Vražedné spolčení

Dvě sestry se už poněkolikáté stěhují na nové místo, protože jejich matka-alkoholička přišla o práci. Dívky se musejí starat nejen o ni, ale i o mladšího nevlastního brášku. Když si matka najde nového tyranského přítele, který jim ubližuje, rozhodnou se, že jim bude bez matky nejlíp... Linda se se svými dcerami a synem opět přestěhuje na nové místo a začne chodit do nové práce. Náctileté dívky Sandra a Beth jdou po prázdninách zpátky do školy, kde se Sandra snaží na sebe upoutávat pozornost, a Beth začne chodit s Justinem. Linda střídá muže, často se opíjí a holky se o ni musejí starat, vařit doma, a Sandra jí dokonce zastoupí na třídních schůzkách. Sestry jsou nerozlučnou dvojkou a ve škole se jim daří. Sandra se ve škole spřátelí s dívkou z lepší rodiny Ashley a Beth tráví hodně času s Justinem. Po party najdou matku opět opilou, dokonce se pokusí spáchat sebevraždu. Na Den díkůvzdání oznámí Linda celé rodině, že znovu přišla o práci, řekne si o peníze, dívky se za ni stydí a peníze už jim nikdo půjčit nechce. Sandra se moc líbí Davidovi, se kterým si jen zahrává. Linda přivede k rodině nového muže Stevea, který je opilcem a násilníkem. Linda se Stevem často pijí alkohol, souloží v obýváku a mají nechutné řeči. Steve se snaží Beth osahávat, když k tomu má možnost. Dívky zavolají na linku pomoci, ale ti bez důkazů, že je Steve násilnický, nehodlají nic podniknout. Když Sandra myje opět opilou matku, uvidí, že má po těle modřiny. Linda se Stevea zastává, protože jim platí nájem. Beth ani Sandra si nevědí rady a napadne je, že by jim bylo lépe bez matky. Pokaždé si jejich matka najde násilníka, který ji a děti mlátí a obtěžuje. Když Steve uhodí malého Bobbyho, rozhodnou se dívky jednat. Sestry s Justinem a Ashley začnou vymýšlet možnosti, jak se jí zbavit, aby zároveň dostaly peníze z pojistky... (TV Prima)

mira.l

A mně se to docela... líbilo tady asi není ten úplně nejvhodnější výraz, takže řekněme že zamlouvalo. Od obou holek bych řek velmi dobře ztvárněné. Nevím, jak PŘESNĚ se to odehrálo ve skutečnosti, ale nabyl jsem z toho dojmu, že kdyby to nerozkecaly po celý škole, tak jim to snad i prošlo. Což je na druhou stranu trochu zvláštní, že by na to vyšetřovatelé v JůEsEj nepřišli... Když byla matinka věčně na krupici, tak nebyl zas takový problém po pár skleničkách do ní nacpat nějaký prášky a pak jí přidržet ve vaně pod vodou. Pěkně dlaní za hlavu, aby nevznikly žádný otlaky... bylo to vlastně až docela zvráceně jednoduchý. Na jedné straně zarážející, odsouzeníhodné, odporné, že dokázaly něco takového udělat, na druhou stranu se jim vlastně ani nedivím. Máma věčně ožralá a bez práce, když si našla nějakýho přítele, tak je ojel patrně všechny tři za sebou, neustálé stěhování pořád dokola, on ten pohár jednou přeteče. Tohle je jeden z těch filmů, které si budu nějakou dobu pamatovat. ()

chlebo

Po druhom pozretí proste musím prihodiť, jedna totálna jeblina, druhá upírska emáčka + "denně ožralá" mama síce nie sú ničím nejako extra geniálnym, nejde o žiadny oscarový film, nie je to geniálne po filmovej stránke, ale proste to bavilo a alkoholická, radodajná matka mi bola vyslovene sympatická , neviem síce, kto dal tomu nálepku horor, keď som videl tú "geniálnu" prípravu vraždy, zdalo sa mi to skôr celé ako komédia, svoj genitálny plán vraždy zabudli poslať už len do telky, ale čuduj sa svete aj s takými nenádpadnými indíciami aké po sebe dievčence zanechali, dokázali americkí kriminalisti tento zapeklitý prípad rozlúsknuť a z nehody je razom vražda. Proste zaujímavo podaný skutočný príbeh. ()

