Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

Lacike

Zaujímavý film ukazujúci, že aj bohatí alebo v určitej oblasti úspešní ľudia môžu byť riadne nešťastní chudáci. Film sa sústredí na tri postavy, ktoré si vzájomne ovplyvnia životy až to vyústi v tragédiu. A zase ju spôsobí ten najväčší zbabelec a odnesie to ten najväčší dobrák. Najväčší problém s filmom som mal ohľadom jeho formy. A to dialógov a hereckých výkonov. Dialógy obsahujú dlhé artové pauzy častokrát aj medzi jednotlivými slovami v jednej vete, behom ktorých máte čas ísť na záchod a kľudne aj na veľkú potrebu. Keby sa všetky tie pauzy vymazali, tak je film minimálne o 40 minút kratší. A čo sa týka hereckých výkonov, tak ústredné trio je strašne škrobené a pôsobí neprirodzene. A naviac je film pojatý strašne chladne, takže si ma postavy nezískali natoľko, aby ma ich príbeh dostal a tragické finále nejak emocionálne dotklo. Vďaka finále akurát film konečne získal nejakú pointu nad ktorou som celý film rozmýšľal. Raz sa to pozrieť dalo, ale je to véééľmi pomalý film o divných nešťastných ľuďoch a Channing Tatum celý čas pôsobí jak full retard. 5/10. ()

joehot

Oscaroví nominanti hlásí první sračku! A přitom stačilo málo a ten film mohl mít klidně třikrát tolik hvězdiček (tedy tři): začít zvratem v závěru a pak se k němu retrospektivou dostávat. ()

corpsy

Snímok sa opiera o dve obdivuhodné herecké výkony a to od hercov, od ktorých by ste to ani nečakali. Vo filmografii obidvoch pánov to bude určite životný zárez. ()

DEXTER099

Tak tohle mě totálně nechytlo.Jediné co stojí za pozornost je přeměna Steva Carella jinak se film vlekl tak pomalým tempem jako slimák.Pokud tohle je jeden z kandidátu na nominaci na Oscara tak mi přijde zvláštní.Příběh o zápasníkovi co vyhrál olympiádu a je to jeho celý život ,ale je ve stínu bratra ,který taky zápasí a tak veme za vděk pomocnou ruku v podobě Johna du Ponta-člověka osamělého bez přátel,ale bohatého ,který v Marku Schultzovi uvidí přítele a připomínku toho co on by sám chtěl dokázat,ale ne všechno dopadne s happy endem a John du Pont nakonec v návalu emocí udělá nečekané rozhodnutí.Za mě 60 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Pomalu se tahnouci pribeh se mi libil. Konec me hodne prekvapil. Herecky povedene. Mezi spoustou sportovnich dramat se film celkem vytrati. Pro me prumer a zbytecne moc vytahovani americkyho patriotismu. 65% :) ()

baribal

Bennett Miller film vybrousil takřka k dokonalosti, působí uceleně a s jasným tahem na bránu. Nic zde není navíc a nestrhává pozornost stranou. Proč potom jenom tři hvězdy? Na rozdíl od Moneyballu je Foxcatcher bohužel místy tak trochu nuda a těch míst je bohužel víc než prstů na ruce. Hlavní herci jsou fajn, Carellovi Oscarová nominace určitě neunikne, ale ta příběhová strohost trochu mrzí. PS: Zajímalo by mě do jakého sportu Bennett Miller zabrousí příště. ()

