Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Úžasný hotel Marigold chcel ponúknuť zrejme vyzretejšiu mozaiku viacerých starších ľudí, ktorí môžu rozdávať rozumy vďaka skúsenostiam kade chodia. Bohužiaľ Madden ponúka, ako sa dalo na mainstreamový snímok čakať, akúsi všehochuť, od úplnej naivity, cez priemer až po situácie, ktoré sa blížia tomu, ako mal film vyzerať. Kazí to najmä Patelova línia, pretože sme v Indii a všetci videli Milionára z chatrče a tak mu nájdeme niekoho, kto sa podobá na Latiku a vymyslíme najjednoduchší etno-motív nepochopenia synovej lásky k dievčaťu zo strany matky. Niečo podobné už riešil Semir v Kobre ohľadom nejakej svojej rodiny a tam to pôsobilo dokonca uveriteľnejšie. Staršie postavy sú na tom so scenárom lepšie, lenže aj tu tie životné múdra hovorí voice-over, pretože nie každému by mohli vyplynúť priamo z interakcie postáv. Takže ako pohodová zábava s exotickou príchuťou a nejakým tým životným múdrom Marigold obstojí, lenže vzhľadom na renomé režiséra a najlahôdkovejšie obsadenie, aké si viete predstaviť (myslené výborní zrelí herci, nie iba superstars) je to minimálne mierne sklamanie.(27.2.2018)

Nejvíce jsem se osobně těšil na hereckou přehlídku skvělých herců. A všichni zahráli své role fantasticky a postavy byly sympatické a člověk jim přál jen to dobré. Navíc jsem konečně nakouknul trošku do indické kultury. Moc příjemná oddechovka u které se celý štáb musel parádně bavit. A já se v kině bavil taky.(21.6.2012)

Příjemný snímek na odpočinutí a trošku zamyšlení i pousmání. Výborní herci. Myslím, že na tom se tady musíme shodnout všichni. A překvapivě všichni dostali svůj prostor, aby představili své postavy a jejich charakter - a o těch postavách to především je, ne o ději. Já osobně mám hrozně ráda Billa Nighy (nikdy nevím, jak to příjmení skloňovat) - perfektní snad ve všem, v čem hrál a tady opět rozjel svůj šarm a vtip, i když pravda trochu umírněně. Judi Dench pro všechny známá hlavně jako M v bondovkách, si tady zahrála dámu, která se snaží najít svůj nový start do života a rozhodně jí to při tom sekne se vší noblesou. Maggie Smith, pro mě známá jako profesorka McGonagallová, tu zahrála skvěle protivnou starou babku s předsudky někdy z doby před kolonizací snad, ale nakonec se z ní vyvrbí dobrá duše, která konečně najde smysl svého života a nový elán. Toma Wilkinsona znám určitě už z nějakých filmů, ale popravdě mě teď žádný nenapadá, každopádně tu perfektně zahrál soudce, jež chce před smrtí řádně uzavřít všechny kapitoly svého života, zvláště tu milostnou. A poslední, kdo mě ve filmu zaujal a bavil je samozřejmě Dev Patel - jeho postava měla vždycky tak pozitivní přístup ke všemu, až se ot zdálo být nemožné a vyplývaly z toho takové frky, že by jeden nevěřil. Co se týče ostatních, tak jejich dějové linie jsem sledovala jen jakože, no tak tam jsou, ale nijak si mě nezískali, i když neříkám, že nebyly zajímavé. Prostě krásný snímek o stáří a jak se s ním vypořádat, ať už máte za sebou jakýkoliv život a jste jakéhokoli charakteru. Zasloužené 4*. Everything will be all right in the end. If it's not all right, it's not yet the end.(27.1.2013)

V jistém ohledu kýčovitý, ale pro mě přesto zajímavý a milý film na sobotní deštivé odpoledne. Indickost z něj čiší stejně jako britskost a toto spojení nakonec docela funguje. Krásná barevnost, sentimentální zhodnocení životů a kupa životních mouder. Co mě bavilo ale nejvíce, byly mé oblíbené britské herečky v čele hereckého ansámblu.(15.12.2012)

Musím uznat, že jsem od toho nic neočekávala. Jelikož jsem viděla fotky a trailer, takže jsem si tento snímek pojmenovala po svém - Důchodci v hotelu. Nicméně, mě opravdu překvapil. Sice je zde Dev Patel, kterého mám zafixovaného jako Milionáře z chatrče, přičemž jeho role se tak moc ani neliší, ale ani to neovlivnilo můj pohled na tento film. Příběh je super, dokonce je to místy i celkem vtipné, i když je to opravdu o důchodcích. Nikdy bych nečekala, že mě takový snímek bude bavit a že se budu smát. Svým způsobem to má životní a vážný podtext, ale na povrchu je to moc příjemné a svěží, takže můžu pouze doporučit.(12.7.2012)

• - Bill Nighy a Penelope Wilton ztvárnili manželský pár už dříve, a to ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (R´Hell)

• - Judi Dench prohlásila, že „Indie je soustavný útok na vaše smysly. Je to země kontrastů, která vás změní." (Michelle75)

• - Herci měli hrát podle scénaře fascinaci cizí zemí, vetšina z nich byla ale v Indii poprvé, a tak to pro ně nebylo nic obtížného, protože byli zemí okouzleni. (Michelle75)