Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kompletní obrazový a zvukový záznam muzikálového představení z pražského Divadla Broadway. Hudební komedie na motivy slavného českého filmu je plná písniček Ondřeje Brouska a hereckých i pěveckých výkonů našich předních interpretů. Příběh detektiva Nicka Cartera, komisaře Ledviny a zlotřilého barona von Kratzmara se na divadelním jevišti mimořádně povedl a je zážitkem pro všechny milovníky muzikálových DVD. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Mám ráda film Adéla ještě nevečeřela. Miluji divadlo, hlavně činohru, vyhýbám se celkem úspěšně muzikálu, který není tak docela mým šálkem čaje. Ale říkám si - scénář je dobrý, divadelní provedení může být zajímavé, tak jsem bezelstně usedla k obrazovce. Chvíli jsem seděla a koukala, pak začala spíš poposedávat, nakonec jsem vstala, odběhla si občas něco udělat, nicméně jsem celou dobu pozorně poslouchala. Ovšem v závěru už jsem se spíš nudila a sledovala tak nějak "z povinnosti" když už jsem se začala dívat ... Celkový dojem se dá jen těžko vyjádřit stručně. Film má výborné obsazení a stal se díky tomu kultovním, muzikálové obsazení mě moc nesedlo (Petr Vondráček nehraje, ale deklamuje,  Vlastimil Zavřel dává se sebe vše, ale Rudolf Hrušínský je prostě nepřekonatelný), songy nenadchly. Abych byla spravedlivá - v divadle bych se zřejmě bavila mnohem víc. Tož tak nějak. ()

Košoun 

všechny recenze uživatele

Skvělý český muzikál, který skvěle čerpá z filmové předlohy a paroduje i sám sebe. K tomu mnoho odkazů na světové i české muzikály, které pochopí jen "zasvěcení" (ale třeba variaci na "Teď královnou jsem já" si užijí i laici). Kouzlo divadelního představení spočívalo především v geniální improvizaci Aleše Hámy a Jiřího Langmajera. Bohužel se na DVD dostal z neznámého důvodu Petr Vondráček, který je nesnesitelně nudný, proto 1* dolů. Kéž by se tento muzikál vrátil ve stejné kvalitě na jeviště... Kdyby bylo více českých muzikálů takto přirozených, vtipných a nehrajících si na velké umění, mohlo by být v našem divadelním světě lépe. ()

Reklama

Gig 

všechny recenze uživatele

Výborný muzikál ve stylu klasických muzikálů zláté éry amerických starých muzikálů ala Hello, Dolly! Nejen, že se drží předlohy, ale navíc dopilovává pointy a to a´t v hudební stránce, tak dialogové. Je tu plno odkazů na hudební díla jako West Side Story, Hello, Dolly, Sweedy Todd, tak i parodie na české písničkály ala odkaz na píseň z Klreopatry Teď krrálovnou, tedy manželkou :) jsem já. V dialozích se střžíbří texty blízké Werichovi a Cimrmanům. Hudební texty mají blízko poetice Voskovce či Lasici a satira parodie čiší z každého slova. Skoro každého :) Adéla je takový český Malý krámek hrůzy. Ale povedený.... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Slabší muzikálová verze české podoby pražského případu Nicka Cartera. Samozřejmě na poměry Divadla Broadway je to vcelku přijatelný kus, sama Adéla má hodně vtipný kostým, ale celé je to takové vodnaté. Snad je to zvolenými alternacemi pro DVD záznam, na což se názory různí, ale rýmy jsou za hranicí primitivnosti, choreografie na úrovni normalizačního baletu ČST a scéna je podivně laciná. Na druhou stranu Petr Vondráček vysloveně uzrál a poprvé jsem zažila, že jeho herecká manýra má opodstatnění (pokud stojí na divadelních prknech), protože jinak v televizi nebo ve filmu to nikdy nebylo ono. Lagmajer je hravý, Zindulka roztomilý, Čvančarová mile naivní... Šárka Vaňková se bez problému zařadila mezi stálice této bulvární scény a nijak nevyčnívá. Suma sumárum to není nic, co by člověk musel zažít, ale pokud tolerujete úroveň Broadwaye a Adéla je ve filmové verzi vaše oblíbená zábava, jako jiný pohled na stejnou látku tento muzikál vysloveně neurazí. ()

ricky4 

všechny recenze uživatele

Dej příběhu moc není vidět, čekal jsem podle úspěšnosti stejnojmenného filmu větší zápletku. Na druhou stranu jsem se ale pobavil, zaujaly mne narážky na různé reklamy a scénka s předáním oscara me hodně rozesmála... Příjemné výkony komisaře ledviny a zaporaka ruperta von kreu...(nevim jak dál). 50% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Vlastimil Zavřel obdržel v roce 2008 za ztvárnění role komisaře Ledviny cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon v oboru opereta-muzikál. (kosticka7)

Reklama

Reklama