poster

49il (TV seriál)

 • Jižní Korea

  49일

 • USA

  49 Days

 • USA

  Pure Love

  (neoficiální název)

Romantický / Fantasy

Jižní Korea, 2011, 20x60 min

 • Aluminium
  **

  Som odchovaná na tvorbe Hwang Mi Ri, u ktorej sa podobná tématika vyskytuje dosť často a keď som objavila toto dielko, tak som sa potešila. Možno aj kvôli Jo Hyun Jae, ktorý tam hrá hlavnú postavu. Zo začiatku sa to vyvíja sľubne, ale postupne seriál skĺza do patetickej roviny, z ktorej sa už nedostane. Hlavná hrdinka je slabá a mne osobne dosť liezla na nervy. Druhá hlavná hrdinka je ešte horšia. V momentoch, keď nie je "posadnutá", je to s ňou na nevydržanie. Tak nesympatickú postavu som už dávno nevidela. Je to príliš prekombinované, ako keby nestačil ten fantasy nádych, museli z toho urobiť 6-uhoľník vzťahov, ktorý ani jeden nestál za nič. Jediné pozitíva sú Jo Hyun Jae :) a mladý "schedulder". Priznám sa, že nevydržala som pozerať všetkých 20 dielov. Videla som 11 a posledný, v ktorom ma dorazil ten koniec.(12.9.2011)

 • sara93
  *****

  Originální zápletka a talentované obsazení dělá seriál zábavným. Jednotlivé scény jsou zajímavé. V podstatě nemám seriálu co vytknout, ale když to porovnám s jinými K. seriály, tak mi tady něco chybí. Asi to bude ten K. humor. Nicméně nemohu říct, že bych se nudila nebo, že děj je nudný, protože mě seriál opravdu bavil a proto dávám slabších 5* (90%).(2.6.2017)

 • Magi90
  ****

  Velice neobvyklý, ale zajímavý seriál, a podle mého názoru až moc dramatický. Trochu mi trvalo, než jsem si hlavní hrdinku oblíbila. Nejvíce se mi ale líbil herecký výkon Lee Yo-won, která zahrála veselou Ji-Hyun a smutnou, uzavřenou Yi-Kyung. A ještě, postava Schedulera - suprová :-) Na můj vkus je to zdlouhavé, mohlo to být kratší, dávám 4.(26.11.2012)

 • Denila
  *****

  Nádherný příběh - vlastně příběhy, emocí nabitý! Takové štěstí v neštěstí, moc se mi líbilo jak se odeběhlo od společnosti a začaly se více odhalovat vzpomínky a příběh unni. Moc jsem si oblíbila všechny postavy a šetřila si díly, ať to není tak rychle zamnou (samozřejmě až na ty poslední). Překvapující konec, potěšily mě i ty 4 díly navíc od klasických 16, zkrátka zase jednou nadmíru spokojená, ubulená a zamilovaná. Han Kang ♡.♡(10.12.2016)

 • Pethushka
  ****

  49 days má mnoho silných stránek...krásnou hudbu, příjemné herce, originální zápletky, spoustu úžasných dialogů a další. Pak jsou tu ale ty stinné stránky...Některé situace jsou až moc dramatické (i na Korejce), občas musíte nad hloupým jednáním hlavní hrdinky opravdu kroutit hlavou a z toho se třeba pár minut nudíte. Opět si myslím, že by 16 epizod bohatě stačilo. Slabší 4*.(20.9.2012)