Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

BarkaS

Když budu chtít vidět Freddieho na Live Aid, tak si pustím originál. I zbytek filmu je trochu plochý. Americká idealizovaná rekonstrukce toho, co bylo, je podle mě na škodu. Už chápu Cohena, proč z toho vycouval. To podstatné zapadlo v klišé. ()

Adhol

Bohemian Rhapsody je zvláštní film. Po stránce filmařského řemesla (zejména toho zvukového) se jedná o perfektní dílo, hlavně ze závěrečného koncertu Live Aid vyloženě naskakuje "husina". Z hlediska hereckých výkonů je výrazný jen Rami Malek, který strká celé ostatní osazenstvo s velkým přehledem do kapsy. Není to však ani tak chyba ostatních, ale naopak jeho naprosto životní výkon v roli Freddieho Mercuryho, Oskar naprosto zasloužený. Co se týče scénáře a příběhu celkově, tak je Bohemian Rhapsody film vlastně úplně o ničem, je to v podstatě jen takové nesourodé, povrchní a občas troufám si říct i plytké nakouknutí do zákulisí jedné z nejvlivnějších kapel respektive jednoho z nejikoničtějších frontmanů. A to mi přijde málo. Každopádně se jedná o film, který přináší parádní muziku, je krásný, dojemný, trochu smutný, zalíbí se každému a prostě a jednoduše baví (a umí sám sebe sakra dobře prodat). A to je nakonec to nejdůležitější, a proto byl tak strašně moc úspěšný. ()

Vajnlich

Moc děkuji za tenhle film, neboť byl natočen přesně tak jak si chci Freddieho a Queen pamatovat. Je jedno kolik detailů bylo vynecháno a kolik nepřesností se film dopouští. Pro mě je důležité, že si ho budu moci pouštět znovu a znovu a vzpomínat na největšího zpěváka všech dob. ()

vancho

Z filmu som sa dozvedel veľa o živote Freddieho Mercuryho. Vhodne zakomponované piesne Queen. Vynikajúci Rami Malek. Pre mňa top scénou bolo nahrávanie Bohemian rhapsody. ()

brasek

Začnem od konca. Posledných dvadsať minúť je absolútne famóznych, plných emócií a je to grandiózne hrané. Klobúk dole! Skupinu Quuen mám rád a pohľad na vznik kapely a ako vznikali niektoré hity je zaujímavý. Možno neponúka to čo iné filmy a preto je lepší. ()

oblonskij100

Ten Málek, jako by Fredymu z prdele vypadl. Musím konstatovat, že ten film sice neměl spád, není to akčnák, ale nakonec to ukončení bylo fenomenální. Myslel jsme si že byl opravdu bisexuál, ale on byl taková něžná buznička. Holky snad moc nevyhledával. Je ho velká škoda, protože to co on dal světu se jen tak nevidí. ()

PanPyzamo

Bohemian Rhapsody zažil v kinech neskutečný úspěch a tak jsem se musel na tento snímek jít podívat. Nedivím se. Film je úžasný a pro fanoušky kapely Queen je tohle povinnost. Nádherně natočený život Mercuryho a do toho nám hrají ještě ty pecky. Tohle je opravdu potěšení sledovat a hlavně poslouchat. Tento film vám přímo poděkuje za kvalitní reproduktory. Jediný mínus je podle mě konec, který nebyl tak úplně podle pravdy a mohlo být více temnoty, jako například ve filmu Ray, ale jinak se jedná o úžasný film, který můžu doporučit. 9/10 ()

JesterKruger

Queen uctívám a zbožňuji, takže když jsem se dozvěděl, že o této skupině vznikne film, nemohl jsem se dočkat. Pak ale přišlo, co mě málem zasáhlo u srdce. 1) Čekal jsem něco duševně hlubšího 2) chvilkami jsem se opravdu nudil 3) dodržování reality?! Já chápu, že filmy podle skutečné události v sobě mají pár událostí změněných, ale tohle je i na mě moc. Tenhle film mě zklamal úplně stejně jako Pulp Fiction od Tarantina. Jako je to celkem ok film, ale autoři se měli držet reality, za což ihned strhávám jednu hvězdičku. Je tam tolik chyb, že bych se tu ani nedopsal. Např. Freddy se se svým otcem nikdy neusmířil. Mohl bych pokračovat do nekonečna. Škoda. Lepší by bylo, kdyby Bohemian Rhapsody byl miniseriál, kde by mohlo být toho více, a také by se autoři mohli více držet reality. ()

Antikritik

Zajímavý a nádherně natočený i napsaný snímek popisující život jednoho z nejlepších popových zpěváků všech dob, který mě dokázal vtáhnout do děje. Skvělý výkon v hlavní roli od herce Rami Malek. Překvapilo mě i cameo původních zpěváků z kapely Queen. ()

mikiqex

Nechci úplně hodnotit děj, protože spíše než o dokument či biografii se jedná o řekněme poctu Freddiemu Mercurymu, kdy se i zbylí žijící členové kapely v rolích poradců snažili, aby se na něj vzpomínalo určitým způsobem. Klíčové události pro "neznalého" diváka ale byly tak nějak zachovány, minuty příjemně ubíhají a do toho hraje jedna pecka Queen vedle druhé. Casting hlavních hrdinů se vydařil, zejména Lee a Mazzello vypadají více jako May a Deacon, než oni sami :-) Rami Malek mi není sympatický, ale role Freddieho se zhostil skvěle a jeho výkonu během Live Aid tleskám vestoje - posuďte sami na side-by-side porovnání se záběry z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=8z6wJHPhJUM ()

