Vesnice roku

(studentský film)
všechny plakáty

Josef Loucký je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V různých podobách tu parodují veřejnou knihovnu, muzeum, veřejné koupaliště či bruslení. Jediné co jim schází k úspěchu je kanalizace. Starosta má přislíbenou dotaci na výstavbu čističky, když bude mít do dvou týdnů vykopané kanály přes celou vesnici. Díky jeho péči má však obec úplně novou silnici a chodníky. Zbývá tedy jediná možnost. Kanalizace povede přes zahrádky. Všichni s tímto plánem souhlasí, až na jednoho, starostovo tchána Topola. (oficiální text distributora)

Mijagi

Příjemně svěží hořko-sladká miniatura odehrávající v kulisách mého rodného bydliště. Milé překvapení, že známí čeští herci dokáží předvést kvalitní výkony i ve studentském filmu, v tomto případě hlavně Ondřej Vetchý a Jan Budař. Scéna s vykopanou lebkou mě dostala :-) ()

mosem

Skutečně hezký, vtipný film. Nepatřím k pravidelným divákům filmů na streamu a na internetu, stejně jako nijak zvlášť nesleduji studentské filmy. A zdá se mně, že je to škoda. A závěrečná scéna, následující až po titulcích byla skvělým nápadem, a také zkouškou diváků, kteří mnohdy přestávají sledovat film se závěrečnou klapkou. Nesouhlasím s komentáři, které se objevili na streamu, kritizujícími film pro údajnou karikovanost vesnice a doporučující dělat si legraci z Prahy... To bychom nemohli mít filmy, které si budou dělat legraci z čehokoliv (policajtů, učitelů, politiků.....). Na vesnici žiji, a nemyslím si, že by ten život byl až tak odlišný, snad jen v reálu je to míň zábavné. Čtyři hvězdý dávám snad jen pro "obecenstvo" stojící za starostou při žádání o ruku. Jejich zjevení se mně připadalo příliš umělé, odpovídající spíše opernímu chóru nebo divadelnímu křoví. Ale možná jen subjektivní pocit. ()

pe3czech

Nebudu to s hodnocením přehánět. Na pět hvězdiček, ani na čtyři to není. Paradoxně kvůli dírám ve scénáři, který všechny účinkující tak nadchnul. Nejde mi do hlavy, jak je možné, že je Vetchý s Vlasákovou už 25 let, Vlasáková nedodělala školu, protože jí Vetchý zbouchnul a přitom jejich klučina nemá víc, jak čtyři roky. Řekněte si, že ryju do blbostí, ale u velkofilmů vám tohle dá kritika pěkně sežrat, ne? ()

Daryl.Dixon

Po technické stránce dobře zpracované, ale film na mě působil spíše jako film o filmu, nebo dokument proložený několika vtipnými hláškami jako: "Nemluv o hovně, když jíš karbanátek". ()

javlapippi

"Prosím tě neříkej hovno když jíš karbanátky." Dedinský starosta Vetchý musí zaťať zuby a napraviť staré sváry, aby pozdvihol svoju viesku o ďalší level. Kopa dobre zahraných postavičiek na malom priestore. V podstate bakalárska poviedka s trochu dlhšou stopážou a vyšším rozpočtom. Môže byť. ()

Luswani

Povedený film, místy mi to silně připomínalo Okresní přebor. A Vetchý? Ten snad nikdy nezahraje špatně. Jen ten konec mohl být trochu propracovanější... Po delší době opravdu příjemná podívaná. 75% ()

jakoby

Neco me nuti se na tento minifilm porad divat. Snad je to sympaticky a presvedcivy vykon Vetcheho , snad ta vesnice , jeji klid, atmosfera, nevinnost deti a mozna nesmiritelnost s osudem.... ()

stolista

Tak jako komedie bych to moc nenazýval.1-2 veselejší momenty to mělo, jinak spíš takovej příběh o kanalizaci na h*vno. Vetchý nezklamal, ostatní taky ne. Jak tu někdo psal, jako pilot k seriálu by se to hodilo. I když radši asi ne. Na Okresní přebor by to stejně nemělo.3* ()

lobo87

Pre mňa jasný kandidát na celovečerný remake, prípadne seriál. Moravec je veľmi talentovaný režisér a budúcnosť má pred sebou. Tu dokázal ukočírovať také hviezdy ako Vetchý, či Budař, ktorí si natáčanie evidenten užívali. Práve obsadenie je spoločne so scenárom najväčšou devízou filmu. Na krátkom priestore je veľmi veľa vtipných, ale reálnych situácií, ktoré dokonale vystihujú našu mentalitu. Skvelá práca. "Neříkej hovno, když jíž fašírky."... 70% ()

honzic

Zdařilý film, krátký a s pointou. Musím uznat, že začínající režisér se s tím popral dobře. Sice scénáři ještě dost chybělo a ztvárnit to šlo lépe, ale jako celek to působí vyváženě a solidně. Hodnocení: 60 % ()

rigby

Žánrový obrázek ze života současné vesnice. Celkem povedená zkratka ve stylu Bakalářů. Komedie s tragickým koncem. Ale raději si počkám, až autor natočí něco dospělejšího. ()

gezper

Jako absolventský snímek sice dobré, ale jinak v běžné konkurenci dost slabé. A že tam je docela známých tváří, jak je ten klučina jenom přemluvil? Technická stránka ok, ovšem jako komedie to na mě vůbec nefungovalo. [40%] ()

njuska

Může mi někdo vysvětlit, proč tahlenta nudná sračka o ničem tu má 73%? Holt, když se na ČSFD sejde pár nadšených "čétédvojkařů" a celá akademie Miroslava Ondříčka, tak to asi podle toho pak vypadá. Chápu, a kvituji, že se jedná o studentský počin, ale jen proto nadsazovat hodnotící body??? Na zdejší hlasování se opravdu už nedá moc spoléhat... ()

Peenugirl

Ako už stokrát ukazujeme českého "vesničana" ako si žije život. Horko - sladko. Každému nevyhovieš, ale bol to film kde akoby sa k nám prihováral starý kamarát, lenže v tomto prípade nemáme vysvetlené súvislosti. Koho kosti našli? Odvolali starostu? Vrátila sa žena? Proste nádhernou vetičkou ukončená klasická trpká komédia. 65% ()