Komisař Mattei (Daniel Auteuil) se chystá zatknout známý gang bankovních lupičů. Do střetu s policií ovšem zasáhne dobře ukrytý odstřelovač (Mathieu Kassovitz), který zastřelí několik policistů a díky kterému se zlodějům podaří uniknout. Jeden z nich je však vážně zraněn, což gang donutí ke změně plánu. Zatímco vyhledají lékaře (Olivier Gourmet), u kterého se ukryjí, komisař Mattei vyhlásí masivní pátrání... Vyšetřování komplikuje fakt, že záhadný odstřelovač de facto neexistuje a najít sebemenší důkaz, který by ho usvědčil, je takřka nemožné. S výsměchem do tváře je komisař Mattei nucen použít jiných prostředků, jak vraha usvědčit. (North Video)

LexBarker

Když chci vidět pořádně drsný a temný francouzský film, kde hraje Daniel Auteuil, pustím si MR 73, nebo Válku policajtů. Pokud chci vidět francouzskou kriminálku, kde mohu fandit gangsterům a kde se zároveň vyskytují dobře napsané postavy, podívám se na Gang Story. Pokud bych se však chtěl nudit a z nudy hledat chyby ve filmu, vidět Daniela ve své roli naprosto bezvýrazného, ztrácejícího se v plytkém ději, tak pak bych zvolil tenhle nezajímavě natočený příběh na který zapomenu ještě než skončí... ()

DavidS.

Pro komisaře Cattaniho by byla pouhá bankovní loupež málo, proto je třeba přidat úchylného doktora trýznitele, mrtvé syny, zoufalé manželky a trochu těch tajemství z vyšších míst... Žánrový nepodarek bez postav, kterým by šlo aspoň minimálně fandit... ()

kolemjdouc

klasická francouzská střílečka.Mohlo to mít trochu větší grády ale i tak to bylo dobré - ne skvělé:Hra na kočku a myš ()

Hapretor

Nudné, dějově hodněkrát ohrané. SPOILER ALERT: Od jednoho snajpra se dostanem k psychopatovi, co vězní a týrá ženy, zjistíme, že syn hlavního detektiva byl taky psycho, všichni pachatelé se znají, vše je nějak propojené, každý má temnou minulost, záleží jen, kdy vyjde na povrch, završeno emotivním koncem. Překombinované a ohrané. Už v půlce filmu to bylo na mě moc informací. Navíc Auteuil vypadal velmi unaveně. ()

agassi68

Protipól amerického Snajpera. Cítiť európske poňatie založené viac na psychológii postáv ako na bezbrehej akcii. Mathieu Kassovitz prekvapivo herecky prevalcoval Auteuila. Nebudem riešiť pravdepodobnosť takéhoto príbehu, či spájanie už videných scén z iných filmov. Dej sa posúva bez hluchých miest, muzika ho podporuje na 100%, akcia nechýba, záver nezmrvený. U mňa 85%. ()

MickeyStuma

Thriller s typickou francouzskou hutnou atmosférou snažící se udržet tento potenciál za každou cenu i navzdory nejasností a nelogičností v ději. Určitá předvídatelnost nijak nepřekvapí ( co také nového u takového žánru vymyslet), ale zamrzí rozpad děje do dvou rovin. Stává se to zmatečným a nelze rozeznat co je vlastně hlavní dějová linka. Akční scény jsou však na úrovni a Daniel Auteuil po celou dobu vystupuje zcela adekvátně. Silný jednoduchý příběh je gradován do co největší grandióznosti, což se tvůrcům vcelku podařilo. ()

Nail

Vcelku o ničem krimi. Děj byl takové pomalé, dost předvídatelné. Herecké obsazení a výkony taky průměr. Rychle mi asi zmizí z paměti. ()

Acrobat

Lyrickosť obrazov a nevypovedaného neznamená nič iné ako potrebu diváka si všetko dovysvetliť. Jeden taký na úvod: „Danny trejo rozbitý na podlahe môže hýbať len perami a hovorí len jedno meno: Šeptom prezrádza bol to Van Zant. De Niro nelení a koná. Kilmer takisto rovnako v bezrečových intenciách....“ Výborne podnetný potenciál, ktorý som videl od začiatku filmu do konca v každom sebamenšom detaile zostal tragicky nevyužitý pre krátkosť scenára, ktorý písali behom pri prestupe z metra do TGV. Všetko to malo položené Petrove základy. Policajt so šibnutým synom trápený minulosťou, Kassovitz s úderom na diváka, smrť číhajúca na každého, žena, dieťa, obraz, Francúzi. Miestami sa zdalo, že Matthieu trocha naznačoval režisérovi čo má robiť ako skvelý znalec kriminálneho prostredia. Tma, tma, tma náznak hlavy z vody, beh utýranej lesom, dážď. Snaha urobiť film mne prítulným pre surovosť, a latentnú beznádej. Každý hnaný osobnou túžbou, zvrátenou vášňou. Uvažujem nad tým aj počas hudby záverečných titulkov. Presne ten Crashovsky, Heatovsky podtón mal robiť dôraz napríklad v buchnutí päsťou po stole z dvoch mŕtvol na bočnej parížskej ulici. Možno si to všetko len namýšľam, ale epickosť povedzme dvojhodinovej bitky Paríža proti Gueteurrovi v dobre rozpracovanom scenári (stačila by jeho úplnosť!!) mohla vyjsť. Le Guetteur je pre mňa len a len konceptom k niečomu väčšiemu, dokonalejšiemu, ktoré však neuzrelo svetlo filmového svetla a ostáva si ho len prifarbiť vo vlastnej hlave, predstavách. (videné 11.11.2013, BDrip) ()

Franc1s

Na francouzský poměry hodně slušná kriminálka! Zajímavě propletenej příběh, co se točí kolem skupinky co vykradla banku spolu s mistrem snajprem, samozřejmě nechybí zrada, ženský a pár vystřílenejch nábojnic. Pomalé napínavé tempo střída zběsilej střih, kterej mi tu ale vůbec nevadil. Jinak herec co hrál toho snajpra, by mohl vyrazit i do světa :D 7/10 ()

kolik27

Acha jaká to úleva od přehnaných akčních divácky dokonalých scén ze zámoří. Béčková krimoška z Francie stojí za shlédnutí, sice si ji pustíte jen jednou z důvodu celkové kvality, ale žádný otřes to neni. ()

Budisovie odpad!

Už dlhšiu dobu som nevidel taký predvídateľný film akurát tak s dobrými začiatočnými titulkami. Škoda peňazí, škoda času. Strašné chyby a neprehľadný dej. ()

boumik

No tak tendle film byl faj nestačil jsem se ani rozkoukat a byl konec . Svižnej střich sice někdy až moc ale určitě film stojí za zhlednutí. ()

mac000

Solidně vybudované napětí, stupňující se v první hodině filmu, se tvůrcům nedaří udržet a pomalu se vytrácí... Přesto ale dobrý příběh a výborný výkon D. Auteila a O. Gourmeta coby sadistického lékaře Franka. Ve filmu hraje i dcera režiséra M. Placida Violante. ()

a0001

Väčšinou som nadpriemerne spokojný s francúzskym filmom, tu je to však iné, istá kvalita tu je, no nie naplno využitý potencionál. Dej pôsobí nekonzistentne, miestami komorne, zbytočne chladne, kde chlad prebíja akciu a zápal deju. Nefunguje tu až tak veľmi ani charakter postáv. Tento snímok mal na omnoho viac. Žiaľ nevyužité... 55% ()

solisoli

Prvých 20 minút sa to celkom slušne rozbiehalo. Samotný kriminálny príbeh mal o čom povedať, kým dej nezačal blbnúť, až do scén, ktoré potom už moc nezaujali. Navyše chýbala väčšia kreativita, k tomu hlbšia náväznosť dejových prvkov, čo pripadalo, ako nejaká pozliepaná neforemná pavučina. ()

jjjerry

Na můj vkus přílis překombinováno. Hlavní hrdina mně taky k srdci nepřirostl. Je to taková průměrná ponurá kriminálka. ()