maddy

Moneyball meets Warrior? IMDB: 7,0/10, Metascore: 81/100! CSFD: 61%?! Na prvý pohľad to tak môže vyzerať, ale vo Foxcatcher takmer vôbec nejde o bitky a na rozdiel od Moneyball sa tu ani na sekundu nehrá na pozitívnu nôtu. Je to minimalistická dráma s nejednoznačným pohľadom na vec, v ktorej ani tak nejde o to čo sa vlastne stalo, ale ako sa to stalo. Je zameraná výhradne na postavy a ich psychológiu, s ktorou Bennett Miller pracuje priam excelentne! Príbeh Foxcatchera podáva zámerne sterilne, nanajvýš odťažito a všetky situácie prezentuje veľmi chladne, čím vytvára sugestívne pocity, hlavne ohľadom konania postáv, ktorých skutočné zámery nie sú jednoznačne naznačené (bolo medzi Pontom a Schulzom jemné queer iskrenie?). Vytvára sa tým zvláštne temná atmosféra, ktorá postupne čoraz viac pohlcuje. Pocit väčšej a väčšej ťažoby postupne dolieha na diváka a o to viac ju umocňuje pomalé tempo filmu. Pritom pokojnej scény sa tu divák nedočká, aj keď sa to tak na prvý pohľad môže javiť. Od začiatku do konca je cítiť, že niečo zlé sa derie na povrch, ale Miller to nikdy nemá potrebu akokoľvek ukázať. Je to len cítiť v každom zvýšení hlasu, v každom pohľade očí, v každom pohybe. Netradičný životopisný film o športovcovi, ktorý je skôr silnou psychologickou sondou s dokonale zvolenými hercami, než klasickou biografiou. Z hereckého osadenia som bol najprv na pochybách, ale miláčik násťročných dievčat Tatum sa konečne prezentuje ako charakterový herec a podáva snáď životný výkon. Úloha introvertného zápasníka mu výborne sedí a do toho ho komanduje slizký, priam odporne pôsobiaci Carell, ktorý je po jeho komediálnych rolách o to väčším prekvapením (zmenou vizážou som ho prvých pár minút ani nepoznal!). Foxcatcher je tak precíznou drámou s výbornými hereckými výkonmi, režisérky dotiahnutou do najmenšieho detailu. Dokonale presné prácička bez potreby veľkých, hlasitých slov alebo činov po vzore iných biografií a práve preto aj divácky dosť nevďačná. To je dôvodu prečo Foxcatcherovi mnohí vytýkajú nudu. Ono to totiž nie je nijako strhujúce, filmu zámerne chýba potrebné katarzia. A podobný psychologický rozbor nezvládne každý divák, preto aj to nejednoznačné prijatie. Foxcatcher v žiadnom prípade nechce byť Oscarovo podliezavý ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Oproti tohtoročnej prvoplánovej biografickej Oscarovej konkurencii (napr. The Imitation Game) je to úplne iný druh filmu ako by ktokoľvek od životopisného filmu čakal. Práve preto ho pravdepodobne aj väčšina cien minie. Pre cieľovku však veľmi výživná látka. A to hovorím ako ten kto doteraz ani len netušil kto je Mark Schultz a podobné športové zápasy ho nijako nezaujímajú (neviem či som niekedy vôbec nejaký videl). CELKOVO: 4,5* (9/10) PS: na záver si neodpustím rypnutie do tuzemského názvu filmu. Vážne, kto toto preložil ako Lov na líšku?! Veď to nemá s filmom absolútne nič spoločné! Ale tak to dopadá, keď sa prekladá názov filmu, ktorý prekladateľ evidentne nevidel. ()

SaNcHeZ_cz

Foxcatcher je snímkem protikladů. Na jedné straně efektivně buduje skvělou atmosféru a výstavní psychologii postav založenou především na přítomnosti fenomenálního Carella, avšak to co buduje celé dvě a čtvrt hodiny přichází tak trochu vniveč, když to zkrátka nedokáže udržet pozornost, či bezezbytku využít svůj potenciál. [60%] ()

MartinezZ

Velké zklamání, čekal jsem od toho tedy něco mnohem... zajímavěji vystavěného. tady se před dvě hodiny ploužíme tichem a pomalou mluvou, naprosto nezajímavě a unyle, sledujeme něco, co se od začátku vyvíjí jasným směrem a zase neskutečně unyle a sledujeme mentálně lehce zaostalého Tatuma, který je bez bratra hovno, a zdegenerovaného Carella, který si chce dokázat, že je něco víc, než jen hovno s prdelí plnou peněz. Strnuleji a nudněji natočené to snad ale být ani nemohlo. Rádoby umělecká nuda bez jakékoliv jiskry. No ještě že to u nás mělo jít tak pozdě a nemusel jsem tomu věnovat celé dvě hodiny k večeru po práci, uff! ~ (A nakonec to u nás nepůjde vůbec, žádná škoda.) ()

agentmiky

Zdejší hodnocení 63% mě po zhlédnutí tohoto snímku opravdu nemile překvapilo,neboť to je film,který si zaslouží být daleko výše v žebříčku.Režie se ujal Bennett Miller,který není nijak moc známý kromě Moneyballu,ale vytvořil filmový skvost.Všichni tři herci v hlavních rolích by měli dostat Oscara,ale to,co předváděl ve filmu Steve Carell coby John Du Pont,bylo opravdu něco neskutečného.Film není nijak moc akční,což může hodně lidem v dnešní době připadat jako velké mínus,ale je psychologický a vy ho sledujete s velkou obezřetností,protože nevíte,co se může v následujících chvílích stát.Film je podle skutečných událostí,co se opravdu staly.Konec tu nebudu rozebírat kvůli spoilerům,ale skončilo to zajímavě.Za mě to je nejlepší americký film roku 2014 a jeden z nejlepších posledního desetiletí.Hodnocení:90% ()

javak810i

Už zpočátku jsem trochu tušil, že to všudypřítomné básnění o Oscarech a vychvalování tohoto filmu nakonec přinese spíše zklamání. A to se také stalo. Foxcatcher je totiž při nejlepším jen průměrným životopisným snímkem. Prakticky celý film se až na samý závěr nehorázně vleče. Dokonce i u bojových scén se nejspíše budete nudit. Celé to postrádá nějakou dynamiku. Herecké výkony jsou také velmi laxní a jediné, co se snad může pochválit u Steva Carella, je práce maskérů. Sečteno podtrženo - Foxcatcher je jako pan Du Pont sám. Navrch huj, vespod fuj. Lepší 2* ()

ArsenalEagle

Skvěle zahraný psychouš v podání Stevea Carrella, řemeslně dobrý Mark Ruffalo. Bohužel bez oněch dvou nevím, zda se mi na filmu něco více líbilo. Channing zahrál svůj typický standart, co víc říct. 7/10 ()

Baronne

Čekal jsem o dost víc, i přesto, že by to měl omlouvat fakt že je to podle skutečnosti, ale to nemění nic na tom, že ten film je o strašnym ničem .. Trochu napětí tam je a nepopírám, že herecký výkony Channinga, Marka a Stevea byly nepochybně výborný ( Hlavně Mark, kterej se musel naučit chodit jak opice ) , ani to mi nezachrání fakt, že to je dost depresivní, protáhlej bullshit. Myslim že se mělo zatlačit víc na psychiku diváka, vpodstatě tam nebylo nic moc těžkýho ..Za mě hodně slaboučký. ()

O.Peta

Totálně mimo. Nechápu, proč Miller zvolil tak příšerně chladnou, odtažitou formu. Čistá vypočítavost směrem k oscarům a opět jsem si potvrdil, že každej rok se do hry o plešouna vecpe aspoň jeden nějakej podobně marnej film. Obsahově strašně slabý, z dvou hodin by šlo klidně udělat 30 minut, nebo prostě jít divákovi víc naproti. Ach, jak já se těšil... 45% ()

filmsim

Tak tohle určitě nesedne každému. Docela se divím těm pěti oscarovým nominacím, protože mi to nepřijde příliš akademicky vstřícné. Je to hodně jiné. Vcelku jednoduchý příběh je vyprávěn velmi pomalu a není to vůbec na škodu. Vynikly tak herecké výkony, krom Steva Carella, který na to, že získal nominaci nic moc nepředvedl, zkrátka mu dali skvělou masku a výstředním tónem uhrál důstojně svou postavu, ale na nominaci místo Jakea Gyllenhaala to rozhodně nebylo. Místo něj stojí určitě za vyzdvihnutí Channing Tatum, který své hoře svalů propůjčil naprosto uvěřitelnou lidskou tvář a až tady dokazuje čeho je doopravdy schopný. Možná někoho rozhodí velmi dlouhé záběry "o ničem", ale já jsem nic takového nepociťoval. Zaujal mě depresivní hudební doprovod, který se spolu s příběhem stupňoval a zvýrazňoval. Nakonec spokojených 7.5/10. ()

GodComplex

Prekvapive pusobiva zalezitost podle skutecnosti. Postava Johna du Ponta je celou dobu neskutecne creepy a vlastne tim tahne cely film. Dokonale transformace hercu do svych roli, Steve Carell a Mark Rufallo, ktere by clovek temer nepoznal. Je to ale strasne pomale. 7/10 ()

numi

Odosobnělé a divácky neatraktivní drama, které táhne ústřední herecká trojice - obzvláště překvapí Carell a Tatum. Skvělá kamera, a to jak v exteriérech, tak i v dialozích, kdy často zabírá posluchače a podtrhává tak skvěle celkovou atmosféru filmu. ()

erased

Foxcatcher je tak jiný biopic, že je až s podivem, že právě takový se dostal mezi oscarové nominace. Na druhou stranu se musím přiznat, že jsem něco podobného (marně) čekal už od loňských 12 let v řetězech, takže vlastně bylo na čase trošku nabourat tento monopol. Svou odtažitostí, nejednoznačností a celkovým vyzněním by totiž nemohl být typickým životopisným snímkům vzdálenější. Nemá cenu čekat odlehčující humor, pozitivně laděný příběh nebo alespoň jeho závěr, dojemné a důkladné vžití se do skutečných osudů, ani žádná další myslitelná klišé povinně přítomná v tomto žánru. Namísto toho Foxcatcher umožní vhled do tohoto posmutnělého příběhu jen okem voyeura, který sice postavy ukazuje v jejich nejlepším i nejhorším, ale jejich motivace a vnitřní pochody se dají jen a pouze domýšlet. Jak moc toto jiné pojetí ale hraje pro film samotný a zároveň proti divákovi očekávajícímu srdceryvné sportovní drama, to jsou už dvě docela odlišné věci. Jakkoli totiž byl díky skvělé atmosféře a vynikajícím hereckým výkonům ústřední trojice sugestivní, od nezapomenutelného zážitku má v takto chladné a nepřívětivé podobě poměrně daleko. ()

kaylin

Těšil jsem se na výborné herecké výkony a ty jsem samozřejmě dostal, a to od všech tří herců na plakátě. Mark Ruffalo byl nejlepší, i když Steve Carell je přece jen díky mejkapu nezapomenutelný. Kromě toho má tenhle film i dobrý základ ve skutečných událostech, které jen ukazují to, jak jsou lidé šílení. A to se ukazuje i na tom, jak to nakonec celé dopadne a jak to na vás v tomhle výborném filmovém provedení působí. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz