Báječný hotel Marigold

• Nizozemsko

The Best Exotic Marigold Hotel

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Pro fandy akčnáku toto opravdu nebude to pravé ořechové. Ale přeci tento film má své klady. Primárně je zde výborné skvělé herecké obsazení, které bohužel už pomalu dosluhuje. Hrát ve věku nad 80 let to klobouk dolů. Film je prošpikovaný dlouhými dialogy a posun v dějové lince je velmi poklidný. Závěr je přeci jen trochu rychlejší, ale ta stopáž je zbytečně dlouhá, ke konci jsem se lehce nudil. Jak jsem již zmínil, konec je už v rychlejším tempu a i na zamyšlení. Velmi netradiční film, který mohu doporučit.(4.11.2017)

Jedným slovom - príjemné. Na film som sa tešil niekoľko mesiacov a emóciu, ktorú mi film predal si ešte teraz užívam. Je to obyčajná a konvenčná britská komédia s výborne načasovanými vtipmi, exotickou atmosférou Indie a sympatickými hercami, stvárňujúcich skvelo napísané charaktery. Je to v mnohom sentimentálne a v rôznych aspektoch romantické. Zmena u každého hrdinu je vďaka konvenciám žánru nutná a v konečnom dôsledku veľmi vítaná. Ono sa naozaj jedná o veľmi príjemne napísaný a zrežírovaný film s fantastickými hercami - Nighy, Smith a Dench jednoznačne kraľujú a ktorý približuje niektoré životné pravdy veľmi zaujímavým, nenúteným spôsobom. Ďalej je to potom sympatická Newmanová hudba a veľmi pekné vyvrcholenie príbehu. Možno je to naozaj málo, ale priznám sa, že filmy podobného ladenia, v ktorých je každá scéna neplnená neuveriteľným optimizmom k svojmu životu a pre pokoj svojej duše potrebujem. Tu som dostal všetko vo veľmi peknom balení. A rozhodne sa jedná o film pri ktorom sa budú baviť mnohé generácie, ak si budú chcieť oddýchnuť, zabaviť sa a spríjemniť si deň nenásilným, ale remeselne výborne zvládnutým, malým- veľkým filmom.(19.4.2012)

Film, ve kterém se vystřídala nejstarší britská herecká smetánka, která v příběhu popadla druhý dech. Ten ale nevydrží věčně. Hezký, příjemný a trošku nostalgický film, kde se vzpomíná, zapomíná a občas trošičku i připomíná realita všedních dní. Nejzajímavější na tomhle filmu je ale porovnání problémů britské střední vrstvy a indické nejnižší kasty. Člověk si tak trošku uvědomí, že se v té Evropě nemáme vůbec špatně, i když v jednom kuse nadáváme na cokoliv, co jde proti naším myslím.(15.8.2013)

Nejvíce jsem se osobně těšil na hereckou přehlídku skvělých herců. A všichni zahráli své role fantasticky a postavy byly sympatické a člověk jim přál jen to dobré. Navíc jsem konečně nakouknul trošku do indické kultury. Moc příjemná oddechovka u které se celý štáb musel parádně bavit. A já se v kině bavil taky.(21.6.2012)

Veskrze průměrný film. Maddena mám zafixovaného jako režiséra ubulených slaďáren, takže i přes solidní řemeslnou kvalitu jeho filmy nevyhledávám. A i tady se očekávání potvrdila - námět, skýtající uplatnění pro řadu hereckých gerontů, je neokoukaný a jména jako Wilkinson, Dench a Maggie Smith jsou zárukou určité kvality. Celé je to ale hrozně zdlouhavé a spousta scén (a vlastně i celých dějových linek) by tam nemusela být a nic by se nestalo. Takhle se pobavíme u pár vtipů, zamyslíme u několika zajímavých myšlenek ohledně stáří (bez ironie), ale to vše je rozmělněné v hromadě nudy a plků, na které by neměl mít čas nikdo, ať je v jakémkoli věku. Rým.(8.4.2015)

• - Natáčelo se v indickém městě Jaipur přezdívaném Růžové město. Jako hotel posloužil bývalý královský palác Ravla Khempur, ležící na břehu jezera Udaipur. (Michelle75)

• - Představitelé Grahama a Carol, Tom Wilkinson a Diana Hardcastle, si ve filmu zahráli pár. V reálném životě jsou manželé. (hansel97)

• - Judi Dench prohlásila, že „Indie je soustavný útok na vaše smysly. Je to země kontrastů, která vás změní." (Michelle75)