Hrdiny zdařilého psychologického filmu je trojice losangeleských podvodníků: atraktivní čtyřicátnice Lilly Dillonová, její syn Roy a jeho snoubenka Myra Langtreeová. Zatímco Lilly pracuje pro sázkovou kancelář na dostihovém závodišti, Roy se živí drobnými podvody. Myra byla kdysi partnerkou excelentního podvodníka Colea, kterého však mnohamilionové podvody přivedly k nervovému zhroucení a trvalému pobytu v ústavu pro choromyslné. Nyní by Myra chtěla rozjet další podobné podniky s Royem, ale ten si uvědomuje, že na něco takového nemá a odmítá to, přestože by to znamenalo možnost vymanit se z vlivu panovačné matky. Kolotoč intrik, vzájemného sledování, podvádění, podrážení a vydírání se nezadržitelně blíží tragickému vyvrcholení. (oficiální text distributora)

Rob Roy

Předloha: Jim Thompson -- V Americe celkem klasika (check rottentomatoes, 4 nominace na Oscara, v žebříčcích se řadí mezi nejlepší neo noiry 90.let), ale já se přikláním spíš ke zdejšímu hodnocení. Moc utahané, statické a hlavně Cusack je nezajímavý herec, jeho postava ve mně nedokázala vyvolat žádný zájem. Výborná Anjelica Huston a pár pamětihodných jednotlivostí. Přitom zaděláno bylo na hodně, v cyničnosti je Jim Thompson rozhodně znát. Z méně známých neo noirů s koulema zkuste radši Romeo Is Bleeding. P.S. Původně měl film režírovat Scorsese, ale nakonec jen produkoval a dohodil Stephena Frearse. ()

Arsenal83

Na švindlířich bol hlavným švindľom hlavne fakt, že taká Anjelica Huston sa snažila byť zatraceně sexy, ale ona bola len zatracená. Vhodná do travesty show. 4 nominácie na Oscara ma ale prekvapili. Nuž, asi nebolo v tom roku z čoho vyberať. Film je z obdobia zlatého veku top filmov, tento sa medzi ne nezaradil. Pár podvodov tu vyšlo, ale inak dosť nevýrazné. ()

josieaddms

Ostuda! Co to jakože mělo být? Drama thriller o trojce úchylných idiotů? Tohle se vážně nedá sledovat. Jediná náplň filmu kromě nevinných oček Johna Cusacka, amerických prachů a drsňáckých dialogů je pouze nahá Annette Bening. Nemá to absolutně žádný příběh, ani zápletku. Nikdo tam není reálný, natož sympatický. Blbej mladík, slečna- prostitutka, a mladíkova střelená máti. Nepřišlo mi to ani napínavý, ani psychologicky zajímavý, dokonce mi to nepřišlo ani zábavný. Vlastně je to naprostý odpad, a jednu hvězdičku dávám pouze za Anjelicu Huston, protože opravdu velmi dobře hraje, a moc jí to slušelo i v téhle podobě. Žel mě tady nebral ani John, kterého mám jinak velmi ráda, protože působil uměle a přihlouple. Nehodil se tam. Scénář byl hrozný po všech stránkách a na filmu jsem nenašla ani jedno plus. Taky se mi hnusí místní komentáře, kteří dávají vyšší hodnocení filmu právě kvůli nahé Beningové. Hnus!!! ()

Renton

Scénář: Donald E. Westlake .. Ničím výjimečný snímek, snad jen trochu zajímavá je psychologie vztahu podvodníka Roye a jeho matky. Podvody a fígle jsou poskládány z řady slavnějších motivů fint a fíglů vybraných i z takových skvostů, jako je Podraz apod. ()

ink flo

Freudovský-oidipovský neo-noir o trojici podvodníčků, ve kterém není náhoda, že přítelkyně hlavního hrdiny je mladší verzí jeho matky, ke které se pro změnu její gangsterský boss chová jako k dceři. Annette Bening září svou kombinací nevinnosti, vtipu a podlosti. Nízké hodnocení je způsobené pravděpodobně nepochopením daného žánru, respektive jeho daných pravidel a mantinelů. V jeho rámci je to kvalitní a originální slowburn záležitost, mimo něj je to jen pomalá divná detektivka. ()