Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

Warapeidza

Je to zábava, je to sci-fi, je tam hafo alienů, mechů a pořádných efektů -> dvě hoďky utečou jako voda. Za mě osobně jen škoda té úplně poslední scénky, ta tam být ani nemusela, ale to v rámci celého filmu není až tak podstatné.. ()

Naby

Zajimavy efekty, zajimavy pribeh. Pro fanusky scifi urcite prilezitost, jak se dobre bavit. Naopak pokud nemate radi Toma Cruise, nebo scifi, tak film muzete preskocit. Za me lehce nadprumerne scifi 3,7* ()

cobraSK odpad!

Bez reptania, bez váhania hodnotím tento film, ako fenomenálny scifi zážitok. Posledne som bol zo scifárni tak unesený z Matrixu. Skvelé! 100 % bez diskusie. ()

gatuso

Jako sorry ale toto je prachsprosta vykradacka Cruisova filmu Valka svetu, stejna zapletka, hlavni hrdina taky nechteny hrdina, alieni funguji na stejnem principu centralniho mozku a po jeho zneskodneni vsichni ostatni chcipnou a zpusob zneskodneni je uplne stejny jako ve Valce svetu...granatama primo do srdce nepritele...To nikoho pri hodnoceni netrklo? Davam jeden bod za nevsedni zpracovani casove smycky na zacatku filmu a druhou za Emilku...ale je to setsakramentsky malo.... ()

LycanLucian

PRO MĚ URČITĚ NEJLEPŠÍ FILM V TOMTO ROCE. TOM CRUISE A EMILY BLUNT JSOU SKVĚLÝ A JÁ JIM TU ROMANTIKU NAPROSTO VĚŘIL. MIMIKOVÉ JSOU SKVĚLÝ VETŘELCI A I MNOHO NÁPADŮ VE FILMU JE DOTŽENÝCH DO KONCE. CELÉ TO DÁVÁ I SMYSL V RÁMCI SCI-FI. 100% ()

Dadesko

Parádny Akční / Sci-Fi / Thriller v ktorom ale nájdeme aj vela vtipných scén Tom Cruise a Emily Blunt ? Neskutočne dobre herecké výkony. Mám rád happy end ale tu asi nemal byť a film by mal možno aj viac % . . Do kina som išiel s úsmevom a takisto som z neho aj odchádzal Hodnotenie 5* 95% ()

MartinSTFC

No já tedy nechápu to vysoké hodnocení. Film nenabídl nic nového, to samé jsme viděli již před lety ve filmu Zdrojový kód. Mě osobně to nijak zvlášť nebavilo. Ano, akce zde bezesporu byla, ale to je tak všechno. Jakýkoliv originální nápad to postrádá a film vážně nedělají jen vizuální efekty. Ve filmu není zhola nic, co bychom již neviděli stokrát předem. Tak vysoké hodnocení bych čekal spíše u filmů s nějakým originálním a doposud neviděným nápadem, né milionkrát viděné. Toma mám rád, ale toto už je vážně nuda. A pokud toto lidem na ČSFD stačí pro tak vysoké hodnocení, pak se nedivím, že nejlépe hodnocené filmy jsou vždy ty největší ptákoviny. Takže za vizuální stránku a Toma dávám dvě hvězdy, jiné klady v tomto filmu bohužel neshledávám. ()

Titi14

50x a stále poprvé s Brew Barrymore mělo narozdíl od tohoto filmu děj a také Adama Sendlera. Tento film je z mého pohledu ztrátou času. Představení mohlo trvat klidně 16 dní, dokud by super načesaná dvojice nenatrénovala boj do samotného, úplného a především úspěšného finiše. K smrti unavený divák by se ovšem musel podívat po tisící.. Jedna hvězda za to, že tento scénář štáb nenaplnil a že má film ,,jen" 2 hodiny. ()

pavelpetr

Hledam filmy podle hodnoceni na csfd, a tohle pro me byl velky ťápanec vedle. Uz me unavovalo se divat na tu samo scenu dokola. Pak bylo za deset minut hotovo. Jedna hvezda je za obsazeni a ty exoskeletony. ()

SpeckMcBig

nečekal jsem nic a dostal jsem ranec..akorát mi tam prostě něco schází k naprosté dokonalosti.Triky,herci,na letní popcornovku skvělí scénář,svižná akce a spousta překvápek..to všechno vyzvedává tento snímek do červených čísel,ale na mě toho opakování bylo asi vážně trochu moc..jinak gratuluju Tomu Cruiseovi za parádní úlovek do filmografie,po čtvrté Misi to vážně potřeboval ()

J0K3R

Tak jsem ten film viděl potřetí. Na poprvé jsem z kina odcházel s výborným pocitem. Sci-fi to bylo skutečně fenomenální. Pokud odpustím pár zbytečně přehnaných věcí, tak tento film oplývá něčím, co se v dnešní době stává už skoro vzácností. A to je dobrý scénář. Hrátky s časem si vždy dobrý scénář vyžadují, jinak by ten film vůbec nedával smysl, ale tady to smysl dává. Po formální stránce nemám, co bych filmu vytknul, spíš naopak se mi líbilo využití restartu dne k rychlému střihu, který provázel celý film. I když jsem se na to díval potřetí, stále jsem cítil napětí, jako bych to sledoval poprvé. Paradoxem taky je, že na podruhé se mi film zas tak moc nelíbil. Určitě svou roli hrálo také rozpoložení, v jakém jsem to sledoval, ale napodruhé jsem stále sledoval spíš obsahovou a vizuální stránku filmu. Až třetí zhlédnutí mi představilo emocionální linii filmu, která tento film posunuje o dobré 2 levely výše. Akční scény sice trpí svou rychlostí, ale o akci vlastně tak moc tenhle film není. To co dodává tomuhle filmu šmrnc, jsou jeho hlavní protagonisté. Zprvu vyměklý major se nám mění v badass zabijáka a full metal bitch je ostrá hned od začátku. Ale její tvrdost a nepřístupnost není dána jen jejím zápalem pro boj o záchranu planety, jak se divák dozvídá časem. Dostávám se k tomu, co jsem si naplno uvědomil až později, kdy už jsem nevěnoval celou svou pozornost mrštným alienům a časovým smyčkám. A to je emocionalita tohoto filmu. Pro dinosaura násilí jako jsem já to bylo něco nezvyklého, vidět ve filmu, můžu-li to tak nazvat, lásku, které se vlastně chtěli oba vyhnout. Emili se snažila ochránit před city Toma, protože sama viděla někoho umřít asi 300x což je hodně. Stejně tak Tom začal litovat seznámení se s hezkou vojandou. A přesto, že ji už Tom znal tak dobře, Emili jej znala stále jen jediný den. Za velmi podařenou scénu považuju okamžik, kdy Tomovi zemře v náručí a tom se pak probudí, jak tomu já říkám, s pohledem mrtvého muže. I ten červ, který ho tam vždy vzbudí, mu z tváře vyčetl obraz smrti. Tom se pak rozhodl sebou už Emili nebrat a z jeho pohledu, i když si nejsem jistý, zda zapůsobil opravdu přesvědčivě na všechny diváky, bylo možno vyčíst tu bolest, smutek i beznaděj a hněv. Jak už jsem předeslal osobnost Emili nám není zcela utajena a právě skrze pocity Toma si skládáme dohromady celý její příběh. Nakonec spolu jeli nakopat omegu do Paříže, kde už nebyl major vyhýbající se přímé akci, ale úplně nový člověk. Stále se snažil chránit svou nedobrovolně milovanou spolubojovnici, ale oba posléze pochopili, že živí, se z toho nikdo nedostane. Přeslazené konce rád nemám, ale tohle byl film, kde to ústřední dvojici musel přát snad i Verbal :-). Nakonec nám k titulkům zahrál John Newman a veledílo roku 2014 bylo dokonáno. Bylo to snad poprvé, co od těchto dobře znějících titulků skoro nikdo neodešel, snad 2 či 3 lidé, kteří nejspíš spěchali na bus, protože tenhle film v sobě prostě musíte nechat dojít. ()

demovka

Je ohromující, že tento film má mnoho společného s filmem Na hromnice o den více, s Next anebo také s Úhlem pohledu. S posledně jmenovaným je společná časová diskontinuita, i když dějová linka běží kontinuálně. S hromnicí je společné nové a nové probuzení do stejného dne a neustále snažení ho změnit. S Next je společná schopnost vidět do budoucnosti. Jinak je to nepřetržitá akce bez chvilky klidu. Děj je založen na myšlence, že úplný outsider na začátku se vše během filmu naučí, pozvedne se a nakonec zachrání svět. Za to tedy body dolů. Bylo to hodně kombinované, dějová linka i přes všechnu snahu měla chyby. Na začátku nebylo, proč se rozhodli Billa (T. Cruise) poslat poprvé do bojové linie. Pak mě zarazilo, že ke konci stihne Bill od příjezdu na jednotku až po ráno, kdy jsou posláni do boje naprosto vše: seznámení se skupinou J, útěk během rozcvičky, seznámení s bojovou ženou Ritou (E. Blunt), útěk do Londýna, získání přístroje, útěk z Londýna, návrat k vojsku, přemluvení skupiny J, útěk a útok na Paříž a zničení Omegy. ()

Alvin

Tady musí být nějaká početná komunita herních pařanů, jinak se nedovedu vysvětlit to pětkové hodnocení. Jasně, taky jsem si u toho vzpomněl na všechny ty gamesy, kde škodolibí autoři nedali možnost ukládání pozice a člověk procházel po stopadesáté ten samý level, než se konečně ocitnul tváří v tvář s The Final Boss, s úlevou ho skolil a čekal co bude dál, jenže dál už byly jenom the final credits. No a podobné je to s tímhle filmem, na začátku nadšení a ke konci už nuda a stereotyp. Po trikové a vizuální stránce povedené, nikoli převratné. Takovéhle vylodění v Normandii vám dneska spíchne kdejaký Pítr Džekson. ()

Tuard

Film, který opravdu nezklamal, mě okouzlil. Film splňoval vše, co má. Tom Cruise si roli musel vychutnávat a Emily taktéž nezklamala. Pro mě film roku 2014, o tom žádná! ()

HarryB

Based on Japanese light novel and manga "All you need is kill" by Hiroshi Sakurazaka, Very much exceeded my expectations. It had a nice intriguing plot and wonderful character build up, but the credit of it must go to the original novel, that being said, Tom cruise and Emily blunt did surprisingly well to fit into their roles. ()

Wartord

Úvodní sekvence reklamy na předražené exo-oblečení, sestříhaná tak, aby to vypadalo co nejvíc autenticky, shazuje Francois Holland, mluvící na mikrofon beztak o jaderné energii, místo aby řešil aktuální problematiku písečných červů na vlastním území, pohybujících se tak, že to ani kamera nezvládá snímat. No a pak tu máme Cruise v roli typického armádního zpravodajce, kterého bez potíží narvou právě do toho drahého exo-oblečení, a nikdo si neláme hlavu, že s tím neumí zacházet. To přece nevadí, pár milionů dolarů vyhozených oknem, to přece nikoho nezabije! A měli pravdu. Ten člověk může umřít kolikrát jen chce za cenu právě jednoho obleku. Mně by stačilo, kdybych po milostném aktu s kočičkou spáchal sebevraždu a potom zas a zas, a kouzlo by bylo v tom, že ona by si myslela, že to děláme poprvé a jak že to jsem dobrej! No nic. Konec konců žijeme nohama na zemi a chodíme na takovýhle filmy, jevící se jako kvalitní agitka blízké budoucnosti, až na konci zjistíme, že do časové spirály se dostali sami tvůrci, kteří si neuvědomili, kdy je poledne. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)