Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Šťastné a spokojené konce pro všechny. Trochu sci-fi respektive spíše pohádka na dobrou noc, ale poslouchá se to a kouká se na to moc hezky. I když je to emocionálně prázdné a soustředěné zejména na vizuální prožitek, než na předání nějakých těch hlubších myšlenek. Všude samá sladkost a slanost, ale na hořkost se tentokrát jaksi pozapomnělo. PS: Judi Dench jsem postavu nikdy nepracující ženy nevěřil ani minutu!(3.8.2012)

Není většího potěšení, než když film od něhož nic moc nečekám rozkvete do okouzlujícího a nezapomenutelného filmového květu. A přesně takový je hotel Marigold. Dokonalý mix exotiky, elegenace, romantiky, moudrosti, plný typicky britského humoru. Zábavný, milý, jemný a dojemný, nesmírně pozitivní, skvěle napsaný a stejně skvěle zahraný hereckou elitou. Od brilatně zvládnutého úvodu, přes rozvíjení vztahů a hladké proplétání jednotlivých osudů až k závěrečným titulkům. Střídavě jsem se smál, utíral slzy a užíval si každé slovo, každý obraz, každou scénu. Jeden z filmů, které fungují jako spolehlivý lék na splín a blbou náladu. Odpustíte mu tu trošku patosu, pohádkovost i sem tam nějaké to klišé a možná se stejně jako já ochotně necháte zaplavit učebnicovým happyendem a nabít pozitivní energií, která sálá z každého okamžiku.(19.5.2012)

Partička seniorů vyráží na odpočinkovou dovolenou do Indie. Každý má k návštěvě své důvody, někteří méně prozaické a více ambiciozní než ostatní. Začátek je fajn, slibuje, že by to mohla být podařená komedie. Bohužel ale zůstává jen u slibu, moc jsem se totiž nenasmála. Přitom ukecaný Dev Patel v roli hotelníka byl úžasný a mohl víc rozčísnout stojaté vody důchodcovských problémů. Sice je fajn, že morous Maggie Smith nenávidí cokoliv, co není anglického. Její přerod ale bolí nejen ji, ale i mě, protože jsem jí to nevěřila, tak mi byla ve své roli nesympatická. Asi nejvíc mi sedla dějová linie s Billem Nightym (šarmatní jako vždy) a Judi Dench. Zbytek je fajn, příjemně doplňují celý děj, Indie je krásná země, ale neřešte v ní svoje osobní problémy. Jo a určitě si poslechněte soundtrack!(6.7.2012)

Smutné, chvílemi úsměvné, výborné herecké obsazení, ale něco nebylo úplně v pořádku. Buďto já a nebo ten film. Ano, přiznávám se, čekala jsem od tolik propagovaného filmu opravdu trochu víc. Každý ten příběh sám o sobě nebyl rozhodně špatný, ale možná kdyby se každý z nich rozpracoval samostatně a bez toho závěrečného sentimentálního konce, bylo by to lepší. Ale jsem jen laik, kterému je jen docela líto, že se takovým herečkám jako je Judi Dench nebo Maggie Smith dostalo tak málo prostoru. Jinak jsem vsakovala atmosféru Indie naplno a souhlasím s názorem, že Indie je "světlo, barvy, úsměvy a to, že lidé tu berou život jako výsadu.....". A ten podmanivý soundtrack taky nebyl špatný.(7.9.2012)

Pre mňa veľké filmové prekvapenie, keďže musím povedať, že sme tu skutočne mali dobrú komédiu. Postavy boli veľmi sympatické a rád som sledoval ich osudy, príbeh bol celkom zaujímavý a najmä som mal pocit, že všetci tu mali nejakú svoju rolu a nejako ich pobyt v hoteli Marigold zmenil alebo minimálne ovplyvnil. A musím priznať, že sa vcelku teším aj na sequel. Film, ktorý ma úprimne prekvapil dobrým príbehom, postavami, hereckými výkonmi a dokonca aj srdcom na správnom mieste. Myslím si, že stojí za to sa naň pozrieť.(13.7.2015)

• - John Madden našel při vytváření plakátu k filmu inspiraci v plakátu ke snímku Láska nebeská (2003). (('Butcher'))

• - Natáčelo se v indickém městě Jaipur přezdívaném Růžové město. Jako hotel posloužil bývalý královský palác Ravla Khempur, ležící na břehu jezera Udaipur. (Michelle75)

• - Názov filmu sa objaví v desiatej minúte. (Johnny.ARN)