V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

Untentrauer

Pohádka - příběh je klasický a pěkný. Výprava se moc povedla. Opravdu by to byla povedená pohádka nebýt jednoho jediného člověka a tím je Klus. Jeho herectví bych asi snesl, ale ty jeho písničky, které jsou všechny naprosto stejné byly na mě prostě moc. ()

Dejvi21

Strašně politické, už jen čekám na čaroděje Nečase a knížete Schwarzenberga. Když se na začátku ta dívčina ptala táty, co jí to roste na hrudi, nestačil jsem žasnout. Na konci jsem zjistil, že tam ještě stihli dodat odkaz na exprezidenta Havla v písni s textem "lásku a pravdu lidem přej", druhá polovina byla i snesitelná, ale stejně to na víc jak dvě hvězdičky není. ()

JK-Stinger

Pohádka působící jako politická satira, no proč ne? Mě se to docela líbilo. Mezi ostatními současnými pokusy o pořádnou pohádku jde aspoň o dílko, kde jsem se skutečně zasmál. Tu kudlu si teda mohli odpustit, ale což, zbytek byl docela povedený ()

Haniczka

Skvělé herecky, vtipná, dojemná a prostě pěkná pohádka. Hezká a místy i dojemná hudba, myšlenka i scénář, prostě všechno nej. ()

Greg25

Na rozdíl od štědrovečerní Micimutr je Tajemství staré bambitky opravdu pohádka s pravými pohádkovými motivy. Dobrými a zlými skutky. A nutno podotknout, také se spoustou narážek na dnešní politiku. Princ v podání Tomáše Kluse je mile roztržitý a sympaťak ve všech ohledech. Díky bohu tu nikdo nepřehrává jako v Micimutr (tam to Dykovi teda pořádně nesedlo...). Kdybych mohla volit, jako štědrovečerní pohádku bych si pro tento rok 2011 bez váhání vybrala Tajemství staré bambitky před Micimutr. Na staré pohádky to sice nemá, ale mezi těmi novými patří mezi to lepší. 70% ()

camper

Nevim, proč se tady, na ČSFD brojí tolik proti všem pohádkám. Spousta kousků, které jsou tady nemilosrdně spláchnuty by rozhodně mohly mít lepší hodnocení a pohybovat se minimálně v červených barvách. Jedním z příkladů této nespravedlnosti je pohádka Tajemství staré bambitky. Která, ačkoliv námět není originální, přesto z něj vytěží maximum. Celému filmu bezpochyby vévodí nová tvář Kamila Janovičová a již známá esa Lábus a Vladyka. Janovičová se ukázala jako velmi nadějná herečka, před kamerou jí to jednoduše jde. Lábus? Ten ukázal, že takové role mu, jak se říká sednou jak prdel na hrnec. ()

(Z)denny

Nevěřícně jsem se koukal, jak se Česká televize odvázala a dokázala vytvořit břitký dokument v duchu Zeitgeist. V tomto snímku autoři zaměřili svůj objektiv na poměry v jednom nejmenovaném Království (českém - poznámka autora), kde hlava státu protřepává svoje moudra po celém světě, zatím co v jeho domovině vládne dvojice vykutálených Kalousků, kteří pracujícímu lidu vyměřuji "spravedlivé" daně a zárověn ihned zajišťují jejich vybírání a "rozumné a účelné" přerozdělování. Snímek je natolik trefný, že po jeho shlédnutí se sám Michael Moore umyl, oholil, zhubnul a zařekl se, že už sám nikdy nic točit nebude, protože není schopen ani se dotknout stínu filmařů z ČT. ()

Misacek22

Pohádkově zpracovaná realita dnešního světa. Škoda jen, že i ve skutečnosti neexistují pohádkové konce, neboť ne vždy pravda a láska vítězí... ()

