Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

S Johnom Maddenom sme raz zadobre, inokedy ma vie poriadne vytočiť (Proof). Pri Marigolde som cca prvu tristvrtehodinu frflal! Jemne ma iritovali niektoré postavy, celé mi to prišlo skrátka nudné, napriek lákavým exteriérom farebnej Indie. Postupom času som si uvedomil, že celé je to vlastne taká totálne nenáročná, pozitivistická záležitosť, že som všetky tie nuansy "bollywoodu" prijal a bol nakoniec vďačný, že konečne vidím film, kde nikto nefuckuje, nikto sa nesnaží byť za každú cenu cool, nikto po nikom nestrieľa a pod..asi som spolu s hrdinami filmu zostarol:) Btw, ten babyface Dev Patel má nenormálne šťastie na "okulahodiace" filmové partnerky:)))(3.9.2012)

John Madden dobré angažoval starších hercov do vcelku zaujímavého príbehu, ktorý niekedy však pripomínal nemecký seriál o dôchodcoch a mdlých vzťahoch medzi ľuďmi, ktoré medzi nimi "prekvitajú" (Plameň lásky od Rosamunde Pilcher) no našťastie prišli aj momenty, ktoré mali lepšiu dynamiku ako spomínaný seriál a pridala sa ja rafinovaná vtipnosť. Nie najlepšie bolo podané spojenie všetkých postáv do jedného kruhu, ktoré prišlo podľa mňa dosť skoro, skôr by som prijal postupne a komplikovanejšie prepojenie . Zvolenie exotickej Indie bolo spestrením, keď sa stala centrom spojenia osudov týchto starších postáv. Film hovorí a poukazuje na veľa veci ako rozmanitý život starých ľudí, vykreslenie Indického štýlu života a tak mravčia mnoho družnosť ostáva bez zmyslu pre detaily a navyše ta práca bola dosť pomalá čo malo za následok pretiahnutú minutáž filmu. 50%(1.10.2012)

Dala jsem na radu ,,vždy citlivého Verbala", film jsem zhlédla a jak předpovídal, jsem nadšená !!!. Jelikož se dvakrát otočím v posteli, budu řešit stejný problém jako povedená sestava hlavních aktérů - jak se vyrovnat se stářím, když jste pro ty mladší jen ,,odpad". Co mě škodolibě uspokojuje je, že za nedlouho budou ,,odpadem" též i oni. Může se filmu vytýkat, že se jedná o jednoduchý námět a vše je stavěno na výkonech osvědčených hvězd. Ale bez skvělého scénáře, pohasnou všechny hvězdy světa a nebo mají o čem hrát jako v tomto případě. dopsáno 5.1.2014 viděno s českým dabingem, mužské role nadabovány přímo katastrofálně, film to dokonale poškozuje!(9.8.2013)

Plejáda excelentních britských herců hraje s plným nasazením, radost koukat na jejich herecký koncert! Ale opravdu si nemyslím, že Báječný hotel Marigold je pětihvězdičkovou záležitostí. Přesto jsem pátou dal. Proč? Nerad bych, aby tento příjemný čtyřhvězdičkový film spadnul do modrých čísel. Snad mi tu malou protekci přátelé odpustí. A nepřátelé mi mohou políbit.(14.10.2012)

• Handle

Nebudu tvrdit, že film nemá dobrý námět, herce a snad i pár pěkných momentů, ale vtip šel např. téměř úplně mimo mě a i když své kvality má, myšlenku asi nelze v mém věku docenit. Tohle prostě není film "pro všechny". Ale nutno říct, že bych se na film dobrovolně asi nepodíval a neotravoval tu s nějakou recenzí, kdybych nenavštívil "Kino naslepo". No, že jsem zrovna čekal tento seniorský film se říct nedá... :)(21.4.2012)

• Dev Patel

• - Představitelé Grahama a Carol, Tom Wilkinson a Diana Hardcastle, si ve filmu zahráli pár. V reálném životě jsou manželé. (hansel97)

• - Herci měli hrát podle scénaře fascinaci cizí zemí, vetšina z nich byla ale v Indii poprvé, a tak to pro ně nebylo nic obtížného, protože byli zemí okouzleni. (Michelle75)

• - Bill Nighy a Penelope Wilton ztvárnili manželský pár už dříve, a to ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (R´Hell)