Reklama

Reklama

Epizody(26)

Obsahy(1)

Jedinou náplní života Amana Jukitera bylo psát si deník do svého mobilního telefonu a povídat si se svými imaginárními kamarády v imaginárním světě. Kamarád, Bůh imaginárního světa, Deus Ex Machina, vymyslel novou hru, která Jukitera nenechá stranou ani v reálném světě. Nejprve se mu v mobilu začnou objevovat zápisky jeho vlastní budoucnosti, čehož vykutáleně využívá a hned poté se dozvídá, že není sám. Je dalších jedenáct a všichni jsou součástí hry na život a na smrt! Zabij je všechny a staň se novým Bohem! (Zíza)

(více)

Recenze (47)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotenie častí: 8 60 % 1 - 4, 6, 10, 13 - 16 80% 5, 7, 9, 11, 12, 17 - 26 100% Spoilery. Hra s vysokými stávkami. Môžete zomrieť alebo sa stať bohom. Všetko alebo nič. Nič viac, nič menej. Hlavný hrdina otaku si musí uvedomiť, že svoj život musí uchopiť do vlastných rúk. Hlavný hrdina Mirrai Nikki je niečo ako Phillip J. Fry vo Futurama - nie je to najprepracovanejšia, ani najzábavnejšia postava, ale vďaka svojmu kladnému charakteru, naivite a progrese postavy je najvhodnejším charakterom pre hlavnú postavu v Mirrai Nikki. Neustále zmeny budúcnosti bavia a sú zdrojom napätia. 12 vyvolených ľudí má v mobile denník budúcnosti. Žeby nejaká metafora na závislých ľudí, ktorí sú otrokmi technológií viac, ako žijú svoj život? Aj keď postavy dosť často menia svoje rozhodnutia, dá sa to odpustiť, keďže sú kvalitne napísané a dej stále baví. Jednotlivé časti sa dajú rozdeliť na epické a menej epické, ktoré epickým pripravujú pôdu. V prvých častiach by to vylepšila scéna o morálke s učiteľom, Yukim a Yuno, dodala by tomu zvrátenejší ráz. 5. Konečne úplný prerod z pasívneho pozorovateľa na aktívneho hrdinu. 10. Časť, kde si postavy trochu oddýchnu, ale vážne len trochu, lebo rafinovaná manipulácia ostatné ohrozenia na ne číhajú na každom kroku. 18. - 22. Z Yukiho sa stal chlap s jediným cieľom. Chladnokrvné rafinované plány sú pretkané brutalitou a smutnými úmrtiami postáv, ktoré sú motiváciou pre vlastníkov denníkov. Premyslené hry sa nehrajú len na zemi, ale aj v sídle boha časopriestoru. Šlape to každou minútou a každou zákrutou dejovej linky. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Nářez? Ne, běs. On je charakter, který by měl zemřít jako první - já se na toho usoplenýho sraba prostě nedokážu dívat! A co teprve jeho "přítelkyně"? Juno je postrach. Jedna její osobnost je vraždící maniak a rozhodně to není nic, co bych obdivovala nebo na co bych chtěla koukat. Druhá její osobnost je typická pipka, co ťuťuňuňu a já se tak stydím a tady máš obentó a pro tebe cokoliv a já tě tak lavískuju a nikdo jiný tu pro tebe není kromě mě... tenhle kus charakteru je pro chlapi, co potřebujou vládnout světu a chtějí mít po boku typickou japonskou ženu z představ minulého století. A přitom si myslím, že Jukiteru by takovou roli zastával mnohem lépe... A pak je tu ještě ten kus Juny, který mám ráda - nevraždí jak smyslů zbavená, nemluví tím svým cukrkadlovým hláskem na Jukitera, ale rozumně spolupracuje s někým dalším (ne s Jukiterem). Bohužel takových chvílí je pomálu. Nápad zajímavý, ale má na můj vkus až moc postav s charaktery, které prostě nemůžu vystát. Já bych chtěla "silného" hlavního hrdinu. Místo toho mám počůránka a psychopatku. Ne a tahle kombinace mě nebaví. A proto tak nějak mám ráda z celého anime jen dvě postavy Urjú Minene a toho policajta, co ji furt "chytá". Slabé 2*. Nic mi to nedalo, možná tak pálení žáhy... V manze možná lepší, ale přesto má nechuť k postavám se nezměnila. ()

