Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérů na výrobu oblíbených mléčných šejků od bratrů McDonaldových, kteří provozovali malou restauraci s hamburgery v jižní Kalifornii. Toto neobvykle velké množství ho okamžitě zaujalo a rozhodl se, že dodávku vyřídí osobně. Od tohoto momentu se začala psát historie obrovského impéria McDonald, do kterého dnes patří neuvěřitelných 35.000 poboček po celém světě. (Forum Film CZ)

blondboss

Príbeh impéria, ktoré je síce svetoznáme, ale nie je medzi ľuďmi rozšírený pôvod jeho vzniku. Tento snímok to veľmi kvalitne a pomerne presne vykresľuje, avšak už samotnou podstatou tento film nemohol patriť medzi tie najlepšie. Keaton pridáva laťku vyššie, ale napriek tomu ide len o jemne nadpriemerný snímok, akých je tu už tucet a hodí sa skôr do príjemného televízneho popoludnia ako do kina. Štvrtú hviezdičku si to ale určite zaslúži. 70 % ()

Vasyl

Doufám, že Dick a Mack brzo umřeli, protože kdyby viděli co se s jejich nápadem stalo nebo kolik mohli mít peněz, museli by se navzájem na tři zastřelit. Ale takhle to holt asi v buzinesu chodí, silnější pes mrdá. ()

koza3

Zajímavý příběh, trošku smutný, ale je to holt business. Michael Keaton to zahrál bravurně, pro roli svině bychom těžko hledali lepšího herce. Film měl spád,zajímavé momenty i zvraty. Chyběla mu však nějaká připadá hodnota, možná ta třetí okurčička v burgru, aby to dotáhl na hodnotný film, který si budu chtít pustit za pár let znovu. ()

Blackadder

Film mi i po několika měsících leží stále v hlavě. Prostě musím nad celým příběhem a osudem McDonald's přemýšlet. Pořád. Je to fascinující. Oh wait.... To ve mě vzbudil film. Takže prostě 5 z 5! ()

mr.twizta

CSFD predpremiera. Po formalni strance zadne prekvapeni, Hancock i tentokrat serviruje uhlazene a svizne odsypajici drama, ktere tezi predevsim ze zajimaveho tematu a soustredeneho vykonu Michaela Keatona. Tezko rict, zda byl tvurci zamer prizpusobit podani celeho pribehu podstate fast foodu jako takoveho - a sice rychle zasytit bez jakychkoli vyssich ambici. Pribeh totiz neuprosne sleduje hlavni dejovou linku a nikdy nejde hloubeji, coz odnaseji zejmena zenske postavy. Zatimco Ray Kroc je (pochopitelne) celou dobu stredobodem zajmu a bratrum McDonaldovym se dostane adekvatniho prostoru coby jeho nazorovemu protipolu, zeny v Rayove zivote bohuzel dostavaji minimum prostoru a jsou redukovany na pouhe sablony. Laura Dern je tak proste jenom nestastnou a osamelou zenou a Linda Cardellini zase nedostane sanci hrat vic nez jen uhranciveho diblika. A je to skoda, protoze prave vztah k zenam mohl Rayovi pridat kyzeny rozmer, takhle dostaneme "pouze" lehce stravitelny film o oportunistickem vykukovi, ktery chytil prilezitost za pacesy, pricemz zpusob, jakym tak ucinil, nam Zakladatel serviruje se servilne pokrcenymi rameny. ()

Fajolo

Film o tom ako vás cieľavedomosť, odhodlanie a vytrvalosť dokážu dostať až úplne hore. Problém je v tom, že na jedného cieľavedomého, odhodlaného a vytrvalého a vďaka tomu neskutočne úspešného človeka, pripadajú desiatky cieľavedomých, odhodlaných a vytrvalých ľudí úspešných len priemerne a stovky (alebo tisíce) cieľavedomých, odhodlaných a vytrvalých, no napriek tomu neúspešných chudákov. Až sa zdá, že poriadny úspech sa ani nedá získať bez podrazov a iných neprávostí. Oceňujem, že tento film nemá jednoznačne kladného alebo záporného hlavného hrdinu, ale výsledný dojem z neho je dosť depresívny - slušní ľudia nemajú proti grázlikom žiadnu šancu. ()

Anetulicek

Na začiatku mi ho bolo normálne ľúto, ale na konci filmu som nenávidela jeho aj celý McDonald. Skvelé hranolčeky, úžasné burgríky, kde vždy musia byť 2 uhorky .... Príbeh je určite zaujímavý a musím povedať, že som celkom prekvapená ako sa to celé stalo... Opäť raz bolo vo filme vykreslené ako peniaze kazia charakter. Ako ľudia dokážu jednoducho otočiť, keď zacítia moc. Musím však pochváliť herecké obsadenie a dobové kostýmy....mne sa aj páčili retrospektívne zábery. ()

wick

Filmařsky kvalitně zpracované téma... o gaunerském podnikateli, který rozšířil do světa fláky masa v odporně sladké housce, karcinogenní hranolky a sladkou břečku. ()

Saxos

Nevěřil bych, že je možno o hambáči natočit zajímavý film. Podle všeho nebýt Ray Kroca, trochy štěstí k tomu, tak McDonald není. Klasicky by zanikl zánikem bratrů, kteří by sice dělali vše na perfektní úrovni, ale jejich jedinou pidiburgrárnu by navštěvovalo pár místních. V době prodeje obchodní značky bylo 2 x 1 mil. baků čistého docela hodně, takže určitě nouzí netrpěli, ale stálé 1% zisku ajajaj, to je něco jiného. ()

Kubwajs

Michael Keaton tomu se nedá ve filmu nic vytknout hraje výborně. Popravdě nevím co jsem od toho čekal. Mc Donald obcházím obloukem,je zajímavé vidět druh pohledu na skutečnost jak to asi bylo. Spíš to bude film určenej pro Americkou rodinu a MCnadšence od poloviny filmu je to nezajímavé. Jako by jste natočili film o české společnosti po roce 93, taky se tu n ašlo několik pěknejch vychcánků, asi se ty český geny nezapřou. :) Vybral jsem si z filmu asi jen dvě věci,který se mi líbili.. ()

tomino28

The Founder je další z životopisných portrétů významných Američanů, kteří se nějakým způsobem zasloužili o revoluční pokrok ve svém oboru a zavedli změny, které posléze začala nestydatě kopírovat konkurence. Příběh McDonald's je zajímavý v tom smyslu, že málokdo tuší, jak to tehdy přesně bylo, a může se tak mimo jiné dozvědět to, že bratři McDonaldovi se postupně během spolupráce s Rayem Krocem dopracovali až k tomu, že nesměli své jméno na své restauraci používat. Ne nadarmo se mezi tagy k tomuto snímku objevuje zrada. Jediná škoda je, že příběh je v podstatě odvyprávěn tak, jak by měl, herci podávají přesvědčivé výkony, jak si postavy zaslouží, ale ve výsledku je to jen zajímavě odvyprávěná historie vzniku jednoho fast foodu, nic víc. ()

jjjerry

Zajímavý snímek, dozvěděl jsem se pozadí jedné z nejznámějších firem. Z dokumentárního pohledu super, ale celkově snímek trošku nudný a nezaživný. Nezanechalo to ve mě výraznější emoce spojené s nějakou scénou. Jen smutný pocit, že MCdonald je někdy symbolem Ameriky - podnikání a úspěchu. A přitom symbolizuje "drsnou konkurenci, právnické kličky a nefér jednání". Bohužel. ()

SuperXero

Film vysvetľuje zákulisie, vznik a rozmach najznámejšej fast-foodovej franšízy na svete. Inak nemá ani veľmi čím osloviť. Herci hrajú dobre, kamera je dobrá, no okrem informácií ohľadom McDonaldu neohúri a nezanechá v divákovi ten "wow" pocit. ()

HellsAngel

Hravé a prívetivé ako samotný koncept McDonald's. Vo finále to jemne pritvrdí a stane sa to "dospelejším", no stále si to zachová chladný odstup od diváka a emočne ho nezasiahne. Ako príjemná jednohubka o budovaní impéria ale spĺňa všetky parametre. Keaton skvelo presvedčivý. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka