V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

Sheemass

Johnny Depp je Johnny Depp, ten už snad ani normálně hrát neumí, ať už s knírem a mezerou mezi zuby, nebo s bradkou, mečem a šátkem na hlavě. Ale ten kdo jde na Mortdecai, nemůže očekávat nic normálního. Johnny je šílenec, možná i blázen, že znovu jde do takovýchto postav, ale kinosál byl plný, lidi se bavili a já s nimi. Deppovy kreace, výrazy, podivný přízvuk, který se v několika částech mění jen ve zvuky, rozhovory s manželkou a do toho skvělý Paul Bettany. Film je nenáročný, poměrně vtipný, i když je pravda, že jej nějakou dobu vidět znovu nepotřebuji. V tomto případě krásných 60%. ()

Nevis

Nechápu, proč má film tak nízké hodnocení. Pro mě příjemná a vtipná podívaná, kterou korunuje okouzlující Gwyneth Paltrow. Klidně bych se na film podívala znova. ()

athena07

Ztracená 1,5 hodina času. Snad nikdy jsem neviděla film, který by neměl děj, zápletku, romantiku ani pořádný vtip. Johnny Depp už neví, v čem by hrál, tak si vybírá čím dále větší hlouposti. Nepamatuji si už, kdy naposledy hrál v něčem dobrém či smysluplném. ()

tabackej

Předpokladem úspěchu je ze sebe udělat blonďatého CR7 s narostlým "Franzem Josefem" což se Gwyneth nelíbí a tak uraženě odjedeš do západních kolonií. Tam ti Olivia vysloveně vnutí své prsa do rukou k pomazlení, které ze slušnosti pomačkáš, protože se jedná o obyčejný americký pozdrav. To se zase ale nelíbí Gwyneth a tak společně vymyslíte podvod při aukci umění. Gwyneth obměkčena úspěchem podvodu nakonec neodolá a stejně ti dá, i přes odpor k císaři. To že se vám společně podaří vydělat pár milionů liber je už jen vedlejší bonus :-) A málem bych zapomněl, že to celé z friendzone sleduje Obiwan - tentokrát bez copánku. Film si obstojně utahuje z britských poměrů a zvyků. Jen je škoda, že roli potrefeného prodejce umění hraje Depp namísto Jima Carreyho, protože tomu by se mu hodila do jeho sbírky exotů. ()

Fracek odpad!

Horší jak exkrement na talíři - a těma copatýma fousama zamést pod stůl i s talířem. Nějak se Depp poslední dobou nemůže najít. ()

Tishe

No,.... Těžko říct, proč 4 hvězdičky, ale Mortdecai byl naprosto výborný, až pomalu lituji, že jsem ho nakonec neviděla v kině, ale doporučuji verzi s titulkami, dabing je absolutně příšerný. Občas jsem byla i dost překvapená vývojem toho "grandiózního případu" a jakmile někde hraje Johny Depp, tak samo o sobě je to rozumný důvod aspoň pro jedno zhlédnutí. Pro mě to ale rozhodně nebylo naposledy, film byl vtipný, akční a neobvyklý, dohromady sice nic vyjímečného, nebýt hvězdného obsazení, ale to tam bylo, takže, tři hvězdičky za film a jedna za geniální ztvárnění Mortdecaie a za Paula Bettanyho, na komorníka to byl slušný výkon (bez dvojsmyslu, který se v případě jeho role sám nabízí :D). ()

Allein4

Co na to říct. Johnny a Ewan asi mají na víc, než na tuto střeštěnou smotaninu nesourodých scén, kde příběhem na pozadí je knír. Zkrátka mě to nenadchlo. Pirát nechť zůstane pirátem. 35 % ()

