La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Marsik

Skvělý a perfektně natočený thriller, který svou originalitou skutečně zaujme. Film podobného ražení jsem ještě neviděl, takže jsem rád, že člověk po x letech čučení na filmy, se dočká něčeho, co tu prostě ještě nebylo. Tleskám a děkuji Španělům za filmový zážitek té největší kvality. Hodnotím sice čtyřmi hvězdičkami, to ale proto, že si nechávám prostor pro příští zlepšení a upravení na rovných pět. 85% // (18.3.2013) - První připomenutí a opět musím konstatovat, že je to mimořádně povedený film, který ovšem malinko ztrácí na kouzle, pokud již znáte tu hlavní pointu dopředu. Pak vlastně přicházíte o ten prvotní moment překvapení. Hodnocení však ponechávám na 85% (with J.) ()

PauloZ

Začínám mít velmi rád španělskou tvorbu. Většinou nenápadné rozjezdy, ale zato příběhy které mají hlavu a patu s postupnou tendencí k vytříbeným závěrům, které diváka nenechají v klidu. Originální, překapivá a mrazivá podívaná. Žádný horor, žádná krev. Stačí šikovný scénarista a zručný režisér, k tomu pár sličných slečen a výsledek je poctivý a reálný "mysteriózní" nátřesk. Při komunikaci přes umyvadlo jsem měl husinu jak vrata :-)). 4,5*. ()

hous.enka

Výborný nápad na psycho film. Zbývá jen dodat: patřilo jí to. Adrian nebyl nic moc chlap, ale ona (muhehe) si svůj trest zasloužila. ()

schizmo

Parádní nápad, fatální rozuzlení, ale nevyužitý potenciál v mizerném špatnělském provedení. Pokud máte rádi mysteriózní věci alá Sirotčinec, tak tohle by se mohlo líbit. Bohužel oproti zmíněnému filmu tahle záležitost znatelně pokulhává jak spádem (půl filmu se jako nic neděje???), tak především produkcí a takovým tím celkovým šmrncem. Věřím ale, že méně nároční diváci budou nadšeni! ()

Num3roO

Když máte to štěstí a film máte na doporučení, zaujme vás poster, žánr a hodnocení a tím pádem vynecháte trailer nebo obsah filmu, tak na vás čeká opravdu skvělej mysteriózní thriller. Nízkorozpočtový Španělský film který háže valnou většinu amerických rádoby thrillerů do kapsy. Super napínavá podívaná, víc takovejch. (trailer opravdu vynechte) ()

NinonL

Strašidelný pes, strašidelný detektiv, trochu podivný starý dům. Ale film se mi nezdál ani chvíli fantastický, zato celou dobu hodně průměrný, aniž bych viděla trailer. S originálním nápadem, který tvůrci nedokázali prodat. ()

baribal

Velmi kvalitní thriller, nikoli horor.. prvni polovina poměrně nezábavná a jenom jsem čekal na dějem nabytou druhou půlku a ta byla opravdu povedená. ()

kareen

No páni, já tleskám, komu čest, tomu čest. Udělat z celkem banální zápletky, která má do klasické detektivky pořádně daleko, snímek u kterého budu od začátku až do konce napnutá jak struna a ještě si nebudu nikdy tak docela jistá, jak se to bude odvíjet dál, je svého druhu umění. Nejdřív mě sice trochu mrzelo to včasné odhalení, protože jsem se nerada loučila s tou téměř strašidelnou atmosférou, plnou nejistoty, ale pak jsem si uvědomila, že je docela dobré sledovat to zas z druhé pozice vědoucího diváka, ta dvojí perspektiva tomu dodala na zajímavosti. Akorát jsem nepochopila, co Adrian viděl na té houslistce. ()

TomX2

No dobre. Miestami sa tam nájdu hluché miesta a klesá to niekde ku priemeru, no aj tak si to stále udržiava fajn atmosféru a záverečná tretina je výborná. Odporúčam vynechať trailer, v ktorom je prezradená samotná pointa príbehu - a čím menej toho budete o filme vedieť, tým viac si ho užijete. ()

Ellmariachi

Vždy říkám, že filmy sleduji hlavně kvůli emocím. A protože jsem od přírody člověk veselej, tak sleduji ty, který mi dávají ty kladné. Nemusím tedy horory, dramata apod. Sem tam mě ale okolnosti doženou k tomu abych nějaký podobný snímek viděl. Tentokrát za to může uživatelka - gegina 31 - jak jinak :-) a její doporučení. Když se člověk prokouše asi 30ti minutami tak trošku nudy a love story, dostane pak nášup těch nejtemnějších emocí, bolestivých pocitů a mražení když ne v zádech tak na duši. A to podotýkám neukápne kapka krve. La cara oculta je příběh o tom, že pomsta rozhodně nemusí chutnat za studena a že se jí dá i hodně přejíst. 95 procent za originalitu na jakou člověk dnes už jen tak nenarazí. ()

O.Peta

Podařilo se mi vyhýbat všem nástrahám spoilerů, které prý jsou v traileru, takže jsem neměl tušení, co mě čeká. Do hororu má tento snímek opravdu daleko, ale od poloviny, kdy přijde ten hlavní zvrat, si udržuje krásně lehce mrazivou atmosféru až do konce. Možná by to šlo v závěru ještě víc vytáhnout do většího zoufalství, ale takto je to, v rámci konceptu a stylu jaký je od začátku zaveden, také v pořádku. 80% ()

golfoxovox1

Nekoukejte se na trailer, prozrazuje příliš. (Naštěstí jsem ho neviděl před filmem.) Velmi dobře budovaný snímek, dobrá práce z retrospektivou. Velmi dobrá atmosféra, ke které nebylo potřeba krve a vražd, ale jen nepromyšlenosti činu. Pointa jednoduchá, ale přesto překvapivá, ale zcela logicky přijatelná (tudíž při větší míře snahy odhadnutelná), koneckonců právě "tah na reálno" dělá tento film zajímavějším. Postavy zdravě nesympatické - nechci spoilerovat, takže toto tvrzení nebudu obhajovat... A navíc vynikající práce s hudbou pro mě znamená, že musím dát o hvězdičku víc a tudíž plný počet :-) ()

pevico

Tak tuhle věc budu ještě nějakou dobu rozdýchávat..dlouho jsem nebyl filmem tak "rozsekanej" jako v tomhle případě..žádný strašidla ani duchové, žádný vraždy, ale na dobrou noc si film rozhodně nepouštět!!! :) ()

iolaos

Vy sedmnáctiletí! Do kina můžete, bába-uvaděčka vás nepochybně vpustí, protože Cara Oculta horrorem není ani omylem. A možná budete mít štígro, když se vedle vás uvelebí teenka, která má stejně okázalý nulkaplus vývin jako kolumbijské suky na plátně. K filmu: na mutace thrillerdramatu nejsem, nacistický instalatér vyřádivší se magickou izolací na vodovodních trubkách, také ne. Jsem jen ten, který se nechal zvábit prvním místem ve zdejším žebříčku filmů po nastavení filtru "horror po roce 2005". Už tohle je dosti smutná skutečnost. Je to tak na dvě, třetí hvězdu přihazuji za hudbu. ()

vorheese

Hodně vydařená žánrovka, která oplývá atmosférou, dlouho dokáže tahat za nos a nese jasné a pro dnešní svět důležité poselství: BEWARE OF WOMEN :) ()

kaylin

Tak tohle je opravdu pecka. I když se snímek nejprve tváří jako něco, co vás příliš nezaujme romancí, která sice funguje, ale nijak výjimečná není, najednou dochází ke zlomu, který jste prostě nečekali. Velmi dobře scenáristicky zvládnuté, ale stejně tak i režisérsky. Kamera velmi povedená a vše umocňuje silný zážitek. ()

italka63

Moc se mi to líbilo, zprvu nenápadný film o mladém španělském dirigentovi, který dostane angažmá v Bogotě, kam odcestuje se svoji sympatickou přítelkyní, která se ovšem záhadně ztratí a tak si do nádherného sídla, které má svoji minulost, přivede novou. Děj postupně nabírá na intenzitě a je doprovázen - alespoň pro mě - nádhernou hudbou.Skvělá atmosféra, super konec - jen jedna z hlavních představitelek tedy spíš připomínala kluka.-)))))) - a zcela zasloužené čtři hvězdy. ()

gojackill

Prvních čtyřicet minut je důležitých pro vybudování napětí. Zpočátku je to o dirigentovi a jeho milenkách, ale mě se líbila Joana, když se vykoupala byla opravdu rozkošná, to její hebký tělo. Veronika zase vyzařovala intelekt, byla možná nejpřitažlivější. Dirigent samotný je těžko čitelný a vzbuzuje pochyby již od začátku. Film, který mě překvapil, nečekal jsem co se bude dít. Chytrý scénář měl přede mnou vždy náskok. Zajímavý nápad, na kterém stojí film se mi líbil, skutečný teror. Mohu doporučit úplně každému. ()

René.girl

Miluju filmy, které vám zprvu příjdou až trapně předvídatelné a vy postupem času zjistíte, že je to vlastně všechno úplně jinak. 95% ()

Rakosnicek77

Hodně jsem přemýšlel nad hodnocením a nakonec jsem se rozhodl pro plný počet! Sice první půlhodinka, byla trošičku natažená, ale věřte, že i když tyhle pocity budete mít taky, tak dějový zvrat vám to potom všechno dokonale splatí a vynahradí. Dlouhou dobu jsem neviděl nic tak originálního a fakt jsem byl napjatej jak kšanda, jak se tohle nakonec vyvine. Jediné co se mi potvrdilo, byl fakt, že ženský jsou fakt pěkný mrchy a potvory :o) A teď to nejdůležitější v komentech už mockrát opakované! Pokud máte v úmyslu na film koukat, což vám doporučím, tak ať vás ani nenapadne koukat na upoutávku a nesnažte se dopídít dějové linie! Ještě mi za tu radu poděkujete! Viděno jako 16 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()