrieť si tento pútavý príbeh ponúka zážitok pre skoro každého, ale nie pre tých čo, vyrastali s The Queen a pozorne sledovali ich životnú púť, o ktorej sa hodne popísalo. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě