Posádka plukovníka Gradyho, která odstartovala k rutinní vojenské letecké misi, má problém. Poté, co selhal řídící počítačový systém zvaný "Fail Safe", změnil letoun s nukleární náloží a dvěma dvacetitunovými hydrogenovými bombami směr a nyní se nezadržitelně řítí na Moskvu s úkolem provést atomový úder. Prezident USA, generál Warren Black z Pentagonu i další specialisté na válečné operace horečně hledají způsob, jak katastrofě zabránit a celý svět se ocitá na pokraji jaderné války... (oficiální text distributora)

VaLLiK

Za me naprosto strhujici pribeh,ktery Vas pohlti a Vy si pomalu okusujete,jak to bude dale pokracovat. Vyborne obsazeni,komorni sceny a ta skvela atmosfera. Nekdy jsem nekriticky,ale tohle si plny pocet zaslouzi. ()

BGH

Viděl jsem ve stejný den obě verze a upřímně - ta z roku 2000 se mi líbila víc. Nevím, čím to je, možná tím, že verze z 1964 šla až druhá, možná tím, že herecké obsazení z roku 2000 mi přišlo lepší... ale asi nejvíc to bude ve formátu televizní inscenace. Paradoxně televizní inscenace mi přišla syrovější, reálnější, uvěřitelnější.. vtáhla mne mnohem víc do děje než klasický film... Opravdu vynikající počin. ()