Mirai nikki (TV seriál)

• Japonsko

未来日記

Future Diary

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Psychologický / Romantický / Thriller

Japonsko, 2011–2012, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Mirai Nikki nie je skvelé anime. A vlastne ani bohvie ako dobré. Záporné stránky tu prevládajú nad tými kladnými a dospelého diváka to bude skôr dožierať ako baviť. Lenže tentoraz je to jeden z nemnoho prípadov, kedy dávam mojim vlastným pocitom než objektivite a bezúčelnej filozofii (inak by to bolo len za dva). Toto anime je totižto jedno z tých, ktoré ma zatiahli do japonskej kultúry a za to mu impozantne vďačím. V tejto dobe už síce nemám čo len najmenšiu chuť sa na to pozrieť znovu (pár krát som sa o to pokúšal, no už mi to veľmi nebolo po chuti), no stále k tomu mám akúsi autoritu. Určité veci mám stále vryté v pamäti a v žiadnom prípade by som ich z nej nechcel dostať preč. Obzvlášť túto perfektná skladbu: https://www.youtube.com/watch?v=FpSu77yl5W0(14.8.2018)

• Carol Pifková

Fajn mám za sebou prvé tri časti a strašne mi to pripomína Deadman Wonderland. A i veľmi podobné pocity mám. Tak ako pri Deadman Wonderland tak aj pri Mirai Nikki sa mi akosi zle pozerá na hlavného hrdinu. Je mi nesympatický a tak isto je to s hlavnou dievčenskou postavou, ktorá mi je sympatická i keď táto v Mirai Nikki o trošku menej. Tak si vravím, či neoľutujem to, že som si vybrala práve tento seriál keď má 26 častí. Ak ma to nebude naďalej baviť, dopozerať to do konca bude pre mňa trápenie. To ako nemyslia vážne s tou cenzúrou! Tak teraz som fakt nasratá! Oni to fakt myslia vážne, bože buzeranti! Už ma to začína srať presne ako Deadman Wonderland a strácam chuť to pozerať....... Takže som už za polovicou seriálu a pocity z neho mám stále tie isté. Ešteže tá Yuno je taká divná... aspoň kvôli nej to dopozerám lebo je ako z "cvokhausu". Tak ako 25. časť tak tá Murmur či jak sa to volala, tak to bol fakt hrozne hrozný trapas. Otras. Som rada, že to mám konečne za sebou. Ale priznávam, že Yuno bola perfektná postava, a v mojich očiach celý ten príbeh hnala dopredu. Zato Yukki je urevaný kretén, čo to hrá potom na drsného a aj tak sa chuj potom rozreve. Mňa len tak neoblafne! Hajzlík jeden.(22.1.2014)

NÁŘEZ! Všetká poklona pánom Sakae Esuno a Naoto Hosoda. Toto anime ma dostalo, aj ked ešte nebolo odvysielané komplet, videl som len prvých 12 epizód, neviem sa dočkat ďaľsích epizód. Toto je proste nieco také, čo tu dlho nebolo, ba... aj keď bolo, nepametám sa kedy. Čo epizóda, to nepredvídateľné situácie a udalosti, ktoré Vás ženú vpred a idú tempom ako buldozér na húsenkovej dráhe, ktorý valcuje všetko čo jej stojí v ceste. Dokonalá animácia spojená s úžasnou terrorovou hudbou, výborne napísané postavy, ich psychológia a atmosféra robia z tohto anime klenot na ktorý sa len tak ľahko nezabudne a evidentne poznačí väčšinu ostatných manga/anime tvorcov a fanúšikov žanru. Potlesk! PS: Dovolím si pripomenúť ešte jednu drobnosť - Prvé anime, pri ktorom som sa v niektorých momentoch FAKT bál a mráz mi behal po chrbte. Totiž toto anime nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. OST za 5*.(8.1.2012)

