Posádka plukovníka Gradyho, která odstartovala k rutinní vojenské letecké misi, má problém. Poté, co selhal řídící počítačový systém zvaný "Fail Safe", změnil letoun s nukleární náloží a dvěma dvacetitunovými hydrogenovými bombami směr a nyní se nezadržitelně řítí na Moskvu s úkolem provést atomový úder. Prezident USA, generál Warren Black z Pentagonu i další specialisté na válečné operace horečně hledají způsob, jak katastrofě zabránit a celý svět se ocitá na pokraji jaderné války... (oficiální text distributora)

vozralec

Na tento film jsem narazil úplnou náhodou a hned jsem si říkal, že jsem to už asi viděl. A měl jsem pravdu. Akorát s tím rozdílem, že jsem viděl původní verzi. Tak jsem zkouknul i tuhle novější a musím říct, že to není špatné. Atmosféra je vynikající. ()

RedOctober

Remake vážné verze doktora Divnolásky, o to víc k zamyšlení jestli nejsou v některých případech jen špatná a ještě horší rozhodnutí. ()

Pai-Mei

Parádne vystihnutá atmosféra na americkom vojenskom štábe pri hroziacom jadrovom útoku počas studenej vojny. Film je čiernobiely a odohráva sa v jednej miestnosti. Možno ho priovnať k 12 angry men, aj keď samozrejme nie obsahovo, ale po stránke prevedenia. Zvlášť silne sú zobrazené záverečné udalosti filmu. Tento snímok som videl už dávno, ale zážitok z neho u mňa pretrval do dnes. ()

matusb

Kopia rovnomenneho filmu z roku 1964 ale v mnohych ohladoch prekonava svoj original. Vyborne herecke obsadenie, hlavne Richard Dreyfuss ako prezident, Brian Dennehy a moj oblubeny Goerge Clooney. Neuveritelne napinava zalezitost od zaciatku az do konca, filmu prospela aj kratsia metraz oproti originalu. A o dost lepsie spracovany a emotivnejsi zaver filmu. Pohlad na usmiatu tvar dievcatka, ktoru zaleje svetlo a... ...a potom koniec. ()

subic

Mise, která nejde odvolat, bombardéry mají tolik zabezpečení proti odvolání letu a shození bomb na Moskvu, že se tak stane. Slušně obsazená černobílá podívaná na to, jak to může být. ()

heethen

Po strhujícím zážitku z původní verze jsem byl zvědavý co nového do příběhu a zpracování přinese tento remake. Celkem mě tak překvapilo, že remake je téměř na chlup stejný, akorát s jinými herci. O tolik let později a remake nepřinesl dokonce ani barevné zpracování. Pravdou je, že nejde o remake v pravém slova smyslu, ale o televizní hru přenášenou v přímém přenosu a o to více si zaslouží pochvalu herci, kteří neměli šanci scény opakovat a vše se muselo povést na první pokus. S výkony Henryho Fondy a Waltera Matthau z původní verze se to samozřejmě nedá srovnávat, ale i tak je to strhující zážitek. Pokud se ale rozhodujete, jestli se podívat na původní verzi nebo remake, rozhodně bych nejprve doporučil verzi původní a pak až pro srovnání tuto verzi. ()

route60

Neodvolatelná mise je film který strčí hravě do kapsy leckterý hollywoodský velkofilm a ukazuje bez přikrášlení jak by to mohlo dopadnout při vší lidské blbosti a hlavně nekonečnému fanatizmu, zkrátka Dr. Divnoláska trochu jinak a vážněji. 100% film Stephena Frearse. ()

Víteček

Originál jsem neviděl, takže nesrovnávám. Film se mi vážně líbil, což dokazuje i to, že jsem u něj vydržel jsem u něj do tří do rána, přestože jsem ho zahlédl původně jen omylem. Zpočátku mi ani nedošlo, že film je z roku 2000 a je černobílý záměrně. Až když mi v hlavě docvakli herci, tak mi bylo jasné, že s mnou původně předpokládanou dobou vzniku není něco v pořádku. Ke konci bylo možná pár až příliš nepravděpodobných rozhodnutí, ale je to film, takže to tak asi musí být, aby dopadl, tak jak scénáristé zamýšleli. ;-) Určitě se pokusím shlédnout i originál a pak možná komentář a hodnocení pozměním. ()

Pete24

Když je dobrý příběh, stačí k natočení kvalitního snímku kamera, telefon, mikrofon a taky pár těch herců. Samotný film není až tak moc strhující a zábavný po celou dobu. Jenže ona vzestupná tendence se ve finále ukázala jako velmi správné řešení. Samotné hledání alternativních metod za jedno špatné rozhodnutí vygraduje k velmi radikálnímu řešení, které člověka donutí k většímu zamyšlení. Na otázku: "Jak bych to asi tak udělal já?" dodnes neumím odpovědět. Díky famóznímu závěru 80%. ()

The_God

Velmi povedený film, ve kterém se napětí stupňuje od pohodového počátku až do konce, u kterého takřka nedýcháte a snad první film, který konečně nekončí happy endem. Ukazuje, co všechno by se mohlo stát, pokud by se mělo zabránit atomové válce a že se nemuselo stát mnoho a opravdu jsme mohli dneska buď svítit, nebo být spáleni na uhel. Černobílý formát tomu dodává zvláštní kouzlo a celkově zkrátka velmi povedený film. Zasloužené 4* ()

Radek273

Zprvu to vypadá naivně a praštěně, konec je ale doslova nervy drásající! Právě kvůli němu stojí za to přečkat první hodinu a "vychutnat" si perfektně ztvárněný závěr. A to včetně nutně vyvstávající otázky o možné jaderné válce. ()

karnifex

Celou dobu jsem měl tendenci vnímat to jako komedii - a to ne z důvodu podobnosti s Dr. Divnoláskou (který mi ostatně nepřišel příliš vtipný), ale spíš pro absurdnost celé myšlenky: vyvolání jaderného konfliktu nešťastnou náhodou. Spoiler: Když pak americký prezident jako gesto dobré vůle navrhne bombardovat New York - to už opravdu nejde brát zcela vážně.. ()

pr.del

No teda jedním slovem " HUSTÝ" Drama od začátku až po konec.A když vemu v potaz to , že vše bylo natáčeno na jeden zátah, bez možnosti opakovat záběr, no teda WOW. ()

P@\/EL

Celkem dobré drama, které varuje před nebezpečím vypuknutí další světové války, což je při existenci dnešních jaderných zbraní dost závažný problém. Ze začátku jsem byl mírně překvapen, že je film černobílý, ale záhy jsem si na to zvyknul a nevadilo mi to. Na filmu bylo určitě zajímavé pozorovat praktiky a počínání stíhačů. Dále se mi líbily výborné dialogy mezi nejvýššími představiteli amerických a ruských ozbrojených sil. Film byl místy také napínavý. ()