Posádka plukovníka Gradyho, která odstartovala k rutinní vojenské letecké misi, má problém. Poté, co selhal řídící počítačový systém zvaný "Fail Safe", změnil letoun s nukleární náloží a dvěma dvacetitunovými hydrogenovými bombami směr a nyní se nezadržitelně řítí na Moskvu s úkolem provést atomový úder. Prezident USA, generál Warren Black z Pentagonu i další specialisté na válečné operace horečně hledají způsob, jak katastrofě zabránit a celý svět se ocitá na pokraji jaderné války... (oficiální text distributora)

rt12

Rozhodně zajímavý námět, pro mne až moc komorní zpracování, ve kterém jsou všichni herci stejně černobílý, ani jeden nevykukuje nad ostatní. Což byl patrně záměr, aby vyzněla daná látka. Stojí za zhlédnutí, ale já osobně se k tomuto filmu vícekrát vracet nebudu. ()

DonPedro

Remake Lumetova filmu Fail-Safe z roku 1964, který je tak důsledně stejný, až se nabízí otázka, jestli důvodem jeho vzniku bylo i něco jiného, než dát šanci další herecké generaci. Ta ve srovnání s kalibry typu Henryho Fondy nebo Waltera Matthau uhrála čestnou prohru na body, filmu sluší i černobílý materiál a kratší stopáž, která celkovému výsledku nijak neuškodila. ()

Had6

Neskutečný film. Mrazivá atmosféra. Napětí dosahovalo maximální hranice. Nevěřím nikomu, kdo bude tvrdit, že ho nechávalo dění ve filmu chladným. Původní verzi filmu jsem sice neviděl a uznávám, že zápletka v tomto remaku tedy není žádnou novinkou, ale je třeba se podívat na to, jak byla v tomto případě dívákovi přednesena. Nebylo potřeba desítek milionů dolarů a okázalých triků a výsledek je přesto nutno ohodnotit vysokým stupněm kvality. ()

lioncel

Připomínalo mi to televizní inscenaci ze špatného divadelního představení (chápu samozřejmě, že to mělo evokovat svou dobu), ale prostě to u mě nějak nezafungovalo .. až na ten strašlivý mrazivý závěr (záběry v New Yorku) .. to bylo už úplně něco jiného, přesto špatný a rozpačitý pocit zůstal … ()

Nautila

Velice nápadité, poutavé a smysluplné. Aneb o tom, jak si velcí muži hrají s figurkami, aniž vidí na skutečný povrch. A o tom, jak vše může zničit jedna technická chybka. O válce, kterou ve skutečnosti nikdo nechce, ale uvědomí si to, až když je pozdě. Sice jsme tenhle nápad tady už několiktát měli v jiném obalu, ovšem tady se tvůrci obešli bez triků a doslova nevylezli z komory. Napětí se buduje pouze zkrze telefonáty a mapu a pomocí klaustrofobních záběrů. Vlastně se to celé odehrává jen ve dvou místnostech a skvěle to funguje. Bohužel, za co musím strhnou hvězdičku? Za kameru. I přes tu napínavost mi kamera neuvěřitelně vadila. Celou dobu mi to připadalo, že je to nahrané na levnou digitálku a pak odbarvené. K tomu se místy nešikovně třese. Kvůli kameře jsem z toho ztratila část atmosféry a přes to jsem se zkrátka nepřenesla. ()

cariada

Mise která nejde odvolat, jak důmyslné, ale nebezpečné zároveň. Kdy stačí aby se pohnojil systém a letadlo s bombou už nejde zastavit, i když s pilotem mluví sám prezident. A třetí světová válka je rázem na spadnutí, zvlášť když letadlo míří na nepřátelské hlavní město. Jak z toho ven velice originálně i za cenu milionů obětí, Ale pořád lepší než válka. Doufám, že dneska to mají ošetřeno líp, aby k něčemu podobnému nemohlo dojít. ()

JohnSmith

Nemůžu se nevyhnout srovnání s Lumetovou verzí z roku 1964. Původní film mě neskutečně zaujal a chytil. O tomhle filmu se to říci nedá. Jsem si jistý, že kdybych neviděl původní verzi, dal bych vyšší hodnocení. ()

dopita

Moc pěkný herecký cvičení. Zdánlivě z ničeho, jen za pomoci herců, scénáře a schopnýho režiséra se podařilo z filmu vykutat velmi napínavou podívanou. Feministkám se to asi moc líbit nebude, ve filmu hrajou v podstatě samí chlapi. ()

Jespi

Po tomhle filmu mě pěkně mrazilo v zádech. Určitě bych jej nedoporučoval běžnému divákovi, dokonce ani ne divákovi, který si potrpí na náročnější filmy k přemýšlení. Tento snímek si můžete se vší atmosférou vychutnat pouze, pokud se zajímáte o problematiku, kterou nastiňuje, rád o ni diskutujete a popřemýšlíte. Převedení divadelní hry do filmové podoby se povedlo, film nepostradá logiku a vše se odehrává uceleně a přehledně. Herecké výkony se zde moc hodnotit nedají, ale určitě bych vypíchnul George Clooneyho. Bezesporu film, který stojí za zhlédnutí a za zamyšlení. Ovšem musíte být dobře naladěni a očekávat diskusi, ne akci. 90% ()

sona123

"Jak může tohle? Co může ale jiného?" Téma studené války, tolikrát přenesené na filmové plátno. Tentokrát tedy ne filmové, ale televizní - a možná to přidává na hodnotě, je to komornější a svým způsobem uvěřitelnější. Nejdřív mě bavilo sledovat, kdo ze slavných se k této skupince, která se snaží odvrátit katastrofu, ještě přidá. Ale pak mě chytil samotný příběh. A černobílá tomu taky sluší. Je to jiné a zajímavé a rozhodně tohle než všechny ty nabubřelé, monstrózní americké popcorn megafilmy. ()

aLPaC

Po trochu nudném úvodu (ale vzhledem ke stopáži opravdu krátkému úvodu) začíná jít do tuhého. Jak postupuje čas, atmosféra je opravdu napjatá, no a konec, přestože není nic vidět, masakr. Pachuť studené války je z toho cítit na míle daleko, což je určitě velké plus a vůbec si nedokážu představit, jak se cítili lidé, kteří v 60. letech viděli originál. To by muselo vyřešit asi moc hodně panáků. Přece jen tomu ale něco malinko chybí a televizní háv (i přes vynikající herecké obsazení i výkony) se nezapře. Nakonec dám 4 body, jelikož podobně laděný snímek "Den poté (1983)" mě dostal přeci jen o trochu víc. ()

bakeero

Originál mě dostal o něco víc. Ale to možná jen proto, že remake je takřka doslovný, nicméně pro dnešního diváka určitě stravitelnější. Takže si vyberte :-)) ()

rivah

Jde o doslovnou kopii filmu Fail-safe z r. 1964 Sidneye Lumeta s Henry Fondou jako prezidentem. Tento novější film je přirom mnohem slabší, méně přesvědčivý i méně strhující. Prostě zbytečný. Proto dávám jen dvě hvězdičky.(max.50%) ()

predsedajs

Samostatně by to bylo na čtyři hvězdy, ale chtě nechtě musím srovnávat s originálem. Je to sice jeho skoro věrná kopie, ale remake je chudší o zajímavou kameru, Henryho Fondu a i ostatní herecké výkony mi přišly v originálu tak nějak opravdovější. Lepší 3* ()