Zl0

Nie som žiadny expert na herecký výkon, rozoznám tak čumenie do kamery a prehnané hranie divadelného typu ... ale Abigail Breslin čo predviedla to bola strašná slabota. Inak film dosť fajn, lebo takéto veci dosť často natočia nudnou formou spoliehajúc na to že príbeh je dostatočne zaujímavý. ()

megan017

Já se nenudila. Obě hlavní hrdinky mě zajímaly, obě byly skvěle zahrané, především Beth, kterou hrála Georgie Henley, která obě slavnější herecké hvězdy(Sorvino&Breslin) převálcovala. Abigail už byla horší, někdy neskutečně přehrávala, ale naštětí hrála postavu, co byla zajímavá sama o sobě, tak na tom vydělala. Celý příběh je hrozně tragický a smutný, nicméně se netáhle v kompletně v nějakém melancholickém, klaustrofickém duchu. V první polovině sleduje jejich sociální prostředí, matku, která jim neustále slibuje a pak neplní, trpí depresemi, vodí si tam podivné existence mužských, není schopná se o ně postarat. Na mě působila, jakoby jí na nich vůbec nezáleželo. Obě holky procházejí opravdu těžkým obdobím, jsou bezmocné, psychicky na dně, odkázany samy na sebe a na to, co jejich matka zase vyvede. Já osobně jsem jim fandila, i když mi bylo jasné, jak to asi dopadne. Co mě zaráželo nejvíc, že holky vymyslely dokonalý způsob vraždy, ale jsou tak blbé, že založí středoškolský "vražedný" klub, píší si o tom esemesky, nezbaví se důkázů, ještě se několikrát přihnou a demetním způsobem se prozradí, to zarazilo i mě. Kdyby ta starší nebyla pí-a, tak jim to mohlo projít. Rozhodně neschvaluji v tomhle ohledu vraždy, ale tohle byl čin ze zoufalství. U nás se odebírají děti pro banality a jim nikdo nepomohl. Kdyby se na nikoho s žádostí o pomoc neobrátily, tak budiž, ale oni dělaly, co mohly a stejně to každý smetl ze stolu. Film se mi líbil pro skvělou hudbu, vykreslení psychiky, skvělí herci, pohledy obou sester, kde sledujeme jejich vývoj, k tomu i jejich představy o dokonalé matce a tak dále. Viděla jsem to celé a ani jednou jsem neměla chut přeskokovat mezi scénami. ()

GameboyNES

Jak utopit doktora Ožralku, aneb jak se stát ubohým sirotkem. Koukal jsem na to jen kulivá Abi a malé Narnijské princezně Lucince, kerá už moc malá néjni a jako puberťácká gotička už není tak sladká. Mira Sorvino hrála tu alkáčskou pičku moc dobře, asi bych ji tu hlavu pod vodou taky přidržel :) Tož za te kočeny dám 2. 37% PS ale je to fakt divnej film, žádný kozy, žádní vodní hlodavci, ani kapka krve, nebo useknutý končetiny. Fakt divný... ()

srncek odpad!

Abigail sa vydáva na veľmi zlú cestu...buď sa dievča uvedomí, alebo skončí ako mnoho iných talentov a bude točiť všetko čo jej príde pod ruku len kôli prachom ( viď Madsen a pod. ). Primitívne, trápne zahraté a tá ich nesympatická úbohá mater to celé už len zaklincovala..TOTÁLNA STRATA ČASU. 0% ()

petrik11

Tínedžerky sa rozhodli zlikvidovať svoju mamičku, ktorá im rozhodne vzorom byť nemohla. Pozerateľné, uveriteľné ()

Ukrizku

Holky to hrály dobře, ale tomu scénáři se místy nechtělo věřit... Co je však podstatné si přiznat, jak zvrácené je a"sociální" virtuální prostředí. Jedna věc je něco šíleného udělat, druhá věc je, zda může být rodinné utrpení polehčující pohnutka k vraždě, ale úplně jiná věc je, když si ti dnešní mladí lidé skutečně myslí, že těch 300 lidí na druhém konci chatu jsou jejich skuteční kamarádi. Propána, co je to za soudobé zoufalství, když tolik "přátel" akceptuje plán matkovraždy, následně se baví tím, že se to stalo a kdyby nebylo jednoho žárlivce, všichni s tou informací žijou klidně dál. Kde jsou normální mozky a zdravé emoce v okolí, které těm dvěma pomohou reálně zvládnout potíže? ()