Motyuek

Jako já se parádně bavil. Johnny Depp v další ze svých střelených rolí. Zaujal mě zde dokonce víc než jako indián s vránou na hlavě. Paul Bettany, tento mistr vedlejších postav, si zde vystřihl parádní roli. A Gwyneth, kromě toho, že jí to slušelo, tak i parádně hrála. Takže co říct lidem, kteří zde film cupují na prach? Zápletka není originální? Co byste chtěli, když už jsme každý viděli asi milion filmů. Nebylo to vtipné? Tak nechoďte na britské komedie, když nemáte rádi britský humor. Za mě, a už jsem to slovo třikrát použil - parádní. ()

Fabled

No, docela dlouho jsem přemýšlel, jak film ohodnotit. Johnny Depp se klasicky pitvoří a přehrává (však proč by ne, když přihřátej pirát vydělal miliardy), ale parodovat lorda z Anglie se mu daří jen částečně. V některých scénách člověka opravdu pobaví, v jiných je to vyloženě marnost. Ale spíš než jeho chyba je to vinou scénáře, a to je škoda, protože krimi zápletka, ač triviální, není vůbec špatná. Čím víc se střídají vtipný scény s trapnýma, tím víc má člověk pocit, že Američani nedokážou moc dobře zpracovat suchej anglickej humor. Co film drží kvalitativně nad vodou je herecký obsazení, vedlejší postavy opravdu válí, Paul Bettany a Ewan McGregor jsou dokonalí a ostatní jim zdatně sekundují. Právě kvůli nim stojí za to film vidět i přes ne zcela funkční příběh. Každopádně mě film navnadil na přečtení předlohy, ale už teď čichám, že tady někdo pořádně promarnil potenciál. ()

ssarka

Johnny Depp-jak už zde velmi trefně bylo řečeno- už je vážně jako čaj,čím dál víc vylouhovaný,bez chuti,barvy a zápachu...Ewana mám moc ráda a když hraje v něčem takovém,tak mě to mrzí...anglický humor nemůžou točit američané,kteří prostě neví,co je anglicky,francouzský nebo český humor...ani jednou se jsem zde neusmala,na to že to má být komedie,tak to je asi problém...a netuším,proč se Johnny Depp snažil napodobovat Poirota smíchaného s Růžovým panterem,něco tak k pláči už jsem dlouho neviděla..A TEN DABING,to je už peklo největší..ráda bych Johnnyho viděla v nějaké scéně,kde hraje normálního úředníka nebo prodavače,myslím,že ztvárnit obyčejného člověka už ani neumí.. ()

Mark1983

Vím,že dost jedinců mé generace asi film moc nemusí. Přesto pro mně to je celkem úsměvný snímek,což mě docela překvapio,jelikož jsem si myslel,že mně film spíše nechytne. ()

teseth odpad!

Hrozná číčovina! Co donutilo Deppa, McGregora a Bettanyho v tomto škváru hrát mi je fakt záhadou, protože vidina velkých peněz to určitě být nemohla. ()

KiJi

JOHNY SE ŠKLEBIL A PITVOŘIL, ALE NESTAČILO TO. Respektive to bylo to jediné, na co se dalo koukat. O hereckých perfektních výkonech nemá cenu diskutovat. Ale ten film je de facto o ničem, nuda, nudně natočený, nezajímavě vyprávěný, s pouhou snahou o dech vyrážející pointu. Zívat jsem začal už po půl hodině. ()

Sidenius

Johny Depp u mě dost klesnul.. Ewan McGregor klesnul už dávno, toho nepočítam. Úplně o ničem. ale fakt o ničem ! ()

ragtime

Čakal som podľa rôznych recenzií, že to bude neskutočná stupidita a nehovorím že to bol filmový skvost, ale kombinácia McGregor, Paltrow, Bettany, Munn, Goldblum...to nemohlo dopadnúť zle. Schválne som nezmienol Deppa, pretože jeho pitvorenie sa mi už dlhšiu dobu hnusí, ale tu jeho debilný výraz a ksicht padol na úrodnú pôdu a hodil sa sem. Takže ja som sa celkovo dobre pobavil. ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)