Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

Figu

Jděte do prdele s takovým uměním! Obdivuju lidi, kteří čumí na pěti deseti minutové hluché pasáže, poslouchají sladké melodie a baví se tím, že sledují tu krásu, kterou já hňup nevidím. Je pěkné, že film je podle skutečnosti a jsem rád, že vím něco o Marku Schultzovi a jeho mazlivém sportíku, ale více prosím už nikdy. Jednu hvězdu za Tatuma a jeho rozvášnění v hotelovém pokoji, kdy si málem ubombil spodní čelist a rozlouskl lebku o zrcadlo. Nic víc. Honit se za takovou liškou nemá opravdu cenu... 15% ()

kaposlav odpad!

Film o ideálnom športe pre homosexuálov. Vlastne ono je to z polovičky šport a z druhej polovičky teplošenie. Hlavný protagonista sa tvári ako sklamaný a nasratý buzík. Dosť nudná sračka. Vydržal som to pozerať asi do 50 minúty. Toho gayošenia mám dosť aj na týždeň. ()

BarryLyndon

Když mne na filmu zaujme téma nebo příběh a všechno ostatní mne trozčiluje nebo nebaví, tak je asi někde chyba. Obzvlášť, když se jedná o film podle skutečné události. Příběh Johna du Ponta, Marka A Davea Schultzových je určitě poutavý a patří mezi skutečnými událostmi mezi ty méně uveřitelné. Proto si myslím, že byla docela škoda natočit to takto dokudramaticky, minimalisticky bez špetky invence a nápadů. Absolutně proto nechápu jméno Bennetta Millera mezi nominovanými režiséry na 87. ceny akademie. A už vůbec ne, když tam chybí Fincherova parádně a tady skutečně minimalisticky zrežírovaná zmizelá. Nevím, co se stalo, protože Capote i Moneyball byly docela tvůrčí a po filmařské stránce zábavná díla. Chápu umělecký přínos minimalismu, ale tohle byla čirá dokumentárně hraná rekonstrukce, v tom ten "dobrý" minimalismus nějak nevidím. Tohle bych si vzhledem k sakra zajímavé události užil daleko více v hodinovém dokumentu prokládaném dobovými záběry a rozhovory s pamětníky. Většinu filmu jsem se jako divák mimo téma naprosto nudil, občas mne vytrhla z letargie výprava a historická věrnost, která si určitě zaslouží pochvalu. Projel jsem si na Googlu záběry ze závodů a některých události a ty byly do mrťě přesně zrekonstruované. Z historickými a faktografickými filmy je to na štíru v tom, jestli vybrat podobné herce nebo skvělé herce a pak je "domaskovat". Tady se rozhodli pro takový kompromis, že nevybrali ani náhodou skvělé herce a ne v dramatu za skvělého nepovažuji ani Carella ani Tatuma a namaskovali je tak, že nebyli moc podobní svým předobrazům a už vůbec ne sobě. Výkon obou je pro mne velikým zklamáním, protože je po povedených komediích považuju oba za velké sympaťáky, kterým nejde nefandit, ale tohle hrubě nezvládli. Carell měl pravděpodobně většinu filmu ochrnutý obličel, zácpu a za kamerou mu ukazovali fotku jeho psa, kterého mu ve 12 letech přejelo auto. Tatum se snažil vzpomenout, jak před lety odehrál Step Up a tvářil se u toho všelijak. Tak nějak jsem věřil, že mu jeho neherectví do role sedne stejně jako Affleckovo ve Zmizelé, nestalo se. Vynechám teď Rufalla, který to z ústřední trojice odehrál daleko nejlépe a klobouk dolů před skoro padesátníkem na to jak zvládal wrestlingové scény a roli a dost mladšího Davea, jemu jsem neměl absolutní problém to věřit narozdíl od výše zmíněných. Škoda, že v jeho oscarové kategorii bude řádit démon Simmons. 6/10 Víc tomu opravdu dát nejde a pomalu se mi tyhle dokudramatické oscar plačky začínají zajídat. ()

Streeper

Pro mě to byla velká nuda. Channing Tatum jakoby se ani nesnažil hrát, postava Steva Carella mi byla silně nepříjemná, ale jeho chyba to nebyla, takže je mu to odpuštěno, asi si tu nominaci i zasloužil, ale Oscara bych mu nedala. Mark Ruffalo se mi z celého filmu líbit nejvíc. Bože můj, za to jak ten chlap v poslední době skvěle hraje bych mu toho Oscara do ruky šoupla, ale na mě to není. Film jako celek mě vážně nudil, byl zajímavý pouze tím, že je to podle skutečné události. Jinak je film bez emocí, všichni krom Marka tam chodí jako zombie a sem tam si skočí za zápasit. ()

Rocky88

Kdyby se dostávali Oscaři za velenudu, Miller by za Foxcatchera mohl dostat Oscara rovnou platinového. Jediný, kdo se dá vyzdvihnout, je Mark Ruffalo. A ostatní? Tatum hraje opičáka, který nemá daleko od jeho skutečného života. Carell neskutečně přehrává. Příběh tu není. Sportovní drama tu není. Hudba tu není. Scénář chybí. Na židli u obrazovky mě museli držet 4 wrestleři, abych to vůbec dokoukal. ()

Abes

Ruffalo, Tatum i Caroll si tady odehráli své ale stejně si musím rýpnout. Tejtum se totiž po place potácí s ladností Darwinova chybějícího článku. Pěsti proklatě nízko, na podněty reaguje se zpožděním, občas předkusem mimoděk zavádí o kulisy. Tahle role mentála, který si neuvědomoval svoji sílu a jedinečnost dokud mu bráška a strýček Sam nevtloukli do hlavy sebevědomí se mu zkrátka povedla zahrát na jedničku. Ale není to jen on kdo si nastudoval motoriku od gentlemana s bolavým mozkem z Pythonú. Zbohatlík Carrel, který po celý stagetime udržuje hladinku dithiadenem mu zdatně sekunduje a jeho bratr také. Tohle pochodování s nohama vpěst strašně otravuje. Snímek je to neskutečně upršený, pomalé, utlumené, z letargie mě ale pár událostí probudilo, Markovy výbuchy vzteku (dva), závěr a ta pětiminutovka shazování "twelwe pounds over", kdy postačuje se vyřigat, obléct vrstvu navíc a šlápnout do pedálů. Pochválil bych kameru ve spojení s tlumenými rozhovory, což hezky evokuje dojem, že je divák přítomen přímo v hale. Tohle tlumení funguje dobře taky třeba v rozhovorech o dotacích, kdy ve tvářích vrchních představitelů wrestlingového sportu vidíme úsměvy a do toho běží proslovy du Ponta o své důležitosti. Chvála bohu za takto natáhnuté prolínání scén, při představě kolik minut stopáže tím tvůrci ušetřili se jedná o největší plus filmu... V přímé návaznosti na projekci Amerického snipera mám silné nutkání dát vojenskému patriotismu na úkor tohoto za mořem oblíbeného mazlení o něco lepší hodnocení. ()

bourec

Tak to je další regulérní ptákovina hodná Oskara.po Birdmanovi další nuda přenesená na plátno,jejíž autoři od natočení až po předávání cen slintaj v rohu nad tim ,jak přebíraj sošku.A vono hovno.Fakt má cenu se timhle zabejvat.Což vo to herecky dobrý,to chování dementů,co se po sobě kloužou ,tahaj se za údy,maj při chůzi pořád potřebu jít do bojovýho postavení,a intelelektu taky moc nepobrali,je ztvárněný slušně.I Carell hraje dobře,slizoun ,kterej má újmu v mozku,sice sem ani pořádně nepřišel na to jakou,ale čůrák to byl pěknej.Jenže film je to pomalej,komorní,chvílema se zcela zastaví,a ty sportovní vsuvky sou naprosto nefunkční,a hlavně nepěkný.Film jednoznačně za jednu usmolenou hvězdu,jednu přidám za herce.30%. ()

carly

ticho, ktoré ostalo v sále po skončení filmu, sa dalo krájať. Foxcatcher je rozvláčny film. V dobrom slova zmysle. Pommalé zábery striedajú rýchle sekvencie, detailné opisy striedajú časové posuny. Film úžasne pracuje s tichom. A v prvom rade je založený na slovách. A emóciách. Výkony Steva Carella a Marka Ruffala sú úžasné, ale v konečnom dôsledku sa film točí okolo Channinga Tatuma. A všetci traja sa svojich úloh zhostili skvele. ()

Pajky3

Foxcatcher mě nalákal tím, že se má točit kolem sportu. Nakonec však odcházím zklamaný a není to tím, že by se film sportu nevěnoval dostatečně. Je to tím, že jsem se pod vší tou depresí a šedí prostě nudil. A je úplně jedno jaké herecké výkony předvádí třeba Steve Carell nebo Mark Ruffalo. Foxcatcher je prostě film, který určitě nepotřebuji vidět znovu a to na mě většinou sportovní "true story" působí úplně bezproblémově a mají to se mnou jednoduché. ()

Juto

Miller nachádza v interakciách medzi týmito tromi mužmi veľkolepé témy popisujúce Ameriku: mimoriadny vplyv zdedeného bohatstva, zníženú ambíciu športovcov z robotníckej triedy, rovnicu materiálneho úspechu so cťou a morálnou správnosťou. 7/10 ()

campix

Přesně takový ten typ znepokojivého filmy. Drama zaštítěné skutečnou událostí, kde se více méně moc věcí neděje, ale atmosféra je tak nepříjemná, že prostě víte, že se něco semele a čekáte do finálního rozuzlení, které i zde nakonec nastane. Jako ostatní oscarový adepti i zde se staví na hereckých výkonech. Přičemž Carell a Ruffalo jsou naprosto vynikající. Děj není až tolik zajímavý a velmi dlouho se táhne. I v tomto světle není zakončení dostačující. ()