IsaacNewton

Myšlenka naprosto prostá :-) Dějová nit tenoučká, až k prasknutí. Zajímalo by mě, jaký názor by měly na tuto novou pohádku malé děti, ty jistě neocení narážky na politiku, ale tak tupý příběh? Pro koho je vlastně pohádka s oblíbeným T. Klusem určena? No, zasmála jsem se opravdu mnohokrát, ale jen nad tím, jak to bylo ubohoučké. Nicméně milí herci (jen K.Janovičová mi lezla na nervy), kteří si to očividně užívali a krásné poslání...:-) To přece má správná pohádka mít, ne? ()

B_EyE

Klasická česká pohádka ... a já prostě nejsem konzument pohádek. Nezachání to ani pár vcelku povedených vtípků. Pokaždé když se ozvala hudba tak se mi zježily chlupy na zádech a bylo jasné, že další dve minuty filmu se nic dít nebude a jsou prostě jaksi zbytečné. Jedinné co považuju za určitým způsobem vtipné, byli lehce přihřátí rádcové ... ()

Vesecký

Nejlepší pohádka po"revolučního" období a jedna z mála skutečně trefných satirických komedií na dobu, kterou prožíváme. A to jsme se mysleli, že až zvolíme lepší vládu, že tahle pohádka pozbude smysl. Ale bohužel, bohatí a mocní tohoto světa stále okrádají své poddané, a tak i loupežníci Karabové by měli stále co dělat. Tuhle pohádku miluji a je jen škoda, že Tomáš Klus jaksi nepochopil, že to byla právě tato pohádka a pár písní kritizuzjících tento režim, které mu nedávno vynesly Českého slavíka. ()

Tunri

To se nedá, musím to vypnout. Tento film nese znaky všech českých pohádek. Všechny holky a princezny v průměrné české pohádce musí být zrzavé, protože 99 % holčiček je zrzavých. Dva okrádající rádci kujme pikle, taky osvědčený prvek. Stejní herci jako ve všech ostatních pohádkách. Jen Zuzana Fialová je neokoukaná, ale to spíš proto, že svým vzhledem, stylem a mluvou je blíž psycho bitch než pohádkové postavě. Koukám na to a přijde mi, že už jsem to viděla stokrát (ve všech ostatních pohádkách). ()

jorgus

neuveritelne trapne a naprosto nepohadkove...kdyby to byla komedie tak asi bych to uznal, ale tohle bych svymu diteti nepustil..moderni az do konce posledni minuty..pro me vyraz moderni a pohadka znamena odpad..budte radi, ze je davam nerad:) ()

Zeek

Spíše dobrá parodie na český stát než pohádka, ale proč ne. Občas jsem se i pobavil, v dnešní době je i trocha satiry v pohádce potřeba :). Moje hodnocení 55% ()

Mallinali

Vetchý, Klus a pěkná zrzka v české pohádce? No to by cattering musel mít pekáče vysmaltované azbestem, abych šel pod čtyři hvězdičky. A tady to bylo celkově milý a koukatelný, ačkoliv režijně a stylově drobet rozevlátý. Narážky na současnost sice trochu zarazily, ale jednak to už od Kluse po geniální skladbě "Pánubohu do oken" tak nějak čekám (i když to chtělo víc citu) a navíc, když se na to zaměříte u opěvovaných pohádek z doby předsametové, tak to vlastně není nic nového pod sluncem. Jenom mohla ČT přihodit nějakou tu zlatku, protože v rozpočtu jich je už na první pohled míň, než arabských nobelovek. ()

Eva_Krejcova

Tahle pohádka mě potěšila Tomáš Klus byl dobrý jako princ ale i Jiří Lábus a Miroslav Vladyka jako chamtivý rádcové byli dobří. A Ondřej Vetchý jako bandita měl své charizma Je to dobrý herec. A Postava Kuchaře kterou si zahrál Petr Štepánek tam působila moc dobře byl pro prince dobrý rádce . ()