• SonGokussj

Chvílemi se mi anime líbí, poté se z pohledu od okna kouknu na monitor a zjistím, že mě na tom štve víc věcí, než těší. Mirai Nikki, příběh o šanci být bohem v tomto bídném světě. Hlavní hrdina Yukki, křehký klučina, ufňukaný a pištící skřet, poslat ho do Mordoru, tak všichni pláchnou a Sauron zešílí... Kluk, který odmítá sex s půvabnou dívkou, která po něm šílí. Kluk, který chce zachránit každého, i když na něj minutu zpětně stříleli z pistole, vrhali sekery, chtěli uříznout hlavu, nebo ho nechat vybuchout. Má neuvěřitelné ochranářské sklony. Vůči sobě. Je to posera největšího kalibru. Jeho společnice zas psycho největšího kalibru, mnozí vrahové by se měli co učit. "Cokoli se dá vyřešit zabitím někoho jiného." Další postavy jsou nevýrazné. || Mám za to, že manga je o dost lepší (případ Naruta / Bakumana / Claymore), proto jsem se začetl do pár kapitol a jsem rád, že Mirai Nikki dovede něco nabídnout. Ne mnoho, každopádně něco ano. Manze bych dal tak ***, anime je zpracováno příšerně... Proto hvězdy dvě. Opening je velmi pěkná a návyková záležitost. Protože vím, jak to dopadne (manga), dovedu si představit, jak to zkazí. Pokud se mýlím, hodnocení změním. Prozatím 35% || Po 16. episodě se přestávám koukat, je to ufňukané, přehnané, nelogické a ... Velmi slabé. 35%(22.12.2011)

• Tsukikage

V realitě je to, že nejsilnější, nejchytřejší (nejlépe od obou trochu), popřípadě s největším štěstím a zdravým rozumem, vyhraje. Ve filmu je to, že ten s největším srdcem, hrdinstvím, popřípadě s přáteli, vyhraje. Ale mirai nikki nám zde předkládá úplně nový originální pohled. Myslím si, že by to určitě zabralo i v realitě nebo ve filmu. Od teď pokud bych se ocitl v šíleném deathmachi budu postupovat stejně jako hlavní hrdina mirai nikki. Budu ten nejslabší, neboť nejslabší zvítězí. Budu ten nejhloupější, neboť ten nejhloupější zvítězí. Budu ten nejuřvanější a nejvyděšenější, neboť ti také zvítězí. Bez šance, bez záchrany, bez plánu budu padat do jedné pasti za druhou a místo plánu na únik budu brečet, čekat, otálet a nepochopeně zírat do prázdna. Nebudu se umět o sebe postarat, ale přesto se budu snažit zachránit ostatní, kteří mě chtějí zabít. Mojí tajnou skrytou zbraní, před kterou se budou všichni třást, mojí tajnou schopností bude naivita. Jelikož nedokážu být hlavním hrdinou, kterého si budou všichni vážit, budu se muset třást a naříkat. Nic jiného bych přece dělat nemohl. A když nastane ten den, kdy mi bude okolí usilovat o život, zůstanu tam, kde mě všichni mohou najít, zůstanu na ráně, abych všem usnadnil pátrání, neboť proč bych jim znepříjemňoval život. Klíčem k úspěchu jsou tyto vlastnosti, tyto přednosti, které mě činí tak odlišným od všech ostatních, ty mě jednou v takovémto boji zachrání.(21.8.2014)

• - Po záverečných titulkoch niektorých dielov nasledujú krátke scény. Jedná sa o špeciálny doplnok s názvom Ura Mirai Nikki Specials, v ktorom vystupuje jedna z vedľajších postáv seriálu, Mura Mura. (TomX2)

• - Úvodná pieseň pre diely 1-14 je od japonskej metalovej skupiny Yousei Teikoku. Názov piesne je "Kuusou Mesorogiwi." (Pegassus)

• - První ze dvou závěrečných písní „Blood Teller“ nazpívala zpěvačka Faylan. Ta druhá „Filament“ je od kapely Yousei Teikoku. (CarnTheNunya)