New York, 1974. Padesátiletý Chris (Clive Owen), byl právě propuštěn za dobré chování po mnohaletém vězení za vraždu. Venku na něj čeká jeho mladší bratr Frank (Billy Crudup), policista s perspektivní budoucností. Chris a Frank byli vždy odlišní, ale pokrevní vazby mezi nimi vždy fungovaly dokonale a pevně. Chris dostává šanci k návratu do běžného života. Frank ho ubytovává u sebe doma a nachází mu práci. Chris už ale není schopen žít „normální“ život. Opět se ocitá na šikmé plose zločinu a Frank ho vymazává ze svého života. To už je ale příliš pozdě, protože osudem obou bratrů je zůstat navždy spolu. (Magic Box)

Trailer 1

Razzor_82

"Já vím, že přijdeš. Seš dobrej chlap." Dva rozdílní bratři, jeden na straně dobra a druhý na straně zla. Mám rád kriminální klasiky ale tenhle pokus vyšel tak na půl. Hvězdné obsazení nemá chvílemi tak trochu co zajímavého hrát. Jde především o rodinné vazby a lidské hodnoty.  6/10 ()

MartinezZ

Gangsterky, proč ne. Jak se ale kolem nějaké začne motat hodně známých jmen, nekončívá to dobře. A tohle je toho příkladem. Prostě si nemůžu v dobrém užít film, mám chuť nedlouho po začátku vystřílet většinu ansámblu, abych tím udělal svět alespoň na 15 minut lepším. Nakonec je tak škoda, že tam těch postav pochcípalo tak málo. A ten závěr byl už spíš k smíchu. ** s odřenými cípy. ()

sedm.1

Pokrevní pouto má jedno výrazné negativum a dvě obrovská pozitiva. Začnu tedy tím, co mě zrovna úplně dvakrát nenadchlo, a to je bohužel poměrně dost nevýrazná zápletka. Já ji tedy nechci v žádném případě označovat za nudnou, bez tempa či vyloženě nefunkční, ale přeci jen bych v ní uvítal vzhledem k postavám, době a ústřednímu tématu o trochu více originality, nápaditosti či zajímavosti. Ten příběh mě zkrátka kdovíjak nestrhnul a nenadchnul, je to opravdu ta nejslabší stránka celého filmu. Co je ovšem povzbuzující, že ačkoli je sice zápletka tím nejslabší prvkem, tak zároveň je to i to jediné, co mě zde neoslovilo. Zbytek je totiž jedna velká paráda. Možná, že tento můj dojem vyvolává i má slabost pro tyto retro vztahové krimi/drama, ale Pokrevní pouto je prostě přesně ten můj šálek kávy, kterému dokážu ledacos prominout, ikdyž až na tu zmiňovanou zápletku k tomu vlastně nemám naštěstí v případě Blood Ties ale ani důvod. Abych byl ale tedy konkrétní a zmínil ty dvě obrovská pozitiva, tak určitě na prvním místě musím zmínit naprosto luxusní obsazení, které mě nehorázně bavilo, všichni herci byli nevídaně přesvědčivý, herecky na maximální úrovni, charismatičtí, sympatičtí, svým postavám vtiskly duši, díky nim tu působili i emoce na výbornou, prostě úžasné představení všech zúčastněných. A tím druhým momentem, který mě opravdu nadchl, je úžasně zpracovaný vizuál, New York sedmdesátých let tu byl zcela fantasticky vykreslen, dobová atmosféra tu funguje na 200%, hudba, styl, to vše na strhující úrovni a já si Pokrevní pouto i v tomto ohledu náramně užíval. Pokrevní pouto je zkrátka velice působivá, stylová podívaná, stojící především na perfektním castingu a dechberoucím vizuálu, a já tak dávám jasně palec nahoru. ()

erased

Přestože Blood Ties chybí svižnost a grácie moderního pojetí sedmdesátek, jimiž si mě získal American Hustle, s neočekávaně podobnou silou na mě zapůsobilo jeho poctivé retro pižmo. Jako rodinná kriminálka ze staré školy je poctivá až na dřeň a nebýt známých tváří ústředních postav, ani by mě nenapadlo, že film vznikl teprve loni. Od pomalejšího tempa a poctivých honiček, přes do detailu propracované prostředí a samotné postavy až po skvělý výběr hudby a Technicolor vzhled, atmosféře nahrává naprosto všechno. Taková vzpomínka na už překonané, ale stále zábavné pojetí žánru je tím prvním a posledním, co ve mě Blood Ties zanechaly. ()

Kaka

Obsah už jsme viděli stokrát, ale ta forma ! Občas z toho cítíte ten hmatatelně špinavý a syrově ponurý feeling zákoutí upocené tělocvičny (Million Dollar Baby), který se pravidělně mění na krásná panoramata a výtečné, dobově sladěné ex/interiéry (Americký Gangster), přičemž výrazovými prostředky je to tak někde mezi. Dostatečně hmatatelné, syrové, strohé a přízemní a zároveň ne příliš zrnité, roztřesené, či jakkoliv rušivé. Herecky velmi silné nejen co se seznamu jmen týče. Emocionálně rozvrstvené tak akorát. ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku. (wohna)
  • Snímka je remakom francúzskeho filmu Les liens du sang (2008), v ktorom zažiaril Guillaume Canet. Tentokrát si však nezahral rolu policajta, ale snímku priamo režíroval. Ide pritom o jeho prvú, ktorá bola kompletne v angličtine. (MikaelSVK)