Tvůrci poměrně umně prokázali cit nejen pro vedení herců a sugestivní navození atmosféry, ale také um vtáhnout nás do dob kriminálek ze „staré“ školy. Jen si tak trochu nepohlídali několik hluchých míst a stopáž. Étienne z Pláže Dannyho Boylea tu a tam sedne ke stolu a něco sepíše, a pak to milerád převádí na filmové plátno. Jenže poměrně jednoduchý příběh nenabízí nic, co bychom už někde jinde neviděli. Hlavní postavy nemají příležitost dostat se divákovi pod kůži, je to takový tah na jistotu. Bez pořádných vrcholů. Slibně načatá situace se mnohdy zbytečně rozmělní, děj od ní zbaběle uteče jinam, aby nakonec vyhrála hrdost, rodina, síla přátelství… však to znáte!!(21.5.2014)

Pokrevní pouto má jedno výrazné negativum a dvě obrovská pozitiva. Začnu tedy tím, co mě zrovna úplně dvakrát nenadchlo, a to je bohužel poměrně dost nevýrazná zápletka. Já ji tedy nechci v žádném případě označovat za nudnou, bez tempa či vyloženě nefunkční, ale přeci jen bych v ní uvítal vzhledem k postavám, době a ústřednímu tématu o trochu více originality, nápaditosti či zajímavosti. Ten příběh mě zkrátka kdovíjak nestrhnul a nenadchnul, je to opravdu ta nejslabší stránka celého filmu. Co je ovšem povzbuzující, že ačkoli je sice zápletka tím nejslabší prvkem, tak zároveň je to i to jediné, co mě zde neoslovilo. Zbytek je totiž jedna velká paráda. Možná, že tento můj dojem vyvolává i má slabost pro tyto retro vztahové krimi/drama, ale Pokrevní pouto je prostě přesně ten můj šálek kávy, kterému dokážu ledacos prominout, ikdyž až na tu zmiňovanou zápletku k tomu vlastně nemám naštěstí v případě Blood Ties ale ani důvod. Abych byl ale tedy konkrétní a zmínil ty dvě obrovská pozitiva, tak určitě na prvním místě musím zmínit naprosto luxusní obsazení, které mě nehorázně bavilo, všichni herci byli nevídaně přesvědčivý, herecky na maximální úrovni, charismatičtí, sympatičtí, svým postavám vtiskly duši, díky nim tu působili i emoce na výbornou, prostě úžasné představení všech zúčastněných. A tím druhým momentem, který mě opravdu nadchl, je úžasně zpracovaný vizuál, New York sedmdesátých let tu byl zcela fantasticky vykreslen, dobová atmosféra tu funguje na 200%, hudba, styl, to vše na strhující úrovni a já si Pokrevní pouto i v tomto ohledu náramně užíval. Pokrevní pouto je zkrátka velice působivá, stylová podívaná, stojící především na perfektním castingu a dechberoucím vizuálu, a já tak dávám jasně palec nahoru.(18.10.2014)

Po vizuálnej stránke sa tvorcom nedá vytknúť prakticky nič, pretože film skutočne má presne tú retro atmosféru, o akú sa snažia mnohí, lenže v konečnej podobe sa to podarí len výnimočne. Preto ešte raz veľká pochvala, niečo takéto sa dnes už často nevidí a ako už niekto písal, k dokonalosti chýba už len Al Pacino "za mládí" :-)) O kúsok horšie je to už so samotným dejom filmu, kde to je o niečo jednoduchšie a tiež postavy sú celkom dosť plytké, rozobrať viac do hĺbky by rozhodne neuškodilo. Takto jasne vidno, že obsah na plnej čiare zaostáva za formou, čo v konečnom dôsledku snímku s určitosťou čosi na celkovej kvalite uberá. Našťastie nie príliš veľa, keďže v iných rovinách je brilantný. Okrem už spomínaného vizuálu a atmosféry k tomu určite radím aj herecké obsadenie, ktoré mi sadlo perfektne a dalo by sa povedať, že je presne podľa môjho gusta (Caan, Kunis, Cotillard, Saldana atď). Čiže ak to všetko mám zhrnúť, napriek pomerne dlhej stopáži ani trochu neľutujem, túto kriminálku pokladám za dôstojnú poctu starej škole. 4/5(17.7.2014)

Skvělé retro, stylová atmosféra, krásné slečny i parádní dobová muzika dávaly tomuto snímku velkou šanci na úspěch, ale úplně to nevyšlo. Důvodem patrně bude občas podivné jednání postav a zejména to, že uvěřit v bratrskou lásku Franka s Chrisem by se mi patrně nepodařilo ani kdyby synchronizovaně plakali nad hrobem svého otce, úplně cizí babičky či oblíbeného papouška. Nicméně už kvůli tomu skvělému obsazení stojí za to na tento snímek mrknout, ale pozor na to, aby si to Chris nevyložil špatně. On totiž dělá díry do cizích hlav velmi působivě.(6.10.2014)

• chelseaman22

Bratři jak se patří! Jeden je mizerný polda a druhý střílí Taliány v obchůdcích produkujících do světa mražené polotovary. Policista musí zabásnout přítele své bývalé, aby se k němu bývalá vrátila, což následně propuštěný bývalý (ano, je to zmatené) nese dosti nelibě. Na stranu druhou, zlý bratr obcuje s Milou Kunis a Marion ergo je jasné, že fešné holky letí pouze na muže drsné (asi konečně navštívím tatérské studio a nechám si na rameno aplikovat delfína s merunou na čumáku). Nebýt to tak syrově rozvleklé, tak to mohla být skvělá podívaná. 40% Celosvětový výdělek k 10. 4. 2014: $42,472(10.4.2014)