Icefist

Překvapivě dlouhé, ale zároveň nudné. Z popisku bych téměř vymazal slovo sportovní, protože jde o životopisné drama, jen náhodou se otírající o sport. Postavy jsou snad až na Davea Schultze na pěst, a to k pozitivnímu vnímání rozhodně nepomůže. Možná to bude znít tvrdě, ale pro mě byl Foxcatcher ztrátou dvou hodin života. Malé plus za záměrnou absenci spousty dialogů, kde si divák může sám domýšlet, jak asi probíhaly. Ale celkově slabé. 40 % Oblíbená část- přežrání se a následné spalování ()

Fancipal

Všední studie jednoho výstředního šílenství. Steve Carrel je sice mrazivě nečitelný od začátku do konce, ale to ke zdárnému výsledku nestačí. Celou dobu mě pronásledoval pocit, že všechna ta příběhová strnulost a šeď s hutnou a těžce popsatelná atmosférou, kdy víte, že je něco ve vzduchu, existují jenom kvůli zlovolnému a šokujícímu závěru, o kterém víte, že se blíží na míle daleko. Foxcatcher se sice tváří, že má příběh, ale dvě nezáživné a příběhově chudé hodiny pouze umetají cestičku k čelist otevírajícímu konci a to je zoufale málo. ()

moviefilm

Sklamanie. Na Foxcatchera som sa veľmi tešil. Miller nám zatiaľ dal dve vynikajúce drámy s ešte vynikajúcejšími výkonmi. Foxcatcher je ale minimálne o triedu slabší, ako oba jeho predchádzajúce filmy. Miller si začína vytvárať režijný rukopis chladného filmára (podobný Fincherovmu, či Mendesovmu), no do tohto príbehu sa to nehodilo ani najmenej. Carellova kreácia je zaujímavejšia z hľadiska formy (masky sú skutočne prvotriedne), než obsahu. Jeho John Du Pont je od začiatku chladný, desivý psychopat takmer bez emócii. Nemyslím si však, že takýto Du Pont naozaj bol (z pár archívnych záberov to tak naozaj nevyzerá). Keby nám bol John od začiatku sympatický a vytvorili si s ním nejaký vzťah, aj záver by nás zasiahol oveľa viac. Ale to sa nedá, keďže Carell nás nepustí pod kožu svojej postavy (resp. pod vrstvu silikónu) a aj chémia medzi ním a každou ďalšou postavou (okrem jeho matky, ktorú skvele zahrala Vanessa Redgrave) je tým pádom veľmi biedna. A to som jeho výkon naozaj chcel milovať (jeho vedľajší výkon v Little Miss Sunshine, kde tiež zabrdol do vážnejšieho žánru, zbožňujem). Jediný, kto z obsadenia trafil svojím výkonom do čierneho, je Mark Ruffalo (a možno ešte Redgrave a Sienna Miller, no obe dostávajú tak málo priestoru a Miller navyše "odhodí" svoju záverečnú scénu, ktorá mohla byť jej veľkým momentom (niečo ako záverečná scéna Captain Phillips, ktorú tak fantasticky využil Hanks)). Aj tú štvrtú hviezdičku mu vlastne dávam len z milosti... Update: Počas písania komentára som si usporiadal myšlienky a uvedomil si, že si viac, ako tri hviezdičky nezaslúži. Ach, taká škoda... ()

nineweh

Další nudné a přespříliš rozvláčné "sportovní" drama. Carrell s prostetickým nosem podle mě oscarový výkon nepředvedl, Ruffalo a Tatum standard, hudba okopírovaná z Americké krásy... Prostě nebavilo. ()

flyboyeda

Prekvapive intenzivni psychologicke drama mezi upocenymi svaly. Nesouci se v pochmurne mrazive nikam nespechajici atmosfere. Sedlo mi to, hlavne ke konci. Moc dobre zahrane vsemi tremi hlavnimi aktery. Steve Carell prekvapil, s jakou lehkosti az eleganci se dokazal vymanit ze skatulky komika. Mark Ruffalo neskutecne prirozeny a uveritelny vykon. Channing Tatum vytvoril rovnez hodne zajimavy charakter, klobouk dolu. ()

StanislachKo

Jedným slovom podraz! Oscarovo ambiciózny, ale absolútne bez duše. Palec hore však dávam za Carella. Takýto herecký prerod by som od neho v živote nečakal. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz