Billie777

Hezký film. Ze začátku se trochu pomaleji rozjíždí ale jak se na scéně objeví Zoe Kazan, je o zábavu postaráno. Film je vtipný i smutný, ale hlavně inteligentní a sympatický. Hlavní herecká dvojka je skutečně skvěle vybrána a je okouzlující. Dramatická scéna ke konci byla výborná, možná, že byla škoda film "kazit" následujícím happy endem. Ale ráda se k Ruby Sparks po čase vrátím, moc mě to bavilo. ()

Hanys_

Určitě zajímavý nápad, ale jako komedie to u mě dost selhalo a na pořádné drama dojde až ke konci, což už je trochu pozdě. 5.5/10 ()

valasek.m

Krásné dílko, originální nápad, už douho se mi u romantického filmu nestalo, aby mě takhle chytil.Krásní herci, super atmosféra.Prostě nezáviskák jak ma byt. ()

peetriss

Milá a originální romantická komedie s hořkou příchutí, která se po poněkud pomalejší první polovině rozjede v zajímavou podívanou o lásce k vysněné ženě řízené údery psacího stroje s poselstvím, že láska nikdy nemůže fungovat plánovitě, nýbrž pouze cestou přirozenou a procítěnou. Základem úspěchu je inteligentní a skvěle napsaný scénář představitelky titulní role Zoe Kazan, která si roli ušila sobě na míru a na jejím výkonu to je znát, skvěle jí sekunduje její filmový i skutečný partner - minimalistický Paul Dano. ()

lucijelucije

Pro mě je Ruby Sparks velice milá, ale usedlá komedie..Sice je nápaditá, ale ne na dlouho. Je veřejná a trochu těžkopádní. A ve mě vzbuzuje sporný i když ne negativní dojem. ()

Jeržik

Nejúchylnější romantika v okrese. Nevím, zda mě víc děsí záměr filmu ztotožnit diváka s intimními vztahovými cukrlinkami navěšenými na milostnou linii o pošahaném a zakomplexovaném individuu, co s neskrývanou radostí duševně a fyzicky šikanuje svou emocionáně nevyrovnanou přítelkyni, nebo vesměs pozitivní reakce diváctva přehlížející tento očividný fakt! V momentě, kdy se labilní Paul Dano vesele usmívá poté, co "vymrdá" se svou odcházející partnerkou způsobem, že ani nakládačka ozubeným boxerem spojená s celodenním znásilňováním ukrajinsko-filipínskou mafií by jí nemohla způsobit větší psychické trauma, jsem věděl, že tohle není film pro mě. A to, že hlavní postava napravila incident dvěmi napsanými větami, mě v tom jen ujistilo. Krásný a dojemný závěr dávající hrdinovi druhou šanci, místo toho, aby jej v okovech a za zvuku policejních sirén deportoval do nejhorší díry v americe, kde by každodenně zažíval svou vlastní polívčičku, mě jen utvrdil, že tvůrci tohoto díla o lidech a vztazích příliš neví. Jestli je láska magie, tak tenhle film je čarodějnictví. A pokud si pamatuji, v těch lepších dobách se za to třeba upalovalo... 30% A ano, Little Miss Sunshine očividně nebyla náhoda. ()

ApsidalTill

"For Her." Ja neviem, asi každý by chcel prežiť v reále to čo ústredná postava tejto príjemnej romanci. Stvoriť si druha na vždy, avšak každý by určite nechcel aby mu ten druh patril ako majetok a chcel by ho vidieť slobodného. No a to je práve to, čo je nemožné a nezlučiteľné s myšlienkou slova Stvoriť. ()

Marys

Veľmi zaujímavý námet a príbeh podaný jemným, citlivým a nie príliš americkým spôsobom, čo asi režisérske duo už celkom charakterizuje. V Little Miss Sunshine mi tento formát prekážal, pri Ruby Sparks bol ale celkom trefný a príjemný. Na rozdiel od Stranger Than Fiction, ktorý sa pohráva s podobným fantasy projektom si myslím, že Ruby Sparks svojím jemnocitom a vykreslením vzťahu zanechá oveľa hlbšiu stopu na mojej mysli. ()

Terezinka198

Čekala jsem něco lepšího, přišla pouze nekončící nuda. I tak dávám 1* za jakýsi pokus vynutit si u mně smích. Nepovedlo se, zaduste se tou hvězdou! ()

BorisHron

Vzhledem k tomu, že mám k JDS jistou afinitu, asi nemůžu hodnotit jinak než hodně kladně. Námět rozhodně není nijak originální (viz Stranger Than Fiction), ale scénář je naopak bez-vadnej. Nejvíc hodnotý je asi vykreslení vztahu v určitých momentech a Calvina jako control freaka. Přestože je to celý hrozně příjemný a tak, nějak mě to napodruhý nijak nepohltilo. Jednoduše tomu chybí něco, co má pořád Little miss sunshine a co jednu dobu mělo 500 days. Což neumim nijak pojmenovat. ()

punk_zero

Slobodným ľuďom sa to dobre pozerá. Ja som jeden z nich, hoci na svoj vek (22 rokov) ma to veľmi netrápi. Herci boli sympatický, dej príjemný len mi tu chýbala väčšia akčnosť. 75% ()

neneka

V úvodu/obsahu tohoto filmu je napsáno, že jde o "romantickou komedii", ale já musím přiznat, že pro mě to komedie nebyla ani trochu, ačkoliv humorných míst, obzvlášť na začátku filmu, jsem tam našla hodně a úplně se tetelila blahem. Prvotním impulsem, abych se na Ruby Sparks koukla, bylo hlavně napojení na Malou Miss Sunshine, kterou miluju!. Že tento snímek natočili stejní režiséři a hlavní postavu ztvárňuje Paul Dano, který patří mezi ty, jež si všímám, bylo pro mě jasnou pobídkou. Nebudu se pouštět do něčeho, co neumím, tedy do sofistikovaných komentářů, takže jen velmi pocitově - ze začátku pro mě určitě mnoho zajímavých a chytlavých momentů, nápadů, kdy jsem byla hodně zvědavá a napjatě čekala, kam to povede dál? Aby po nějaké době po vtipu veta, zato dostatek smutku. Momenty a nápady ale pro mě stále stejně zajímavé. Jen bych tentokrát film v určité rovině smutku, do jaké se pusunul, i ukončila. Romantický závěr tam byl z mého pohledu už navíc. ()

Bukk

Plynulo to hezky, ale zas tak něco světoborného to nebylo. Pro mě nastal TEN moment ve chvíli krize Calvina a Ruby. "You´re a genius!" Konec je bohužel lehce předvídatelný a film by mě zasáhl mnohem víc, kdyby se už Ruby nevrátila. ()