A Fantastic Fear of Everything

Jack (Simon Pegg) je spisovateľ pre deti, ktorý prežíva osobnú krízu. Chce napísať kriminálny román o viktoriánskych vraždách, a tak sa oddáva podrobnému štúdiu vrahov tej doby. Lenže postavy, ktoré vytvára, ho začínajú prenasledovať od momentu, ako sa večer uloží do postele. Už tri týždne čelí iracionálnemu strachu, že ho niekto zabije. Nikomu neotvára dvere, zriedkavo odpovedá na telefóny a po byte chodí neustále s kuchynským nožom. Všetko sa zmení vo chvíli, keď mu jeho agentka Clair (Clare Higgins) dohodne schôdzku so záhadným hollywoodskym producentom, na ktorú ale nemá nič čistého na oblečenie. Minúty bežia a jeho paranoidná myseľ pracuje na plné obrátky. Jack musí vyjsť na ulicu medzi ľudí do práčovne a po prvýkrát čeliť svojej nočnej more - práčkam. (sochoking)

jafuska

tak tento žánr sem teda nepochopila a ani se mi nijak extra nelíbí, bud je to pro náctiletý, nebo pro náročného diváka, ale jaksi toto se mě minulo účinkem, což je škoda, protože Britové většinou mají kvalitní filmy a žánry, tady se to zkrátka nepovedlo ()

anyonecek

Strašně divný film, který nelze moc popsat. Atmosféra se táhla po celý film a byla opravdu děsivá a reálná. Rozhodně to není jen komedie, určitě bych to hodil i do hororu, protože těch prvků tam bylo strašně moc. Film ve mně vyvolával zvláštní pocity strachu a uzavření a hlavně jsem neskutečně s Jackem soucítil, jako kdyby vyprávěl z mojí vlastní hlavy, z mojí mysli a z mých pocitů. Simon Pegg si to tu opravdu těžce vydřel, a výsledek rozhodně stojí za to. Určitě je na místě velice odlišné hodnocení, protože tento film asi nehraje každému do noty. Mně padl do noty perfektně a jsem velice spokojený. Navíc animace s ježky byla opravdu luxusní vsuvka, něco jako v Harry Potterovi s 3. bratry. ()

muti

z tohto filmu mam take zmiesane pocity, akoby som pozeral monty pythona. miestami super, miestami divne a miestami akoby kolaz niecoho co so sebou nesuvisi. ked sa uz ale Jack rozhodol ist von a ja som videl ze to bude katastrova tak sa to akosi zacalo zlepsovat. najviac sa mi asi pacila cast o Balthazar the Berserker :) suhlas s: Darren ()

veverysiak

Dosť ťažká ostrovná komédia, ktorá bude na široký okruh diváctva pôsobiť hrozne rozporuplne, ostatne doterajšie hodnotenia tunajších akademikov tomu dávajú za pravdu, keď si odmyslíme narážky na nejakých filozofov a na hororové filmy pre pamätníkov, zostane nám exhibícia Simona Pegga a slušná kôpka anglického humoru, len nie pre každého, takže 65%. ()

axel01

Našponovaný od začátku do konce. Když se zdá, že k ničemu nedojde, přijde zajímavý zvrat. Překvapivý děj, překvapivý přesun k závěru. Šťavnatý kousek se spoustou zvráceného humoru, napětí, psychologicky propracovaný příběh. Ačkoli horor jako žánr ráda nemám a nejsem zastáncem nějakých krváků a strachu z neznámých bubáků, tady se mi hororové zpracování vcelku líbilo, protože mělo svůj smysl. Navíc mě potěšil optimistický závěr. PS: Většina filmu probíhá z poloviny ve tmě, takže působí jednotlivé scénky až umělecky. Hodnocení: ***** ()

Adrian.S

Tak toto bola nečakaná parádička. Originálny a skvele spracovaný snímok, ktorý dokáže po celú dobu baviť. Keď začalo hrať The Final Countdown, tak som sa skoro posral. :D Proste perfektný timing. A tvorcom to pochopiteľne počas filmu vyšlo hneď niekoľkokrát. Okrem toho je tam prvú polovicu celkom dobrá strašidelná atmosféra. A k tomu skvelý Simon Pegg. Silno doporučujem! 9/10 PS: Samozrejme, nič pre mainstreamových fanatikov. ()

2rady

Jeden z tých filmov, ktorý buď človek miluje alebo nenávidí, nič medzi tým. Absolútne úchylný film zo skvelým Peggom a naj WTF zápletkou. Postavme sa všetci svojmu banánu! 7/10 ()

hajner

Spisovateľský film. Tie bývajú vždy iné. V dobrom slova zmysle. Avšak tento film plný paranoje a celkom slušných anglických gegov ma až tak nedostal.Preto dávam 3* ()

thoreau

Předem musím napsat, že zbožňuju Kula Shaker a proto byl tenhle film pro mě povinnost. Crispian Mills se vydal na novou dráhu a tady mu to taky asi půjde. I když mi to připadalo trochu začátečnické, na podivnost jsem byl připraven. Crispian Mills režisér a scénárista zatím nepřekonal geniálního skladatele, textaře, kytaristu a zpěváka. Ale třeba o jednou dokáže. A hlavně doufám, že hudební výboje tenhle velmi nedoceněný muzikant kvůli filmu nezabalí! ()

Hektor.Troy

Velmi dobre aj ako komedia,ale aj ta atmosfera bola genialna.Pegga by som chcel vidiet v nejakom brutalnom thrilleri,lebo podla mna je vynimocny herec. ()