Báječný hotel Marigold

• Nizozemsko

The Best Exotic Marigold Hotel

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Hodně jsem se rozhodoval jaké hodnocení udělím. Nakonec jsem usoudil, že v současném stavu 73% by bylo mé tříhvězdičkové kruté. V tomto filmu, obzvlášť můžete porovnat herecké výkony všech aktérů. U mě na celé čáře zvítězil Bill Nighy a hned za ním se ukázala Maggie Smith. Báječný hotel Marigold, jš příběhem osudu několika lidí jak vyřešit své problémy a nejasnosti ve vztazích s ostatními. Příjemné Indické prostředí a vcelku obstojný Dev Patel. Určitě doporučuji shlédnou s dobrou náladou. Vůbec nevadí 124.minut. Přežít se to dá a jestli se nudíte, pak to není chyba filmu. 7,5/10(4.8.2012)

Rozbeh nadchne delikátnym hereckým ansámblom aj filmárskou kreativitou - expozícia filmu je tu perfektne zhrnutá do úvodných titulkov a vzbudí veľké očakávania. Ale potom následuje riešenie osobných problémov, ktoré ma s postavani riešiť nebavilo. A Maggie Smith ma doslova iritovala, čo sa mi pri postavách, ktoré mám pochopiť a nájsť si k nim cestu, obvykle nestáva.(10.5.2012)

John Madden dobré angažoval starších hercov do vcelku zaujímavého príbehu, ktorý niekedy však pripomínal nemecký seriál o dôchodcoch a mdlých vzťahoch medzi ľuďmi, ktoré medzi nimi "prekvitajú" (Plameň lásky od Rosamunde Pilcher) no našťastie prišli aj momenty, ktoré mali lepšiu dynamiku ako spomínaný seriál a pridala sa ja rafinovaná vtipnosť. Nie najlepšie bolo podané spojenie všetkých postáv do jedného kruhu, ktoré prišlo podľa mňa dosť skoro, skôr by som prijal postupne a komplikovanejšie prepojenie . Zvolenie exotickej Indie bolo spestrením, keď sa stala centrom spojenia osudov týchto starších postáv. Film hovorí a poukazuje na veľa veci ako rozmanitý život starých ľudí, vykreslenie Indického štýlu života a tak mravčia mnoho družnosť ostáva bez zmyslu pre detaily a navyše ta práca bola dosť pomalá čo malo za následok pretiahnutú minutáž filmu. 50%(1.10.2012)

• Handle

Nebudu tvrdit, že film nemá dobrý námět, herce a snad i pár pěkných momentů, ale vtip šel např. téměř úplně mimo mě a i když své kvality má, myšlenku asi nelze v mém věku docenit. Tohle prostě není film "pro všechny". Ale nutno říct, že bych se na film dobrovolně asi nepodíval a neotravoval tu s nějakou recenzí, kdybych nenavštívil "Kino naslepo". No, že jsem zrovna čekal tento seniorský film se říct nedá... :)(21.4.2012)

Chvílema vynikající, poté přijde scéna, která to úplně pohřbí. Chtělo to pořádně prostříhat a vyházet pár nepovedených či zbytečných scén, které film hodně táhnou dolů. Pomohlo by to i stopáži, která je delší než by musela být. Většina indických herců bohužel až příliš viditelně pokulhávala za jejich britskými kolegy, a navíc pokud byli na plátně, bylo tam tolik přeslazeného klišé… Škoda, protože do filmu se podařilo obsadit několik špičkových britských herců (Bill Nighy, Maggie Smith, Tom Wilkinson, Judi Dench), kteří mě rozhdně nezklamali.(13.7.2012)

• - Herci měli hrát podle scénaře fascinaci cizí zemí, vetšina z nich byla ale v Indii poprvé, a tak to pro ně nebylo nic obtížného, protože byli zemí okouzleni. (Michelle75)

• - Judi Dench prohlásila, že „Indie je soustavný útok na vaše smysly. Je to země kontrastů, která vás změní." (Michelle75)

• - Bill Nighy a Penelope Wilton ztvárnili manželský pár už dříve, a to ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (R´Hell)