Lilith03

Byla jsem na tomhle filmu ještě v dobách středoškolských let a od té doby jsem propadla skupině Queen. Za mě kvalitní film, který dozajista přivedl spoustu dalších lidí mého věku k této kapele, na které jsme neměli šanci vyrůstat, ale mohli jsme si ji oblíbit i v našich mladých letech. ()

KLFPIM

Přes odchod legendy stále žije / hudba, zpěv, fanoušků euforie / Operním triumfem královny je / vznešená bohémská rapsodie. ()

PTuranyi

Nie som fanúšikom skupiny Queen ani Freddieho Mercuryho, preto si nedovolím posudzovať vernosť príbehu ani emócií, ktoré nám autori prekladajú. Dovolím si však povedať, že to robia strhujúcim spôsobom. Scenáristovi sa podarilo poskladať reprezentatívnu koláž momentov Freddieho kariéry a všetci herci s Ramim Malekom na čele sa pričinili o jeho uveriteľné stvárnenie. Napriek tomu filmový Freddie pôsobí trocha detinsky, kým skutočný sa mi zdá viac mužný. Výsledok je príbeh talentovaného muža, ktorý si svojimi sexuálnymi avantírami posral život, ale napriek tomu dokázal osloviť a strhnúť milióny ľudí svojimi piesňami. ()

F2003F

Tým, že nie som v žánri zainteresovaný a z ich najznámejších hitov poznám len krátke úryvky som zostal šokovane odmeraný a zároveň veľkoleposťou ohromený. Keď čítam o nejakých režisérskych nezhodách a že sa ani poriadne nevie aké časti kto točil ma výsledok pozitívne prekvapuje o to väčšmi. Opatrný prístup ku kontroverznému spôsobu života Mercuryho kvôli ohľadu na bežného diváka je citeľný a vyplácajúci sa, nič nepôsobí príliš nechutne ani prehnane. Rami Malek predviedol veľký talent stvárnením reálnej osoby, ale nepresvedčil naplno. Možno keby vynechali prehnané closeupy naň. Skutočne oddané prevtelenie, až chorobné, sme mohli vidieť napríklad u Jima do Andyho. Keďže nie som fanúšikom Queenu som sa mohol na film pozerať bez očakávaní, vedomostí a zaujatosti takže rozsah príbehu neviem zhodnotiť, jediné čo mi v ňom chýbalo aspoň okrajovo (nie jednou vetou) bol raketovo všetkých dokopy predbiehajúci sólista a King of pop, ktorého sfilmovania biografie (nikto odvážny sa nenašiel) sa snáď ešte dožijem. Záver filmu vidieť v kine bolo zážitkom aký ma nachvíľu vedel preniesť "do Vesmíru" s husou kožou aj na hlave. ()

Leftysk

''I dont want to die, sometimes i wish i've never been born''Bohemian Rhapsody je krásne spracovaný film o Freddiem a jeho kariére. Je vidno, že Rami Malek sa vžyl do role Freddieho a zahral ho perfektne! Škoda, že tento masterpiece neuvidí Freddie. Moje hodnotenie 5/5. ()

Lendak

Rami Malek je Freddy "Fucking" Mercury!! Bez debaty. Aj napriek úžasnej technickej stránke je celý film dosť sterilný. Nesnaží sa priniesť nič nové iba ukázať Freddieho príbeh. Škoda je že hlbšie nerozvíja načrtnuté témy a myšlienky hlbšie ale iba sa o ne len tak šuchne. Zbytku filmu ale oponuje finále ktoré pôsobí ako z iného vesmíru. Keď bol filmový koncert Live Aid len z polovice tak dobrý ako ten originálny, tak preklínam svojich rodičov že ma nesplodili skôr aby som si tento fenomenálny zážitok vychutnal na živo. ()

otecBobby

MAGNIFICO! "Jsme čtyři mimoni, co hrajou pro ty druhý mimoně, co stojí tam vzadu." S Queen jsem prožil gymnaziální léta, ale ještě dřív, kdysi dávno v garsonce u kamaráda jsem poprvé slyšel Bo-Rap. Pak jsem léta chodil po ulici s walkmanem a zpíval si jejich písničky. A když jsem uvěřil, že se Innuendem nadechují k další práci a přijedou koncertovat k nám, Freddie nás opustil. Dost jsem se obával - až do prvního traileru - jak filmaři a Rami Malek projekt zvládnou. A teď, po několikerém shlédnutí, jsem nadšen! Jediné srovnání vidím v povedeném ztvárnění LOTRa. Barevnost vizuální i zvuková, humor, tvůrčí vzepětí čtyř individualit v jedné rodině. Oceňuji vydařený casting, nemám výtek. Postava Mickea Myerse nemá chybu: znalci Wayneova světa mi dají za pravdu. K popukání. Podivné mi přijdou některé časové nesrovnalosti viz knírač Freddie při vzniku We Will Rock You. Brian s Rogerem si je mohli pohlídat. Nakonec ale slouží příběhu, dokážu to pochopit. Roky, kdy Freddiemu ubývají síly už nevidíme, ale každý ví, že pracoval naplno do poslední chvíle: skutečný hrdina z říše pohádek, které pocházejí z Persie jako on sám. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě