Adéla ještě nevečeřela (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2010, 146 min

Ovlivněna tím, že jsem muzikál viděla na živo. Záznam nemá tu atmosféru.(27.9.2013)

• ricky4

Dej příběhu moc není vidět, čekal jsem podle úspěšnosti stejnojmenného filmu větší zápletku. Na druhou stranu jsem se ale pobavil, zaujaly mne narážky na různé reklamy a scénka s předáním oscara me hodně rozesmála... Příjemné výkony komisaře ledviny a zaporaka ruperta von kreu...(nevim jak dál). 50%(30.12.2012)

Skvělý český muzikál, který skvěle čerpá z filmové předlohy a paroduje i sám sebe. K tomu mnoho odkazů na světové i české muzikály, které pochopí jen "zasvěcení" (ale třeba variaci na "Teď královnou jsem já" si užijí i laici). Kouzlo divadelního představení spočívalo především v geniální improvizaci Aleše Hámy a Jiřího Langmajera. Bohužel se na DVD dostal z neznámého důvodu Petr Vondráček, který je nesnesitelně nudný, proto 1* dolů. Kéž by se tento muzikál vrátil ve stejné kvalitě na jeviště... Kdyby bylo více českých muzikálů takto přirozených, vtipných a nehrajících si na velké umění, mohlo by být v našem divadelním světě lépe.(11.4.2013)

Veselý muzikál, který bere lásku s radostí a nepotřebuje žádný dechberoucí písně jako z romantickýho filmu. Prostě pohodovka, která pobaví a rozzáří úsměv na každým normálním českým ksichtě. :)(17.3.2012)

Výborný muzikál ve stylu klasických muzikálů zláté éry amerických starých muzikálů ala Hello, Dolly! Nejen, že se drží předlohy, ale navíc dopilovává pointy a to a´t v hudební stránce, tak dialogové. Je tu plno odkazů na hudební díla jako West Side Story, Hello, Dolly, Sweedy Todd, tak i parodie na české písničkály ala odkaz na píseň z Klreopatry Teď krrálovnou, tedy manželkou :) jsem já. V dialozích se střžíbří texty blízké Werichovi a Cimrmanům. Hudební texty mají blízko poetice Voskovce či Lasici a satira parodie čiší z každého slova. Skoro každého :) Adéla je takový český Malý krámek hrůzy. Ale povedený....(18.4.2012)

• - Vlastimil Zavřel obdržel v roce 2008 za ztvárnění role komisaře Ledviny cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon v oboru opereta-muzikál. (kosticka7)