Mať vo filme vyše desať známych a dobrých (!) hercov a pritom natočiť skrz naskrz tuctový film by malo byť snáď až trestné. Blood Ties má totiž skutočne vynikajúci cast, v ktorom sa nenájde jedno neznáme meno (Clive Owen, Mila Kunis, Zoe Saldana, Marion Cotillard, a pod.; navyše mnoho z nich sú moji dlhoroční obľúbenci), dokonca aj treťoradú nepodstatnú postavu stvárňuje nejaký známejší ksicht, avšak výsledná kvalita filmu sa bohužiaľ nerovná kvalitnému obsadeniu. Blood Ties je síce technicky/režijne dobre zvládnutá, ale scenáristicky pomerne tuctová oldschoolová kriminálka, ktorá neprináša vôbec nič nové. Je to až priveľký stávka na istotu, v ktorom nie je miesto na akékoľvek ozvláštnenie. Dobová atmosféra Brooklynu sedemdesiatich rokov je vykreslená solídne, ale samotný príbeh je pomerne jednoduchý s množstvom zbytočných postáv (Marion Cotillard) a pokus o drámu nedostatočne silný. Počas dlhšej stopáže sa nájde niekoľko hluchých miest, tempo je dosť rozvláčne a aj napriek tomu to začne byť v závere dosť uponáhľané, až skratovité. Na jedno pozretie neškodné, herci odvádzajú svoj štandard, ale z Blood Ties až kričí, že toto malo na oveľa viac! Takto sa tu prevažne mrhá potenciálom, čo zamrzí najviac. CELKOVO: 3* (6/10)(26.9.2014)

• MartinezZ

Gangsterky, proč ne. Jak se ale kolem nějaké začne motat hodně známých jmen, nekončívá to dobře. A tohle je toho příkladem. Prostě si nemůžu v dobrém užít film, mám chuť nedlouho po začátku vystřílet většinu ansámblu, abych tím udělal svět alespoň na 15 minut lepším. Nakonec je tak škoda, že tam těch postav pochcípalo tak málo. A ten závěr byl už spíš k smíchu. ** s odřenými cípy.(12.4.2014)

• chelseaman22

Bratři jak se patří! Jeden je mizerný polda a druhý střílí Taliány v obchůdcích produkujících do světa mražené polotovary. Policista musí zabásnout přítele své bývalé, aby se k němu bývalá vrátila, což následně propuštěný bývalý (ano, je to zmatené) nese dosti nelibě. Na stranu druhou, zlý bratr obcuje s Milou Kunis a Marion ergo je jasné, že fešné holky letí pouze na muže drsné (asi konečně navštívím tatérské studio a nechám si na rameno aplikovat delfína s merunou na čumáku). Nebýt to tak syrově rozvleklé, tak to mohla být skvělá podívaná. 40% Celosvětový výdělek k 10. 4. 2014: $42,472(10.4.2014)

Gangsterky nemusím, včetně těch rodinných (Collin s Edwardem vědí). A tato se řadí k dalším, ke kterým jsem se nechal zlákat hereckým obsazením a v tomto případě je možná horší i to, že mě do ní nalákala ženská (Marion nedík). Nejen, že nemá co hrát, ale její postava je úplně zbytečná. Navíc Canet evidentně trpí fetišem na svou ženu a vystřihl nesmyslnou zpomalovačku z baru, ve které v táhlém záběru sjede svou ženu od hlavy ... po zadek. Další lákadlo Clive Owen si vystačí se dvěma výrazy a to superdrsným a pak tím s přiblblým usměvem a také s bohatou zásobou vulgarismů. Kde tentokrát nechal své úžasné charisma nevím. Zoe Saldana neovládá svůj hlasový projev a při dramatických projevech jsem si zacpával uši, Kunis je roztomilá a Cudrup hraje nejlépe napsanou postavu (nic víc). Canet si vzal příliš těžké sousto a nezvládl ho. Režijně je to ještě obstojné, když už nic, tak akční scény (vyčištění baru nebo pouliční přestřelka v HEAT stylu) jsou skvěle natočené a i atmosféru Brooklynu 70' let zvládl obstojně, ale po té scénáristické je to v kombinaci s Grayem katastrofa. Ovšem po tom, co Gray vytvořil ve svém (žánrově podobné) počinu Noc patří nám, mě to zase tak moc nepřekvapilo. Začínám se obávat o Immigranta (s Marion), na kterého se těším. Blood Ties je pro mě zklamáním, které ve výsledku je jen o málo menší sračkou než Pride and Glory. Slabší tři.(13.4.2014)

Po vizuálnej stránke sa tvorcom nedá vytknúť prakticky nič, pretože film skutočne má presne tú retro atmosféru, o akú sa snažia mnohí, lenže v konečnej podobe sa to podarí len výnimočne. Preto ešte raz veľká pochvala, niečo takéto sa dnes už často nevidí a ako už niekto písal, k dokonalosti chýba už len Al Pacino "za mládí" :-)) O kúsok horšie je to už so samotným dejom filmu, kde to je o niečo jednoduchšie a tiež postavy sú celkom dosť plytké, rozobrať viac do hĺbky by rozhodne neuškodilo. Takto jasne vidno, že obsah na plnej čiare zaostáva za formou, čo v konečnom dôsledku snímku s určitosťou čosi na celkovej kvalite uberá. Našťastie nie príliš veľa, keďže v iných rovinách je brilantný. Okrem už spomínaného vizuálu a atmosféry k tomu určite radím aj herecké obsadenie, ktoré mi sadlo perfektne a dalo by sa povedať, že je presne podľa môjho gusta (Caan, Kunis, Cotillard, Saldana atď). Čiže ak to všetko mám zhrnúť, napriek pomerne dlhej stopáži ani trochu neľutujem, túto kriminálku pokladám za dôstojnú poctu starej škole. 4/5(17.7.2014)

• - Režisér Alfonso Cuarón přemluvil Clive Owena, aby si přečetl scénář. Proto je mu v závěrečných titulcích děkováno. (Hal_Moore)

• - S hlavní mužskou rolí byl od začátku spojován Mark Wahlberg. Z důvodů pracovního vytížení roli odmítl. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (wohna)