Hemlock

Opravdu neee... Když nad tím tak zpětně přemýšlím, hrál tam vůbec někdo sympatický?? Matka byla best of kráva, takže hvězda za to, že se jim to povedlo, jinak nuda a děs... ()

mivr

Kvalitný skutočný príbeh, celkové stupňovanie hlavného problému bolo dobre zvládnuté. Mám problém uveriť, že sa tento príbeh skutočne stal. 75%. ()

david666

Mám rád Abigail, tudíž hodnotím výše než bych hodnotil, kdyby tam hrál někdo jiný. Jinak se jedná o tuctové krimi i když se film tváří jako že se to fakt stalo. Nevím.. ()

r007

Přímo neuvěřitelný film. Tak silně emocionálně napjatý téměř bez přestání, to se hned tak nevidí. Držela jsem holkám palce do poslední minuty, a pořád mi ještě nedochází, jak k tomu došlo. Prostě tomu nemůžu uvěřit, že něco takového se mohlo stát. Stačilo málo a všechno by dopadlo jinak. Obě herečky fascinující výkon ! ()

Saxos

Když se zamyslíme, tak pravdu měl pan soudce. Vražda je vražda. Nejvyšší trest? Sotva. Jedno děvčátko odsedí 4 roky v base a druhé 3 roky v pasťáku, to za vraždu I. stupně jde. ()

notozjano

Je zde slušně vykreslen jednotlivý charakter postav, což taky znamená se trochu víc soustředit na děj a to je docela podstata pro vychutnání si tohoto dosti přijatelného filmu. Líbí se mi práce režiséra a věřím tomu, že herci se občas zapotili. Je škoda, že dějem jen na krátko popisuje jednotlivé události, na krásnou stopáž by se toho dalo vymyslet. ()

SpicyNugget

Sestry Sandra a Beth se už zase musí stěhovat. Žijí se svou matkou alkoholičkou, která střídá chlapy jak ponožky. Holky nejsou problémové a ve škole mají super výsledky, ale když je matka táhne na ještě větší dno a její nový šamstr začne Beth osahávat, vymyslí holky šílený plán, jak se matky zbavit… Ve finále mi jich bylo líto. Než abych žila s těmahle dvěma debilama, tak bych jednoho z nich taky s klidem odpravila. Nedivila jsem se jim, nikdo jejich volání neslyšel. Ale k filmu - zpracování se mi nelíbilo, postavy ano, ty byly sympatické. Ale děj byl nezáživný, nemastné neslané. Vsuvka s bratrem byla zbytečná. ()

HororSamael

Z prvu se zdálo, že to bude nuda, ale něco mi nedalo a vydržel jsem až do konce. Nakonec musím usoudit, že celý film byl pojat takovým opačným způsobem. To nejhorší bylo na začátku a konec byl přesně dokonale udělaný k tématu filmu. Jediné, co nechápu, je uvedený žánr a to, že je "mysteriózní".....Opravdu není.... Celkové hodnocení 70% ()

doriana.g

Někdo už by to měl říct nahlas. Abigail jako prcek dvakrát dobře zahrála, ve Znameních a v Little Miss Sunshine. Bohužel vyrostla v bezkrkou, stále stejně přiblble se tvářící, přehrávající, podivně při chůzi se kývající tlustorukou obludku, kterou ale všichni bůhvíproč obsazují do role krásek (Final girl, proboha!!!). Ta holka mě prostě irituje, co se dá dělat. Zato ošklivka Lucka -Georgie mě příjemně překvapila, když se poprvé zařehtala, byla jsem její. Ale proč to píšu. Celý tento příběh by pro mě měl smysl, jen pokud bych to postavám uvěřila. Tady to vyšlo na 50%, půl hvězdy ožralé matce a jsem na třech. ()

fabregas1

Někdo píše neskutečné, výborné. Já to vidím spíše na nudné, trapné a bezvýznamné ........... a naprosto negeniální. Kromě Maminky mě tam všichni ( herecky ) srali. Tento film mi přišel hodně naivní a trapný. ()