Reklama

-Victor- 

všechny recenze uživatele

Mirai Nikki neboli Future Diary nás zavede k osudům věčného outsidera Amana Yukiteru. Yuki nekomunikuje se svými spolužáky, ale zato si vše vynahrazuje tím, že si vede deník ve svém telefonu. Popisuje v něm vše, co se okolo děje... Yuki žije spokojeně ve svém vnitřním světě a občas si dokonce povídá s bytostí Deus Ex. Yuki si myslí, že Deus je pouze výplodem jeho fantasie, nicméně Deus Ex mu jednoho dne nabídne zajímavou hru. Yuki přijímá, ale zdaleka neví, jaké to bude mít následky... Deus Ex Machina určil 12 vyvolených, kteří se utkají v boji na život a na smrt a vítěz bere doslova vše - stane se totiž Bohem, Pánem času. Každý z vyvolených má svůj vlastní unikátní deník, který je svým způsobem schopný předvídat budoucnost či plánovat co nejlépe strategii pro odstranění ostatních. Yukiteru má jediné štěstí, že se na jeho stranu přidá dívka Gasai Yuno - též jedna ze soutěžících. Yuno je totiž yandere. Nedělá ji problémy jak rozdávat zamilované pohledy na Yukiho, tak chladnokrevně zavraždit kohokoliv, kdo by mu chtěl ublížit. Koho ze všech nejvíce Yuno nesnáší, jsou ostatní dívky... Pro ilustraci budeme Yuno citovat: Yuki, ty přece nepotřebuješ žádné kamarády. Máš přece mě... Během cesty k vítězství se uzavírají aliance a nikdo si nemůže být jistý svou převahou ve hře. Nakonec nutno říci, že Amano Yukiteru je naprosto nesympatická postava a nebýt Yuno, příběh by už zbytek nezachránil. Na seriál by se prostě kvůli Yukimu nedalo dívat. Ale psst, Yuno to neříkejte. | Předchozí text platí přibližně do 12. epizody. Anime se určitě vyplatí dodívat až do konce. Nakonec mi byl i Yuki sympatický :). ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Fajn mám za sebou prvé tri časti a strašne mi to pripomína Deadman Wonderland. A i veľmi podobné pocity mám. Tak ako pri Deadman Wonderland tak aj pri Mirai Nikki sa mi akosi zle pozerá na hlavného hrdinu. Je mi nesympatický a tak isto je to s hlavnou dievčenskou postavou, ktorá mi je sympatická i keď táto v Mirai Nikki o trošku menej. Tak si vravím, či neoľutujem to, že som si vybrala práve tento seriál keď má 26 častí. Ak ma to nebude naďalej baviť, dopozerať to do konca bude pre mňa trápenie. To ako nemyslia vážne s tou cenzúrou! Tak teraz som fakt nasratá! Oni to fakt myslia vážne, bože buzeranti! Už ma to začína srať presne ako Deadman Wonderland a strácam chuť to pozerať....... Takže som už za polovicou seriálu a pocity z neho mám stále tie isté. Ešteže tá Yuno je taká divná... aspoň kvôli nej to dopozerám lebo je ako z "cvokhausu". Tak ako 25. časť tak tá Murmur či jak sa to volala, tak to bol fakt hrozne hrozný trapas. Otras. Som rada, že to mám konečne za sebou. Ale priznávam, že Yuno bola perfektná postava, a v mojich očiach celý ten príbeh hnala dopredu. Zato Yukki je urevaný kretén, čo to hrá potom na drsného a aj tak sa chuj potom rozreve. Mňa len tak neoblafne! Hajzlík jeden. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Chvílemi se mi anime líbí, poté se z pohledu od okna kouknu na monitor a zjistím, že mě na tom štve víc věcí, než těší. Mirai Nikki, příběh o šanci být bohem v tomto bídném světě. Hlavní hrdina Yukki, křehký klučina, ufňukaný a pištící skřet, poslat ho do Mordoru, tak všichni pláchnou a Sauron zešílí... Kluk, který odmítá sex s půvabnou dívkou, která po něm šílí. Kluk, který chce zachránit každého, i když na něj minutu zpětně stříleli z pistole, vrhali sekery, chtěli uříznout hlavu, nebo ho nechat vybuchout. Má neuvěřitelné ochranářské sklony. Vůči sobě. Je to posera největšího kalibru. Jeho společnice zas psycho největšího kalibru, mnozí vrahové by se měli co učit. "Cokoli se dá vyřešit zabitím někoho jiného." Další postavy jsou nevýrazné. || Mám za to, že manga je o dost lepší (případ Naruta / Bakumana / Claymore), proto jsem se začetl do pár kapitol a jsem rád, že Mirai Nikki dovede něco nabídnout. Ne mnoho, každopádně něco ano. Manze bych dal tak ***, anime je zpracováno příšerně... Proto hvězdy dvě. Opening je velmi pěkná a návyková záležitost. Protože vím, jak to dopadne (manga), dovedu si představit, jak to zkazí. Pokud se mýlím, hodnocení změním. Prozatím 35% || Po 16. episodě se přestávám koukat, je to ufňukané, přehnané, nelogické a ... Velmi slabé. 35% ()

Galerie (568)

Zajímavosti (6)

  • První ze dvou závěrečných písní „Blood Teller“ nazpívala zpěvačka Faylan. Ta druhá „Filament“ je od kapely Yousei Teikoku. (CarnTheNunya)
  • Úvodná pieseň pre diely 1-14 je od japonskej metalovej skupiny Yousei Teikoku. Názov piesne je "Kuusou Mesorogiwi." (ČSFD)
  • O první ze dvou úvodních písní „Kuusou Mesorogiwi“ se postarala kapela Yousei Teikoku. Tu druhou „Dead END“ nazpívala zpěvačka Faylan. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama