Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Jako lákadlo do Indie to funguje skvěle, ze spousty barev až oči přechází. Navíc bych si zde dokázal představit onen "4. rozměr" vůní a pachů. S přídomkem důchodcovská Láska nebeská bych byl opatrnější, příběh má svá hladivá, veselá i dojemná místa, ale z celku vylézají klišé a předvídatelnost. 7/10(27.3.2012)

Film, ve kterém se vystřídala nejstarší britská herecká smetánka, která v příběhu popadla druhý dech. Ten ale nevydrží věčně. Hezký, příjemný a trošku nostalgický film, kde se vzpomíná, zapomíná a občas trošičku i připomíná realita všedních dní. Nejzajímavější na tomhle filmu je ale porovnání problémů britské střední vrstvy a indické nejnižší kasty. Člověk si tak trošku uvědomí, že se v té Evropě nemáme vůbec špatně, i když v jednom kuse nadáváme na cokoliv, co jde proti naším myslím.(15.8.2013)

Partička seniorů vyráží na odpočinkovou dovolenou do Indie. Každý má k návštěvě své důvody, někteří méně prozaické a více ambiciozní než ostatní. Začátek je fajn, slibuje, že by to mohla být podařená komedie. Bohužel ale zůstává jen u slibu, moc jsem se totiž nenasmála. Přitom ukecaný Dev Patel v roli hotelníka byl úžasný a mohl víc rozčísnout stojaté vody důchodcovských problémů. Sice je fajn, že morous Maggie Smith nenávidí cokoliv, co není anglického. Její přerod ale bolí nejen ji, ale i mě, protože jsem jí to nevěřila, tak mi byla ve své roli nesympatická. Asi nejvíc mi sedla dějová linie s Billem Nightym (šarmatní jako vždy) a Judi Dench. Zbytek je fajn, příjemně doplňují celý děj, Indie je krásná země, ale neřešte v ní svoje osobní problémy. Jo a určitě si poslechněte soundtrack!(6.7.2012)

Musím uznat, že jsem od toho nic neočekávala. Jelikož jsem viděla fotky a trailer, takže jsem si tento snímek pojmenovala po svém - Důchodci v hotelu. Nicméně, mě opravdu překvapil. Sice je zde Dev Patel, kterého mám zafixovaného jako Milionáře z chatrče, přičemž jeho role se tak moc ani neliší, ale ani to neovlivnilo můj pohled na tento film. Příběh je super, dokonce je to místy i celkem vtipné, i když je to opravdu o důchodcích. Nikdy bych nečekala, že mě takový snímek bude bavit a že se budu smát. Svým způsobem to má životní a vážný podtext, ale na povrchu je to moc příjemné a svěží, takže můžu pouze doporučit.(12.7.2012)

Příjemný snímek na odpočinutí a trošku zamyšlení i pousmání. Výborní herci. Myslím, že na tom se tady musíme shodnout všichni. A překvapivě všichni dostali svůj prostor, aby představili své postavy a jejich charakter - a o těch postavách to především je, ne o ději. Já osobně mám hrozně ráda Billa Nighy (nikdy nevím, jak to příjmení skloňovat) - perfektní snad ve všem, v čem hrál a tady opět rozjel svůj šarm a vtip, i když pravda trochu umírněně. Judi Dench pro všechny známá hlavně jako M v bondovkách, si tady zahrála dámu, která se snaží najít svůj nový start do života a rozhodně jí to při tom sekne se vší noblesou. Maggie Smith, pro mě známá jako profesorka McGonagallová, tu zahrála skvěle protivnou starou babku s předsudky někdy z doby před kolonizací snad, ale nakonec se z ní vyvrbí dobrá duše, která konečně najde smysl svého života a nový elán. Toma Wilkinsona znám určitě už z nějakých filmů, ale popravdě mě teď žádný nenapadá, každopádně tu perfektně zahrál soudce, jež chce před smrtí řádně uzavřít všechny kapitoly svého života, zvláště tu milostnou. A poslední, kdo mě ve filmu zaujal a bavil je samozřejmě Dev Patel - jeho postava měla vždycky tak pozitivní přístup ke všemu, až se ot zdálo být nemožné a vyplývaly z toho takové frky, že by jeden nevěřil. Co se týče ostatních, tak jejich dějové linie jsem sledovala jen jakože, no tak tam jsou, ale nijak si mě nezískali, i když neříkám, že nebyly zajímavé. Prostě krásný snímek o stáří a jak se s ním vypořádat, ať už máte za sebou jakýkoliv život a jste jakéhokoli charakteru. Zasloužené 4*. Everything will be all right in the end. If it's not all right, it's not yet the end.(27.1.2013)

• - Bill Nighy a Penelope Wilton ztvárnili manželský pár už dříve, a to ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (R´Hell)

• - John Madden našel při vytváření plakátu k filmu inspiraci v plakátu ke snímku Láska nebeská (2003). (('Butcher'))

• - Názov filmu sa objaví v desiatej minúte. (Johnny.ARN)