Vesnice roku

(studentský film)
všechny plakáty

Josef Loucký je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V různých podobách tu parodují veřejnou knihovnu, muzeum, veřejné koupaliště či bruslení. Jediné co jim schází k úspěchu je kanalizace. Starosta má přislíbenou dotaci na výstavbu čističky, když bude mít do dvou týdnů vykopané kanály přes celou vesnici. Díky jeho péči má však obec úplně novou silnici a chodníky. Zbývá tedy jediná možnost. Kanalizace povede přes zahrádky. Všichni s tímto plánem souhlasí, až na jednoho, starostovo tchána Topola. (oficiální text distributora)

Hanys_

Zajímavý kraťas, který by mohl o chlup lépe fungovat jako úvodní díl nějakého seriálu, hlavně díky sympatickým postavám a kvalitnímu obsazení. 6/10 ()

ondrula

Je zajimavé, že mlaďounký, nezkušený a neznámý režisér natočí svižné, vtipné a velmi koukatelné dílko, zatímco staří ostřílení filmaři s mnohem větším rozpočtem točí čím dál tím větší kraviny. ()

mosnak

Dobrý! Na české poměry dobrý. Je dobře,že do role starosty byl obsazen Vetchý. Díky Okresnímu přeboru je teď dost oblíben. Parádní herecké obsazení. Někteří čeští režiséři by se mohli od Moravce leccos přiučit! 50% ()

ArthasKarfa

Velmi trefně pojatý venkovský život a skvělý pohled na praktické využívání státních dotací. Takhle to je...když se chce obec trošku rozvinout musí jít do riskantního čerpání dotací z fondů EU a podobně, pak riskují že se ztratí v paragrafech a změnách legislativy stejně jako Ondra co by starosta. ()

El-Barto

Jako seriál (jak píše Oscar) bych bral Vesnici roku všemi deseti, mohl by z toho být jeden z nejpříjemnějších seriálových počinů. Potom by měl tvůrce dostatek prostoru pro vykreslení postavy starosty a všechny nezodpovězené otázky. Vojtěch Moravec má nepochybně dostatek talentu, aby to zvládnul. Překvapila mě i Brzobohatého hudba. Jen jako diplomka si myslím, že je to super film. ()

rekkky

Kvalitní filmařina s rozumným scénářem a kvalitním hereckým obsazením. Takhle nějak si představuji drama z vesnického prostředí, kde se otázka vraždy či jiného kriminálního zločinu objeví jen v minimalistické podobě. Skvělý Ondřej Vetchý jako starosta snažící se vesničku dotáhnout k získání titulu Vesnice roku. Vůbec nevadí, že je v jeho snažení neúspěšný, protože snímek je opravdu sympatické vyjádření vesnické atmosféry ... ()

agassi68

Ide to! Do 38 minút sa pokojne zmestil celý film aj s pointou. Aj keď trochu vypočítanou. Vetchý spolu so štekmi známych mien dominoval celému študentskému dielku. ()

Destinytte

Nemám skoro co kritizovat. Trochu nevšední příběh, takže je to zase něco jiného. Ale jaksi mi v tom chybělo něco víc, co by mě nutilo řvát. 3* ()

salamandrr

Pěkný, ale, že bych z toho seděl na zadku to zas ne. Pěkná hláška je o výkopech "No já s tim něco udělám, ono to stejně mělo bejt na hovno." ()

DAPDO

Na to, že je to studentský film a trvá 40 minut, jsem se pobavil víc, než u většiny českých "komedií" natočených v posledních letech, není to špatné.Ondra Vetchý, at' hraje jakoukoliv roli, tak prostě nemá chybu. ()

Jeanecek

Jednoznačně nejlepší film Vojty Moravce. Vtipné dialogy, dobré herecké výkovy, pěkná hudba. Konec filmu mi nějak nesednul, ale rozhodně jsem se v jeho průběhu hodně bavil. ()

Jan.S.Harold

Naprosto výborná záležitost. :-) Kombinace Vetchý-Budař je skvělej nápad a Postránecký podal snad nejlepší výkon, co jsem od něj kdy viděl. Akorát to nemá konec. :( Snad příště... ()

Puerdraco

Pro mně je to jako komedie velice slabé, těch humorních situácí je víc než poskrovnu, ale jako kraťas nahlížející do vesnické problematiky a osobních problémů její starosty to ujde. Zvláště když si uvědomím, že se jedná o studentský film. P. Vetchý mě v roli starosty sedl. ()