Tvůrci poměrně umně prokázali cit nejen pro vedení herců a sugestivní navození atmosféry, ale také um vtáhnout nás do dob kriminálek ze „staré“ školy. Jen si tak trochu nepohlídali několik hluchých míst a stopáž. Étienne z Pláže Dannyho Boylea tu a tam sedne ke stolu a něco sepíše, a pak to milerád převádí na filmové plátno. Jenže poměrně jednoduchý příběh nenabízí nic, co bychom už někde jinde neviděli. Hlavní postavy nemají příležitost dostat se divákovi pod kůži, je to takový tah na jistotu. Bez pořádných vrcholů. Slibně načatá situace se mnohdy zbytečně rozmělní, děj od ní zbaběle uteče jinam, aby nakonec vyhrála hrdost, rodina, síla přátelství… však to znáte!!(21.5.2014)

Dlouho jsem filmu přicházel na chuť a pravdou je, že mě asi do půlky nudil. Neříkám, že jsem to chtěl vypnout, ale přišlo mi to poněkud mdlé a ospalé. Pak jsem si na 2 hlavní postavy zvykl, více jsem se vžil do jejich osobností a už jsem byl v tom :) V samotném závěru jsem měl i nerva, aby to Clive stihl. Atmosféra 70. let dobře vystižena a k obsazení nemám žádné výhrady. Škoda, že úroveň a tempo první půle nedržely krok s půlí druhou. Díky tomu srážím dost procent. Ale i tak to ve finále dělá 4 hvězdičky. Celkem slušná práce, frantíku Guillaume Canete. 70%(16.4.2014)

Mnohokrát viděná rozepře dvou bratrů na rozdílných stranách zákona zde nezískává žádný nový rozměr, ale přesto dokáže zaujmout a závěrečná katarze i zapůsobit. Přes jistou 'střípkovitost' a plochost se totiž důkladné, v pomalém tempu dirigované seznámení s vypjatými rodinnými vztahy nakonec dostane pod kůži, také díky povedené sedmdesátkové retro atmosféře a ozdobnému triu Marion, Mila a Zoe navrch.(7.7.2014)

Obsah už jsme viděli stokrát, ale ta forma ! Občas z toho cítíte ten hmatatelně špinavý a syrově ponurý feeling zákoutí upocené tělocvičny (Million Dollar Baby), který se pravidělně mění na krásná panoramata a výtečné, dobově sladěné ex/interiéry (Americký Gangster), přičemž výrazovými prostředky je to tak někde mezi. Dostatečně hmatatelné, syrové, strohé a přízemní a zároveň ne příliš zrnité, roztřesené, či jakkoliv rušivé. Herecky velmi silné nejen co se seznamu jmen týče. Emocionálně rozvrstvené tak akorát.(28.5.2014)

Děj filmu je situován do sedmdesátých let minulého století a také styl, jak je natočen tomu odpovídá. Pomalé tempo, delší záběry bez střihu i ty, zřejmě schválně neuměle natočené rvačky a přestřelky. Dva bratři, každý na jiné straně zákona se jednou nutně musí dostat do střetu svých "zájmů". Policista Frank je dobrý a poctivý, ale jak říká můj švagr: "Geny nevyčůráš", tak když bratr Chris pokračuje ve své zločinecké činnosti i po propuštění z vězení, snaží se jej chránit a krýt. Za ten závěr filmu, kdy to Chris Frankovi, přes všechny hádky a nedorozumění vrátí i s úroky, dávám čtvrtou ke třem hvězdám, které si tento snímek zaslouží.(12.8.2014)

• - Mila Kunis musela kvůli své roli narozdíl od většiny ostatních filmů naopak přibrat. (R´Hell)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (wohna)

• - Snímka je remakom francúzskeho filmu Les liens du sang (2008), v ktorom zažiaril Guillaume Canet. Tentokrát si však nezahral rolu policajta, ale snímku priamo režíroval. Ide pritom o jeho prvú, ktorá bola kompletne v angličtine. (MikaelSVK)